Makyaj Ürünleri Makyaj Tekniği Konusunda Profesyonel Yardıma İhtiyacı Olanların Topiği

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler

gurbaa prenses

KK'nın Haylaz Kızı
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2007
11.064
206
canlarım
bugüne kadar cilt bakımı ve kozmetik ürünler hakkında bildiğim, uygulayıp memnun kaldığım ne varsa sizlerle paylaştım
bundan böyle yüz şekillerinize, ten renginize göz biçiminize göre makyaj uygulamalarına dair sorularınızı bu topikten cevaplandırmaya çalışacağım

smokey eyes
dudak inceltip kalınlaştırma yöntemleri
allık sürme yöntemi
eyeliner + sürme/kalem çekme yöntemleri
vb. gibi istediğiniz konuda danışabilirsiniz

konu sık sık resimlerle desteklenecektir hihoyyyt

Çok fayfalı bir konu olacağından eminim. Bence makyaj yapabilmek tamamen kabiliyet meselesi. Ben o kadar okumama rağmen hala beceremiyorum kabiliyetsizim yani. senağlamaBeyaz ve yuvarlak yüzlüyüm. Gözlerim çok büyük sayılmaz. Gözlerimi büyük göstermek için içine beyaz dışına hafif siyah kalem çekmem gerektiğini, yüzümü küçük göstermek için de koyu renk pudra ile gölgeleme yapmam gerektiğini biliyorum ama kabiliyet yok ne yapsam nafile:1no2:. Kabiliyet konusunda tavsiye istesem-tatlicadiarzu-

bana sımokey ays öğretsene apla:CüvCüv:
buyur kuzu
resimler yardımcı olmazsa anlatıyım uzun uzun :CüvCüv:
nasıl da jet servisim maşallah :nazar:

tutorial_black003.jpg

tutorial_black004.jpg

tutorial_black005.jpg

tutorial_black006.jpg

tutorial_black007.jpg

tutorial_black008.jpg

tutorial_black009.jpg

tutorial_black010.jpg

tutorial_black011.jpg

tutorial_black012.jpg

tutorial_black013.jpg

tutorial_black014.jpg

tutorial_black015.jpg

tutorial_black016.jpg

tutorial_black017.jpg

tutorial_black018.jpg

tutorial_black019.jpg

tutorial_black020.jpg

tutorial_black021.jpg

tutorial_black022.jpg

tutorial_black023.jpg

tutorial_black024.jpg

tutorial_black025.jpg

tutorial_black026.jpg

tutorial_black027.jpg

tutorial_black028.jpg

tutorial_black029.jpg

* burada kullanılan toz sürme arkadaşlar

tutorial_black030.jpg

tutorial_blacks001.jpg

tutorial_blacks002.jpg

tutorial_blacks003.jpg

tutorial_blacks004.jpg

tutorial_black031.jpg

tutorial_black034.jpg

tutorial_black036.jpg

Çok fayfalı bir konu olacağından eminim. Bence makyaj yapabilmek tamamen kabiliyet meselesi. Ben o kadar okumama rağmen hala beceremiyorum kabiliyetsizim yani. senağlamaBeyaz ve yuvarlak yüzlüyüm. Gözlerim çok büyük sayılmaz. Gözlerimi büyük göstermek için içine beyaz dışına hafif siyah kalem çekmem gerektiğini, yüzümü küçük göstermek için de koyu renk pudra ile gölgeleme yapmam gerektiğini biliyorum ama kabiliyet yok ne yapsam nafile:1no2:. Kabiliyet konusunda tavsiye istesem-tatlicadiarzu-
canım eyeliner kullanmanı da öneririm
yüzünü kücük göstermen için tamamına koyu renk pudra yada fondoten uygulaman yanlış bi seçim olur
önce cilt tonuna uygun bir fondotenle kusurları kapatıp ardından 2 ton koyu bir pudra yada fondoten yardımı ile rahatsız olduğun kısımları jiletlemen lazım
bu bi anda kazanilacak bir yetenek değil
yüzünü tanıman lazım
bunun için de evde boş zamanında makyaj yap
illa anlaman gerekmiyor
neticede bizler de anamızın karnında öğrenmedik makyaj yapmayı
zamanla el alışkanlık kazanıyor ve makyaj yaparken ayna ihtiyacı bile hissetmiyorsun yerimseniben

merhaba gurbaa prenses, bilgi ve tecrübene güvenerek sana bikaç sorum olceka.s.
göz kapağı üzerine eyeliner niyetine siyah göz kalemi kullanıyodum alıştırma babında...artık eye liner a geçmek istiyorum. nivea nın böyle pilot kalem ucuna benzeyen modellerini gördüm... kullanışlı mıdır acep:uhm:
bir dee rimel kullanırken kirpiklerin tek tek ayrık durabilmesi için bi ipucu var mı
şimdiden çok teşekkürler
hem cevabın hemi de topik içina.s

merhaba gurbaa hanım :kahve:
öncelikle topiğiniz hayırlı olsun hayırlı işler dilerim :nazar:

benim sorum şöyle mesela ben kapatıcı fondöten pudra vs bu üçlünün nasıl ne şekilde hangi sıralamayla yapıldıgını bilmiyorum sonra bir yapıyorum suratım şerit şerit izler :nazar:
ne acı kaç yaşına gelmişim bilmiyorum :nazar:

benim sorum şöyle mesela ben kapatıcı fondöten pudra vs bu üçlünün nasıl ne şekilde hangi sıralamayla yapıldıgını bilmiyorum sonra bir yapıyorum suratım şerit şerit izler :nazar:

hah işte, aynen bende bilmiyorum hatta bu yaşıma kadar(20 yaş) hiç kullanmadım bu ürünleribenneyaptımki

Hello Gurbis
canim süper bi konu
ilk müsterin benim hihoyyyt

hemen sorularima geciyom

önce fondetenden basliim
yüzüm karma cilt, veeee malesef sivilce izlerim coook hatta cakir cukur harita gibi, deliklerde var, senağlamaparam oluysa estetiki ciddi düsünüyom:lepi:
daha önceleri hic fondeten kullanmadan direk manhattan pudrasi kullaniyordum
artikin
önce clinique fondeteni denedim leke leke oldu onu biraktim
sonra este lauder doublewear miydi ne haltsa onu kullandim oda leke leke oluyo
suan vichy kullaniyom süper kapatiyohihoyyyt amaaaa sabah sürüyom okula gidiyom
elim hep yüzümde sürekli bir kasinma:1no2:

fondeten alti olarakda oil of olaz oilfree kullaniyom

pudramda manhattandan sivilceli ve problem ciltler icin, yillardir kullaniyom cok memnunum, güzel kapatiyo, komoden deyil

gözalti kapaticisi, loreal aldim, eh iste dedim, bide vichy aldim :1shok:süper kapatiyo ondanda memnunumkaydirigubbakcemile5

yüzüm deneme tahtasi oldu resmen

soru ---> niye kasiniyo yüzüm??? eve geliyom hemen yikiyom yüzümü rahatliyom, yoksa alisikmi deyilim??

Çok koyu ve ağır makyajdan hoşlanmıyorum. Geçen gaza gelip kalem şeklinde (sürümü benim gibi bir makyaj özürlü için daha kolay olsun diye) eyeliner aldım.ıncecik sürdüm ama çizginin sonunu ayarlayamayıp geri sildim. Sanki yarıda kesilmiş gibi oldu, uzatıncada mısır tanrıçası gibikaydirigubbakcemile3. Jiletleme konusunda bana yardımcı olabilirsen sevinirim.(Beceremem kesin ama).Bide şu eyeliner konusunda yardım ve destek beklemekteyim. teşekkür

Son düzenleyen: Moderatör:
merhaba gurbaa prenses, bilgi ve tecrübene güvenerek sana bikaç sorum olceka.s.
göz kapağı üzerine eyeliner niyetine siyah göz kalemi kullanıyodum alıştırma babında...artık eye liner a geçmek istiyorum. nivea nın böyle pilot kalem ucuna benzeyen modellerini gördüm... kullanışlı mıdır acep:uhm:
bir dee rimel kullanırken kirpiklerin tek tek ayrık durabilmesi için bi ipucu var mı
şimdiden çok teşekkürler
hem cevabın hemi de topik içina.s
canım kastın nivea liquid sanırım...
kalemle kazanılmış bi pratiğin var
niveanın bu ürünü de başarılı
alabilirsin canım

kirpikler konusunda ise önerim şudur
ilk kat rimeli sürdükten sonra kirpiklerine koyu renk far sür aplikatörle
pudra da olur ama ben kirpiklerimi daha koyu göstersin diye far tercih ediyorum

sonra ardından ikinci katı sür
hem dolgunluk kazandırır hem deyapişmaz birbirine :CüvCüv:

bak böcük kafa
önce kapatıcı uygulanır kapanması istenilen yerlere
ardından da fondoten
kimileri once fondoten sonra kapatıcı diyor ama bu işlem biraz riskli
zira kapatici renginiz ile fondoten renginiz birbirinden farklı ise bu lokal uygulama cildinizi lekeli gösterir
en son da pudra yada makyaj sabitleyici uygulanır
ben günlük makyajda fondotenin üstüne pudra kullanılmaması taraftarıyım
tabaka gibi duruyor doğallıktan uzaklaştırıyor makyajı....

canlarım mesaim bitti yarın devam ederim kaldığımız yerden gamyoncuiremsu
makyaj ananız iş başında emin ellerdesiniz merak etmeyin :smiley-cool: -tatlicadiarzu-

bak böcük kafa
önce kapatıcı uygulanır kapanması istenilen yerlere
ardından da fondoten
kimileri once fondoten sonra kapatıcı diyor ama bu işlem biraz riskli
zira kapatici renginiz ile fondoten renginiz birbirinden farklı ise bu lokal uygulama cildinizi lekeli gösterir
en son da pudra yada makyaj sabitleyici uygulanır
ben günlük makyajda fondotenin üstüne pudra kullanılmaması taraftarıyım
tabaka gibi duruyor doğallıktan uzaklaştırıyor makyajı....

mersi abla dediğin sırada uygularım :nazar:

X