Mide kanseri ve annemin yaptigi

pinaris

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2011
777
532
44
Herkese merhaba.ablam 50 yasinda ve 3 hafta once mide kanseri tanisi konuldu.ileri seviye ve karacigere metastas yapmis.
Bu surecte herseyi ile biri bebek iki cocugum olmasina ragmen esim ve ben ilgilendik.seve seve yapariz yapmayada devam ediyoruz.
Dun ilk kemoterapisi baslayacakti.annemin ortanca ablamin oglunun yemin toreni varmis oraya gidecegim diye tutturdu.
Gitmemesi gerektigini defalarca anlattim ama olmadi cocuklari onkoloji bolumune almiyorlarmis bende cocugumu birakip gidemedim.ve esim gitti ilk kemoterapisinde esim vardi kisacasi.cok uzuldum
Onlar yola cikmadan evlerine gittim ablam kotu durumda gitmesin ama sen git senin oglun dedim.daha 1 ay once ben yasliyim bacaklarim agriyor diye benim cocuklarim hastanelerde yatarken gelmedi simdi 10 saat yolu nasil gidecek dedim ama yurumeyecegini koltukta oturup gidecegini soyledi..bende ayrim yaptigini cok aci bir sekilde soyledim ablama fakat o bana dediki hasta olan ablam gitmesini soylemis belkide son istegini yerine getirmek istemistir.bunu duyunca ciktim evime geldim.
Ayrica gecen haftada bana ablamin yasini goremeyenler var yapacak bisey yok dedi.
Hasta olan ablam teshis konulmadan once eger bana bisey olursa sakin annemi ve kardesimi cenazeme sokma demisti bana.suan ise ablami benim hasta ettigimi zorla cocuklarimi sevdirmeye calistigimi ve onun cocugunu kiskandigimi soyluyor.
Ben ablami hasta etsem benim evime gelip burasi sicak o yuzden geliyorum evde sobayi yakmiyorlar donuyorum dermiydi.ve anneminde benim cocuklarima hastayim diyerek gelmeyip onun cocuguna 10saatlik yolu gitmesi buna tepki vermem kiskanclikmi bilmiyorum.icimi dokmek istedim rahatlarim.belki .ablam icin iyi dileklerinize simdiden tesekkurler

Rabbim annene sifa versin canim rabbim baska sıkıntı vermesin ülkemiz kan ağlıyo bukadar basit birşeyi sıkıntı yapmayın nolur 33 sehit 33 ailenin ocagina ateş düştü 😭
Manipule etmek icin geldiginiz ne kadar belli.konuyu okumamissiniz bile.annem degil ablam hasta.

Ablaniz oldukça ağır bir durumda. Ve anne kız olaylarını bırakıp ona destek olun mutlu etmeye çalışın. Yaşayacağı her dakika yanında olun. Sonra çok ararsiniz da giden dönmüyor.
Evet dedigim gibi elimizden geleni yapiyoruz zaten.suan esim basinda bekliyor cunku bebekleri almiyorlar onkoloji bolumune yoksa ben gidecektim.annemin diger kizinin yaptiklari normal gelmiyor hepsi bu

Bu hastalıkta en önemli seylerden biri de moral. Umarim anneniz bir an önce anne gibi davranması gerektiğini hatırlar.
Anneme ablamin hastalik haberini verdigimde ilacini aldinmi diye sorup cumlelerimi cok dikkatli sectim fakat o bana hayirlisi olsun dedi.bu benim.annem onun sadece sadece ortanca kizi var

Anneme ablamin hastalik haberini verdigimde ilacini aldinmi diye sorup cumlelerimi cok dikkatli sectim fakat o bana hayirlisi olsun dedi.bu benim.annem onun sadece sadece ortanca kizi var
Anneniz ve hasta ablanız beraber mi yaşıyor? Birde ortanca ablanız?
Yaptığı çok acımasızca annenizin, çok üzüldüm ablanıza.
Allah şifa versin :KK43:

Allah ıslah etsin anneni. İnşallah kızına bir şey olmadan hatasını anlar da özrünü diler. Ve ablan inşallah kurtulur bu illetten. İki kardeş birbirinize tutunun, o kadın olmasa da olur...

Manipule etmek icin geldiginiz ne kadar belli.konuyu okumamissiniz bile.annem degil ablam hasta.
Boşverin takmayın kafanıza ben bu tarz insanların aşırı derece kötü kalpli olduğuna inanıyorum.
Her vatanını seven insan gibi şehirlerimize hepimiz üzülüyoruz.
Rabbim ailelerine sabır versin.
Fakat sizin konunuza yazılacak yorum mu?
Kafaları bunların kötülüğe çalışıyor.
Bu kadar basit sorun diyor, sorun etmeyin diyor, kalbe bakar mısınız kanser hastalığını sorun etmeyin, anneniz yapsın yapacağını yorumu neyin kafası acaba.

Anneniz gerçekten anneliğe yakışmayacak şekilde davranıyor.
İnsan kanser evladına için onun yaşını göremeyenler var der mi?
Ama cenaze de timsah göz yaşları şakır şakır akar hepsinden.

Siz ablanıza zaten çok iyi bakıyorsunuz, Rabbim sizden razı olsun.
Annenizi Allah'a havale edin.

Herkese merhaba.ablam 50 yasinda ve 3 hafta once mide kanseri tanisi konuldu.ileri seviye ve karacigere metastas yapmis.
Bu surecte herseyi ile biri bebek iki cocugum olmasina ragmen esim ve ben ilgilendik.seve seve yapariz yapmayada devam ediyoruz.
Dun ilk kemoterapisi baslayacakti.annemin ortanca ablamin oglunun yemin toreni varmis oraya gidecegim diye tutturdu.
Gitmemesi gerektigini defalarca anlattim ama olmadi cocuklari onkoloji bolumune almiyorlarmis bende cocugumu birakip gidemedim.ve esim gitti ilk kemoterapisinde esim vardi kisacasi.cok uzuldum
Onlar yola cikmadan evlerine gittim ablam kotu durumda gitmesin ama sen git senin oglun dedim.daha 1 ay once ben yasliyim bacaklarim agriyor diye benim cocuklarim hastanelerde yatarken gelmedi simdi 10 saat yolu nasil gidecek dedim ama yurumeyecegini koltukta oturup gidecegini soyledi..bende ayrim yaptigini cok aci bir sekilde soyledim ablama fakat o bana dediki hasta olan ablam gitmesini soylemis belkide son istegini yerine getirmek istemistir.bunu duyunca ciktim evime geldim.
Ayrica gecen haftada bana ablamin yasini goremeyenler var yapacak bisey yok dedi.
Hasta olan ablam teshis konulmadan once eger bana bisey olursa sakin annemi ve kardesimi cenazeme sokma demisti bana.suan ise ablami benim hasta ettigimi zorla cocuklarimi sevdirmeye calistigimi ve onun cocugunu kiskandigimi soyluyor.
Ben ablami hasta etsem benim evime gelip burasi sicak o yuzden geliyorum evde sobayi yakmiyorlar donuyorum dermiydi.ve anneminde benim cocuklarima hastayim diyerek gelmeyip onun cocuguna 10saatlik yolu gitmesi buna tepki vermem kiskanclikmi bilmiyorum.icimi dokmek istedim rahatlarim.belki .ablam icin iyi dileklerinize simdiden tesekkurler
Boşverin annenizi diğer kardeşiniz. Ablanıza odaklanın sadece. Çokzorlu bir hastalık, heleki midedeyse. Yanında olun, iyi hissettirin ona kendini, annenizi filan anlatmayın ona boşverin. Destek olun siz elinizden gelenin fazlasıyla.Rabbim şifa versin inşallah.

Allah yardımcınız olsun vicdanlı bi insansınız , anladığım kadarıyla 3 kardeşsiniz büyük abla hasta ortanca abla var küçükde sizsiniz ?
anneniz neden böyle davranıyor anlamak zor ama ablanıza bırsey olursa ki inşallah olmaz sağlığına tekrar kavuşur sızın ıcınız elınızden gelenı yaptıgınız ıcın rahat olacak

Çok ama çok geçmiş olsun kuzum, benim de kizkardeslerim var canının nasıl acidigini çok iyi anlıyorum... annen icin moralini bozacağına ablanın yanında olmaya ona destek ve moral olmaya devam et... şu an ablanın sana çok ama çok ihtiyacı var hele ki anne de böyle yapiyorsa:KK43:
Umarım ablan daha uzun yıllar sizinle olur

X