Nişan atmak

maviiDy

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2024
12
-10
22
Evet durum güncellemesi arkadaşlar , ailesi Şuan destekliyormuş gibi biz ailemizden böyle görmedik seni kırdığımızın farkında değiliz dediler. Manevi olarak hiç destek olmadık dediler güya tabi belki de geçiştirdiler. Bu sefer nişanlım ile tartışmaya başladık, beni anlamıyor sürekli herşeyimi ona anlatmak ve saklamak istemiyorum tam anlatırken cümlem bitmeden daha ağzıma tıkıyor lafı sürekli her kelimemi başka yere çekmeye başladı, sürekli beni anlaması için düzgün dille anlattım defalarca ama anlamadı bu sefer çareyi onun bana yaptıklarının aynısını yaptım ve dedim sen bana nasıl gelirsen bende sana öyle gelicem artık diye daha da kötü olduk kavga ettik baya açık açık sorunlarımı söyledim , anlıyorum felan fistan dedi de umarım öyledir .ailesi de beni uyardı oje sevmediklerini ,işte açık askılı sevmediklerini daha sonra kısa kollu tişörtün kolu çok kısa olmaması felan bunları sundular. Nişanlımda çok açık giyinmemi istemiyor ki ben zaten çok açık değilim sadece onların yanındayken giyme yoksa istediğini giy diyor. Nişanlım biraz çok sert biri sürekli bir erkek arkadaşım yazsa yada yolda görüp selam verse bunun ağzını dağıtırım yoldan geçen biri baksa bu amk çocuğu neden baktı hep şiddete meyilli biraz ama bu zamana kadar bana hiç kötü söz bile söylemedi ama çevreye etrafımdaki insanlara sürekli asarım keserim öldürürüm gibi cümleler kullanıyor Yani ben ne yapacağım anlayamadım ya beni geçiştirmek için mi tamam tamam diyorlar anlamadım Şuan eşyalar felan alındı düğün salonu tutuldu ailem istiyorsan bu nişanı at bitir biz senin aileniz yanındayız diyor ama o kadar masraf ettik kaç yıllık emeğimiz var hepsi bir anda çöp olacak sizce çok mu ince düşünüyorum yani ne yapmalıyım biraz alttan alıp anlayış mı göstermeliyim yoksa bitirmelimiyim bilemedim kendimi çok karışık çok soğuk hissediyorum artık evlilik için hevesim pek kalmadı içimden gelerek yapmıyorum artık yaptıkları herşey nişanlımda dahil gözüme çok batmaya başladı. Sizin yorumlarınızı ve düşüncelerinizi de bekliyorum

Nişanlım biraz çok sert biri sürekli bir erkek arkadaşım yazsa yada yolda görüp selam verse bunun ağzını dağıtırım yoldan geçen biri baksa bu amk çocuğu neden baktı hep şiddete meyilli biraz ama bu zamana kadar bana hiç kötü söz bile söylemedi

Allah'tan söylememiş, şiddete uğruyorsun da farkında değilsin sen. Ayrıca evlendikten sonra dik alasını göreceksin şimdiden belli.
Biraz-çok nasıl oluyor şaibeli. 🫠

Koşarak uzaklaş. Sakın orta yolu bulmaya çalışma. O kadar pişmanım ki ortayı bulmaya çalıştığımı zannedip tüm ipleri verdiğime. Nişanlının ailesi adı üstünde nişanlının ailesi, senin değil. Kimsenin üstünde söz hakkına sahip olmasına izin verme. Nişanlının asması kesmesi de cabası zaten. Seni dinlemeyen biriyle bir ömür geçirmeye hazır mısın? Bugün sen huyuna gidiyorsun diye sana höt höt etmiyor. Şansın var ve fikir soruyorsan sana saygı duyan bir ailenin içine gir.

Ne demek oje sürme acik giyinme kusura bakmasinlarda bunlar kendinlerine köle arıyor birak esyasi masrafi batsin sen herşeyi alttan alirsan altinda kalırsın ailen ne güzel destek hiç düşünme bosanmaktansa nişan at.... nişanlın borc konusunda sana güveniyor sen çalışır hepsini kapatırsin oda ailesine yedirir

Evet durum güncellemesi arkadaşlar , ailesi Şuan destekliyormuş gibi biz ailemizden böyle görmedik seni kırdığımızın farkında değiliz dediler. Manevi olarak hiç destek olmadık dediler güya tabi belki de geçiştirdiler. Bu sefer nişanlım ile tartışmaya başladık, beni anlamıyor sürekli herşeyimi ona anlatmak ve saklamak istemiyorum tam anlatırken cümlem bitmeden daha ağzıma tıkıyor lafı sürekli her kelimemi başka yere çekmeye başladı, sürekli beni anlaması için düzgün dille anlattım defalarca ama anlamadı bu sefer çareyi onun bana yaptıklarının aynısını yaptım ve dedim sen bana nasıl gelirsen bende sana öyle gelicem artık diye daha da kötü olduk kavga ettik baya açık açık sorunlarımı söyledim , anlıyorum felan fistan dedi de umarım öyledir .ailesi de beni uyardı oje sevmediklerini ,işte açık askılı sevmediklerini daha sonra kısa kollu tişörtün kolu çok kısa olmaması felan bunları sundular. Nişanlımda çok açık giyinmemi istemiyor ki ben zaten çok açık değilim sadece onların yanındayken giyme yoksa istediğini giy diyor. Nişanlım biraz çok sert biri sürekli bir erkek arkadaşım yazsa yada yolda görüp selam verse bunun ağzını dağıtırım yoldan geçen biri baksa bu amk çocuğu neden baktı hep şiddete meyilli biraz ama bu zamana kadar bana hiç kötü söz bile söylemedi ama çevreye etrafımdaki insanlara sürekli asarım keserim öldürürüm gibi cümleler kullanıyor Yani ben ne yapacağım anlayamadım ya beni geçiştirmek için mi tamam tamam diyorlar anlamadım Şuan eşyalar felan alındı düğün salonu tutuldu ailem istiyorsan bu nişanı at bitir biz senin aileniz yanındayız diyor ama o kadar masraf ettik kaç yıllık emeğimiz var hepsi bir anda çöp olacak sizce çok mu ince düşünüyorum yani ne yapmalıyım biraz alttan alıp anlayış mı göstermeliyim yoksa bitirmelimiyim bilemedim kendimi çok karışık çok soğuk hissediyorum artık evlilik için hevesim pek kalmadı içimden gelerek yapmıyorum artık yaptıkları herşey nişanlımda dahil gözüme çok batmaya başladı. Sizin yorumlarınızı ve düşüncelerinizi de bekliyorum
Vallahi 50-100 binlik eşya düğün salonu parası için tüüüüm ömrünü heba edeceksin evlenmeden ilişki bozulmuş
Haberin ola boşanmak hem çok zor hem de düğünden daha pahalıya patlar sana
İstemediğin ve ailenin de dahil olduğu süreci iki mobilya ve buzdolabı hatrına sürdürürsen ya dayak yer eve dönersin ya iyice çöp gibi davranır canına tak eder eve dönersin milleti perişan edersin üstüne başına müdahele eden egoist ile ne yapacaksın. Eğitmeyi mi düşünüyorsun Allahın kaba saba saygısız odununu
Babanın evindeyken daha böyle evlenince evin kraliçesi olup düzeleceğini sanma ben böyleydim diyip düğün öncesinin intikamını çatır çatır alır senden hırslanmış sana muhtemelen de ailen dahil buna
İstemediğin bir şeyi onca emek var diye yapma saçma sapan. Nişan zaten bu yüzden var evlenmeden önce tanıma aşaması... daha evlenmeden sorunlar dağ gibi

Daha ne yapması gerekiyor müstakbel eşinizin ve ailesinin ?
Daha ne yapsalar bu işin olmaması gerektiğini anlayabilirsiniz mesela ?

Bencdede direk uzaklaş nişanı atmak evlenip ayrılmaktan daha iyi üstelik ailen arkanda bu çok iyi bişey. evlenince aynı evin içinde daha rahat davranacak sana pisikolojik şiddet zaten var adam kıskanç bide özgüven eksikliği var senim tek başına dışarı çıkmana bile izin vermez açıklık konusuna gelirse ailesi kapalı tutucu demek ki ve seni de muhtemelen o kalıba sokacaktır sonuçta ikini tek başınıza bir hayat kurmak istesenizde aileler hep müdahale eder ve huzursuzluk çıkar yıpratma kendini

Aloooooooo adam potansiyel katil adayı gibi alooooooooo kaçıp kurtarsana kendini şiddet görüyorsun resmen alooooooooooooo. Evlenip maks açacağın konu hamileyim eşim beni dövdü olacak. Gencecik su gibi kadınlar kendine bu eziyeti niye yapıyor ya?!

Bencdede direk uzaklaş nişanı atmak evlenip ayrılmaktan daha iyi üstelik ailen arkanda bu çok iyi bişey. evlenince aynı evin içinde daha rahat davranacak sana pisikolojik şiddet zaten var adam kıskanç bide özgüven eksikliği var senim tek başına dışarı çıkmana bile izin vermez açıklık konusuna gelirse ailesi kapalı tutucu demek ki ve seni de muhtemelen o kalıba sokacaktır sonuçta ikini tek başınıza bir hayat kurmak istesenizde aileler hep müdahale eder ve huzursuzluk çıkar yıpratma kendini
Evet ailesinde hiç açık biri yok malesef ki tek benim birde dövmem var birtane onu kabullendiler ama hala kendimi huzursuz hissediyorum görmesinler diye

Evet ailesinde hiç açık biri yok malesef ki tek benim birde dövmem var birtane onu kabullendiler ama hala kendimi huzursuz hissediyorum görmesinler diye
Bak işte hep böyle sürer bişey yapacağın zaman hep onlar ne der die düşüneceksin hayatını onlara göre yaşayacaksın kendin gibi hissedemeyecksin kendinden ödün vereceksin sürekli ve hep içinde için için üzülürsün yapma kendine iyi düşün bence seviyorsun anlıyorum ama sonra daha çok pişman olma

X