Öğrenciyim ufak tefek para biriktiriyorum, gram altınla mı biriktireyim?

Altın alacaksanız haftasonu ve saat 5den sonra çok fark olur. Bankadan alıp hemen 3 ay sonra bozdurayım derseniz de alım-satım farkı çok koyuyorlar. Gram hesabını ben pek sevemedim. Külçe altın ki heryerde olmaz nuriosmaniyede bulabilirsin bütçene göre ya da ata altın almak en güzeli. Satarken zarar etmezsin. Ama genç olduğun için çekip kullanabilirim ne bileyim yazın tatile giderim diyorsan eğer tam şeklinde dolar hesabı al. Yani şöyle 1000tl karşılığı dolar değil de 50 dolar karşılığı al. Çünkü çekerken bankadan elden çekersin döviz bürosunda bozdurursun. Kuruşları felan çekemezsin kalır. Bozdurmak için de Eminönü’nde nuriosmaniyeden aşağı sallanınca herkesin bildiği bir döviz bürosu var orası baya iyi. Tabi söylediğim istanbul için geçerli ama her daim döviz büroları daha iyi bozuyor.

Öncelikle detaylı açıklaman ve ilgin için teşekkür ederim,
ankara'da ikamet ediyorum. kapımın önü kuyumcu dolu lakin kim kimdir ne kadara satar bilmem
açık konuşmak gerekirse üzerine konulan karın kuyumcudan kuyumcuya göre değiştiğini dahi burada öğrendim. Dolar bir bakayım altın bulamaz isem yakında

Ben geçen seneden beri garanti bankasındaki hesabımdan altın hesabına yatırım yapıyorum. Uzun vadede altın almak çok daha kârlı bence. Oraya atıp onu tamamen unutuyorum.
Ama işte şuanda da başka bir bankadan mı hesap açıp orada biriktirsem diye düşünüyorum. Yüksekten alıp düşükten satmış olacağım garanti bankasından. Her gram alımında komisyon ücretide baya kesiyor. Bankaların altın hesaplarında makas aralığına bakmak gerekiyormuş ama hiçte anlamam o işlerden. Anlayan varsa el atabilir mi ya 😅 Kuveyt Türk bankası için altın hesabı iyi diyorlardı.

Eklentiler

• IMG_20220908_191611.jpg
    IMG_20220908_191611.jpg
    100,8 KB · Görüntüleme: 87
herkes sussun yatırım tavsiyemi sadece ağustos hnmdan alacağım,
kafam kadar tuğralı altın alan kadın beni çok farklı yerlere taşıyabilir. jshf
5i bi yerde o 🙈 şaka bi yana altın güzel yatırım arkadaşlar. Zincir ile 40 bine aldım şuan zincirle 50e yakın bir fiyatı var

X