Oftalmoloji - Göz Hastalıkları Lens kullananlar

Yaklaşık 15 yıldır aylık lens kullanıyorum. Kendimi bildim bileli de gözlerim bozuk.

Gözlük ne kadar gıcık ve rahatsız edici bir şey de olsa lens ondan kat be kat gıcık ve rahatsız edici bence. 2 saatten uzun lens taktığımda anında kızarıklık ve kuruluk başlıyor. Devamlı yanma ve batma hissinden bahsetmiyorum bile.

Dışarı çıkarken lens takıp, evde gözlük kullanmak en mantıklısı. Keşke gözlükle yan yatıp tv izlemek için bir icat çıksa da lensi komple bıraksam!
Bu kadar yanma batma normal degil. Ben ilk taktigim zamanlar cikarinca batma oluyodu. Lens suyunda koruyucu var o dokunuyomus bazi insanlara. Koruyucusuz tuzlu su verdiler. Gozume yerlestirmeden onunla yikayip takiyorum.

Merhaba arkadaşlar;
Yeri burası değildir belki ama görülmesini istiyorum konum taşınmazsa çok mutlu olurum..
Ben uzağı göremiyorum baya baya yanı ‍♀️ Uzun zamandır erteliyordum artık gidicem bir doktora haftaya. Kullanımı zor enfeksiyon kapıyor onun yerine gözlük al diyen çok ama ben lensin daha rahat olacağını düşünüyorum. Kullanan arkadaslar Bilgi verebilir mi
8 senedir lens kullanıyorum hiç bir sıkıntı yaşamadım amaaaaaa her zaman kaliteli lens ve lens solüsyonu alıyorum. Aylık lens almama rağmen yatarken muhakkak çıkarırım ve evde olduğum zamanlar gözlerim rahat etsin diye muhakkak gözlük takarım (yani günde ortalama 8 saat lens takıyorum) . Bi de ilk zamanlar göz kuruluğu yaptı yapay göz yaşı damlası kullandım ama sonra alıştı gözüm gerek kalmadı. Abartılı bir hijyen olayına gerek yok, her gün lens kutusundaki suyu yenileyin, takıp çıkarırken ellerinizi yıkayın, lenslerinizi takmadan solüsyonu ile durulatıp takın hepsi bu. Bir de makyaj yapmadan önce takıp, makyajı silmeden önce lensi çıkarırsanız rahat olur. Sene de bir kontrol için doktorunuza gitmeyi ihmal etmeyin.

Not: solüsyonlar n11 ve gittigidiyorda çok uyguna satılıyor, sakın optik mağazasından filan alıp kazık yemeyin :KK66:

8 yıldır lens kullanıyorum şükür bi aksilik yaşamadım.
Günzüd dışarı çıkmadan takıyorum, eve gelir gelmez çıkartıp gözlüklerimi takıyorum. Benim için kesinlikle gözlükten daha kullanışlı. Gözlük bi yerdnen sonra ağırlık yapıyor, gözaltlarım morarıyor. Lenste dikkat edilecekler basit: kaliteli lens ve solüsyon, yatarken ve banyoda lensleri çıkarmak ( gece çıkarmadan yatılabilenlerde oluyormuş ama ben tercih etmiyorum)

Bende miyop ve astigmat var 11 senedir lens kullanıyorum hijyene dikkat ettikten sonra hiçbir sorun olmuyor .Yıllardır gözlük kullanamadım ve şu lensleri kim icad ettiyse gerçekten minnettarım

10 yildir lens kullaniyorum hic sorun yasamadim.

lens markasina ve solusyonun kalitesine diklat ederseniz sikinti olmaz. benimki hava gecirgenligi olanlardan. uyunabiliyor. haftada 1 falan cikariyorum solusyona koyup tekrar takiyorum.

bi ara gozluk kullandim cok ama cok yadirgadim yuzumde surekli olmasindan. en rahati lens.

Hepinize çok teşekkür ederim giremedim bir türlü hesabıma artık kesin alıyorum lensi gerçekten çok tesekkurler

Bende miyop ve astigmat var 11 senedir lens kullanıyorum hijyene dikkat ettikten sonra hiçbir sorun olmuyor .Yıllardır gözlük kullanamadım ve şu lensleri kim icad ettiyse gerçekten minnettarım
İyi günler hangi marka lens kullaniyounuz ben aqua quasy kullandım ama çok kuru luk yaptı onere bileceginiz bi marka var mi

İyi günler hangi marka lens kullaniyounuz ben aqua quasy kullandım ama çok kuru luk yaptı onere bileceginiz bi marka var mi
Boush lomb pure vision kullanıyorum yıllardır hiç kuruluk yapmıyor çok memnunum ama günde en fazla 8-10 saat kullanıyorum, mümkün olduğunca ara ara da gözüm dinlensin diye gözlük takıyorum evde

Merhaba arkadaslar,cevap veren olurmu bilmiyorum ama bi sorum var lens kullananlara.ben yeni lens kullanmaya basladim...devamli kullanmiyorum bazen lens bazen gozluk.2 -3kez kullandim lens bir sorun yoktu...sonra geenlerde taktim 1 saat sonra gozum yanmaya basladi ve etrafi dumanli gibi gormeye basladim ve beyaz olan herseyin kenarli bugulu buguluydu..cikarttim hemen. Gozum baya yandi...bi kere daha denedim baska zaman...yine olmaya basladi attim lensleri.yeni lens taktim sorun yoktu onuda 3 . Kullanisimda yine ayni sorun olmaya basladi temizliginede dikkat ediyorum varmi boyle birsey basina gelen acaba...

Merhaba arkadaslar,cevap veren olurmu bilmiyorum ama bi sorum var lens kullananlara.ben yeni lens kullanmaya basladim...devamli kullanmiyorum bazen lens bazen gozluk.2 -3kez kullandim lens bir sorun yoktu...sonra geenlerde taktim 1 saat sonra gozum yanmaya basladi ve etrafi dumanli gibi gormeye basladim ve beyaz olan herseyin kenarli bugulu buguluydu..cikarttim hemen. Gozum baya yandi...bi kere daha denedim baska zaman...yine olmaya basladi attim lensleri.yeni lens taktim sorun yoktu onuda 3 . Kullanisimda yine ayni sorun olmaya basladi temizliginede dikkat ediyorum varmi boyle birsey basina gelen acaba...
Hangi marka kullanıyorsunuz? Markası, kalitesi önemli. Hatta kullandığınız solüsyonun markası da çok önemli. Ben yıllardır bausch lomb ürünleri kullanıyorum çok memnum. Ne zaman başka marka ürünler alsam benzer sıkıntılar yaşadım.

Hangi marka kullanıyorsunuz? Markası, kalitesi önemli. Hatta kullandığınız solüsyonun markası da çok önemli. Ben yıllardır bausch lomb ürünleri kullanıyorum çok memnum. Ne zaman başka marka ürünler alsam benzer sıkıntı
Hangi marka kullanıyorsunuz? Markası, kalitesi önemli. Hatta kullandığınız solüsyonun markası da çok önemli. Ben yıllardır bausch lomb ürünleri kullanıyorum çok memnum. Ne zaman başka marka ürünler alsam benzer sıkıntılar yaşadım.
Markası '' elegance""

Hangi marka kullanıyorsunuz? Markası, kalitesi önemli. Hatta kullandığınız solüsyonun markası da çok önemli. Ben yıllardır bausch lomb ürünleri kullanıyorum çok memnum. Ne zaman başka marka ürünler alsam benzer sıkıntı

Markası '' elegance""
Bausch lombın hem lensin hem solüsyonunu muhakkak deneyin çok rahat edeceksiniz. Atasun optikte lenslerde kampanya oluyor arada uygun fiyata ordan alabilirsiniz, solüsyon da n11de çok uygun fiyata oluyor :KK66: bir de göz nemlendirme damlaları satılıyor eczanede onları da deneyebilirsiniz. Ben lens kullandığım ilk aylar göz kuruluğu yaşadım biraz, o damlalar iyi geldi sonra gözüm alışınca gerek kalmadı

X