Aile Planlaması Mirena spiral ve bitmeyen kanamalar hakkında bilgi lütfen!!

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Acikcasi gozum korktu ,tümör sahibiyim ..tumorde tam rahmin catisinda ve rahim disina cikmak uzere bi kismi.. dr genel anestezi altinda yumurtalik kanser tumorunu histerektomi ile cikartmaya caliscak ve tekrarlamamasi icin mirena takilcak.. mirena icin heyet raporu cikartti,ve aldikta.. eger kanama durmazsa ikinci tek yol sezeryan gibi acik ameliyatla artik kanserli hucre nereye bulastiysa alicam dedi 😞
Mirena bu kadar kotu mu yaa,ciddi moralim bozuldu.. saglam kisilere boyle kanama,agri yapiyosa beni ne yapar kimbilir 😖😥😒
Çok geçmiş olsun. Kaç yaşındasınız acaba? Herkesteki yan etkileri farklı oluyor. Meme ağrısı beni korkutuyor bazen acaba bişey mi var diyorum mememde. Ama daha 1 sene olmadı, mamografi çektirmiştim. Ultrasonla baktıklarında da yoğun içerikli kist var demişlerdi. Seneye görüşürüz demişti doktor. Mirena kötü mü iyi mi ben de anlamadım.

Bende taktıracaktım kanamam çok olduğundan Dr önermişti korkudan bi türlü cesaret edememiştim şu yorumlardan sonra asla taktırmam 😁🙈

Çok geçmiş olsun. Kaç yaşındasınız acaba? Herkesteki yan etkileri farklı oluyor. Meme ağrısı beni korkutuyor bazen acaba bişey mi var diyorum mememde. Ama daha 1 sene olmadı, mamografi çektirmiştim. Ultrasonla baktıklarında da yoğun içerikli kist var demişlerdi. Seneye görüşürüz demişti doktor. Mirena kötü mü iyi mi ben de anlamadım.

Tesekkur ederim.35 yasindayim (2 ay sonra 35 olcam aslinda),, acikcasi bu tumorun stresi,gelecek hakkindaki karamsar belirsizlik beynen yaslandiriyo zaten..2 cocuk annesiyim(2 ve 5 yas)..daha cok cocuklarimin eger isler ters giderse bensiz olan geleceklerinden endiseliyim bu durum beni daha cok yoruyor bu dusunceler..
Mirena benim.icin insallah hayirli olur
Sizde icinizi ferah tutun,zararli olsaydi kistler size soylerlerdi zaten.. olumlamalar yapin ,kisisel gelisim formunda var..mesela ben bu halimle iki cocugumu alip nerelere gezmeye gidiyom : ) saglikli insanlar usenip gitmezken ... olumlama cok fark ettiriyo

Tesekkur ederim.35 yasindayim (2 ay sonra 35 olcam aslinda),, acikcasi bu tumorun stresi,gelecek hakkindaki karamsar belirsizlik beynen yaslandiriyo zaten..2 cocuk annesiyim(2 ve 5 yas)..daha cok cocuklarimin eger isler ters giderse bensiz olan geleceklerinden endiseliyim bu durum beni daha cok yoruyor bu dusunceler..
Mirena benim.icin insallah hayirli olur
Sizde icinizi ferah tutun,zararli olsaydi kistler size soylerlerdi zaten.. olumlamalar yapin ,kisisel gelisim formunda var..mesela ben bu halimle iki cocugumu alip nerelere gezmeye gidiyom : ) saglikli insanlar usenip gitmezken ... olumlama cok fark ettiriyo
Daha çok gençsiniz ve çocuklarınız küçücük. Umarım uzun yıllar çocuklarınızla olursunuz. Ben de aralık ta 40 oluyorum. 7 buçuk yaşında oğlum var. Kardeş nasip olmadı. Tek kaldığı için çok üzülüyorum. Olmadı. Anne ben sensiz yaşayamam, sen olmasan ben ne yapardım deyip duruyor. İnsan gerçekten çok korkuyor geleceği için.

Mirena inşallah sizi kötü hastalıklardan korur. Yıllarca çocuklarımızla kalırız umarım.

Daha çok gençsiniz ve çocuklarınız küçücük. Umarım uzun yıllar çocuklarınızla olursunuz. Ben de aralık ta 40 oluyorum. 7 buçuk yaşında oğlum var. Kardeş nasip olmadı. Tek kaldığı için çok üzülüyorum. Olmadı. Anne ben sensiz yaşayamam, sen olmasan ben ne yapardım deyip duruyor. İnsan gerçekten çok korkuyor geleceği için.

Mirena inşallah sizi kötü hastalıklardan korur. Yıllarca çocuklarımızla kalırız umarım.

Cok tsk ederim ,evet normalse menopoz sonrasina denk geliyormus,yumurtaliklari baglatmak riski indiyomus.. oglumda sezeryan oldugumda dr baglatalim dedi esim razi gelmedi ,dr 3.cok riskli (hamileliklerim asiri zor geciyorda) anne hayatini kaybedecek desede baglattiramadi ,cocuk istemiyoruz zaten baska korunma yontemlerinede yanasmadi ben korunurum dedi.. neyse boyle iste hayat hep bi mucadele .

İkinci kardes icinde vazgecmeyin gorumcemin kizi 12 yasinda suan 8.tup bebek sonucu 6.ayakadar geldi hamileligi insallah doguracak.. onun yasida 42 ,Allahtan umit kesilmez vazgecmeyin derim..

slm kızlar o hormonlu spiral olarak geçiyor normal spıralden farklı size hergun bellı bır mıktar hormon salgılayacak belkı 5 6 ay lekelenmelerınız olacak ayrıca 5.6 ay sonra ya hıç adet görmeyeceksınız yada cok az süren kanmalarınız olacak doktorunuz bunun hakında bılgılendırme yapmış omalıydı
Evet bana da 6 ay kadar devam eder dedi ara kanamalar. Ama benim aralık ayında 1 sene olacak hala ara kanamalar devam ediyor. Hem de 3-4 hafta boyunca. Eşimle ilişkimiz bozuldu resmen. Çıkartıp eski günlere de dönmekten korkuyorum. Kanamam başlıyor bitmiyor. Of ne yapacağımı şaşırdım.

Bu mirenayı çıkartıp düzenli ve az adet gören var mı? Tam 1 sene oldu ve böyle yaşanmaz. Her gün damlayan kanla nasıl yaşanır bilmiyorum çıldırmak üzereyim. Çıkartsam eski günlerdeki gibi bitmeyen çok fazla adet olmaktan da korkuyorum. İki ucu boklu değnek. Biri akıl versin. Düzelir desin. Doktorlara göre 6- ay -1 sene arasında düzelir. Tam 1 sene oluyor ayın 20 sinde. Ama düzelmiyor. Temiz olmak istiyorum artık.

Ben mirena yi 2011 yılında taktirdim yaklaşık 3 ay kanamam oldu doktora çıkartalım dedim dayan dedi sonra çok rahat edeceksin sahiden 4.5 yıldır adet olmuyorum ağrı sızı yok hiç sorun yaşamıyorum ama ilk 3 ay sahiden beterdi her ay yumurtlama oluyor hissediyorum ama rahatsız edici bir durum yok arkadaşlarımın yarısı kullanıyor onlarda memnun kişiye göre değişiyor sanırım ama dediğim gibi ilk 3 4 ay dayanacaksınız
Ben 1 senedir dayanıyorum ama galiba daha fazla dayanamıycam. Hala her gün damla damla kanamam var hiç temiz olamıyorum. Resmen eşimle kardeş olduk. Sizinki ne güzel 3 ayda bitmiş. Bence benimki hiç düzelmez ama ben ne yapıcam çıkarınca yine çok kanamam olursa. :KK43: İki ucu ...

Ben 1 senedir dayanıyorum ama galiba daha fazla dayanamıycam. Hala her gün damla damla kanamam var hiç temiz olamıyorum. Resmen eşimle kardeş olduk. Sizinki ne güzel 3 ayda bitmiş. Bence benimki hiç düzelmez ama ben ne yapıcam çıkarınca yine çok kanamam olursa. :KK43: İki ucu ...
Doktorunu değiştir buna çözüm bulması gerekirdi her gün kanama ne demek damla bile olsa

Arkadaşlar benim de taktirali sekiz ay oluyor aslında tamamen kesildi üç ay içinde o açıdan memnundum fakat aurali migren hastası yim ve auralari çok ciddi görme kaybı konuşamama uyuşma gibi ve son zamanlarda hayatımda olmadığım kadar migren oldum meğer hormonlu spiral buna büyük etkenmis kendi araştırmalar imla buldum şimdi çıkartma k istiyorum cikartanlara sorum çıkartınca o nedeni belli olmayan aşırı kanama geri dönüyor mu? Birde taktirirken acidigi kadar acı oluyor mu cikartirkende?
🙏👀 Lütfen cevap

Merhaba arkadaşlar benimde kanamalarım cok olduğu icin hormonlu spiral taktırdım ocagın20sinde ama onu öncesi sağlık ocağında 3 aylık korunma iğnesi vurulmuştum ocagın 4 ünde adet gördüm he ocagın 20 sinde spiral takıldığında hala kanamam devam ediyordu doktorum iğneden dolayı olduğu söyledi spiralden sonra da kanamalarım devam etti tekrardan doktora gittim bu sefer ilaç verdi kullandım 1 hafta kanamam kesildi ama şubatın 5 inden beri hala leke leke kanamalarım var siyah zift gibi açıkçası çıkarttırmakta istemiyorum 6 ay bekleyim diyorım ama kansızlığımda war ve eşim isyanlarda cıkmazlardayım 🤦🏻‍♀️

Mirena ya devam ediyormusunuz acaba bilgi almak istiyorum
Ben de 3 ay önce taktırdım, 10 günde bir kanama başlıyor, 20 gün sürüyor, sonra yine on gün temiz yine kanama yine 20 gün, biraz Pimpirik bir insan olduğum için kaç kere acaba yerinden çıktı mı diye acillere gittim, yerinde duruyor dediler:KK66: bazı kişilerde kanamalar uzun sürebiliyormuş kendime altı ay mühlet verdim altı ay sonra geçmezse çıkarttıracağım o kadar Çile çektim katlandım biraz daha dişimi sıkmak istiyorum

Merhaba arkadaşlar, doktorumun tavsiyesi üzerine mirena takıldı, takarken çığlıklar attım çook acıdı, kaç kere denedi adam ağladım yalvardım dur dedim, sonra iğne yaptılar öyle takıldı, sonra sürekli kramp ve ağrı çektim, kanamam hiç durmadı zaten adetin 4. günü takılmıştı, büyük boy günlük pedlerden 6-7 tane değiştiriyorum.Çok ağrı ve yoğun kanamam var diye önermişti doktor, tekrar adet gördüm, güya bitmesi lazımdı hala o az az denen kanamalar devam ediyor.Böyle bir işkence olmaz yani.Epilasyona gidemiyorum, eşimle birlikte olamıyorum, sürekli pedliyim, daha ne sayayım.Doktor 3 ay ara kanama olur dedi, kardeşim hiç ara vermeden kanama yapıyor, tamam adet sancım kesildi ama günlük büyük boy pedle yaşıyorum.Çıkarttıracağım ama 500tl bayıldım bu alete, bu kadar çile çektim ve takılırken çok canım acıdığı için korkuyorum çıkarttırmaya çok sinirim bozuk nolur biri bi şey desin bana delireceğim.:KK43:
Uzun zqman olmus ama son durum nedir

Merhaba,mirena hakkinda son durumunuz nedir?

merhaba arkadaşlar tecrübemi paylaşmak istedim..
ben demir eksikliği sebebiyle 3 ay önce taktırdım, ilk 3 ay sadece regl dönemlerine denk gelecek şekilde lekelenmeler ve çok çok az kanamam oldu, 4 aydayım ve bu ay hiç regl olmadım ( yaklaşık 10 gün geçmesine rağmen )

ilk 3 ay yine regl dönemlerinde göğüslerimde şişlik oldu, ama geçti, benim gibi yürütmeyecek derecede kanaması olanlar için bu bir mucize...
çok ama çok memnunum, evet 3-4 kg aldım, ama gerçekten buna değer, bu kansızlıktan ellerimin uyuşması, demir eksikliğinden saçlarımın dökülmesi ve halsizlik beni çok yoruyordu, ve şimdi resmen ellerimdeki uyuşmalar geçmeye başladı...

anladığım kadarıyla her bünyede aynı etkiyi yaratmıyor, doğru zamanda ve doğru şekilde takıldığına eminseniz gerek...

merhaba arkadaşlar tecrübemi paylaşmak istedim..
ben demir eksikliği sebebiyle 3 ay önce taktırdım, ilk 3 ay sadece regl dönemlerine denk gelecek şekilde lekelenmeler ve çok çok az kanamam oldu, 4 aydayım ve bu ay hiç regl olmadım ( yaklaşık 10 gün geçmesine rağmen )

ilk 3 ay yine regl dönemlerinde göğüslerimde şişlik oldu, ama geçti, benim gibi yürütmeyecek derecede kanaması olanlar için bu bir mucize...
çok ama çok memnunum, evet 3-4 kg aldım, ama gerçekten buna değer, bu kansızlıktan ellerimin uyuşması, demir eksikliğinden saçlarımın dökülmesi ve halsizlik beni çok yoruyordu, ve şimdi resmen ellerimdeki uyuşmalar geçmeye başladı...

anladığım kadarıyla her bünyede aynı etkiyi yaratmıyor, doğru zamanda ve doğru şekilde takıldığına eminseniz gerek.

X