Anket Ne kadar süre emzirdiniz?

Ne kadar emzirdiniz?

• Ankete Katılan
    32
21 aylıkken bıraktık. Hem artık yorulmuştum gece uyanmaktan hem de yeni bebek haberini alınca daha fazla dayanamadım. Şu an çok rahatım şükür, en azından bebek doğuncaya dek 😅 he şimdiki düşünceme göre hamile olmasam da o ayda bırakabilirmisim, emzirmek iki taraf da keyif alıyorsa güzel. Ben son dönemde çok sıkılmıştım. Çünkü sürekli meme istiyordu ve gece sık uyaniyordu, pişman değilim 😁

Şu an 21.5 aylık bebem. Ve aşşşırı emen bir çocuk. Kimsede bu kadarını görmedim. Ağzından çıkmasa meme, yeter tamam demez. Dişler de henüz tamamlanmadı onun da etkisi var sanıyorum. 2. Köpek diş patlamaya çalışıyo daha.

Ben razı olarak kendiliğinden bırakmasını istiyorum. Yani anlatacam 2.5 yaşında filan o da tamam annecim diyecek. 🤣 Şaka tabi o zamanlar da günün şartlarıyla zorlayacak ama daha bahaneleri dinler bir hali olacak diye umuyorum.

Var mı uzun süre emzirdirdim kolayca bıraktık diyebilen birileri acaba?

Büyüdükçe çok daha zor bir hal mi alır?
Beni biliyorsun söylemeyeceğim ifşa olmak istemiyorum 🤣
Sıralamaya dikkat et sadece. Önce meme sonra tuvalet

Şu an 21.5 aylık bebem. Ve aşşşırı emen bir çocuk. Kimsede bu kadarını görmedim. Ağzından çıkmasa meme, yeter tamam demez. Dişler de henüz tamamlanmadı onun da etkisi var sanıyorum. 2. Köpek diş patlamaya çalışıyo daha.

Ben razı olarak kendiliğinden bırakmasını istiyorum. Yani anlatacam 2.5 yaşında filan o da tamam annecim diyecek. 🤣 Şaka tabi o zamanlar da günün şartlarıyla zorlayacak ama daha bahaneleri dinler bir hali olacak diye umuyorum.

Var mı uzun süre emzirdirdim kolayca bıraktık diyebilen birileri acaba?

Büyüdükçe çok daha zor bir hal mi alır?
18. Ayda aynı sebepten kestim gece gündüz cak cuk meme istiyordu uykular haram olmuştu sabaha kadar emiyordu artık göğüs ucunu hissetmiyordum, çok kesmek istedim anne vicdani el vermiyordju bir sabah gene sabaha kadar emdigi ağladığı ne beni ne eşimi uyutmadigi bir gecenin sabahı eşimin cinnet geçirip kes artık bunu memeden demesi benimde bahanem oldu 😂

13 aylık daha emiyor. 1 aydır meme diye ağlamaya başladı birini bırakıyor diğerine geçiyor. Gece en az 2 kere kalkıyor. Okuduğum yorumlara bakarak, burdada herkes aynı şeyi yazmış. Ayı büyüdükçe daha bağımlı hale geliyor yemek bile yemeyip memeye düşüyor. Şu an bizdede bunun başlangıcı var bence. Bu sebepten daha fazla uzatmadan bıraktırmayı düşünüyorum. Şimdi bile bıraktırabilirim de çok ağlayacak diye korkuyorum. Şu an konuşuyorum onu hazırlıyorum. 1 yıldan sonra çokta gerek yok bence.

18. Ayda aynı sebepten kestim gece gündüz cak cuk meme istiyordu uykular haram olmuştu sabaha kadar emiyordu artık göğüs ucunu hissetmiyordum, çok kesmek istedim anne vicdani el vermiyordju bir sabah gene sabaha kadar emdigi ağladığı ne beni ne eşimi uyutmadigi bir gecenin sabahı eşimin cinnet geçirip kes artık bunu memeden demesi benimde bahanem oldu 😂
Tebrik ediyorum ❤️‍🔥

13 aylık daha emiyor. 1 aydır meme diye ağlamaya başladı birini bırakıyor diğerine geçiyor. Gece en az 2 kere kalkıyor. Okuduğum yorumlara bakarak, burdada herkes aynı şeyi yazmış. Ayı büyüdükçe daha bağımlı hale geliyor yemek bile yemeyip memeye düşüyor. Şu an bizdede bunun başlangıcı var bence. Bu sebepten daha fazla uzatmadan bıraktırmayı düşünüyorum. Şimdi bile bıraktırabilirim de çok ağlayacak diye korkuyorum. Şu an konuşuyorum onu hazırlıyorum. 1 yıldan sonra çokta gerek yok bence.
Ben öyle düşunmüyorum ya diş zamanları hastalık zamanları emebiliyor ve çok işe yarıyor. Severek emen bebek emebildiği kadar emsin bence. 2 kez ishal oldu. Sadece emdi su bile içmedi bin şükür sıvı alımı bitmedi dedim.

Nasıl kestiniz peki. Şuan bizde aynı durumdayız diş dönemine denk geldik nasıl yapcam bilmiyorum gündüz bile sürekli memede yaşayım diyor 🥴

Nasıl kestiniz peki. Şuan bizde aynı durumdayız diş dönemine denk geldik nasıl yapcam bilmiyorum gündüz bile sürekli memede yaşayım diyor 🥴
Benim bebeğimin memeyi bırakması için tek çaresi tiksinmesiydi başka türlü asla bırakmazdı, ben göğüs ucuna sirke sürdüm zaten 1 kez ağzına aldı bir daha istemedi gece istedi tekrar sirke sürdüm verdim eğ dedi 3. Gün tamamen unutmuştu.

Haaa bu arada ekleyeyim ben 18 aylıkken kestim ama benim oğlum iştahlı bir bebek yani memeyi aç olduğu için emmiyordu, karnı tıka basa tokta olsa illa o meme emilecek ve etkili bir emme yapmıyordu oynuyordu memeyle eğer bebeğiniz iştahlı bir bebek değilse yemek yer umuduyla kesmeyin memeden inanin yine yemiyor yemeyen bebek en azindan anne sütünden faydalansın ❤️

Haaa bu arada ekleyeyim ben 18 aylıkken kestim ama benim oğlum iştahlı bir bebek yani memeyi aç olduğu için emmiyordu, karnı tıka basa tokta olsa illa o meme emilecek ve etkili bir emme yapmıyordu oynuyordu memeyle eğer bebeğiniz iştahlı bir bebek değilse yemek yer umuduyla kesmeyin memeden inanin yine yemiyor yemeyen bebek en azindan anne sütünden faydalansın ❤️
Ay yok aynısı benimki de. Karnı tok olsa bile tatlı niyetine yine emiyor 🥴 sirkeyi bi deneyim bakalım ortalığı birbirine katar gibime geliyor ama başka çare yok

ilk çocuğum 1 buçuk yaşına kadar emdi ikinciye hamile olduğum için en kısa emzirdigim o diğer ikisini 3 yaşa kadar biraz az yada fazla ikisinden biri bir daha doğum yapmam diyerek uzun emzirdim ..... şu 'an küçüğü de 2 yaşı biraz gecene kadar emzirmeyi düşünüyorum

ilk çocuğum 1 buçuk yaşına kadar emdi ikinciye hamile olduğum için en kısa emzirdigim o diğer ikisini 3 yaşa kadar biraz az yada fazla ikisinden biri bir daha doğum yapmam diyerek uzun emzirdim ..... şu 'an küçüğü de 2 yaşı biraz gecene kadar emzirmeyi düşünüyorum
Tebrik ediyorum. ❤️‍🔥 umrumda değil benim ama merak eden arkadaşlar olacaktır memeleriniz nasıl? 🤣

15-16 aylıktı sütüm bitti bırakmak zorunda kaldık. Gündüz emmiyordu gece bağımlıydı. Gündüz süt sağıyordum sürekli bitmesin diye. Azalıyordu çünkü görüyorum. Tatile gittik hiç sağamadım. Gece de gelmemeye başladı. çekiyor çekiyor gelmiyor öyle bitti gitti.
Sonra mamaya başladık çünkü geve uyanmaları ve meme istemeleri devam etti. Ve ben aşırı kötü hissediyordum.
Mama biberon bağımlılığımızı 2 yaşını doldurur doldurmaz bıraktık. 2-3 hafta zorlu geçti. Hatta arada dayanamayıp bir kez tekrar biberon teklif ettim. Alsa devam edecektim. Almadı da biberonu unutmuş bir haftada. Bir şey eksik diyor hayatımda ama ne hatırlamıyor tam. Biberona yabancı madde muamelesi yaptı.
Sonra bitti gitti.

X