Özel sağlık sigortası hakkında bilmediklerimiz....

Kazen

Yönetim
Administrator
14 Kasım 2001
21.404
69.779
Merhaba
15 yıldır özel sağlık sigortamı Aksigorta'ya yaptırmaktayım. Bu 15 sene içersin de 1 kez sigortamı 3 sene önce kullandım ve 2 sene öncede bunu poliçelerime dibine kadar yansıttılar. Yani kullandığımı da benden tahsil ettiler. Doğaldır poliçe miktarının belirli bir yüzdesini geçince adamlar haliyle bunu finanse etmek zorunda. Buraya kadar sorun yok lakin bu sene gelen poliçem %50 artmış 2012 yılında poliçe kullanılmamasına rağmen. Gerekçe yaş :) 15 senede 1 kez kullanmışım ben mi risk oluşturan gruptayım ? yaş dilimine girmişim oysa sitelerini incelediğimde hala aynı sıkalasındayım.

Özel emeklilik olsun, sağlık sigortaları olsun yoksa fiyasko mudur ? Bunları yaşamadan göremiyoruz, yaş ilerledikçe poliçe primleri artıyor ama %50 lik bir artış kabul edilir gibi değil.

Zaten sigortalıyım özel sağlıkla neden uğraşayım ki ? Zaten tüm hastaneler bunu da karşılıyor, özel sağlık sigortası yaptırmam için bana bir sebep söyleyin ?

eşimin çalıştığı şirkette bir özel sağlık sigorta şirketiyle anlaşmalı fakat o da sizin söylediğinizi söylüyor. faso fiso aslında diyor.çünkü siz genel sağlık sigortanızla da bir özel hastaneye gitseniz zaten %30 unu devlet karşılıyor. o zaman ne anlamı klıyor özel sağlık sigortasının.bir başka kötü yanı da şu : geçen gün eşimin bir arkadaşı göz muayenesine gitmiş özel sağlık sigortası ile, ve demişlerki sizde zaten sigortanız başlamadan evvel göz tansiyonu varmış o nedenle bunu karşılamıyor sigorta demişler. benim meraak ettiğim de şu : bende çikolata kisti var. fakat sigorta sözleşmesine işaretlemedim kist var diye. bu üstte anlattığım durum başıma gelir diye işaretlemedim açıkçası. acaba hastaneye gittiğimde anlaşılırmı bu durum diye de merak ediyorum

Özel sağlık sigortası hakkında bir bilgim yok.Anadolu hayat emeklilik gibi projeler nasıl bilginiz var mı?
Pek konuyla da ilgisi yok ama :26:

Merhaba
15 yıldır özel sağlık sigortamı Aksigorta'ya yaptırmaktayım. Bu 15 sene içersin de 1 kez sigortamı 3 sene önce kullandım ve 2 sene öncede bunu poliçelerime dibine kadar yansıttılar. Yani kullandığımı da benden tahsil ettiler. Doğaldır poliçe miktarının belirli bir yüzdesini geçince adamlar haliyle bunu finanse etmek zorunda. Buraya kadar sorun yok lakin bu sene gelen poliçem %50 artmış 2012 yılında poliçe kullanılmamasına rağmen. Gerekçe yaş :) 15 senede 1 kez kullanmışım ben mi risk oluşturan gruptayım ? yaş dilimine girmişim oysa sitelerini incelediğimde hala aynı sıkalasındayım.

Özel emeklilik olsun, sağlık sigortaları olsun yoksa fiyasko mudur ? Bunları yaşamadan göremiyoruz, yaş ilerledikçe poliçe primleri artıyor ama %50 lik bir artış kabul edilir gibi değil.

Zaten sigortalıyım özel sağlıkla neden uğraşayım ki ? Zaten tüm hastaneler bunu da karşılıyor, özel sağlık sigortası yaptırmam için bana bir sebep söyleyin ?

Bahsettiğiniz sürprim uygulaması oluyor kazen..Bunu her sigorta şirketi uygular...
Yaşınız bildiğim kadarıyla risk skalasında değil..Neden böyle bir gerekçe gösterildi ki? Gerçi Türkiye'de yaşıyoruz...Utanmasalar 25'ten sonra riskli gruba alacaklar insanları..

Özel sağlık sigortasında ilk 3 seneye dikkat etmek gerekiyor...Yenileme garantisi almak çok önemli..İlk 3 sene %80 inin altında kalmanız gerekiyor...Bunu yaptığınız takdirde, sigorta şirketi size "kazen bey yaş 60 a gelmiş, verin 20 bin lira yenileyelim poliçenizi" diyemiyor..

Ayrıca sağlık sigortalarında maddi imkan elveriyorsa geniş kapsamlı ve limitli bir poliçe yaptırmak her zaman çok daha mantıklıdır...

Bilemiyorum bunu yazmam doğru mu ama, özel sağlık sigortalarında en makul şirketler, yapı kredi ve iş bankasıdır..Aklınızda olsun...Bu şekilde sürprim uygulamalarıyla karşılaşmazsınız...

Bireysel emeklilik ise bence asla bir fiyasko olmayıp, doğru poliçeler yapıldığı ve ayrıntılara dikkat edildiği takdirde, muazzam bir yatırım ve kumbaradır...

Ama hayat sigortaları evet tam bir fiyaskodur (Bunu yatırım için görenler için tabi)...Şöyle ki, vakti zamanında hayat sigortası insanlara "emeklilik ve yatırım" olarak anlatışmış ve insanlar bu konuda fazlasıyla sömürülmüştür...

Özel emeklilikler hayat sigortalarıyla çok karıştırılır ama ilgisi yoktur...Adı üstünde hayat sigortası...Kişinin hayatı geride kalanlar için sigorta altına alınır...Eğer şahıs ölürse, ailesine toplu bir para ödensin ve zor durumda kalmasınlar diye yapılır bu...Amaç budur...Yatırım veya birikim değildir yani..

Son düzenleyen: Moderatör:

Aslında hiç bir sebep yok...
Özel sağlık sigortasında bu şekilde mağdur olan o kadar çok insan var ki....Artık tam bir rezalet haline geldi bu durum....

Sağlık poliçelerinde teminat, muafiyet, indirim veya ek prim şartlarının olup olmadığı, avantaj ve dezavantajlarıyla çok iyi değerlendirilmelidir...Mümkünse sözleşmeler çok iyi okunsun ve her ayrıntıya dikkat edilsin derim...

Keşke devletin sunduğu sağlık hizmetinin içine özel sağlık sigortası adapte edilse de, özel sağlık sigortacılığındaki bu çarpık yapı düzelse:KK31:

eşimin çalıştığı şirkette bir özel sağlık sigorta şirketiyle anlaşmalı fakat o da sizin söylediğinizi söylüyor. faso fiso aslında diyor.çünkü siz genel sağlık sigortanızla da bir özel hastaneye gitseniz zaten %30 unu devlet karşılıyor. o zaman ne anlamı klıyor özel sağlık sigortasının.bir başka kötü yanı da şu : geçen gün eşimin bir arkadaşı göz muayenesine gitmiş özel sağlık sigortası ile, ve demişlerki sizde zaten sigortanız başlamadan evvel göz tansiyonu varmış o nedenle bunu karşılamıyor sigorta demişler. benim meraak ettiğim de şu : bende çikolata kisti var. fakat sigorta sözleşmesine işaretlemedim kist var diye. bu üstte anlattığım durum başıma gelir diye işaretlemedim açıkçası. acaba hastaneye gittiğimde anlaşılırmı bu durum diye de merak ediyorum

Aynı hatayı eski iş yerimdeki arakdaşım yaptı. Yani öiğdemde sorun var dedi ve adamın tüm sindirim sorunları poliçeden kaldırıldı. Sakın ola ki şuramda şu var demeyin sakın ! Aman haaa

Özel sağlık sigortası hakkında bir bilgim yok.Anadolu hayat emeklilik gibi projeler nasıl bilginiz var mı?

Benim BES Anadoılu emeklilikte portföy yönetmek gibi bir yetkileri yok rezaletin daniskası çünkü portföy yönetmek uzmanlık istiyor buda aracı kurumlarda var eeee portföyümü ben yöneteceksem adamlara neden komisyon ödeyeyim ? Bu yılbaşında yeni kanunla birlikte Ak Sigortaya taşıyacağım

amannn ben neler çektim o özel sağlık sigortasından heves ettik dedik yaptıralım iş işte bizimkide ailecenek :) ne gerek varsa artık .

sonrasında ismi lazım değil sigorta şirketi bize ne diller döktüler neler vaad ettiler kataloglar onlar bunlar şunlar ilan ilan söyledikleri reklamlar. gel gör ki sigorta yapldıktan sonra o söyledikleri şeylerin bir zerresinden bile yararlanamadık ! yok en iyi en lüks hastanelerde istediğimiz tercih ettiğimiz doktorlarda muayene olma hakları, hastanesi bulunan tüm ülkeler de tedavi imkanı bilmem ne ! yok helikopter ambulansları allahım bunlar abartı şekilde aklımda kalanlar olmuş daha neler neler . ve bir iki defa kullanmaya kalktık lanet olsun bin türlü engel ile karşılaştık ! 3. sınıftan bile öte seçtikleri hastaneye bizi zorlamaları cart curt.

bir kere bile faydalanamadan 12 ay boşuna poliçe ödedik!
bittimi ? bitmedi işgüzarlar birde 12 ayın sonunda bizim fikrimizi sormadan izinsiz bir şekilde poliçeyi uzatmışlar ! aradığımızda insiyatifleri varmış böyle bir şeye ! bak bak bak ! birde öyle böyle değil resmen 5 ay çekmişler parayı karttan bazı aylarda da çift çekilmiş ! 5 ay sonra farkedebildik kullanmadığımız bir karttı ta ki bankadan bilgi gelene kadar.

neyse durumu düzeltmeleri için aradık falan ama sııfır saygı sıfır iş ahlakı ! telafiye gideceklerine özür dileyeceklerine birde car car car kavga ediyorlar neyse gereken şikayetlerimizi yaptık falan baya uğraştırdılar en sonunda paramızı geri iade etmek zorunda kaldılar.

özel sigortalar benim için başlamış ve bitmiş oldu . hala bu şirketin reklamlarını görünce iyi dileklerimi temenni ederim inceden inceye :)

kesinlikle özel sigorta sistemi fiyaskodur .

arkadaşlar mapfre sigorta diş tedavisini karşılıyormu ? bilgisi olan arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim. dolgu yaptırmam lazım ama karşılayıp karşılamadığını bilmiyorum.

arkadaşlar mapfre sigorta diş tedavisini karşılıyormu ? bilgisi olan arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim. dolgu yaptırmam lazım ama karşılayıp karşılamadığını bilmiyorum.

karşılamıyor :KK34:
estetiğe giriyormuş...

Son düzenleme:
karşılamıyormuş arkadaşlar. dün telefon açtım.karşılamıyoruz dediler

Reklam amaçlı üyelik...

özel saglık sigortası yaptırmak istiyorum.. siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

ben iki yıldır kullanıyorum ve çok memnunum... Çok hastalandığım için ve iş durumlarım belli olmadığı için kendimi garanti ediyorum.. Yılda 8 kere muayene hakkım var acil müdahale bu sekiz hakkıma dahil değil..Devlet hastahanelerin bitmek bilmez kuyruklarında beklemektense,herşeyimden kısıp yaptırıyorum..Herkes e de tavsiye ederim....

ben iki yıldır kullanıyorum ve çok memnunum... Çok hastalandığım için ve iş durumlarım belli olmadığı için kendimi garanti ediyorum.. Yılda 8 kere muayene hakkım var acil müdahale bu sekiz hakkıma dahil değil..Devlet hastahanelerin bitmek bilmez kuyruklarında beklemektense,herşeyimden kısıp yaptırıyorum..Herkes e de tavsiye ederim....
Hangi sigortayı yaptırdınız?

Sağlığım Tamam * Axa Sigorta dün bitti , bugün tekrar yenilletim hatta.

artık ülkemizde sgkyavaş yavaş bitiyor malesef bu sebeple bence herkes özel sigorta yaptırmalı. Amerikaya dönüyoruz artık. Özellikle tamamlayıcı sağlık sigortası önemli. Reklam yapmıyorum yanlış anlaşılmasın sigorta şirketi önerisi vermem.
bildiğiniz hastalığınız ile ilgili daha önce büyük hastanelere gittiyseniz veya devlet hastanesine gittiyseniz sigorta şirketi sizin hastalığınızı buluyor. Başvuru sırasında bu hastalığı beyan etmediyseniz işlemleriniz karşılanmaz.
Diş işlemleri içinde poliçenizde öncelikli olarak diş teminatı bulunmalıdır. diş teminatı yok ise diş ve çene masrafları karşılanmaz.Diş teminatınız varsa da estetik amacı taşıyan (ön dişlere protez diş beyazlatma gibi) işlemler harici giderler karşılanacaktır.

artık ülkemizde sgkyavaş yavaş bitiyor malesef bu sebeple bence herkes özel sigorta yaptırmalı. Amerikaya dönüyoruz artık. Özellikle tamamlayıcı sağlık sigortası önemli. Reklam yapmıyorum yanlış anlaşılmasın sigorta şirketi önerisi vermem.
bildiğiniz hastalığınız ile ilgili daha önce büyük hastanelere gittiyseniz veya devlet hastanesine gittiyseniz sigorta şirketi sizin hastalığınızı buluyor. Başvuru sırasında bu hastalığı beyan etmediyseniz işlemleriniz karşılanmaz.
Diş işlemleri içinde poliçenizde öncelikli olarak diş teminatı bulunmalıdır. diş teminatı yok ise diş ve çene masrafları karşılanmaz.Diş teminatınız varsa da estetik amacı taşıyan (ön dişlere protez diş beyazlatma gibi) işlemler harici giderler karşılanacaktır.
aynı fikirdeyim.. peki yatarak mı ayakta mı tedavi olan poliçeyi yaptırmalı?sizin poliçeniz nasıl?

aynı fikirdeyim.. peki yatarak mı ayakta mı tedavi olan poliçeyi yaptırmalı?sizin poliçeniz nasıl?
yatarak yada ayakta olmasının avantajı seçilen sigorta şirketine göre değişir. ve ne kadar paranız olduğuna :)
ama bence en iyisi ve ekonomik olanı tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak
ben poliçem için para vermiyorum şirket yapıyor. ayakta yatarak doğum tam kapsamlı sigortam var çok da memnunum :)

yatarak yada ayakta olmasının avantajı seçilen sigorta şirketine göre değişir. ve ne kadar paranız olduğuna :)
ama bence en iyisi ve ekonomik olanı tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak
ben poliçem için para vermiyorum şirket yapıyor. ayakta yatarak doğum tam kapsamlı sigortam var çok da memnunum :)
sizin şirket çok iyiymiş ,bilgilendirme için teşekkür ederim..:KK39:

X