Nasıl konuşabilirim?

maralxy

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2024
70
18
22
Selamlarrr

Kızçeler ben şimdi bir işte çalışıyorum. Eşimle Allaha şükürler olsun bir evimiz oldu ama evimizde kiracı olduğu için çıkartmayı düşünmüyoruz bu yüzden kirası düşük olan bir yere geçip birikim yapmayı hedefliyoruz. Ben tam zamanlı olarak çalışıyorum ama biraz daha evime vakit ayırmak istiyorum. Mevcut işimden memnunum ve tek personelim. Bu yüzden patrona part time olarak çalışmak istediğimi söylemek istiyorum. Hem evimde olmuş olacağım hem de ek gelirim yine devam edecek. Nasıl söyleyebilirim? yardımcı olur musunuzzz

Adamin part time elemanı ihtiyacı var mı ki ?
Sizin yerinize çalışacak biri var mı ki ?
Part istesiniz bile yaptığınız isin doğası gereği tam gün çalışmanız gerekiyorsa o zaman bolumunuz de degisir muhtemelen.
Bize söylediğiniz gibi söyleyin ancak kabul edilmez gibime geliyor çünkü tek personelmissiniz.
Dimyat'a Pirince giderken eldeki bulgurdan da olabilirsiniz.
Patron sizin yerineze başka birini bakmayı da düşünebilir o saatten sonra.

Adamin part time elemanı ihtiyacı var mı ki ?
Sizin yerinize çalışacak biri var mı ki ?
Part istesiniz bile yaptığınız isin doğası gereği tam gün çalışmanız gerekiyorsa o zaman bolumunuz de degisir muhtemelen.
Bize söylediğiniz gibi söyleyin ancak kabul edilmez gibime geliyor çünkü tek personelmissiniz
yani doğru, ama benim yerime kimseyi bulamaz. çünkü yoğunluk fazla. Gelen gidiyor direkt. Yani ben de sonunda istifa ederim kabul olmaz ise.

Selamlarrr

Kızçeler ben şimdi bir işte çalışıyorum. Eşimle Allaha şükürler olsun bir evimiz oldu ama evimizde kiracı olduğu için çıkartmayı düşünmüyoruz bu yüzden kirası düşük olan bir yere geçip birikim yapmayı hedefliyoruz. Ben tam zamanlı olarak çalışıyorum ama biraz daha evime vakit ayırmak istiyorum. Mevcut işimden memnunum ve tek personelim. Bu yüzden patrona part time olarak çalışmak istediğimi söylemek istiyorum. Hem evimde olmuş olacağım hem de ek gelirim yine devam edecek. Nasıl söyleyebilirim? yardımcı olur musunuzzz

Patronunuza onun boş vakti olduğunda görüşmek istediğiniz bi konu olduğunu söyleyin.

Önce pozitiften başlayın. Orda çalıştığınız için çok mutlu olduğunuzu işinizi sevdiğinizi ama ailenize ve kendi gelişiminizede vakit ayırmak istediğinizi.
Mümkünse part time çalışmak istediğinizi.

Yani bi yere kira vereceksiniz, bi yerden kira alacaksınız ama bi yandan da ya parta geçecek ya işten çıkacaksınız. Birikim yapabileceğinize emin misiniz
zaten oturduğum evden çıkarak daha küçük bir eve geçerek maliyeti kısıtladık. 10k veriyorsak yarı yarıya indirdik. Aldığımız ev konum olarak çok güzel ve henüz 2 yıllık. Kirası biraz yüksek. E ben kendi işimi yapıyorum zaten boş vakitlerimde. Kira gelirimiz var, eşim çalışıyor. 2 kişiyiz, çocuğumuzda yok

Valla dumduz sor kanka ama tek personelim demissin, adam fulltime calisacak birini once ustune kuma getirir sonra da seni kapi onune koyar dikkat :110:

zaten oturduğum evden çıkarak daha küçük bir eve geçerek maliyeti kısıtladık. 10k veriyorsak yarı yarıya indirdik. Aldığımız ev konum olarak çok güzel ve henüz 2 yıllık. Kirası biraz yüksek. E ben kendi işimi yapıyorum zaten boş vakitlerimde. Kira gelirimiz var, eşim çalışıyor. 2 kişiyiz, çocuğumuzda yok
Ha ek gelir demişsiniz o kısmı görmedim. Bence parta geçirmezler çünkü sizi parta geçirmek için bi tane tam zamanlı birini almaları gerekecek. Tam zamanlı biri tek başına işi hallediyorsa parta ekstra para vermezler maalesef.

Ha ek gelir demişsiniz o kısmı görmedim. Bence parta geçirmezler çünkü sizi parta geçirmek için bi tane tam zamanlı birini almaları gerekecek. Tam zamanlı biri tek başına işi hallediyorsa parta ekstra para vermezler maalesef.
Vallahi ben de öyle düşünüyorum, en azından taşınana kadar Bayramdan sonra istifa edeceğim. Yine de öncesinde konuşmak iyi olur

1 senen dolmadıysa istifa edeceksen evlilik sebebiyle istifanı göster tazminatını yedirme diyecektim.
neyse geçmiş zaten
Henüz yeni başladım işe 4 ay oldu zaten, işimi seviyorum yakınımda ama ev olayı bir anda olunca çok mutlu oldum. Bu yüzden biraz kişisel gelişim hem işime hem de evime vakit ayırmak istiyorum

Evden bilgisayar başında yapılabilecek bir uzaktan çalışmayı teklif edin. Part-time çalışma teklifi çok mantıklı değil. Kabul etse bile geçici olarak kabul eder, yerinize birini bulunca sizi çıkartır.

Bir de maddi olarak sadece eşinizin maaşı (ve sizin yarı zamanlı maaşınız, eğer patron kabul ederse) ile geçinebilir misiniz?

Valla dumduz sor kanka ama tek personelim demissin, adam fulltime calisacak birini once ustune kuma getirir sonra da seni kapi onune koyar dikkat :110:
Aslında patron neredeyse 1 yıldır bir personel bulamamış, eşim aracılığı ile girdim ben de zaten. Gelen gidiyor yoğunluk sebebiyle. En basitinden cumartesi
Evden bilgisayar başında yapılabilecek bir uzaktan çalışmayı teklif edin. Part-time çalışma teklifi çok mantıklı değil. Kabul etse bile geçici olarak kabul eder, yerinize birini bulunca sizi çıkartır.

Bir de maddi olarak sadece eşinizin maaşı (ve sizin yarı zamanlı maaşınız, eğer patron kabul ederse) ile geçinebilir misiniz?
Uzaktan yapılabilecek bir iş değil, Ev aldığımız için zaten bu kararı almak istedim.

Aslında patron neredeyse 1 yıldır bir personel bulamamış, eşim aracılığı ile girdim ben de zaten. Gelen gidiyor yoğunluk sebebiyle. En basitinden cumartesi

Uzaktan yapılabilecek bir iş değil, Ev aldığımız için zaten bu kararı almak istedim.

Yanlış anlamayın lütfen ama ben geçerli bir sebep yoksa çalışmaya ara vermeyi yanlış buluyorum. Maddi olarak tek maaşla geçinebilseniz bile zamanla zorlanabilirsiniz. Sonuçta ülkenin ekonomisi ortada. Bugün yeten yarın yetmiyor. Üstelik bunun daha emekliliği-sigortası var. Ama sizi daha az zorlayacak veya evden yapabileceğiniz bir iş bakabilirsiniz tabii.

X