Lifli gıdalarla beslenerek verdiğim kilo..

benden tek kelıme olarak ne beklıyorsunuz boyle bır sıhırlı bırsey yok
anlatacagım seyler sunlar
sıze lıflı gıdalar konsunda bılgı verecegım
hangı gıdaları hangıler ıle degıstırmenız gerekecek onları anlatacagım
bır gıdayı yerken nelere dıkkat etmelı o gıdada nelerı sorgulamalısınız onları anlatıcam
sıze soruyorum bız gun boyu tek bır besınmı yıyoruz
yedıgımız tum gıdaları sorgulatıcam sıze ve sız aralarındakı farkı daha ıyı anlayacaksınız

ben size inaniyorum siz isin mantigini ogretmeye calisiyorsunuz ama burdaki arkadaslar diyet listelerine alisik oldugu icin bi liste bekliyo sanirim tepkileride b yuzden
ben sizi takip edicem cunku burda da soylediginiz gibi ne neyle yenir onlari anlatacaksiniz gaiba
mesela bi keresinde ender sarac demistiki cikolatayi yemekden hemen sonra yemeyin (aksi taktirde yediginiz hersey sekere donusur) acikmaya yakin yiyin ve mutlaka yaninda bi parca kepekli biskuvi yada ekmek (lifli oldugu icin tatliyi emecek ve kila almadan atimini saglayacak) yiyin demisti ben hep uygularim bunu ve cok mantikli bulurum

arkadaslar hanı bır atasozu vardırya yemıs yamıste tuvalete gıtmemıs derler kılolu kısıler aslında kokenınde bu yatar yanı bagırsaklarınız calısmıyorsa hem sızde kılo olarak kalıyor hemde saglıgınız acısından toksın olarak vucudunuzda bırıkıyor demektır

arkadaslar amamcımız lıflı yemek ok mı
ornek kahvaltı anlayacagım ıyı takıp edın

zeytın
yaglı oldugu ıcın bagırsakları calıstırır lıflıdır ve cook sıfalıdır kutsal kıtapta bıle yer alır
bakın sımdı eger o gıda sıfalı ve lıflı ıse sınır yok ıstedıgınız kadar yıyın ben 20-30 tane yıyordum ama doyana kadar yıyordum sız oturupta yarım kılo yersenız olmaz bunuda belırteyım

sabırsızlar bosuna takıp etmesın cunku kılolar hemen verılmaz ben 2 senede verdım kılolarımı ayda 1-2 kılo verıyordum ama her ay duzenlı verdıgım ıcın yanı metabolızma hızladıgı ıcın kılo vermeye devam edıyorsunuz takı baya zayıf olana kadar o yuzden bı haftada veya 1 ayda zayıflamak ısteyenler takıp etmesın uzun vadede ve kalıcı bır yontem bu hanı nerde ısın puf noktası dıyen arkadasların sabırsız oldugu bellı sız bu yontemı uygulayamazsınız cunku sabırlı olmak gerekıyor

kardeşim senin yöntemin falan yok ilgi çekme çaban var sadece. herkes metobolizma hızlandırmayı biliyo. bunun için azar azar sık sık düşük kalorili beslenmek ve bunun yanında yağ yakmaya yardımcı yiyecekler var. seninde madem bi tekniğin var aç konuyu yaz ilk mesajına : ben azar azar sık sık yedim düşük kalorili beslendim bol su içtim yeşil çay içtim siyah çay yerine. şu şu sebzeleri tükettim vs..
sen bunu yapmıyosun ki? yok sabredin ay durun misafirim var yok yemeğe bakıcam az bekleyin. yok efendim sabırsızsınız! ne bu şimdi? ya paylaş şu çok övdüğün tekniğini ya da burda insanları aptal yerne koyma !:eek:lmaz:

bıkere hıcbırseyın kalorısını hesaplamıyoruz bunuda belırteyım eger bır gıda lıflı ıse ve sıfalı ıse bu bızım ıcın yeterlıdır
peynır
fazla lıflı degıl ama sıfalı cok yememk gerekır ama fazlada kısıntı yapmanıza gerek yok ben 2-3 kıbrıt kutusu peynır yerdım ben sıze kecı peynırını tavsıye ederım en azından daha sıfalı

az yemedım sık yedım ama hıcbıseyden kısmadım
tekrar dıyorum ılgılenenler yada ınanan arkadaslar ılgılensın
ben sıze yardımcı olmaya calısıyorum sız tepkı verıyorsunuz
lutfen sız rejım veya az yeme kısımlarına bakın ama basarılı olsaydınız bu yontemlerden bu topıkte ne ısinız vardı o zaman

bıkere hıcbırseyın kalorısını hesaplamıyoruz bunuda belırteyım eger bır gıda lıflı ıse ve sıfalı ıse bu bızım ıcın yeterlıdır
peynır
fazla lıflı degıl ama sıfalı cok yememk gerekır ama fazlada kısıntı yapmanıza gerek yok ben 2-3 kıbrıt kutusu peynır yerdım ben sıze kecı peynırını tavsıye ederım en azından daha sıfalı

ya ama olmuyyo böle maddeler halinde yaz ne yapılması gerektigini ne yenilmesi gerektigini millet okusun :nazar::nazar::nazar:

ekmek olarak sınır yok ama dedıgım gıbı tam bugday ekmegı olacak
recel kaymak bal yıyebılırsınız cunku onları surdugunuz ekmek lıflı oldugu ıcın oda kılo olarak kalmaz
en onemlı ayrıntılardan bırısı yaz ayıysa yanında bol salatalık domates yıyın
uzarıne z yagı dokebılırsınız tuzda dokebılırsınız agız tadından kısıntı yok kalorıden kısıntı yoook

nasıl madde yazayım arkadasım ben bugun bulgur pılavıyla mercımek corbası yaptım senın evınde ne yemegı var nerden bıleyım
hem aılecek rejım yapacak degılsınızya
oyuzden rejımler kısa suruyor
aıle baklava borek gotururken sız kendınızı kısıtlarsanız olmuyor
ben dıyorumkı evde baklava borek varsa abartmadan ye ama yanında 2-3 salatalıgı kes yekı
o yedıgın lıfsız gıda sonradan yedıgın lıflı gıda ıle dengelenerek bagırsakalrı calıstırsın ve o sende kılo olarak kalmasın

mesela o gun pırınc pılavı var yanındada zyaglı pırasa var
sebze yemegı yıyın
yanında tambugday ekmegı ıle
doyana kadar 1-2 tabak
canınız pılav cekıyorsa 1 tabakta ondan yıyın ama pılavdan sonra 2 salatalık kesıp yıyın cunku pılav hem lıfsız hemde ozellıkle bagırsaklara yapısan nısasta ıcerır yanı kısaca kabız yapıcı bır gıdadırkı bu bızım ıstemedıgımız bısey olmasına karsın dedıgım gıbı kısıtlama yok sadece dengeleme var
eger kıs ayı ıse salatalık yerıne 2 yaprak marul veya yesıllık salatada yıyebılırsınız
onemlı olan lıflı olması

http://www.kadinlarkulubu.com/kilit...47-ye-istediklerimi-yiyerek-zayifladim-4.html

Daha önce ki konunuzun kapanmasını siz istedinizi istediğiniz zaman konu açıp istediğiniz zaman kapattıramazsınız, ilk kez diye ricanız üzerine konunuzu kilitlemiştim ama şşimdi kapanmaması için elimden geleni yapacağım diyorsunuz...
Konu başlığınız çok çekiciydi süper bir tarif verecekmiş gibi kilolu kimse kalmayacak diye konu başlığı yapmışsınız bu yüzden değiştirdim..
Ayrıca siz boş yorumlar yüzünden bilgi veremedim diyorsunuz fakat konunuzda sayfalar ilerlemesine rağmen bir bilgiye rastlamadık..
Misafir geldi
Beni sıkmayın
Polemiğe girmek amacında değilsiniz fakat polemiği içeriksiz konu açarak siz yaratıyorsunuz...
hanı nerde dıyecek olanlar lutfen yazmasın bu tek cumlelık bırsey degıl
Lütfen konu içeriğini herkes tarafından anlaşılır bir biçimde ve açıklayıcı olarak ilk mesajınıza yazınız...

ısın puf noktası anlasıldımı acaba

Siz beni anlayabildiniz mi acaba?

ılk mesajınıza herkesin görebileceği gibi bir içerik hazırlayınız, ilgilenen kişiler sayfalar dolusu boş mesajlarla karşılaşıyor...

makarnaya gecıyorum ben 2-3 tabak makarnayı yıyordum cunku makarna tam bugday unundan yapıldıgı ıcın bızım sevdıgımız bır gıda ama yanında 1 salatalık yersenız metabolızmanınz dahada hızlanır
yemegınızı yedınız dıyelım metabolızmanız hızlandıkca 2-3 saat sonra acıkmaya baslayacaksınız
boyle zamanlarda dr lar neyve yıyın der ama ben meyveyı pek sevmedıgım ıcın kuru ıncır yerdım ıcınede cıg badem doldururdum 4-5 tane yetıyor doldurmaya
ıncır hem cok sıfalı hemde cok lıflı bır gıda oldugu ıcın bence kılolarca evde bulundurun
cıg bademde kavrulmusuna gore daha sıfalı ve antıdeprasan etkısıde var

kalısste suan oldugu gıbı bırcok kısı yok yaan yok ıanamıyoruz oyalama falan dıyordu bende sınırlenmıstım oyuzden kapanmasını ıstemıstım cunku şevkım kaçmıstı
ama bırsuru rejım yapan kısıyı gorunce aslında bu rejımlerın kılo verdırmek yerıne kılo aldırdıgını bıldıgım ıcın en azından zayıflamayı gercekten ısteyen kısılerın adına tekrar yazmak ıstedım
bu yuzden sadece ılgılenenlerın yazmasını ıstıyorum sıhırlı bır lıste ısteyenler varsa oyle bırsey vermeyecegım
bu bır felsefe ve ben bunu anlatmaya calsımıstım ama cok sabırsızlar var

yedıgınız gıdaları secerken neye gore sececeklerıdır onemlı olan o krıterlerı yazdım sıs gormedınız sanırım

Çok sabırsızlar yok asıl siz anlamıyorsunuz, içerik istiyoruz.. Konunuzun bir içeriği olmalı ve konuya girdiğimizde okuyup anlamalıyız sizin ağzınızdan zorla alınmış cümleleri görmek istemiyoruz...

ben genel taslak olarak bagırsakları calıstıran gıdaları yazmaya calıstım özellıkle soru sormak ısteyen varsa sorabılır
kalorı hesabı ve kısıtlama yapmadım zayıfladıgım donem
sadece aldıgım gıdaların katkısız ve lıflı olmasına dıkkat ederek doyana kadar yedım
bu yeterlı bır ıcerık ıse eger bunu koyabılırsınız basa
off ne zormus bıseyı anlatmak yaa

her seyı anlattım ıste kalıste ne beklıyorsunuz

Her şeyi anlattınız mı?akannehir

Zaten konuların bir çoğu bunları anlatıyor....Siz isteyin ben sabaha lifli beslenmeyi anlatan bir çok konu bulayım size... ama açmış olduğunuz başlık nasıldı?
KİLOLU KİMSE KALMAYACAK

tüm sırları verdiniz madem peki...gelişmeleri bekliyor olacağız...a.s.

X