Çocuk Hastalıkları özofagus atrezisi ile savaşanlar

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Merhaba bebeginiz nasıl oldu ben hamileyim ve yüksek ihtimalle öyle dogacagını söylüyorlar napmam gerek. Cevaplarsanız sevin
Merhaba öncelikle benim oğlum vefat etti maalesef kalbinde deliği vardı ameliyat olacaktı sonra birden kalbi durdu gece haber verdiler hastaneye gittik şuan hala öldüğüne inanamıyorum ama rabbim böyle uygun gördü size tam olarak ne dediler

Merhaba öncelikle benim oğlum vefat etti maalesef kalbinde deliği vardı ameliyat olacaktı sonra birden kalbi durdu gece haber verdiler hastaneye gittik şuan hala öldüğüne inanamıyorum ama rabbim böyle uygun gördü size tam olarak ne dediler
ultrasonda midesini göremediğini suyunun biraz fazla oldugunu özagus atrezisinden şiphelendigini öyleyse suyunun giderek artacagını söyledi. Kalbinde beynınde sorun olmadıgını söyledi detaylıda delik olsa anlasılırmıydı bilmiyorum. Kötü günler geciriyorum çok zor rabbim sizede sabrını versin inşallah

ultrasonda midesini göremediğini suyunun biraz fazla oldugunu özagus atrezisinden şiphelendigini öyleyse suyunun giderek artacagını söyledi. Kalbinde beynınde sorun olmadıgını söyledi detaylıda delik olsa anlasılırmıydı bilmiyorum. Kötü günler geciriyorum çok zor rabbim sizede sabrını versin inşallah
Kendinizi hiç sıkıntıya sokmayın bu ameliyatı olup ta yaşayan çocuklar var kendinizi de üzmeyin kesinlikle çünkü rabbim her şeyin en güzelini en hayırlısını nasip ediyor hepimize suyunuz artıyorsa eğer size diyet vermesi lazım kaçıncı haftadasınız

Benim bebeğimde 37 haftalık özafagus antrezisi olarak doğdu ameliyata alındı ameliyat başarılı geçti bundan sonrakş süreç hakkında bilgisi olan var mı

Bende 37 haftalık doğum yaptım aynı durum benm bebeğimde de var ameliyat oldu şuan yoğun bakımda bu ameliyatı olup normal yaşamını devam ettiren var mı

Benim bebeğimde 37 haftalık özafagus antrezisi olarak doğdu ameliyata alındı ameliyat başarılı geçti bundan sonrakş süreç hakkında bilgisi olan var mı
Merhabalar benim bebeğim de ozofagus atrezisi ile doğdu, size destek olabileceğim bir konu olursa destek olmak isterim yalnız değilsiniz sevgili anne

Merhaba bebeğiniz nasıl oldu benimde bebeğim özafagus artrezisi ile doğdu bugün ameliyat olacak😞😞
Merhaba geçmiş olsun..
Benim de bebeğime acil sezeryan yaptık aynı şekilde özafagus atrezisi dediler yemek borusunun kapalı olması nedeniyle ameliyat olacağı belli oldu ancak 14.01.2024 e hazırlanacak.
Merak ettim şimdi nasıl bebeğinizin ameliyatı nasıl geçti sizlerin durumu ne kadar yoğun bakımda kaldınız?

Herkesin sağlığı ve bebeği iyidir umarim oğlumun 15.01.2024 pazartesi günü 4,5 saat süren operasyonla atrezisini düzeltme ameliyatı yapıldı iyi geçti diyor doktor. Bundan sonrası kontroll yapıyorlar ilk zamanlar ben çok panik olmuştum ama gidip görmeye bilgi almaya başlayınca daha sakinim geçtiğimiz çarşamba (17.01.24) anne sutu istediler ilk burundan hortum ile 3cc süt denendi. Az az arttıracaklar, kaçak kontrolu sonrasında inşallah normale dönmesini bekliyoruz..
Her bebek kurtulur inşallah güzel haberler verir buradan🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Hayırlı aksamlar,
Oğlumuzun atrezi ameliyatının ardindan 13.gun sonrasında ilk beslemelerine geçildi. Gunde 8 defa 60cc kadar alması gerekiyor denildi. Hastanede yoğun bakımdaki hemsireler Biberonla sağılmış sütü vermeye başlamışlar. Sormak istediğim, anneden direk sut emmesini nasil saglarım? Sütü memeden emmek zor geliyor yenidoğanlara bunu kolaylaştırmak icin bir önerisi olan var mı? Sizlerdeki surec nasıl ilerliyor?
Herkesin bebeğine sifalar dilerim buradan tüm anneler, bebeklerine en saglikli sekilde kucaklarına alsın. Herkes canının parçasına en kisa zamanda kavuşsun inşallahh.

Hayırlı aksamlar,
Oğlumuzun atrezi ameliyatının ardindan 13.gun sonrasında ilk beslemelerine geçildi. Gunde 8 defa 60cc kadar alması gerekiyor denildi. Hastanede yoğun bakımdaki hemsireler Biberonla sağılmış sütü vermeye başlamışlar. Sormak istediğim, anneden direk sut emmesini nasil saglarım? Sütü memeden emmek zor geliyor yenidoğanlara bunu kolaylaştırmak icin bir önerisi olan var mı? Sizlerdeki surec nasıl ilerliyor?
Herkesin bebeğine sifalar dilerim buradan tüm anneler, bebeklerine en saglikli sekilde kucaklarına alsın. Herkes canının parçasına en kisa zamanda kavuşsun inşallahh.
Çok geçmiş olsun. Hamilelikte mi tanı koymuşlardı. Belirtileri varmıydı?

X