Ömrümü kendime harcamak hedefim

Screenshot_20220904_185528.jpg

Canım kadınlar sizlerle az önce izlediğim belgeseli paylaşmak istiyorum. Heyecan, macera ve gerilim arıyorum diyorsanız bu belgeseli tavsiye ederim. Film gibi akıp gidiyor. Dünyanın en derinine inen bir mağara keşfini konu alıyor. Sonunu çok heyecanla bekledim. Sizlere de tavsiye ederim kesinlikle

2 cocuk annesi, hemsireyim.
Yaklasik 5 senedir ayni yerde calisiyorum. 2021 ocakda is yeri yuzunden stress e girip 15 kilo aldim. Kilolar ile hala savasiyorum fakat kendim ile daha barisik hissediyorum.
Benim asil sorunum is yerim. Gecen yaz iyiyim artik diye tekrar döndüm. Fakat maalesef yine stresse dogru gidiyor. Birseyi birakmak benim icin cok zor.
Aslinda doktorum gecen sene isi hatta meslegi bile degismem icin cok sözler döktü. Patron degisecegi icin bir sans daha vereyim diye devam ettim. Keske gecen sene biraksaydim da kovsalardi beni 🙄
Gecen hafta istifami verdim. Benim icin cok zordu. Fakat iyi olacagina eminim.
Nursing Home ( huzur evi diyemiyorum cunku yasadigim ulkede mini hastane yaslilara icin ) yerine hastanede calisacagim.
Aslinda cok korkuyorum 🙈 ekonomik yönden,cocuklarin duzeni yonunden.
Uzun lafin kisasi,kendimi ilk siraya koymam gerekiyor artik. Ben iyi olmazsam cocuklarda iyi olmaz

2 cocuk annesi, hemsireyim.
Yaklasik 5 senedir ayni yerde calisiyorum. 2021 ocakda is yeri yuzunden stress e girip 15 kilo aldim. Kilolar ile hala savasiyorum fakat kendim ile daha barisik hissediyorum.
Benim asil sorunum is yerim. Gecen yaz iyiyim artik diye tekrar döndüm. Fakat maalesef yine stresse dogru gidiyor. Birseyi birakmak benim icin cok zor.
Aslinda doktorum gecen sene isi hatta meslegi bile degismem icin cok sözler döktü. Patron degisecegi icin bir sans daha vereyim diye devam ettim. Keske gecen sene biraksaydim da kovsalardi beni 🙄
Gecen hafta istifami verdim. Benim icin cok zordu. Fakat iyi olacagina eminim.
Nursing Home ( huzur evi diyemiyorum cunku yasadigim ulkede mini hastane yaslilara icin ) yerine hastanede calisacagim.
Aslinda cok korkuyorum 🙈 ekonomik yönden,cocuklarin duzeni yonunden.
Uzun lafin kisasi,kendimi ilk siraya koymam gerekiyor artik. Ben iyi olmazsam cocuklarda iyi olmaz
Topiğe hoş geldinnn 💜
İş yeri stresi çok zor belki de başına kötülük olarak gelen bir şey seni çok daha güzel şeylere yönlendirecek. Yeni işinde çok daha mutlu ve belki daha iyi bir hayatın olacak. İnsanlar iyi olmadan çocuklarına da iyi olamıyor bunu en çok kendi annemden yaşadım. İş yerinde mutsuz anne çocuğunu kendisinden uzaklaştırıyor evde sürekli yorgun gergin ve sinirli bir annem vardı ve hiçbir zaman aramız iyi olamadı bu yüzden.
Topikte hedeflerini bildirimlerini görmek beni çok mutlu eder. Burda hep birlikte kendimize şifa olucaz eminim

Bugünkü hedeflerim:
Kitap okumak
Yürüyüşe çıkmak
1 bölüm belgesel izlemek
1 film izlemek
Böylece haftasonu pineklemesini bitirip yarın işe gidebilirim
Hedefler tamamlandı 🌠
Mis gibi bir yürüyüşten geldim kafamı dağıttım duş aldım 💜

5-11 Eylül:
-
Okunacak kitaplar: Akıllı İnsanların Mantıksız Kararları (480 s.), Akıl Çağı (397 s.)
- 15 tane tez inceleyip not alacağım.
- İngilizce sözcük çalışması için en az 15 sayfa kuramsal çeviri yapacağım.
- 3 saat ders kaydı dinleyip deşifre yapacağım (Küçük bir not defterine önemli gördüğüm kısımları ayrıca not alacağım.)
- İngilizce dil bilgisi çalışmaya başlayacağım. (Ne kadar ilerlediğimin bir önemi yok, bir yerinden başlasam yeterli.)

5-11 Eylül:
-
Okunacak kitaplar: Akıllı İnsanların Mantıksız Kararları (480 s.), Akıl Çağı (397 s.)
- 15 tane tez inceleyip not alacağım.
- İngilizce sözcük çalışması için en az 15 sayfa kuramsal çeviri yapacağım.
- 3 saat ders kaydı dinleyip deşifre yapacağım (Küçük bir not defterine önemli gördüğüm kısımları ayrıca not alacağım.)
- İngilizce dil bilgisi çalışmaya başlayacağım. (Ne kadar ilerlediğimin bir önemi yok, bir yerinden başlasam yeterli.)
İngilizceye ben de başlamak istiyorum😃
Hedeflerimin arasına bunu da eklemeliyim. Elimde grammer çeviri kitabım her şeyim tamamz

Hedeflerimin arasına bunu da eklemeliyim. Elimde grammer çeviri kitabım her şeyim tamamz
İngilizce özel bir şey için mi lazım size yoksa eksikliğini çektiğiniz için mi? Bir de kaynaklarınız neler?

Çeviri kitabım yok mesela benim ama ingilizce makale okuma zorunluluğum var araştırma yapmak için ve akademik sözcük haznem dar maalesef. O yüzden makale açıp bir deftere çeviri yapıyorum. Belli makaleler aynı sözcükler etrafında döndüğünden sözcükleri gördükçe pekişiyor. Sonra arada bir açıp kurcalamak da kazım tabii. Hoş son 2 haftadır hiçbir şey yapamadım ve kendimi çok mutsuz hissediyorum:KK42:

İngilizce özel bir şey için mi lazım size yoksa eksikliğini çektiğiniz için mi? Bir de kaynaklarınız neler?

Çeviri kitabım yok mesela benim ama ingilizce makale okuma zorunluluğum var araştırma yapmak için ve akademik sözcük haznem dar maalesef. O yüzden makale açıp bir deftere çeviri yapıyorum. Belli makaleler aynı sözcükler etrafında döndüğünden sözcükleri gördükçe pekişiyor. Sonra arada bir açıp kurcalamak da kazım tabii. Hoş son 2 haftadır hiçbir şey yapamadım ve kendimi çok mutsuz hissediyorum:KK42:
Lazım falan değil aslında ilgimi çekiyor sadece 😄
Öğrenciyken de kursa gitmiştim temelim var ama kullanmayınca unuttum haliyle. Kaynaklarıma yarın bakar yazarım bir yıldır hiç bakmadım yüzlerine unuttum isimlerini 🙈
Başlangıç seviye gramer ve okuma/çeviri kitabı almıştım ama birkaç gün bakıp kaldırdım😅

Günaydın canım kadınlar 🧡 lütfen unutmayalım bugün kalan hayatımızın ilk günü 💜
Black Light Black Light A Arrietty_ Natsume Natsume Orangegreysky Orangegreysky bir gun mutlaka bir gun mutlaka
Günaydınn 🌺
Erken uyandım, sabah sporumu yaptım, duşumu aldım, kahvaltımı hazırladım. Okul da açılacağı için çok heyecanlıyım ben bugün içim içime sığmıyor 😹
Hedeflerimden erken uyanmak ve spor tamamlanmış oldu.
Günün geri kalanında;
Min 50 sayfa okumak
Ukulele çalışması yapmak
Güzel bir müzik dinlemek
Sağlıklı beslenmek
Bol gülümseme var 😄

Günaydınnn.

Biraz fazla ilaç içtiğim için ölü gibi uyumuşum dün, sabah yine uykum vardı ama yine de uyumadım. Kitap okuyorum mesai saatine kadar. Bu sene hep böyle yapmaya çalışacağım daha aksattığım gün olmadı 😍

Diğer hedefim biraz kendime bakmak olacak. Saçım başım ağzım yüzüm elim kolum rahatsız etti beni 😅 Bi manikür bi fön işimi görür.

Gün için küçük kendim için büyük hedefler şimdilik :))

Ben de çok istiyorum, arada çalısıyorum ama düzensiz😁
Düzeni kurmam gerekecek, bir de bu sene ders çalışmaya başladım, bilmiyorum bakalım inşallah yapabilirim.

Sanırım ben dışarıdanım diye kendisini tanıtma nezaketi göstermek istedi :)

Ben her hafta hedeflerimi yazıcam buraya çocuk gibi, yapamadıklarım için de kendimi cezalandırmayı planlıyorum. Umarım hedeflerde yolun biri biter biri başlar, başarının verdiği mutluluk hiçbir şeyde yok :)

Teşekkür ederim, ya ne güzel, 30 olmadan hayatınızı yoluna koyabilirsiniz. Çok gençsiniz, çok güzel hedefleriniz var. (Benim teyzem, 70 yaşındayken dışarıdan liseyi bitirdi, hoş onunki yalnızca içinde kalmasın diye yaptığı bir şeydi ama siz zaten hiçbir şeye geç kalmadınız.) Özellikle okumak istediğiniz bir bölüm var mı?

Bir şey daha var merak ettiğim: Dışarıdan okunurken örgündeki hızla mı ilerlemek zorundasınız yoksa üstten alma, fazladan sınava girme gibi durumlarla hızlı bitirebilme şansı oluyor mu?
Çok teşekkür ederim 🙏🏻💜
Aklımda iki bölüm var biri psikoloji, ama İngilizce olarak okumak istiyorum örgün. Çok çalışmam lazım bunun için biliyorum, ama çalışmayı seviyorum sıkılsam da çalısırım 🙏🏻
Üniversiteyi bilmiyorum ama lise de toplam 170 kredi ile mezun olabiliyorsun. Yani her dönem 35 kredi alırsan 2 yıldan daha az sürede bitirebilirsin liseyi. Her sınavda en fazla 35 kredi alabiliyoruz tabi.

Çok teşekkür ederim 🙏🏻💜
Aklımda iki bölüm var biri psikoloji, ama İngilizce olarak okumak istiyorum örgün. Çok çalışmam lazım bunun için biliyorum, ama çalışmayı seviyorum sıkılsam da çalısırım 🙏🏻
Üniversiteyi bilmiyorum ama lise de toplam 170 kredi ile mezun olabiliyorsun. Yani her dönem 35 kredi alırsan 2 yıldan daha az sürede bitirebilirsin liseyi. Her sınavda en fazla 35 kredi alabiliyoruz tabi.
Hevesin varsa çalışırsın :) Ben biraz daha genç olsaydım sırf ingilizce öğrenmek için rastgele bir ingilizce bölüm kazanıp 1 yıl gidip düzgünce hazırlık okuyup ingilizceyi sağlam öğrenirdim. İngilizceyi gramer olarak sağlam veren bir anadolu lisesinde 7 yıl okudum, hala dil bilgisi konusunda fena değilimdir ama 25 yıl geçti üzerinden. Bu ingilizce ya da herhangi bir dil öğrenmek için o dilde eğitim veren okul kazanma modasını geçtiğimiz yıl bir sözlükte yazıştığım bir hanım arkadaştan öğrenmiştim. Vaktin varsa çok mantıklı iş aslında kursa göre. İstersen bölüme de devam edersin sonra. Atanırsam atandığım okulda denerim belki ders programını ayarlayıp.

Orange daha iyi bilir tabii ama psikoloji için yüksek yapman da gerekecek muhtemelen. Hoş pdr filan okuyup atanma derdiyle uğraşmadan okul öncesi eğitim veren kurumlarda bile iş bulma şansın var. Zevkine okuyacaksan ayrı tabii.

Bir de ben böyle ajanda kullanıyorum kızlar, kapattım yazıları bazen saçmalıyorum da hasjs günlük gibi ajanda.
Picsart_22-09-05_09-54-35-287.jpg

X