Mide balonu taktırdım. Adım adım mide balonu.

Merhaba geçmiş olsun umarım istediğiniz kiloya ulaşabilirsiniz 🙏🏼 sabah bana da takılacak mide balonu biraz heyecan var gerçekten işe yarar mı ve kramp ağrılara dayanabilir miyim diye. :)
3 gün bira zorlu gecsede sabredin lütfen. Kolay değil midenizde yarım kilo yabancı madde ve onu sindirmeye çalışan bir mide. 3 gün sonra kramplar azalacaktır.

Balonu içiniz de hissediyormusunuz? Batma ağırlık gibi? Ben çok halsizim kafamı kaldıramıyorum bu halsizlik ne kadar süre sonra geçiyor
Halsizlik susuzluktan güzelim. Serum taktir çakı gibi olacaksın. Ve evt 1 hafta balonu hissediyorsun sonra unutuyorsun

Evt arkadaşlar hemen hemen 1 aya yaklaştık ve işte sonuç...
Daha önce de söylediğim gibi yavaş bir metebolizmaya sahibim günlük aldığım kalori miktarı 1000(en fazla) ve altı. Yani 800-850 yi pek gecmiyorum. Ama buna rağmen kilo verim durdu bi geçen hafta. Hatta bu canımı çok sıktı. Yani 1000 kalori bile almıyorum normal şartlarda tığ gibi olmam lazım. Sonra vücuduma ses verdim ve bana haraket etmemi soyledigine karar verdim böylece yaklaşık 4 gündür 15 dklik yoğun tempolu spor yapmaya başladım ve tataaa tekrar kilo vermeye başladım ve bel bölgem gözle görülür bir şekilde incelmeye başladı. Yani eğer ki midenizi aldirmiyorsaniz cabalamadan mucize beklememeliymisiz. Balon sihirli bir değnek değilmiş. Ben normalde de çok yiyen bir insan değildim şimdi eskisine göre daha da az yiyorum. Metebolizma meselesi. Her tıkır tıkır çalışan metebolizmaya sahipseniz benden çok daha fazla kilo vereceğinize eminim.
Yani pes etmek yok kizlar! midemizde ki küçük çaplı servetin hatırına bu kilolar gideceeekkk. Gitmiyorsa da zorla göndereceğiz. Hepinize güveniyorum. Kaçar kilo verdiniz yazın lütfen 🥰

Merhaba endeskopik mide balonu ile mideme balon taktırdım.benim 13.gunum ve 4.5 kilo verebildim
İlk gün endeskopi öncesi aç bir şekilde işleme giriyorsunuz, sonrasında narkozla uyutuldum için ben birşey hissetmedim.gun içinde öğleden sonra eve geldiğikten 4 saat sonra mide bulantlari ve kusma başladı.mide balonu yemek zannediyor ve yemeye çalışıyor, yiyemedigi içinde ittiriyor.Bu durum bende 2.5 gün sürdü bu süre zarfında Bulanti ve uyku için serum taktırdım,mide boş olduğu için vücudunuzda ki suyu çıkarıyorsunuz balonu ittirdiginde mideniz.ertesi gün su içmeye çalıştım vede elma hoşafı,2. Gün süt içmeye çalıştım,midem alıştıkdan sonra sütle 3. Günümü tamamladım.yudum yudum tüketerek.devaminda süt ürünleri,meyve suyu ve minik yoğurt ekleyerek ve tavuk suyu ile sıvı gıda almaya çalıştım.7 gün boyunca sıvı alımı bu şekilde ilerledi.7gunden sonra yoğurdun ve et suyu yanına o hafta tahinli humus 2 kaşık, avakado püre hali gibi günlük iki kaşık kıvamlı yiyecek eklendi.14.gunden sonra Çorba ve püre aşamasına geçebilicem.Herseyden saat başı aralıklarla sıvı tüketimi ile iki kaşık kıvamlı ara öğün olarak geçti.hemen püre aşamasına geçmiyorsunuz.mideniz yeni doğmuş bebek gibi beslemeniz gerekiyor..Hiç pişman değilim, gerçekten açlık hissetmiyorum ama çok üşüyorum ve enerjim düsuk ise gidiyorum ve çok yorucu oldu 14 gün isde.. zamanla yoluna girer,kilo kaybı mutlaka olur,vücut kitle endeksi ve metabolizma ile orantılı herşey.birde su tüketimi çok önemli.

Merhaba endeskopik mide balonu ile mideme balon taktırdım.benim 13.gunum ve 4.5 kilo verebildim
İlk gün endeskopi öncesi aç bir şekilde işleme giriyorsunuz, sonrasında narkozla uyutuldum için ben birşey hissetmedim.gun içinde öğleden sonra eve geldiğikten 4 saat sonra mide bulantlari ve kusma başladı.mide balonu yemek zannediyor ve yemeye çalışıyor, yiyemedigi içinde ittiriyor.Bu durum bende 2.5 gün sürdü bu süre zarfında Bulanti ve uyku için serum taktırdım,mide boş olduğu için vücudunuzda ki suyu çıkarıyorsunuz balonu ittirdiginde mideniz.ertesi gün su içmeye çalıştım vede elma hoşafı,2. Gün süt içmeye çalıştım,midem alıştıkdan sonra sütle 3. Günümü tamamladım.yudum yudum tüketerek.devaminda süt ürünleri,meyve suyu ve minik yoğurt ekleyerek ve tavuk suyu ile sıvı gıda almaya çalıştım.7 gün boyunca sıvı alımı bu şekilde ilerledi.7gunden sonra yoğurdun ve et suyu yanına o hafta tahinli humus 2 kaşık, avakado püre hali gibi günlük iki kaşık kıvamlı yiyecek eklendi.14.gunden sonra Çorba ve püre aşamasına geçebilicem.Herseyden saat başı aralıklarla sıvı tüketimi ile iki kaşık kıvamlı ara öğün olarak geçti.hemen püre aşamasına geçmiyorsunuz.mideniz yeni doğmuş bebek gibi beslemeniz gerekiyor..Hiç pişman değilim, gerçekten açlık hissetmiyorum ama çok üşüyorum ve enerjim düsuk ise gidiyorum ve çok yorucu oldu 14 gün isde.. zamanla yoluna girer,kilo kaybı mutlaka olur,vücut kitle endeksi ve metabolizma ile orantılı herşey.birde su tüketimi çok önemli.
Kuzum seni anlıyorum benimde metobolizmam çok yavaş. Balon öncesi de aldığım kalori miktarı çok azdı. Ben 8 kilo verdim. Enerjin için doğal meyvesuyu tüket. Haşlanmış yumurta vs. Günlük protein mutlaka al.

Evet kizlar 1 ayı geçtik. 80 kilodan 73.7 kiloya düştüm. 1 ayın sonunda kilo veriminiz yavaş ama sağlıklı bir şekilde ilerliyor. Ama siz bu bana yetmez derseniz spora başlayıp kilo veriminiz hızlandırabilirsiniz.

Merhaba geçmiş olsun umarım istediğiniz kiloya ulaşabilirsiniz 🙏🏼 sabah bana da takılacak mide balonu biraz heyecan var gerçekten işe yarar mı ve kramp ağrılara dayanabilir miyim diye. :)
Nasılsiniz peki.? Sanırım 1 ay oldu nasıl gidiyor mide balonu? Kilolar eksildi mi?

Evt arkadaşlar 72 kiloyu görmeye tam 100 Gr kaldı 🥰. Kilo verim hızı stabillesti ve stabil şekilde kilo vermeye devam ediyorum. Bir ara yavaşladı gibi hissettim fakat korkularım gerçek olmadı ve kilo vermem devam etti. Sanırım evham yaptım ama kilo vermenin devam ettiğini ve stabillestigini görünce içim rahatladi. Yani öyle kizlar bakalım 8 ayın sonunda kaç kiloyla balonu çıkaracağız. Henüz 1.5 ay oldu biliyorsunuz. Ara ara msjlariniza bakıyor ve her birinize cevap veriyorum. Sevgiyle ve sağlıkla kalın

Kizlar merhaba balon taktiranlara bi sorum olacak balona cikana kadar suyu hep yudum yudum mu ictiniz ben suyu bi bardak icmeyi simdiden ozledim

Şuanki durumunuz nasıl hangi balonu hangi doktorda taktırdınız?
Ben Edirne kesanda Keşan özel Hastanesi'nde Ragıp taş beyfendiye taktırdım. Kendisi genel cerrahi olur. İlk etapta sipariş verdik 1 haftada geldi taktırdık. Fiyatı da uygundu 15.000 TL. İstanbul'da fln çok pahalı biliyorsun.

Evt kizlar 72.9 lari gorecekmiiyim diye ağlarken 71'i kucaklamama az kaldı. Henüz 1.5 ay oldu biliyorsunuz böyle giderse 8 ayda minicik bir kız olucam :) balon takıldığı ilk ay kilo verim yavaşladığı için endişe etmiş korkmuştum. Başarısız olmaktan çok korktum fakat sonra gördüm ki kilo verim stabil şekilde devam ediyor. Ee ne dersiniz 70'i görür müyüz:)

Görürüz
Evt kizlar 72.9 lari gorecekmiiyim diye ağlarken 71'i kucaklamama az kaldı. Henüz 1.5 ay oldu biliyorsunuz böyle giderse 8 ayda minicik bir kız olucam :) balon takıldığı ilk ay kilo verim yavaşladığı için endişe etmiş korkmuştum. Başarısız olmaktan çok korktum fakat sonra gördüm ki kilo verim stabil şekilde devam ediyor. Ee ne dersiniz 70'i görür müyüz:)

Ben Edirne kesanda Keşan özel Hastanesi'nde Ragıp taş beyfendiye taktırdım. Kendisi genel cerrahi olur. İlk etapta sipariş verdik 1 haftada geldi taktırdık. Fiyatı da uygundu 15.000 TL. İstanbul'da fln çok pahalı biliyorsun.
Evet çok uyguna takmış İstanbul’da bilindik bir yere sordum 25 bin dedi endoskopik takılana.. sizin de endoskopik mi? 6 aylık olam değil mi

merhaba bende mide balonunu düşünüyorum ama ya vermezsem ya buda ise yaramazsa diye düşünmeden de edemiyorum doğrusu...o kadar para verip o kadar eziyet çekip başarısız olma fikri bu beni çok geriyor. sizin şu anki durumunuz ve kilomuz nedir acaba

Merhaba, dün mide balonu taktırdım. Gerçekten çok zorlu bir gündü. 2 günlük sıvı beslenmesi verildi. Eve geldikten sonra tavuk suyu çorbası(tanesiz) ve elma hoşafı yaptım( tanesiz). Yediklerimizin tamamen tanesiz ve pürüzsüz olması önemli. Çünkü midemiz asla kabul etmiyor. Suyu bile. Ve açıkcası canınınız ne su içmek istiyor nede bişey yemek :) İlk gün ağrılarım ve kramplarım çok fazla oldu. Kusma 2 kere yaşadım. Mide asla birşey kabul etmiyor.
Gece halsizlikle nasıl uyuduğumu bilmiyorum yani ilk gecem çok zorlu geçmedi. Sadece yan yatamadım. Hep sırtüsü.
2.günüm: Sabah 8buçukta uyandım. 1 bardak laktozsuz süt içtim. Evet ağrılarım kramplarım hala çok fazla. Öğlen tavuk suyu çorbası(3-4kaşık) daha sonra bir çay bardağı elma kompostosu içtim. Su içmek gerçekten önemli. Yudum yudumda olsa içmeye çalışıyorum. Mesala önümde bir elma kompostom var yaklaşık yarım saattir bardağın yarısı bitmedi :) ağrılarım hala devam ediyor bugün pişman bile oldum yaptığıma ağrılardan dolayı. Ama şükürki bugün hiç kusmadım. Bakalım hep beraber göreceğiz sonuçları :)

X