Maske Tarifleri Maske yada cilt bakım önerileri

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta

Matchteacher

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2018
1.401
1.782
28
Kızlar vazgecemediğiniz yüzüme çok iyi geldi ışıl ışıl oldu dediğiniz maske yada cilt bakımı var mı?:KK36:

3 4 aydır uyguladığım bir rutin var cildimin tazelendiğini hissediyorum gözeneklerim küçülmeye başladı istersen tarif edebilirim :)

3 4 aydır uyguladığım bir rutin var cildimin tazelendiğini hissediyorum gözeneklerim küçülmeye başladı istersen tarif edebilirim :)
Cok sevinirim canım benim ya bende gözenek yok ama yüzüm cansız gibi birçok ürün kullanıyorum pek fayda görmedim çok teşekkür ederim bende uygulayayım hemen ya :KK15:

Biraz uzun sürüyor işlem olarak aslında. 10 15 günde bir sabredip yaparsanız müthiş etkisi oluyor ama bizzat denedim gördüm :)
Önce kil maskesi yapıyorum yüzüme maden suyuyla kili karıştırıp hazırlıyorum maskeyi. O yarım saat falan duruyor sonra ılık suyla yüz temizleme fırçasıyla ovalayarak çıkarıyorum. Gözenekler yumuşuyor bu arada.
Sonra buhar maskesi yapıyorum. Kettle dolusu suyu kaynatıyorum 5 kiloluk yoğurt kovasına koyup üzerini streç filmle kapatıyorum hemen buharı kaybolmasın diye. Yüzümü yarım dakika yarım dakika tutuyorum buhara gözeneklerimin iyice yumuşadığını hissettiğimde bırakıyorum o işlemi çok bastırmadan temiz elle ve çok uzun olmayan tırnaklarla tabi ki siyah noktaları dolu gözenekleri hafif hafif sıkıyorum. Burun kenarlarındakiler bile yumuşuyor kolay çıkıyor yeteri kadar bekletirseniz. (Normal çay gibi demliyorsunuz kuru kekik ya da papatyayı) Gül suyu da olur ne varsa elinizde artık. Doğal olmasına özen gösterin ama.

Çok çok kuruysa cildiniz paraben ve parfüm içermeyen nemlendirici kremlerden sürebilirsiniz. Değilse bırakın ama ara ara gül suyu papatya ya da kekik suyunu pamuğa döküp silin yüzünüzü. Ben masamın üzerinde bulunduruyorum saat başı falan sürüyorum yatana kadar. Özellikle bu rutinden sonra bunu yapmanız önemli her gün her gün yapamasanız bile. Ben yazın evde olduğum için haftada bir uyguladım bunu bariz bi canlılık geldi cildime gözeneklerim küçüldü. Cilt lekelerim de azaldı beyaz tenliyim ve en ufak sivilceyi bile sıkar yara yaparım sonra da lekeye döner o. Düşünün artık.

Aloe verayı saç için de kullanıyorum bu arada isterseniz onun da uygulamasını yazabilirim :)

Biraz uzun sürüyor işlem olarak aslında. 10 15 günde bir sabredip yaparsanız müthiş etkisi oluyor ama bizzat denedim gördüm :)
Önce kil maskesi yapıyorum yüzüme maden suyuyla kili karıştırıp hazırlıyorum maskeyi. O yarım saat falan duruyor sonra ılık suyla yüz temizleme fırçasıyla ovalayarak çıkarıyorum. Gözenekler yumuşuyor bu arada.
Sonra buhar maskesi yapıyorum. Kettle dolusu suyu kaynatıyorum 5 kiloluk yoğurt kovasına koyup üzerini streç filmle kapatıyorum hemen buharı kaybolmasın diye. Yüzümü yarım dakika yarım dakika tutuyorum buhara gözeneklerimin iyice yumuşadığını hissettiğimde bırakıyorum o işlemi çok bastırmadan temiz elle ve çok uzun olmayan tırnaklarla tabi ki siyah noktaları dolu gözenekleri hafif hafif sıkıyorum. Burun kenarlarındakiler bile yumuşuyor kolay çıkıyor yeteri kadar bekletirseniz. (Normal çay gibi demliyorsunuz kuru kekik ya da papatyayı) Gül suyu da olur ne varsa elinizde artık. Doğal olmasına özen gösterin ama.

Çok çok kuruysa cildiniz paraben ve parfüm içermeyen nemlendirici kremlerden sürebilirsiniz. Değilse bırakın ama ara ara gül suyu papatya ya da kekik suyunu pamuğa döküp silin yüzünüzü. Ben masamın üzerinde bulunduruyorum saat başı falan sürüyorum yatana kadar. Özellikle bu rutinden sonra bunu yapmanız önemli her gün her gün yapamasanız bile. Ben yazın evde olduğum için haftada bir uyguladım bunu bariz bi canlılık geldi cildime gözeneklerim küçüldü. Cilt lekelerim de azaldı beyaz tenliyim ve en ufak sivilceyi bile sıkar yara yaparım sonra da lekeye döner o. Düşünün artık.

Aloe verayı saç için de kullanıyorum bu arada isterseniz onun da uygulamasını yazabilirim :)
Hakkını helal et canım benim upuzun Emek verip yazmışsın çok teşekkür ederim dediklerini bugün uygulayacagım yatmadan önce.aloe verayı bi başka posttan duydum yüzlerine uyguluyormuş kızlar ama saç içinde uygulasam fena olmaz valla ne kadar iyisiniz teşekkür ederim :)

Saç için de yine blenderda ezip zeytinyağı veya hindistan cevizi yağıyla karıştırabilirsiniz :) Ben ikisini beraber yapıyorum Önce saçı dipten uca uyguluyorum sonra tepede topuz yapıyorum. Sonra yüz için bunları yapıyorum. Toplamda 2 saat falan sürüyor bekleme süreleriyle beraber. En son duşa giriyorum Saçı şampuanla değil de zeytinyağı veya defne sabunuyla yıkayabilirseniz çok daha iyi oluyor bir de hem doğaldan devam ediyorsunuz hem de kolay çıkıyor o yağ saçtan. En son durulama suyu olarak bir demlik kekik suyuyla yıkıyorum saçımı. benim saçlar dirseklerime kadar geliyor çaydanlığın üstü ile hazırladığım kekik suyu yetiyor bana ayarlarsınız siz de saç boyunuza göre vs. :) Sonra normal suyla durulayabilirsiniz havluya biraz rengi çıkabiliyor kekiğin çok açık havlu kullanıyorsanız renklenmesin.

Doğal kurumaya bırakıyorum kurutma makinesini duştan hemen sonra dışarı çıkmayacaksam veya hava çok soğuk değilse kullanmıyorum. Bir de bitkisel şampuan kullanıyorum normal zamanda sabunu bol hindistan cevizi yağıyla yaptığım saç maskesinden sonra kullanıyorum. Normal zamanda kullandığımda arkasından bakım kremi kullanmazsam saç derimi kurutabiliyor ona dikkat edin siz de.

Doğal ve bitkisel yöntemlerle baya ilgiliyim. Vücuduma hem iç hem de dış olarak baya ilgi gösteririm o yüzden fazlaca araştırırım bu konuları :) Farklı tarifleri de sorabilirsiniz bana yardımcı olabilirsem mutlu olurum.

Saç için de yine blenderda ezip zeytinyağı veya hindistan cevizi yağıyla karıştırabilirsiniz :) Ben ikisini beraber yapıyorum Önce saçı dipten uca uyguluyorum sonra tepede topuz yapıyorum. Sonra yüz için bunları yapıyorum. Toplamda 2 saat falan sürüyor bekleme süreleriyle beraber. En son duşa giriyorum Saçı şampuanla değil de zeytinyağı veya defne sabunuyla yıkayabilirseniz çok daha iyi oluyor bir de hem doğaldan devam ediyorsunuz hem de kolay çıkıyor o yağ saçtan. En son durulama suyu olarak bir demlik kekik suyuyla yıkıyorum saçımı. benim saçlar dirseklerime kadar geliyor çaydanlığın üstü ile hazırladığım kekik suyu yetiyor bana ayarlarsınız siz de saç boyunuza göre vs. :) Sonra normal suyla durulayabilirsiniz havluya biraz rengi çıkabiliyor kekiğin çok açık havlu kullanıyorsanız renklenmesin.

Doğal kurumaya bırakıyorum kurutma makinesini duştan hemen sonra dışarı çıkmayacaksam veya hava çok soğuk değilse kullanmıyorum. Bir de bitkisel şampuan kullanıyorum normal zamanda sabunu bol hindistan cevizi yağıyla yaptığım saç maskesinden sonra kullanıyorum. Normal zamanda kullandığımda arkasından bakım kremi kullanmazsam saç derimi kurutabiliyor ona dikkat edin siz de.
Aloe veram yok ama en yakın zamanda alıp uygulayacagım zaten saçlarım cok sorunlu kekik ilk defa duydum hem saça hem yüze coookkk teşekkür ederim canım :KK25:

Doğal ve bitkisel yöntemlerle baya ilgiliyim. Vücuduma hem iç hem de dış olarak baya ilgi gösteririm o yüzden fazlaca araştırırım bu konuları :) Farklı tarifleri de sorabilirsiniz bana yardımcı olabilirsem mutlu olurum.
Ben hep kimyasal uyguluyorum yani mağazalarda satılan kozmetik ürünler kremler yeterli gelmiyor artık denemediğim ürün kalmadı sizi çok rahatsız edeceğim galiba :KK68:

Hazır konuyu yakalamışken sana birkaç tavsiye vereyim; çok uzman değilim ama pek çok faydasını gördüm.
Gece yatmadan önceki bakımım şöyle;
Öncelikle gidip makyajımı temizleyip güzelce bir yüzümü yıkıyorum
Daha sonra fısfıs gül suyu (alkol içermeyen)'nu yüzüme sıkıyorum,biraz elimde yüzüme iyice yediriyorum.
Arkasından bir pamuğa 1-2 damla kayısı çekirdeği yağı döküp göz altlarıma uyguluyorum (kısa dönemde gözaltı torbalarına,yorgun görüntüye iyi geliyor,uzun vadede kırışıklıkları önlüyor.)
En sonunda da hindistan cevizi yağına yaynı şekilde biraz pamuk batırıp yüzümün tamamına iyice yediriyorum ve yatıyorum.
Sabah;
Yüzümü güzelce kükürtlü sabunla yıkıyorum. (Kükürtlü veya keçisütlü olabilir,kükürtünde keçisütününde faydasını gördüm.)
Bir de eğer makyaj yapmayacaksam (ki bu cilt bakımını 15-20 gün uyguladıktan sonra makyaja hiçbir şekilde gerek kalmıyor,cildin bebek gibi oluyor.) klasik nivea mavi kapaklı yağlı kremden elime yüzüme sürüyorum ve bitiriyorum.
Tırnka için ünlü oje markalarının tırnak bakım yağlarını ve bakım ojelerini almanı öneririm,sağlıklı tırnaklara sahip olursun. Ben oje sürmeyi sevmem o yüzden bakım ve parlatıcı yetiyor bana. (Marka gabrini ıntensetive care oil yeşil renkli bu, Gabrini Calcium Gel bu da mavi renkli)
Bir de benim ellerim kırışmaya çok yatkın belki aranızda vardır,20 yaşındayım ama 30 yaşındaki kadın eli gibi kırık ellerim bunun da çaresi;
Yatmadan önce ellerime önce vazelin sürüyorum heryerine daha sonra limon suyu sıkıyorum (normal taze limon) iyice yediriyorum,ondan sonra plastik doktor eldivenini takıp yatıyorum sabaha yumuşacık misssler gibi kırışıksız oluyorlar bir de gün içinde nemlendirici krem sürersen süper oluyor.
Saç içinde 3 günde 1 saçımı sadece 2 kez şampuanlıyorum. Bu kadarı bile fazlaymış aslında,saça ne kadar çok şampuan ileride o kadar çok saç dökülmesine sebep oluyormuş.
Ayaklarıma da aynı safa kremi sürüyorum aynı şekilde yumuşacık oluyor etleri sertleşmiyor eskisi gibi.
Ve bu malzemeleri 50 tlye bile alabilirsin bu malzemeler seni 3-4 ay rahat götürür.
Bir de kesinlikle makyaj temizleyici,bakım sütü kıl tüy kullanmanı tavsiye etmem uzun vadede cildi mahfediyormuş o yüzden doğal ürünleri kullanmakta fayda var.

X