Pudra, Fondöten, Kapatıcılar Loreal Paris fondöten

Oglak kizi

✝️
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2015
4.378
6.138
Arkadaşlar Loreal in lumi maque fondötenini kullanan var mı? Kuru cildim var bu föndetem biraz ışıltılıymış kullanan var mı?

Arkadaşlar Loreal in lumi maque fondötenini kullanan var mı? Kuru cildim var bu föndetem biraz ışıltılıymış kullanan var mı?
Ben kullandım, cildim yağlı olduğundan memnun kalmadım, kuru cilde uygun olacağını düşünüyorum, loreal in diğer fondötenlerine göre kapatıcılığı düşük, ışıltılı derken cildin ışıldıyor yani ışığı yansıtıyor, sağlıklı bir görünüm veriyor.Fazla kapatıcılık beklemiyorsan, cilt tonumu eşitlesin ve yüzüm ışıldasın diyorsan sana uygun olacaktır.Yağlı ciltlere önermiyorum.

Ben kullandım, cildim yağlı olduğundan memnun kalmadım, kuru cilde uygun olacağını düşünüyorum, loreal in diğer fondötenlerine göre kapatıcılığı düşük, ışıltılı derken cildin ışıldıyor yani ışığı yansıtıyor, sağlıklı bir görünüm veriyor.Fazla kapatıcılık beklemiyorsan, cilt tonumu eşitlesin ve yüzüm ışıldasın diyorsan sana uygun olacaktır.Yağlı ciltlere önermiyorum.
Hadi ya orta kapatıcılık olsa iyi olurdu peki bu markanın pudra kapatıcı fondöten bazını kullandınmı canım?

Hadi ya orta kapatıcılık olsa iyi olurdu peki bu markanın pudra kapatıcı fondöten bazını kullandınmı canım?
Loreal fanıyım, birçok ürününü severek kullandım.
Pudra olarak perfect match kullandım, başarılı.
Kapatıcısını da kullandım, o da güzeldi.
Fondöten bazını kullanmadım, ama makyaj altına yine loreal in perfect skin serumunu kullanıyorum baz niyetine.Magic blur da almıştım (kremi değil de tüpte olanını) gözenek ve ince çizgileri kapatması başarılı olduğu halde yüzümde bıraktığı maskemsi hissi sevemediğimden kullanamadım.Makyaj bazı olarak sephora almıştım bir kez, ama perfect skin serumla da aynı etkiyi elde ettiğimi düşündüğümden bitince almadım bir daha.
Lumi magique in kapatıcılığı orta sayılabilir aslında, perfect match fondöten ve infilliable fondötenlerin kapatıcılığı yüksek olduğundan onlara nazaran düşük demek istedim.
Perfect match bb kremi de kullandım, dokusunu beğenmeme rağmen renk bana çok mat geldi.Kuru ciltlere de uymayabilir.
Glowy bir bitiş istediğinden yola çıkarak pure beauty cc krem i ( bb değil ille de cc) de denemeni öneririm.Yağlı cikdimle barışabilseydi kullanacağım tek ürün bu olurdu herhalde, sağlıklı ve ışıl ışıl yapıyor.Sanırım yağlı cilt ürünleri pudralı oluyor, kuru cilde uygun ürünler daha az kapatıyor, bu pure beauty cc için de geçerli.
Yakınlarda bir watsons varsa hem lumi magique i, hem de pure beauty cc yi test etmeni öneririm.
Pure beauty nin sadece 2 renk tonu var, lumi magique in de 4 falan sanırım, renk tutturmakta sıkıntı çekenler perfect match e baksın, 16 rengi mi ne var.

Eklemeden edemeyeceğim, loreal in rimel ve farları da 10 numara.
Evet zaten rimellerinden 1-2 tane almayı düşünüyorum ben mac kullanıyodum ama çok pahalı ya bazı biter föndeteni biter pudrası biter artık almak istemiyorum çok pahalıya gelmeye başladı aldığımın haddi hesabı yok cildim gerçekten kuru çünkü arada başka föndetenler de denedim fondöten resmen kabardı gitti lorealide kurutmadığını duydugum için kesin almak istiyorum daha doğrusu baştan aşağı bütün makyaj malzemelerimi yenilemek istiyorum çünkü mac bitti ve tekrar almak istemiyorum yani şunuda istemiyorum başka markanın bazını alayım föndeteni başka pudrası kapatıcısı başka başka marka olsun istemiyorum hepsini tek marka çıkarayım uyumlu olsun istiyorum teşekkürler canım

Evet zaten rimellerinden 1-2 tane almayı düşünüyorum ben mac kullanıyodum ama çok pahalı ya bazı biter föndeteni biter pudrası biter artık almak istemiyorum çok pahalıya gelmeye başladı aldığımın haddi hesabı yok cildim gerçekten kuru çünkü arada başka föndetenler de denedim fondöten resmen kabardı gitti lorealide kurutmadığını duydugum için kesin almak istiyorum daha doğrusu baştan aşağı bütün makyaj malzemelerimi yenilemek istiyorum çünkü mac bitti ve tekrar almak istemiyorum yani şunuda istemiyorum başka markanın bazını alayım föndeteni başka pudrası kapatıcısı başka başka marka olsun istemiyorum hepsini tek marka çıkarayım uyumlu olsun istiyorum teşekkürler canım
İnan bana mac i aramayacaksın.Anneler gününde kesin %40-50 indirime girer, toplu alışverişi o zamana bırakmanı öneririm.

Bence loreal fondoten ve pudralari kotu the balm ve maybellineoneririm.

Kapatıcılığı düşük denmiş, suratında bir ton sivilce olan için tabi düşük gelir. Ayrıca fondöten kapatıcı değildir, renk eşitleyicidir.
Ben bu kış devamlı bu fondöteni kullandım, azıcık sürsen de renk tonunu eşitliyor, çok sorunlu bir cildin yoksa mesela hiç sivilcesiz ama yanaklarda hafif kırmızılıklar varsa ya da küçük sivilce izleri, çok işe yarıyor.
Benim t bölgem yağlı yüzümün kalanı da normal, hiç sorun yaşamadım ayy bu çok yağlıııı ay hiç kapatmıyor diye

X