Nikah tarihi aldık,sonrasında yasananlar normal mi?

Şaka gibiler ya. 30 yaşına bastık diye hayatlarını karartmayı göze alıyorlar. Mazallah komşu teyze evde kaldı falan der de, o zaman ne yapar? 😂
Ben bu kafayı asla anlayamadım. Ben 30lu yaşlarda evlendim. Birçok kişiye göre geç kalmıştım güya. Ama benden önce evlenen çoğu arkadaşım boşandı. Çoğunun işi yok , elde çocuklar var. Yazık yani. İnsanlar ne kadar erken evlenirsek o kadar sağlam mı olur diye düşünüyor nedir ki bu devirde hiç geçerli değil. Annemde 30lu yaşlarda evlenmiş 35 senedir evli mesela. Ondan önce çoğu evlenen arkadaşı ya boşandı ya da her bir araya gelişimizde evliliklerinden şikayetçi. Şükür bizde kocalarımız şikayetçi biz memnunuz. Evliliğin uzun süreni böyle sanki.😂

Ben bu kafayı asla anlayamadım. Ben 30lu yaşlarda evlendim. Birçok kişiye göre geç kalmıştım güya. Ama benden önce evlenen çoğu arkadaşım boşandı. Çoğunun işi yok , elde çocuklar var. Yazık yani. İnsanlar ne kadar erken evlenirsek o kadar sağlam mı olur diye düşünüyor nedir ki bu devirde hiç geçerli değil. Annemde 30lu yaşlarda evlenmiş 35 senedir evli mesela. Ondan önce çoğu evlenen arkadaşı ya boşandı ya da her bir araya gelişimizde evliliklerinden şikayetçi. Şükür bizde kocalarımız şikayetçi biz memnunuz. Evliliğin uzun süreni böyle sanki.😂
Ben 28 yaşında nişanlandım teyzem tam zamanında nişanlandın 30a varmadan dedi. 😂 Toplumda 30 yaş travmasi var resmen.
Bir de bişi dicem kızlar annelerinin kaderlerine mi benziyor ne, benim de annem 28 yaşında evlenmiş. Sen de aynı yaşta evlenmişsin 🧿

Sonra bu kadınlar öldürülüyor bizde adalet nerede diye bağırıyoruz. Evet adalette sıkıntı var. Ama en büyük sıkıntı bu adamları seçen kadinlarda . Baban söylemiş tir tır titriyor normal değil heyecan diyorsun . Adam senin üstüne yürümüş aa şaşkınım diyorsun . Iki gün sonra evden bir sebeple öldürülüp cenazen çıkar . Yıl olmuş 2024 akla bak yarabbim sana geliyorum çıldırıyorum bu konulara

Evlilik tarihi almak için bursaya nisanlımın yanına gittim.1 haftadır gel halledelim diyodu.gittim.hersey güzel başladı. Kahvaltıya oturduk.gidip öpmek sarılmak istedim,dur başım ağrıyor zaten dedi. sonra, ara ara dalıp gidiyordu. Nedenini sordum basim agriyo dedi.gozleri kıpkızarıktı.bisiy demedim.Zaman geçti. nikah dairesine gittik.tarihi aldık. Bahçeye indik, gel sarılalım kutlayalım hayatım dedim,mutluydum, dur şimdi başım agriyo insanlar var dedi.gene bisi demedim.yururken bana,nikah dairesinde kadın sana bisi sordu, duymadın, zaten hep duymuyosun dedi..bende duymamış olabilirim, bunu neden büyütüyorsun, anlamıyorum sabahtan beri başım ağrıyo diyip duruyosun, dedim.yolda tartıştık. Cicek koparip kokladim yolda,ona bile laf etti.niye kopardin ne diye kopardin diyip soylendi.Eve gittik.iceri girdiğimiz an basladi, Bi anda sinir krizi geçirdi,şok oldum..anlayamıyodum. ne yapmıstım ki,diye düşündüm. Cevap bulamadım.annemin aldigi saati, ailesinin yanında yere attı.istemiyorum diye bağırdı.sonra,kalkip benim üstüme resmen yürüdü.ailesi oradaydı,annesi yengesi de vardı.benim üstüme yürüdü.sonra içeri geçip kendimi aticam dedi annesi yanına gitti yengeside. Yemin ederim hicbisey anlamıyodum.evdeyken annesine de bagirip cagiriyo az cok.huysuzlugunu onada yapiyodu.icimden,demek annesine de ayni diye dusundum. Sen evliliğe hazır değilsin bence oyuzden böylesin dedim..çünkü ben oyle anladim.anneside duydu.
ne olmustu da bana oyle yapti ,nası oldu anlamadım. Sonra ben evden çıkıp otogara gittim.suan kendi evimdeyim.hersey şaka gibi annesi beni aramadı bile. Siz olsanız ne yapardınız? Çocuğu ilk gördüğünde,babam onda Bi gariplik olduğunu sezmisti. Babamın yanına oturdugunda,Yanımda titriyor çocuk demisti.bizde heyecan demiştik. Ama babam Bi türlü heyecan olduğunu düşünmedi.
Sizden sakladığı, tanı konulmamış psikolojik bir hastalığı veya uyuşturucu bağımlılığı olabilir. Babanız da bunu hissetmiş olabilir. Şanslısınız ki görmüşsünüz bunları. Doğru olan ayrılmak ama illa evlenicem derseniz de bu yaşadıklarınız fragman daha beterini yaşayacaksınız gibi geliyor bana.

Ben 28 yaşında nişanlandım teyzem tam zamanında nişanlandın 30a varmadan dedi. 😂 Toplumda 30 yaş travmasi var resmen.
Bir de bişi dicem kızlar annelerinin kaderlerine mi benziyor ne, benim de annem 28 yaşında evlenmiş. Sen de aynı yaşta evlenmişsin 🧿
Benziyor gerçekten biraz kız. İnşAllah seninde çok mutlu bir evliliğin olur. 💕

Eski konuları okudum,sana ne yazılsa boş Nişanda ayrılıyosunuz, çocuk seni ve aileni her fırsatta küçümsuyo bombok konuşan biri ve o zamanda triplere girmişsin nasıl dayancam bitti diye şimdide aynı şeyleri diyosun, çocuk sorunlu ve seni sevmiyo. Ailen nasıl göz ardı ediyo olan şeyleri ? senin tedaviye ihtiyacın var konularını bi okusan anlarsin kendini yakma ya istemiyo çocuk işte zaten o taraf hepten değişik bi aile gerçi sen çocuk arasın yalandan özür dilesin hemen evleneceksin bizde buna şahit olcaz kk ailesi olarak çünkü buraya çeşitli sorunlarını yazmaya devam edeceksin.

Son düzenleme:
Bu ilk sinir krizimi ....yoksa hep böylemi ....yani bu huyla bu evlilik nasıl olurdu bı gözümde canlandirdim kahvaltıda mesela bir şeye kızıp çay bardağını içi çay ile dolu duvara çarpıyor.....güzel bir görüntü değil pek umut vadedici değil .....Allah korudu mu desek size . ...Kendi istesin bilmemne bu kadar öfke kontrolü olmayan başkalarının yanında bu kadar sınırı kaybeden ....en hoş gününüzü bu hale getiren bu erkeğin annesi sizi aramamis .....tek sorununuz bumu.....annesi ilemi evleneceksiniz....afedesiniz onu iyi tanıdığınızı düşünmüyorum 3 senede olsa....Bence o evlilik olsun diye siz bu kadar sene geçti diye bir yola giriyordunuz.....bence iyi olmuş ikiniz adinada .......

Evlilik tarihi almak için bursaya nisanlımın yanına gittim.1 haftadır gel halledelim diyodu.gittim.hersey güzel başladı. Kahvaltıya oturduk.gidip öpmek sarılmak istedim,dur başım ağrıyor zaten dedi. sonra, ara ara dalıp gidiyordu. Nedenini sordum basim agriyo dedi.gozleri kıpkızarıktı.bisiy demedim.Zaman geçti. nikah dairesine gittik.tarihi aldık. Bahçeye indik, gel sarılalım kutlayalım hayatım dedim,mutluydum, dur şimdi başım agriyo insanlar var dedi.gene bisi demedim.yururken bana,nikah dairesinde kadın sana bisi sordu, duymadın, zaten hep duymuyosun dedi..bende duymamış olabilirim, bunu neden büyütüyorsun, anlamıyorum sabahtan beri başım ağrıyo diyip duruyosun, dedim.yolda tartıştık. Cicek koparip kokladim yolda,ona bile laf etti.niye kopardin ne diye kopardin diyip soylendi.Eve gittik.iceri girdiğimiz an basladi, Bi anda sinir krizi geçirdi,şok oldum..anlayamıyodum. ne yapmıstım ki,diye düşündüm. Cevap bulamadım.annemin aldigi saati, ailesinin yanında yere attı.istemiyorum diye bağırdı.sonra,kalkip benim üstüme resmen yürüdü.ailesi oradaydı,annesi yengesi de vardı.benim üstüme yürüdü.sonra içeri geçip kendimi aticam dedi annesi yanına gitti yengeside. Yemin ederim hicbisey anlamıyodum.evdeyken annesine de bagirip cagiriyo az cok.huysuzlugunu onada yapiyodu.icimden,demek annesine de ayni diye dusundum. Sen evliliğe hazır değilsin bence oyuzden böylesin dedim..çünkü ben oyle anladim.anneside duydu.
ne olmustu da bana oyle yapti ,nası oldu anlamadım. Sonra ben evden çıkıp otogara gittim.suan kendi evimdeyim.hersey şaka gibi annesi beni aramadı bile. Siz olsanız ne yapardınız? Çocuğu ilk gördüğünde,babam onda Bi gariplik olduğunu sezmisti. Babamın yanına oturdugunda,Yanımda titriyor çocuk demisti.bizde heyecan demiştik. Ama babam Bi türlü heyecan olduğunu düşünmedi.
bu kişiyle bırakın bir ömrü 3 gün geçmez hayatı cehennem eder. evlenince de şiddet uygular. Allah kurtarmış diye yorumladım. Ailesi de sorunlu

Allah seni nasıl bir ateşten alıyor var ya...
Üstüne düşünülecek bir şey bile yok. Tabi ki ayril. Zittini yaparsan boşanma konusu açarken bulabilirsin kendini.
Kişi kendinden bilir işi . Bu evrede böyle olan evlenince de aynısı oluyor. Ama o zaman aynı evdesin düşünsene. Tam bir cinnet hâli.
Net ayrıl. Hiç arkana bakma.

Ben de madde kullandığını ve ailesinin bunun bildiğini düşünüyorum. Annenin üstüne yürümek, kendimi camdan atacağım diye cama fırlamak, baş ağrısı, yersiz sinir ve stres. Ki babanız da fark etmiş. Ailenize anlattınız mı bilmiyorum ama henüz evlenmeden yol ayırmak en mantıklısı.

Evlenirseniz bosanirsiniz gibi herkes tercihlerini yaşıyor siz de tercihinizi yapacaksınız bazen kör oluyoruz ama buraya konu açtığına göre çoğunluğu dinle benimde fikrim asla evlenme giden 3 yılın olsun çoluk çocukla boşanmaktan iyidir

Bence birşeyler birikmiş patlamış.
bence evliliği geciktirin.
birşeyler olmuş dolmuş gibi.

Bence psikiyatrik sorunları var
Yerinizde olsam bu yoldan çoktan dönmüştüm

X