Lenf bezi şişmesi acil bakar mısınız 😢

Senin adina cok sevindim tekrar gecmis olsun cnm
Ultrasona gerek kalmamış 😌😌 doktor iki boynumu da kontrol etti şiş lenf nodunuz yok her insanda lenf bezi vardır olması gereken boyutta ve yapıda fiziki muayenede elime gelmediği için ultrasona gerek yok zaten ultrason istesem bile herkeste milimetrik boyutta lenfler vardır illaki çıkar ama o tarz kötü bezeler kısa zaman içinde büyüme gösterir elime gelmiyor geçmiş olsun dedi çok şükür

Kuculme varmiydi boyutunda muayeneye gittiginde
Dediğim gibi ilk gittiğimde şişme şikayeti ile gittim zaten boyutunun küçülmesini siz anlayamazsınız ki hafif belirginlik vardı yine gittiğimde ama doktor lenf bezin şiş değil dedi şimdi doktor muayenesi ile kendi gözleminiz çok farklı mesela bana hala şişmiş gibi geliyor doktora gösterdim şurası diye doktor da hayır orası şiş değil diyor öyle de bi durum var düz dururken hiçbir şey yok kafamı sol omzuma yatırınca ufak çıkıyor boynumda ama doktor onun kas olduğunu söyledi doktor fiziki muayenesinde çok cidddi boyutta büyüklük görmediği sürece böyle ileri tetkik istemiyor benim o boyutta bir bezem yokmuş öyle dedi

Ben de bir yılda 4 kere bademcik enfeksiyonu geçirdim ilkinde anlamadım ama diğer üçünde sağ boynumdaki lenf bezi sisiyordu hep oradan anlıyordum enfeksiyon başladığını geçen yine oldu doktor tahlil falan baktı yakın zamanda hastalık gecirdiysen onun etkisidir bazen hemen gitmiyor demişti
Doğru bana da öyle dedi ama insan endişeleniyor işte çok şükür bir şey kalmamış el muayenesinde ileri tetkik gerektiren lenf nodu yok dedi

Merhaba, herkese çok geçmiş olsun🙏
bende sağ gögsümde ki sızlama/ağrı ve koltuk altımda ki ağrı şikayeti ile genel cerraha gittim, el ile muayenede gögüslerde sorun yok gibi ama yine de bir ultrason tetkiki yapalım dedi, ultrosana girdim, gögüslerde şükür kist bile çıkmadı, ama sağ koltuk altımdaki lenf bezimde büyümeye rastlandı, doktorum genelde bu şişlikler meme dokusu içinde enfeksiyon olunca olur, 20 tabletlik bir antibiyotik kullanalım, antibiyotik bitince tekrar gel bir ultrason daha alalım, lenf boyutunda küçülme yoksa biyopsi yapacağız dedi, bende tedirgin oldum biraz, umarım biyopsiye gerek kalmaz😔

bende sağ gögsümde ki sızlama/ağrı ve koltuk altımda ki ağrı şikayeti ile genel cerraha gittim, el ile muayenede gögüslerde sorun yok gibi ama yine de bir ultrason tetkiki yapalım dedi, ultrosana girdim, gögüslerde şükür kist bile çıkmadı, ama sağ koltuk altımdaki lenf bezimde büyümeye rastlandı, doktorum genelde bu şişlikler meme dokusu içinde enfeksiyon olunca olur, 20 tabletlik bir antibiyotik kullanalım, antibiyotik bitince tekrar gel bir ultrason daha alalım, lenf boyutunda küçülme yoksa biyopsi yapacağız dedi, bende tedirgin oldum biraz, umarım biyopsiye gerek kalmaz😔
Umarım gerek kalmaz çok geçmiş olsun Allah şifa versin 😞

5-6 gün önce ateşli hastalık geçirdim sağ boynumdaki lenf bezi şişti. KBB doktoruna gittim bana iğne verdi antibiyotik enfeksiyondan dolayı oluyor bu normal dedi. İğne yarın sabah bitiyor ve hiç küçülmedi o beze. İnternetten baktığımda çok kötü şeyler okudum lenf bezi ile ilgili ağlıyorum şu an canım çok sıkıldı enfeksiyondan olsa antibiyotikle inmesi gerekmez miydi? Gerçi tam iyileşmedim ama hiç küçülmedi 😢
Merak etmeyin enfeksiyonlarda şişebiliyor hemen kötü düşünmeyin iğne verdiğine göre şiddetli bir enfeksiyon geçiriyorsunuz bir kaç gün sonra kontrole gidersiniz

Merak etmeyin enfeksiyonlarda şişebiliyor hemen kötü düşünmeyin iğne verdiğine göre şiddetli bir enfeksiyon geçiriyorsunuz bir kaç gün sonra kontrole gidersiniz
Çok teşekkür ederim, gerçekten şiddetli bir enfeksiyon geçirdim sanırım çünkü beni hasta edip yatağa düşürdü halsizlik ve üşüme hissi vardı sürekli, onlar şuan geçti, antibiyotiğim de cuma günü bitince dün doktora tekrar kontrole gittim, el ile yaptığı muayenede lenfin biraz daha inmiş olduğunu ancak, lenfte ki şişliğin zaman içinde geçtiğini söylediği için, yanıltıcı bir sonuç almamak adına 20 gün sonra ultrason kontrolü yapalım dedi, biraz daha rahatladım şuan için.

Çok teşekkür ederim, gerçekten şiddetli bir enfeksiyon geçirdim sanırım çünkü beni hasta edip yatağa düşürdü halsizlik ve üşüme hissi vardı sürekli, onlar şuan geçti, antibiyotiğim de cuma günü bitince dün doktora tekrar kontrole gittim, el ile yaptığı muayenede lenfin biraz daha inmiş olduğunu ancak, lenfte ki şişliğin zaman içinde geçtiğini söylediği için, yanıltıcı bir sonuç almamak adına 20 gün sonra ultrason kontrolü yapalım dedi, biraz daha rahatladım şuan için.
Bana da aynı şeyi demişti sonra gittim ultrason çektireceğim diye eliyle baktı ultrason çektirecek boyutta lenf nodu yok dedi hem şimdi ultrason çektirsek bile lenf nodu illaki çıkacak çünkü herkesin yaratılma gereğiyle sağda 300 solda 300 lenf modlarımız vardır bunların bazıları enfeksiyon dolayısı ile şişer inerler ultrason çektirmemiz gereken lenf nodları bariz büyük olurlar size gerek yok dedi bana çektirmedi zaten şimdi de kayboldu

Bana da aynı şeyi demişti sonra gittim ultrason çektireceğim diye eliyle baktı ultrason çektirecek boyutta lenf nodu yok dedi hem şimdi ultrason çektirsek bile lenf nodu illaki çıkacak çünkü herkesin yaratılma gereğiyle sağda 300 solda 300 lenf modlarımız vardır bunların bazıları enfeksiyon dolayısı ile şişer inerler ultrason çektirmemiz gereken lenf nodları bariz büyük olurlar size gerek yok dedi bana çektirmedi zaten şimdi de kayboldu
Sanırım durumu garantiye almak için tekrar 20 gün sonra yeni bir ultrason istedi😔

Sanırım durumu garantiye almak için tekrar 20 gün sonra yeni bir ultrason istedi😔
Üzülmeyin. Benim de 2 senedir göğsümde takip edilen kistlerim var hemde iki göğsümde de. 2 ultrason çekindim 6 ay aralıklarla daha gelmene gerek yok aynı boyuttalar takibe gerek kalmadı dediler ama ben yine gidicem kontrol altında olsun diye. Bende çok korkmuştum Allahım kimseye dert vermesin. İnşallah sizin de bir şeyiniz yoktur iyi düşünelim iyi olsun her şey. Allah şifa versin şifa bekleyen herkese

Üzülmeyin. Benim de 2 senedir göğsümde takip edilen kistlerim var hemde iki göğsümde de. 2 ultrason çekindim 6 ay aralıklarla daha gelmene gerek yok aynı boyuttalar takibe gerek kalmadı dediler ama ben yine gidicem kontrol altında olsun diye. Bende çok korkmuştum Allahım kimseye dert vermesin. İnşallah sizin de bir şeyiniz yoktur iyi düşünelim iyi olsun her şey. Allah şifa versin şifa bekleyen herkese
Çok teşekkür ederim, benim gögüs kısmında kis veya kitleye rastlanmadı çok şükür, gögüs içindeki yumuşak dokularda vücudun yapmış olduğu enfeksiyonlar oluşabilirmiş, enfeksiyona bağlı olarak da, memeye en yakın bölge olan koltuk altı lenf bezini etkiler, lenfde şişlik yaratırmış, şuan için meme içinde ki enfeksiyon antibiyotik ile kurutuldu çok şükür🙏

Şu an benim de o durumda ben doktora gittim tamamen geçmez demişti ama bazen hiç yokmuş gibi oluyor bazen belirginleşiyor anlayamadım pazartesi günü gidip ultrason çektireceğim inşallah korkulacak bir şey yoktur
Merhaba benimde sizinle aynı durumda nasıl geçtiği peki yada doktora gittinizmi birşey dedimi aceba

Çok geçmiş olsun....

Dediklerinizi suan hepsini bugün yaşadım 17*6 koltuk altında kist var defi antibiyotik yazdı on beş gün sonra geri gel dedi 3 ay sonrada tekrar ultrason a gel dedi iyice çöktüm..

X