🍀 Nisan ve mayıs ayı gebelik planlayanlar 🍀

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben de medicana da hakan sabırlı var tavsiye ederim. Kriz yönetimi mükemmel izmirde olup doktor arayan varsa tavsiye ederim
Araştırdığımda medicanda iyi doktorlar vardı evet. Ama bana uzak ben Aliağada yaşıyorum o yüzden kent veya can daha yakın olduğu için oraları tercih ettim. Ama teşekkür ederim aklımda bulunsun😊

İlkini Tınaztepede aylin diye bir doktora gitmiştim açıkçası hiç sevmedim de memnun da kalmadım. 2.yi ekolde gürsoy palaya çekildim riskli bebek uzmanı kendisi( perinatolog) bende kan pıhtılaşması çıktı o yüzden oraya gittim. Ama gebeyken gittiğim doktor en sevdiğim medicanada hakan sabırlı
Anladım kuzum. Gökhan ünal varmış bizim bu menemenin cıkışında sada hastanesi vardı orayı ekol almıştı geçen yıl. Eve de yakın dr da iyiymiş bi arkadaşımın kardeşi iki doğumunu da onda yapmış. Yarın sabah gitcem bat sonrası gel dicek büyük ihtimalle

Anladım kuzum. Gökhan ünal varmış bizim bu menemenin cıkışında sada hastanesi vardı orayı ekol almıştı geçen yıl. Eve de yakın dr da iyiymiş bi arkadaşımın kardeşi iki doğumunu da onda yapmış. Yarın sabah gitcem bat sonrası gel dicek büyük ihtimalle
Kuzu ekl için seni bi ufak uyarayım. Duyumlarıma göre eklde doktorların bi kotası varmış da ameliyat veya bu tarz uygulamalara hemen karar veriyorlarmış kotayı doldurmak adına diye bir duyum aldım. Seni de bi ufak bilgilendireyim istedim. Ne kadar doğrudur bilemem. Sadece duyduğum bu

Kuzu ekl için seni bi ufak uyarayım. Duyumlarıma göre eklde doktorların bi kotası varmış da ameliyat veya bu tarz uygulamalara hemen karar veriyorlarmış kotayı doldurmak adına diye bir duyum aldım. Seni de bi ufak bilgilendireyim istedim. Ne kadar doğrudur bilemem. Sadece duyduğum bu
Film benimde işime gelir çünkü ben baya akışına bıraka bıraka 3 yıl olcak bi an önce yapsın. Sonrasına bakarız duruma ne cıkacak sonuc aşkım benim gezmediğim hastane kalmadı anne babadan dolayı bi medicanaya ısınamadım Allah biliyo

Aiyyyy gerçekten nasip kuşum ya. Çok şükür bir evladın var rabbim ikinciyi de nasip etsin inşallahhhhh. Kuzum benim eşimin bi problemi var mıydı hiç bilmiyoruz ama bizde üst üste öyle her gün ilişkiye giremiyorduk eşim zorlanıyordu. Biz de bi kaç ay olmayınca eşimde bi problem olabilir diye düşünmüştük. O ara ben bir gebenin günlüğünden erkek için bi takviye var ondan almıştım eşime 3 aylık. Bi de d vitamini omega 3 propolis keçiboynuzu özü falan içirdim eşime sürekli. Sonra eşim test verdi. Doktor tüm değerlerin mükemmel demiş. Valla bu kullandıklarının etkisi oldu mu bilmiyorum ama bence kesin olmuştur.
Amiiinn hepimize tez vakitte nasip etsin emeklerimizi umutlarımızı boşa çıkarmasın kuzum 🙏🏻❤️
Bence de kesinn faydası olmuştur kullandıklarının bebişim çok şükür sonuçları güzel gelmiş sende de bir sorun yok inşallah yakın zamanda olacak bu iş 🤩

Film benimde işime gelir çünkü ben baya akışına bıraka bıraka 3 yıl olcak bi an önce yapsın. Sonrasına bakarız duruma ne cıkacak sonuc aşkım benim gezmediğim hastane kalmadı anne babadan dolayı bi medicanaya ısınamadım Allah biliyo
Sana yakın olan daha iyi tabi kuzu. Hem filmden sonra 6aya kadar döllenme şansı çok yüksek oluyor. Allah hepimize nasip etsin inşallah 🙏

İşte seninki gebelik kolestazı aşkım benim ki doğumdan bir bucuk yıl sonra olmuştu gebelikten alakasız karşıma cıkan doktorların blgi seviyesi bu kadardı diye örnek verdim. Allahım tekrarını yaşatmasın bi önceki topikte konuşmuştuk biz senle bu konuları hatırlıyorum sen unuttun mu yoksaaaam beni
Yokk kuzuuu unuturmuyum hiççç😙😙 naptın ne ettın rahım filmi cektıreceksın galıba özelde mı cektıreceksın

amin inşallah bizde öyle sanıyorduk keşke büyüklerimizi dinleseymişiz diyorum :KK70: spor yapıyorum, sigara kullanmıyorum çok dua ediyorum hatta antidepresana başladım çoook stresli anksiyete bi yapım var maalesef, rabbim hepimize nasip etsin bu duyguyu.
Evlendiğim gibi başlasam da benim psikolojim kaldırmayacaktı o an, büyüklere kalsa ilk ay istiyorlardı 😅 Aminnnnn inşallah rabbim isterken gençken hemencecik nasip etsin 🥰

Kızlar benim aldığım gebelik testlerinin son kullanma tarihleri 01.24 yani geçmiş bir kaç ay sonucu değiştirir mi acaba

Siz her ihtimale karşı regl dönemi bitene kadar 2-3 günde bir ilişki planlarsanız illa ki denk gelecektir diye düşünüyorum. Tabi düzensiz bir regl döneminiz varsa uzun süre bunu planlamak kolay olmayabilir. Test yanıltabilir gibi geldi pek stabil ilerlemiyor çünkü.
Evet sanırım pkostan ötürü lh hormonumda yüksek ovulasyon ile takip etmek çok sağlıklı değil gibi . Birkaç gün arayla değerlendirmeye çalışıyorum yumurtlamaya denk gelir muhakkak 🥰

Merhaba evet güncellendik, reglim şuan 😂 femara başladım pazartesi cumaya kadar. Önümüzdeki pazartesi vajinal ultrason sonrasında eğer her şey okeyse çatlatma iğnesi :) beklemedeyim..
Hayırlısı olsun inşallah doktorun dediklerine uyun erken davranmayı test konusunda gerçekten insan sonra hayal kırıklığına uğruyor yapacağın iğnenin içinde gebelik hormonu var testler 12. Güne kadar yalancı pozitif çıkarabiliyor 3 kez yaptım o iğnelerden bende yaklaşık 8-9 cu güne kadar iğne etkisi devam ediyordu

Yokk kuzuuu unuturmuyum hiççç😙😙 naptın ne ettın rahım filmi cektıreceksın galıba özelde mı cektıreceksın
Hahaha ne yapıp edemedim daha cektirirsem rahatlıcam 🤦🏻‍♀️🤣 önüme engeller cıksa da başarcam nasipse. Bugun şehir hastanesi cihaz yok dedi biliyo musun yıkılmadım ama italik kaldım şaşkınlıktan 🤣🤣🤣🤣🤣🤣 egeye gidiyim dedim hiç vakit harcama ordan hasta geliyo bize bunun için dedi. Çiğli eğitim araştırmaya bakabilirsin bi şansını denemek istersen dedi valla bende şans olsa yepyeni burda olurdu hocam dedim. Sağolsun ilgiliydi de. Özele gitcem aşkım yarın randevumu aldım. İlk muayene için. Galiba her ihtimale karşı gebelik şüphesi olmasın diye adet bitimi cekiyolarmış filmi dr da öyle derse batı beklerim

Hayırlısı olsun inşallah doktorun dediklerine uyun erken davranmayı test konusunda gerçekten insan sonra hayal kırıklığına uğruyor yapacağın iğnenin içinde gebelik hormonu var testler 12. Güne kadar yalancı pozitif çıkarabiliyor 3 kez yaptım o iğnelerden bende yaklaşık 8-9 cu güne kadar iğne etkisi devam ediyordu
Evet burda az buçuk gördüğüm kadarıyla yanıltıcı olabiliyormuş erken davranınca.. ben test yapmayı her adet gecikmesinden sonra negatifi görünce bıraktım artık yapmam 😂😂 sizin durum nedir şuan ?

Hahaha ne yapıp edemedim daha cektirirsem rahatlıcam 🤦🏻‍♀️🤣 önüme engeller cıksa da başarcam nasipse. Bugun şehir hastanesi cihaz yok dedi biliyo musun yıkılmadım ama italik kaldım şaşkınlıktan 🤣🤣🤣🤣🤣🤣 egeye gidiyim dedim hiç vakit harcama ordan hasta geliyo bize bunun için dedi. Çiğli eğitim araştırmaya bakabilirsin bi şansını denemek istersen dedi valla bende şans olsa yepyeni burda olurdu hocam dedim. Sağolsun ilgiliydi de. Özele gitcem aşkım yarın randevumu aldım. İlk muayene için. Galiba her ihtimale karşı gebelik şüphesi olmasın diye adet bitimi cekiyolarmış filmi dr da öyle derse batı beklerim
Evet benim 9.gününde çektiler öncesinde kan verdim sabah niye diye düşünüyordum meğer beta hcg bakılmış 😂 garantiye almışlar sağ olsunlar halbuki bana sorsalardı da gebe değilim derdim 😛 hormonlara baktırdınız mı onu göremedim yazdıysanız ama öncesinde adetin 2.ya da 3.günü gidip hormon testi yaptırabilirsiniz sonrasında da hsg çektirirsiniz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X