öğretmen olup bebeği olanlar yardım!!!

hidennisko

çiçekli böcekli :))
Pro Üye
14 Eylül 2007
5.494
236
arkadaşlar ben öğretmenim ve dogum öncesi 8 doğum sonrası 8 haftalık iznimi nasıl kullanacagımı bilmiyorum.doktordan rapor mu almam gerekiyor 8 haftası kaldı diye?birde sonraki 8 haftayı nasıl alabiliyorum.

ayrıca 1 sene de ücretsiz izin alacağım.onların hepsini toptan alamam mı

yardım edin lütfennna.s.

Canım yanlış bilgilendirmeyeyim ama sanırım doğuma 2 ay kala izne ayrılıyon geri kalan izin de doğumdan sonra kullanılıyor.Ve istersen izin bittikten sonra da ücretsiz izne ayrılabilirsin.Canım www.meb.gov.tr den bak istersen.tecrübeli akadaşlardan öğrenir size bilgi veririm.

canım bende öğretmenim ve şu an 37 hafta 4 günlük hamileyim 32. haftada dr çalışabileceğine dair ve 8 hafta olan doğum öncesi izninin 5 haftasını aktaracağını belirten yazı alıyorsun daha sonrada 37. haftada 37 haftalık olduğuna ve artık doğum öncwsi 3 haftaık izne ayrılacağına dair bir yazı götürüyorsun. Bu arada sevkede işletmeyi unutma; ücretsiz izin dönüşün ücretli izinin başladığından 1 yıl sonra oluyor.

canım 32 haftada başlıyor kendını ıyı hıssedersen..5 haftada calısabılır doktor raporu alıyorsun...dogum ıznın bıttıkten sonrada ucretsız ızın ıcın dılekce yazıyor okula sen şuanda kac haftalıksın

Arkadaşlar ben de hamile olduğumu yeni öğrendim.Yani şuan 3 haftalık hamileyim.Doğumum eylül e denk geliyor.Haliyle doğumdan önceki izinlerim yaz tatiline denk geliyor.İnternetten araştırdım ve çoğu arkadaşlara sordum kimisi bu izinleri doğumdan sonraya aktarabilirsin ,kimisi de aktaramazsın o hakkını kaybetmiş olursun diyor.Böyle bir durumda olan ya da yaşayan var mı?Bigilendirirseniz çok sevinirim.

ferday memurlar netten bakabilirsin ama bildiğim kadarıyla tatile denk gelen izinler sayılmıyor birde sezeryanla doğum yapacaklar doğumdan önceki 8haftalık izinlerini kullansınlar normal doğumda olduğu gibi çalışılan 5 hafta doğum sonrası izne aktarılmıyor bu ayrıntıyı unutmayın.

Arkadaşlar ben de hamile olduğumu yeni öğrendim.Yani şuan 3 haftalık hamileyim.Doğumum eylül e denk geliyor.Haliyle doğumdan önceki izinlerim yaz tatiline denk geliyor.İnternetten araştırdım ve çoğu arkadaşlara sordum kimisi bu izinleri doğumdan sonraya aktarabilirsin ,kimisi de aktaramazsın o hakkını kaybetmiş olursun diyor.Böyle bir durumda olan ya da yaşayan var mı?Bigilendirirseniz çok sevinirim.

kesinlikle aktaramazsın canım
bizim ilçede yaptılar onlarda bilmiyomuş
bana son anda haber geldi yarın başlama lazım diye
eğer izin kağıdındaki gibi kullansaymış önceki izinleri mazeret belirtmeksizin
göreve gitmemekten dolayı memuriyetimden bile olabilirmişim
neyseki son anda farkedebildilera.s

X