Okb temizlik suphe 2 aylik bebegim ve 5 yasinda oglum..

Offf masallah ona. Yerim. Kendi isini kendi hallediyor hem de cok temiz cocuk😍 ama.iste takintili olmasin boyle olunca da Allah korusun. Benimki de yine bilior temizdir de. Su annemden bile gelince banyo yaptirmamiz onun istemiorum diye aglamasi beni uzuyor. Eskiden ust bas degiserek aldigim oluyordu. Simdi bikac sey gordum ya icim almior sanirim.
Ya kuzum yanlış anlamada annenin evi de üst baş değişmeden alınacak gibi değilmiş ki.

Hayvanları çok severim, sokaktan evime köpek alıp beslemisligim de var, ama çocuktan önce.
Sokak hayvanlarından çocuklara bir çok mikrop geçebilir..
Bence oraya göndermen bile iyi yani.

O pisliğe girdiyse duş alsın çocuk zaten bana normal geldi ve ayrıca dışardan gelen kisiler dua almalı pijamasini giymeli yoksa benim normalde de içim almıyor gerçekten ...bendede bozukluk vardır belki öleceğimi bilsem duş alırım mesela bilemiyorum..

Aşağısı hiç steril bir yer değilmiş zaten bunun okb ile alakası bile yok bence. Bende olsam yıkardım cocugu. Ayrıca doktorlar bebek bile olsa hergün yıkayın diyorlar sizinki 5 yasında. İçiniz rahat olsun şu yaptıgınız mantıksız değil.

O pisliğe girdiyse duş alsın çocuk zaten bana normal geldi ve ayrıca dışardan gelen kisiler dua almalı pijamasini giymeli yoksa benim normalde de içim almıyor gerçekten ...bendede bozukluk vardır belki öleceğimi bilsem duş alırım mesela bilemiyorum..
Bende böyleyim yani o zaman hepimiz hastayız bilemiyorum ki. Halılarımı kaldırdım hergün süpürüp diğer günde siliyorum mesela 3+1 evi ki bence bu normal olan heryer acık sonucta toz geliyor. Beyaz coraplarımı da giyiyorum temiz temiz geziyorum, üzerine mutlu oluyorum 🙈😂

Bende böyleyim yani o zaman hepimiz hastayız bilemiyorum ki. Halılarımı kaldırdım hergün süpürüp diğer günde siliyorum mesela 3+1 evi ki bence bu normal olan heryer acık sonucta toz geliyor. Beyaz coraplarımı da giyiyorum temiz temiz geziyorum, üzerine mutlu oluyorum 🙈😂
Bencede hepimiz hastayız o halde ben şu an sağlık sorunları nedeniyle yapamıyorum hastaneden yeni çıktım erken doğum riskim var yatmam lazım sadece ama mesela doğurduktan sonra haftalık temizlik rutinim aksamasin diye sabah 5 te kalkıp bir çok işi halletmeyi planlıyorum ..her gün yapacaklarimin listesini hazırlıyorum...eşimi çok seviyorum mesela o haftada 2 gün duş alirdi bu korono çıkalı eve gelir gelmez duş alıyor ohh miss gibi hoşuma gidiyor rahatça yanına yanasabiliyorum bu normali gerçekten ..dışarının pisliği eve neden tasinsin

Bencede hepimiz hastayız o halde ben şu an sağlık sorunları nedeniyle yapamıyorum hastaneden yeni çıktım erken doğum riskim var yatmam lazım sadece ama mesela doğurduktan sonra haftalık temizlik rutinim aksamasin diye sabah 5 te kalkıp bir çok işi halletmeyi planlıyorum ..her gün yapacaklarimin listesini hazırlıyorum...eşimi çok seviyorum mesela o haftada 2 gün duş alirdi bu korono çıkalı eve gelir gelmez duş alıyor ohh miss gibi hoşuma gidiyor rahatça yanına yanasabiliyorum bu normali gerçekten ..dışarının pisliği eve neden tasinsin
Şu an bol bol dinlenin siz =) bu arada listelemek cok işe yarıyor kesinlikle. Temiz ve düzenli olmayı gereklilik gbi görüyorum, hastalık değil. Öyle olsa bile ben mutluyum 🙈
Cok geçmiş olsun bu arada, doğumunus da kolay gecer insallah =)

Cocuga sakin yansitma bu durumlari bende tiksinirdim herseyden simdi benimki gecti ama ogluma okb tanisi kondu ve gittikce bunaltmaya baslayan huylari olustu

kizlar bana nolur yardim edin
5 yasindaki oglumi bugun anneme biraktik alt katta annem.
iki kat assagida da buyuk bir oda var kullanilmayan esyalar dolu ve oraya kediler yavrulamis bayadir geziniyorlar.simdi o oda bosaltiliyor esyalarin bazisi koridorda. Annemin eşi de oraya girip cikiyor, bahcede toprakla is yapiyor ve sonra o ust basla eve oturuuor( bahcede 1 ay oncesine kadar 2 yil.kopek yasadi)( annemin evinde kopek var balkonun koselerine yapiyor tuvaletini basmiyormus oyle dior kardesim ve kendo odasindan da cikmior diorlar) annem de evine o depodan esya almis evine getirmis.
bugun de iki kisi misafir geldi. Oglum orda wc de girmis. Eve gelince giriste bekliyor uzerino cikarip dusa soktu esim kendi de disaridan gelmisti.cocuk pazarlik yapiyor dus yaparsam eve gelmem diye ama benim icim almiyor onun sadece elino yuzunu yolayip ustunu degistirip eve almak. Sonucta neresine ne oldu bilmiorum. Ayakta da olsa wc de girmis. Sigara da kokuyordu. 2 aylik bebegim oldugu icin mi bilmiorum. Mikrop bulasmasindan ziyade ben de igrenme oluyor, zaten ilac kullaniordum okb icin. Oglum dus almazsa onu rahat elleyemem sevemem diye dusunuyorum, elleyince bana bebege mememe bulasir diye belki de.. bi de firsatim olmuor supur sile bebek hep kucakta..
mesela gece bez baglioruz poposu falan degiyor mecbur yataga. Mesela ayaklarini elliyor bazen agzina sokuyor. Alt katlarda nereleere basti corap cikti mi bilmiorum. Mesela bugun gordum disarida bahcede giyilen ayakkabinin ustune basip corabiyla, oyle girdi annemin evine. Ya okula.giderken de goruyordum ayakkabi degisirken yere baaiyordu ama ben boyle takmiordum. Eve gelince banyo degil ama ust bas degisip el yuz yikiorduk. Simdi ben dusunuorum o disaridan gelince onu soyarken uzerime degince ne olacak siye. Ben onu nasil dus aldirmadan eve alabilirim uzulmesini istemiorum. Eskiden cok severdo banyoyu.ilac ve terapi demeyin lutfen. Is benim kafamda bitecek, psikologu da dinlemem gibime gelior yine de online terapi deneyecegim.
esime diorum sen alir misin dussuz onda da var biraz o da bilmiorum rahat degil pek. ne dertler var utaniorum uzuluorum boyle sacma seylerle ugrastigim icin ama annemin esinin temizligine evine guvenmiorum icim almior sanirim. Ozellikle kucuk bebegi olanlar siz buyuk cocuguniz disaridan gelince ya da baska evden nasil yapiorsunuz. Cogu insan direkt alior dimi eve.. biz esimle kendimiz de eskiden beri oturmayiz eve disardan geldigimiz gibi..belki dus almadan gelse ust ddgisse bosey olmayacak ama ben dusunucem stres olucam. Hos dus aldi simdi de onu uzdum diye agliorum. Oglum suan oynuor mutlu ama unutmayacak bizim gibi temizlik.takintili olacak diye korkuorum..Cok utaniorum boyle oldugum icin ve cok uzuluorum. Lutfen kinamayin basiniza gelmesin ben de bi ara normal biriydim...😥
bendede var biraz ama banyo derecesinde değil virüsle alakalıda değil geçen sene kreşe gidiyordu dış kapıdan içeri girmeden çorap çıkmalı eve girer girmez üstünü çıkarıp kirli sepetine koymalıdım eller direk sabunla güzelce yıkanmalı çanta vestiyere asılmalı yoksa içim rahat etmiyordu eee böylede yapınca çok çamaşır çıkıyordu evde küçükte olunca yetiştiremedim bu sefer forma usulü takılayım dedim bi kıyafeti kreşe giderken iki veya üç gün giydirim eve gelir gelmez çıkarıp vestiyere koyayım sabah aynısını giysin dedim bu sefer oğlum hep aynı şeyi giydiriyorsun diye söylendi pek umursamadım bi hafta sonra öğretmen aradı ben kreşe bıraktığımda sınıfa girmiyor kapıda bekliyormuş öğretmen sormuş neden kapıda duruyorsun diye oda annem hep bunu giydiriyor ben hergün başka birşey giymek istiyorum demiş içim cız etti bunu duyunca bende anlattım öğretmene sonrada hergün değiştirmeye devam ettim çocuklar çabuk etkileniyor çünkü o yüzden çok sıkmadan yapın hijyeni🤗

Biz de esimle boyleyiz. Disaridan gelince soyunuruz en az el yuz yikar sacimizi sileriz dus almazsak. Ama oglum banyo yapmicam diyip duruyor eve girmesen daha. O yuzden nornal insanlar nasil yapior,nasil iconiz aliyor diye sormak istedim.burada.

bendede var biraz ama banyo derecesinde değil virüsle alakalıda değil geçen sene kreşe gidiyordu dış kapıdan içeri girmeden çorap çıkmalı eve girer girmez üstünü çıkarıp kirli sepetine koymalıdım eller direk sabunla güzelce yıkanmalı çanta vestiyere asılmalı yoksa içim rahat etmiyordu eee böylede yapınca çok çamaşır çıkıyordu evde küçükte olunca yetiştiremedim bu sefer forma usulü takılayım dedim bi kıyafeti kreşe giderken iki veya üç gün giydirim eve gelir gelmez çıkarıp vestiyere koyayım sabah aynısını giysin dedim bu sefer oğlum hep aynı şeyi giydiriyorsun diye söylendi pek umursamadım bi hafta sonra öğretmen aradı ben kreşe bıraktığımda sınıfa girmiyor kapıda bekliyormuş öğretmen sormuş neden kapıda duruyorsun diye oda annem hep bunu giydiriyor ben hergün başka birşey giymek istiyorum demiş içim cız etti bunu duyunca bende anlattım öğretmene sonrada hergün değiştirmeye devam ettim çocuklar çabuk etkileniyor çünkü o yüzden çok sıkmadan yapın hijyeni🤗
Her gun biz degisirdik okula giderken. Oglum.hareketli yerlerde yuvarlaniyor, kayiyor. Hatta ogretmenine sormustum. O demisti eve gelince uzerini degisirsiniz diye. Ama siz dus aldirmiorsunuz yani oyle mi nasil yapiorsunuz. Benim.de tek derdim oglum etkilenmesin. O yuzden icim nasil alisir nasil dus yaptirmadan alirim herkes nasil yapior diye sormak istedim burda.

Bende de disarinin pisligi tasinmasin. Biz esimle mesela dikkat ederiz disarida da. Hayirli saglikli.dogumlar olsun insallah. Bebek uyursa kalkarsin temizlige diyeyim ya da kucaktan inerse sen anla gerisini😁

Her gun biz degisirdik okula giderken. Oglum.hareketli yerlerde yuvarlaniyor, kayiyor. Hatta ogretmenine sormustum. O demisti eve gelince uzerini degisirsiniz diye. Ama siz dus aldirmiorsunuz yani oyle mi nasil yapiorsunuz. Benim.de tek derdim oglum etkilenmesin. O yuzden icim nasil alisir nasil dus yaptirmadan alirim herkes nasil yapior diye sormak istedim burda.
elini yüzünü güzelce sabunlamak yeter diye düşünüyorum gerisi kıyafet çorap zaten onuda makineye attımı tamam bence

Bende de disarinin pisligi tasinmasin. Biz esimle mesela dikkat ederiz disarida da. Hayirli saglikli.dogumlar olsun insallah. Bebek uyursa kalkarsin temizlige diyeyim ya da kucaktan inerse sen anla gerisini😁
İnmezse kucaktan diye kanguru aldım bakalım :))

Okbniz konusunda bir sey diyemiycem ama anlattiginiz kadariyla evleri pismis. Ben okbli falan degilim ama oyle bir evdwn gelse cocugum ben de yikamak isterim. Baska yerlere gittiginde, temas ettiginde nasilsiniz? Sadece annenizin evi ile mi ilgili durum?
Benim kayinvalidemin evi pistir. Cocugun gozunun icine bakarim oradayken. Yani orda tuvalete girme ihtimalini dusununce gozum seyiriyor. Zaten cok nadir gideriz, gittigimde de hic yalniz birakmam kizimi. Buyuk konusmayim da o evde bensiz vakit gecirmesi icin kari koca basimiza bi sey gelmis ve o anda kizima sahip cikacak kimsenin olmamasi gerekir. Bence siz de yalniz gondermeyin. Hele sigara kokmasi en buyuk problem. Ya yaninda icilmis ya da sigara icen biri sarilmis opmus.

okuldan gelınce ust baş hemen çıkar.iç çamaşırlar değişir hoop el yüz yıkamaya.banyo yapmayız ama evede oyle oturmayız. ne eşim ne ben işten gelir gelmez üst baş hemen değişiriz.bir yere kadar normal. anormal olan ise annen ve eşi ben mi yanlış anladım bilmıyorum ama kedi neyse ama köpek pisliği falan ben olsam göndermezdim oraya. diğer şeyler için çocuğu çok sıkmayın en azından dışarıda. çocuk kırlenecek, bağışıklık kazanacak. parkdan döndüğümüzde vs bende banyoya sokarım.kirlilik ve sokakda kalma süresine bağlı anlayacağın.bebeğin için korkma sütün onu gayet korurur.

Son düzenleme:
X