Nasıl kilolu olunur?

Spor yapılıyor diye 60li kilolara çıkmak gerekmiyor. Gorseldeki kadın kadar fit olabilecek sekilde spor yapmıyor herkes.
55-60 kilolardan fit görünen kadınların hepsi en az 170 Boylarında oluyor biraz gercekçi olmak gerekirse.
Kuzenim ve ben aynı boylardayiz 156 filan ve 57 kilolara çıktığında bile baya kötü görünüyordu.

46-47 kiloyla gayet düzgün görünüyorum ve saglikliyim en önemlisi. Bel kalça oranim da ideal.Hiç bir doktor sağlıksız olduğumu söylemedi.

Evet- çoğu kadin okadar spor yapmiyor. Yapmasinada gerek yok zaten. Belirgin kasin faydasi olmadığı gibi (sağlık acisindan) eksiside yok.
Diğer konuda yaniliyorsunuz- 55-60 kilo olan fit görünen kadinlarin çoğu 1,70 boyunda değil. En azindan 24 yillik spor hayatımda fazla karşılaşmadım.
170 boyunda 55 kilo olan bir kadin - eger kasliysa- resmen kurdan gibi görünür.

Evet 1,56 boyunda bir kadin yağ baglarsa ve bu şekilde 55 kiloya cikarsa baya bingil görünür. Önemli olan yağ bağlayarak kilo almak değil- kas yaparak tartidaki kiloyu yükseltmek.

46 kiloyla düzgün (minyon ve citi piti) görünebilirsiniz- ya bilinçli besleniyorsunuzdur (yağ oraniniz ve kas oraniniz kilonuza uygundur) yada genetiginiz süperdir - önemli olan zaten kensinizi beğenmeniz.
Saglik konusu aşırı bireysel. Bir kadin 1200 kaloriyi cola cipsle alir 50 kiloda vitamin eksikligi çeker bir digeri sebze somon balığı ile alir ve depolarini doldurur.

X