İlköğretim Yorum ve Soruları Ortaokul, lgs ye hazirlik

Evet önlerinde bir yığın kitap olunca gözleri korkuyor çalışmak istemiyorlar
Okulda ki düzen 5 sınıf 50 soru 6. sınıf 100 7 sınıf 200 8. sınıf 300 şeklinde
her ay deneme sınavı yapılıp seviye ye bakılıyor
Diyelim ki bugun ki 50 sorusunu çözmezse yarın 100 soru çözmek zorunda kaldıkları için o 50 soruyu bitirmeye çalışıyorlar
haftada istediği bir gün boş oluyor film dizi izliyoruz
Çok güzel yabancı diziler var beraber severek izliyoruz hem ingilizceye de katkısı oluyor.

Spor kursları var okuldan sonra onlara gidiyor yoksa hep ders hep ders yoruluyor çocuklar
8. Sinif icin günlük 300 cokmus . Benim bile gozuk korktu 😅
Her ay deneme olmasi guzel, bizim okul yapar mi bilmiyorum , devlet okulu. Ama ne kadar erken deneme yapmasi o kadar iyi . Ben de kendim almayi düşünüyordum. Hafta sonu bakayim .
Keske tum okullar yapsa , cocugun evde deneme yapmasi ile okuluda yapmasi arasinda cok fark var bence.

İngilizce dizi de aklimda Netflix den izletmeyi düşünüyordum.Ama vakit ayiramadim henüz , duzene sokmam lazim. Cocuk ne kadar ingilizce ye maruz kalirsa o kadar iyiymis.Cem balcikanli oyle diyor. Dun bahar eris ile canli yayini vardi. Tam izlemeyedim bugun izliyecegim bakalim☺️

Eksikliğini hissediyorum zaman zaman bende
İçinde kaybolup giderim ekran sürem uzun iyice uzar diye ondan eksk kalayım dedim ama ihtiyaç oluyor işte bu zamanlarda:KK33:
Haklisin🤦🏼‍♀️ beni de cok engelliyor. O yuzden takip ettigim kisileri azaltiyorum . Ama bir de Twitter var . 🤣
Cocuga ornek olmak istiyorum elimde hep telefon. Kizim ben faydali seyler okuyorum diyorum. Ama öyle 😁

8. Sinif icin günlük 300 cokmus . Benim bile gozuk korktu 😅
Her ay deneme olmasi guzel, bizim okul yapar mi bilmiyorum , devlet okulu. Ama ne kadar erken deneme yapmasi o kadar iyi . Ben de kendim almayi düşünüyordum. Hafta sonu bakayim .
Keske tum okullar yapsa , cocugun evde deneme yapmasi ile okuluda yapmasi arasinda cok fark var bence.

İngilizce dizi de aklimda Netflix den izletmeyi düşünüyordum.Ama vakit ayiramadim henüz , duzene sokmam lazim. Cocuk ne kadar ingilizce ye maruz kalirsa o kadar iyiymis.Cem balcikanli oyle diyor. Dun bahar eris ile canli yayini vardi. Tam izlemeyedim bugun izliyecegim bakalim☺️
Siz alıp evde yapabilirsiniz denemelerden
süre tutup 20 mat 20 türkçe 20 fen 10 din 10 sosyal 10 ingilizce soru bulunan testlerden
İngilizce yi öğrenmek yada bir dil öğrenmek diyelim o kültür gibi düşünmenın yolunu da açıyor
Farklı düşünmeye başlıyor çocuklar

Dostum ve ben adlı diziyi izledik en son netflix te kaygı bozuklupu olan bir çocugu ve köpeğini anlatıyor
Loki izlidik ondan önce seviyor öyle dizileri
Emily in muhteşem laboratuvarı var
Avatar the last airbender çok beğendi
Parlak buluşlar çok güzel

Haklisin🤦🏼‍♀️ beni de cok engelliyor. O yuzden takip ettigim kisileri azaltiyorum . Ama bir de Twitter var . 🤣
Cocuga ornek olmak istiyorum elimde hep telefon. Kizim ben faydali seyler okuyorum diyorum. Ama öyle 😁
Eyvah kitap adlı kiatptan bi bölüm okuyordu
bana diyor ki ordaki çocuk haklı
büyükler kitap oku derler elinde telefon
dedikodu yapma derler kedileri yaparlar
yalan söyleme derler ama onlar söyler diyor
Ama suan seninle kitap okuyorum tel elimde yok dedim senin için demedim diyor ama bir laf atma oldu bana da:KK45:

Siz alıp evde yapabilirsiniz denemelerden
süre tutup 20 mat 20 türkçe 20 fen 10 din 10 sosyal 10 ingilizce soru bulunan testlerden
İngilizce yi öğrenmek yada bir dil öğrenmek diyelim o kültür gibi düşünmenın yolunu da açıyor
Farklı düşünmeye başlıyor çocuklar

Dostum ve ben adlı diziyi izledik en son netflix te kaygı bozuklupu olan bir çocugu ve köpeğini anlatıyor
Loki izlidik ondan önce seviyor öyle dizileri
Emily in muhteşem laboratuvarı var
Avatar the last airbender çok beğendi
Parlak buluşlar çok güzel
Cok teşekkür ederim alayim hafta sonu deneme ben.
Film tavsiyeleri cok guzel izleyelim beraber. ☺️

Eyvah kitap adlı kiatptan bi bölüm okuyordu
bana diyor ki ordaki çocuk haklı
büyükler kitap oku derler elinde telefon
dedikodu yapma derler kedileri yaparlar
yalan söyleme derler ama onlar söyler diyor
Ama suan seninle kitap okuyorum tel elimde yok dedim senin için demedim diyor ama bir laf atma oldu bana da:KK45:
Ben de ozen gosteriyorum dinlerken yada kitap okurken elimden birakmaya. Ama yapisik gibiyim telefonla . İs yaparken hep bir seyler dinlerim . Otururum hemen bir seyler okumaya baslarim .
Biraz daha azaltmayim farkındayım 😅 ama gercekten dolu dolu kullaniyorum telefonu. Bir sürü yeni faydali sey ogreniyorum .
Siz de bana bir suru sey kattiniz benden bir adim onde olarak 🤗

Ben de ozen gosteriyorum dinlerken yada kitap okurken elimden birakmaya. Ama yapisik gibiyim telefonla . İs yaparken hep bir seyler dinlerim . Otururum hemen bir seyler okumaya baslarim .
Biraz daha azaltmayim farkındayım 😅 ama gercekten dolu dolu kullaniyorum telefonu. Bir sürü yeni faydali sey ogreniyorum .
Siz de bana bir suru sey kattiniz benden bir adim onde olarak 🤗
Tesekkür ederim sizde bana çok güzel fikirler verdiniz
Çocuk büyütmek zor zanaat
Hep beraber öğreniyoruz🙈

Selam herkese kizim 5. Sinif .
Lgs ye girmesine daha cok var ama onemli olan simdi baslamak Her sene ders konularini eksiksiz bitirirse , bu surecin daha kolay olacagini düşünüyorum. O yüzden simdiden hazırlanıyor sayiliriz.

Çocuğu ortaokula giden herkesi davet ediyorum . Sizler neler yapiyorsunuz , hangi kaynaklari kullaniyorsunuz paylaşalım . Birbirimizin tecrübelerinden faydalanalim
Birisi 6 digeri 9 sinif iki evladim var geçen sene lgs sürecini yaşadık çok sitresliydi bide ergenlik karıstı işin işine çok zorlandım Allah a şükür çok güzel bir puan aldi bunda baştan beri sıkı tutmanin çok etkisi var son sene toparlamak çok zor hatta iyice dagiliyorlar yani benimki öyle yaptı:KK66: tabi her çocugun karakteri farkli soru sayisindan ziyade soru içerigi ve dogru kitapla çalişmak çok önemli
Yayin olarak
Koray varol
Okyanus master
Nar
Hiz
Tavsiye ederim
İnstegramdan Eda Dilhan aydin ve koray varol u takip edebilirsiniz ikiside matamatik ögretmeni matamatik olmayinca olmuyor ne yazik ki

Birisi 6 digeri 9 sinif iki evladim var geçen sene lgs sürecini yaşadık çok sitresliydi bide ergenlik karıstı işin işine çok zorlandım Allah a şükür çok güzel bir puan aldi bunda baştan beri sıkı tutmanin çok etkisi var son sene toparlamak çok zor hatta iyice dagiliyorlar yani benimki öyle yaptı:KK66: tabi her çocugun karakteri farkli soru sayisindan ziyade soru içerigi ve dogru kitapla çalişmak çok önemli
Yayin olarak
Koray varol
Okyanus master
Nar
Hiz
Tavsiye ederim
İnstegramdan Eda Dilhan aydin ve koray varol u takip edebilirsiniz ikiside matamatik ögretmeni matamatik olmayinca olmuyor ne yazik ki
Tebrik ederim evladinizi☺️
Cok teşekkür ederim bilgiler icin . Sizler gibi tecrube edinmis kisilerin bilgileri cok degerli benim icin .
Eda Dilhan i takip ediyorum . Atolyesine katildiniz mi hic .ona da 7. Sinifta kizimi yollamak istiyorum . Tam mantigini anlayamadim henuz , dersleri merak uyandirarak anlatip kocluk yapiyor sanki🤔

Koray Varol u da hemen takip edicegim.

Tebrik ederim evladinizi☺️
Cok teşekkür ederim bilgiler icin . Sizler gibi tecrube edinmis kisilerin bilgileri cok degerli benim icin .
Eda Dilhan i takip ediyorum . Atolyesine katildiniz mi hic .ona da 7. Sinifta kizimi yollamak istiyorum . Tam mantigini anlayamadim henuz , dersleri merak uyandirarak anlatip kocluk yapiyor sanki🤔

Koray Varol u da hemen takip edicegim.
Teşekkürler ederim Eda dilhan ın Atölyesine katilmadim geçen sene hem pazar hem çarşamba akşamları canli yayin açiyordu onları izliyordum faydası oluyordu

Ben de izliyorum pazar günleri , artik Çarşamba yok sanırım.
Özellikle lgs için sinav daha çok yaklaştiginda daha sık yayinlar yapiyor o tür hesaplar birde fatih olfaz var o sadece lgs ile ilgili koçtuk yapiyor diğer orta okul kademelerini kapsamadiğı için onu yazmamıştım başka isterseniz onu da takip edebilirsiniz
Sizin kiziniz da 6 sınıftı degil mi devlet okulundami özel okulmu

Özellikle lgs için sinav daha çok yaklaştiginda daha sık yayinlar yapiyor o tür hesaplar birde fatih olfaz var o sadece lgs ile ilgili koçtuk yapiyor diğer orta okul kademelerini kapsamadiğı için onu yazmamıştım başka isterseniz onu da takip edebilirsiniz
Sizin kiziniz da 6 sınıftı degil mi devlet okulundami özel okulmu
5. Sinif benim kizim . Devlet okuluna gidiyor.
Fatih olfaz a bakacagim .
Ben de fikirr.olsunu tavsiye edeyim . Eda dilhan , baskalari da var canli yayinlarindan notlar cikariyor☺️ belki faydalanan olur .
Eser dilsoz var drama vb oyunlastirarak matematik öğretiyor

Benim oğlumda 5.sınıfa gidiyor. Her bir dersten ikişer tane yardımcı kaynak aldım. birde MEB in sorularını çözdürüyorum.
Ama vakit kalmıyor maalesef. Hafta içi 6 gibi evde oluyoruz.

Benim oğlumda 5.sınıfa gidiyor. Her bir dersten ikişer tane yardımcı kaynak aldım. birde MEB in sorularını çözdürüyorum.
Ama vakit kalmıyor maalesef. Hafta içi 6 gibi evde oluyoruz.
6 da gelip nasil yetistiriyorsunuz. Erken yatiriyorum fazla vakit olmuyor.
Fazla da sıkmak istemiyorum dersten eksiği olmasin yeter. Gunde 50 soru ya baslaticam haftaya . Suan eksiklerini tamamliyor kizim. Bitirdikce alirim bakalım.
Hiz yayininin denemelerini aldim . Kasim da basliyor. 2 haftada bir deneme yaptiricam bir de.

Siz hangi kaynaklari kullaniyorsunuz bir de ☺️
Aslında kaynak konusunda karar veremedim. O kadar çok kaynak var ki. Bizim Türkçe ile biraz sıkıntımız var. Kitapta okuyor ama tam oturmadı.
Türkçe için gama fenomen, mavi renk nartest aldım. Matematikte pruva, mavi nartest, fen bilgisi arı akıllı defterim(beceri temelli olanları zor, diğer soruları kolay. Sırf tavsiye üzerine aldım.), sadık uygun spot(kolay geldi). Bunlar bittikten sonra arı(var),kırmızı nartest, okyanus almak istiyorum. Ama önce kazanımları tamamlaması gerekiyor. Gama fenomen, Hız yayınları bunlar hep iyi kitaplar. Ama seçmek gerekiyor. Piyasa da çok iyi kitap var.
Hafta içi dediğiniz gibi çok zaman kalmıyor. Hafta içi çok boğmadan daha çok hafta sonu çözüyoruz genelde.

Aslında kaynak konusunda karar veremedim. O kadar çok kaynak var ki. Bizim Türkçe ile biraz sıkıntımız var. Kitapta okuyor ama tam oturmadı.
Türkçe için gama fenomen, mavi renk nartest aldım. Matematikte pruva, mavi nartest, fen bilgisi arı akıllı defterim(beceri temelli olanları zor, diğer soruları kolay. Sırf tavsiye üzerine aldım.), sadık uygun spot(kolay geldi). Bunlar bittikten sonra arı(var),kırmızı nartest, okyanus almak istiyorum. Ama önce kazanımları tamamlaması gerekiyor. Gama fenomen, Hız yayınları bunlar hep iyi kitaplar. Ama seçmek gerekiyor. Piyasa da çok iyi kitap var.
Hafta içi dediğiniz gibi çok zaman kalmıyor. Hafta içi çok boğmadan daha çok hafta sonu çözüyoruz genelde.
Cok zor surecmis, keske yazin baksaymisim kaynaklara diye düşündüm. Cok cesit var gerçekten. Sizin tavsiyelerinizi de dikkate alicam .
Sabah YouTube dan baktim kaynak kitap tavsiye diye . Allah im ne kadar cok , bir yanım üzüldü cocuklara . Çünkü lgs ile bitmiyor. Sonra uni sinavi .
Hafta sonu bir gun hic bir sey yapmasin istiyorum ama olmuyor.
Zamani verimli kullanmayi ogrenicez .

4. sınıfta çeşit çok yoktu. İyi kitap anlamında. Birde evde uzaktan eğitim olunca kaynak kitabımız çoktu. Ama şimdi sınırlamak durumundayız kitap sayısını .LGS çalışanlara bakıyorum. Neredeyse piyasadaki birçok kitabı çözmüş oluyorlar. O kadar zamanı nasıl buluyorlar şaşıyorum. Bende çok üzülüyorum ama son sene çalışıpta kendini yıpratmaktansa az az başlaması daha iyi. Stres az olur en azından. Konular daha bir oturmuş olur.

4. sınıfta çeşit çok yoktu. İyi kitap anlamında. Birde evde uzaktan eğitim olunca kaynak kitabımız çoktu. Ama şimdi sınırlamak durumundayız kitap sayısını .LGS çalışanlara bakıyorum. Neredeyse piyasadaki birçok kitabı çözmüş oluyorlar. O kadar zamanı nasıl buluyorlar şaşıyorum. Bende çok üzülüyorum ama son sene çalışıpta kendini yıpratmaktansa az az başlaması daha iyi. Stres az olur en azından. Konular daha bir oturmuş olur.
Evet son sene harıl harıl çalışmaktansa düzenli çalışmak yıpratmadan çalışmak daha güzel

Aslında plan yapınca kitaplar bitmiş oluyor fazla kaynak ve soruyu önüne birden yığmak yerine ortaokul süresi boyuna yaymak mantıklı

X