Parasının Üzerine mi Konsam

Konu sahibinin diğer nickini öğrendik. Ok sorun yok. Ama habire bu konuya girip aaaa o üye bu üye bildirimi yapmak, doğmamış bebeğinin doğmamis masum bir canla karşılaşmasından korkmak. Bu zorbalik.
Teşekkür ederim yorumunuz için. Anlayabilecek kişi sayısı bir hayli az olacaktır gerçi.

Hanımlar lütfen karşılıklı ayıp ediyorsunuz şu an, Meredith dilerseniz konunuzu yorumlara kapatabiliriz.

Aaaa Meredith kendi hayatini anlatmis. Canim o zaman cocugunu kendin buyutme, senin cevrenden cikanin nasil oldugunu kendinle gosteriyorsun bize 🤪 Zaten illa doguracaksan da bebegi evlatlik vermek en dogru secenek bebek icin.

Haa zaten benim bebegimle ayni ortama dusmeniz mumkun degil, ayni standartlarda zaten olamazsiniz da ayni ulke sinirlarinda bile degilsiniz sukurler olsun 🙏🏻
Bunlar ne büyük laflar. Nasıl kibirli. Mümkün değil mi gün gelir devran döner konu sahibinin evladı, kendisi sizin bir derdinize derman olur. Düşmez kalkmaz bir Allah. Lütfen bir kere daha okuyun yazdıklarınızı.

Son düzenleme:
Teşekkür ederim yorumunuz için. Anlayabilecek kişi sayısı bir hayli az olacaktır gerçi.
Ben sana yaptığın doğru değil diye ısrarla söyleyen üyelerden biriyim.Konuna en çok yazanlardan biriyimdir. Ama konu başka yerlere gitti. Zorbalik yapılıyor şu anda. Buna da sessiz kalacak değilim.

Konu sahibine bisey diyemem ama küçücük bir bebek için o çocuğun bizimkilerle karşılaşmaması gerek lafı bir anne adayı olarak ağrıma gitti. Konudaki en masum en melek kişi o bebek.. Ne şartlarda olacağını ne olacağını bilemeyiz bir masum için bu cümleler normal değil bunun sezercik filminde senin baban yok “p’çsin” bizimle oynayamazsın denmesinden bir farkı yok.. annesi babası çok kötü insanlar dahi olsa masum bir can o en günahsız kişi :KK43:

Tatlım en azından sinir hastası bir annesi olmayacak bebeğimin. Sanaldaki bir insana bu kadar bilenip hunharca yorum yapmak da ne bileyim çok sağlıklı değil bence.
Ahaha bi de ataerkilliğin dibine vurmuşsun. Kandırıp hamile kalmak mı? Korunmasız bir şekilde cinsel ilişkiye giriyorsa böyle bir ihtimalin farkında olması gerekir. Ben ertesi gün hapı alalım dediğimde de yok yhaa almayalım derse bu pek de kandırılmaya girmez.
Peki bu neyi değiştirir? Hamile kalan siz, karnı şişecek olan siz, doğurup çocuğa bakacak olan siz, kariyeri sekteye uğrayacak olan siz. Herife bir şey olduğu yok ki. Git gel akıllı herif yarın çocuğu tanımayacağım derse bi de elinizde taze bebek mahkemelerde uğraşacaksınız. Umrunda mı o serkeş nereye boşalmış, kadın hap almış mı, spiral takmış mı falan filan yapmış mı? Ona dokunan pek bir şey yok ki. Gelişine yaşıyor hayatı, bugün maaşını verir yarın alır başını gider. Kafasına esen rüzgarlar belirliyor yönünü. O çocuğu doğuracaksanız da şunun peşinden doğuya falan gitmeyin, iki yudum hayrını göreyim derken bir kamyon da rezilliğini çekeceksiniz. İnanamıyorum yani bu hale düşecek gibi değildiniz, açıkçası Rosalind söyleyene kadar siz aklıma gelmemiştiniz.

Gerek yok dese de "sana ne" derdim, adamin rahatligi yuzunden bu riske girilmez ki :KK43:

Konu sahibi riske girmemiş, zaten istiyormuş belli ki.
Yazdığı cümle "Ben istiyordum, o da böyle keriz olmasaydı yani napalım" anlamına geliyor. Adam hapa tamam dese bile içmeyecekti belki.

4 aylık bir ilişki ve saçmasapan bir adam için hayatını mahvediyor haberi yok.
Adam aynı evde yaşadığı kediye eşya muamelesi yapan bir tip. Nasıl bir baba olacağı te buradan belli.

Konu sahibi riske girmemiş, zaten istiyormuş belli ki.
Yazdığı cümle "Ben istiyordum, o da böyle keriz olmasaydı yani napalım" anlamına geliyor. Adam hapa tamam dese bile içmeyecekti belki.

4 aylık bir ilişki ve saçmasapan bir adam için hayatını mahvediyor haberi yok.
Adam aynı evde yaşadığı kediye eşya muamelesi yapan bir tip. Nasıl bir baba olacağı te buradan belli.
Ay ne bileyim, birkac aylik ustelik ne tiynette olduğu daha kedisini sokaga salmasindan belli adamdan hamile kalma ihtimali varken bunun caresine bakmayi adamin agzindan cikacak soze birakmayi aklim almadi benim.

Yani iplerin zaten kedide kopmasi lazimmis, kediyi uyut diyen adamdan cocuk yapmak olayin cok uç noktası ne diyeyim ki.

Meredith zaten kararini vermiş anladigim kadariyla, insallah o bebenin yuzu guler diyecek baska sey zaten yok. Umarım cocugu adama karşı koz olarak kullanmaz. Gerci kedisini sokaga birakip digerine uyut diyen adam bebegi hic sallamaz.

Peki bu neyi değiştirir? Hamile kalan siz, karnı şişecek olan siz, doğurup çocuğa bakacak olan siz, kariyeri sekteye uğrayacak olan siz. Herife bir şey olduğu yok ki. Git gel akıllı herif yarın çocuğu tanımayacağım derse bi de elinizde taze bebek mahkemelerde uğraşacaksınız. Umrunda mı o serkeş nereye boşalmış, kadın hap almış mı, spiral takmış mı falan filan yapmış mı? Ona dokunan pek bir şey yok ki. Gelişine yaşıyor hayatı, bugün maaşını verir yarın alır başını gider. Kafasına esen rüzgarlar belirliyor yönünü. O çocuğu doğuracaksanız da şunun peşinden doğuya falan gitmeyin, iki yudum hayrını göreyim derken bir kamyon da rezilliğini çekeceksiniz. İnanamıyorum yani bu hale düşecek gibi değildiniz, açıkçası Rosalind söyleyene kadar siz aklıma gelmemiştiniz.
Kafam karışık bazı konularda. Ne yapacağımı bilmiyorum. Zor bir durum yaşıyorum ne derece fark ediliyor dışarıdan bilemiyorum. Buraya yazayım diyorum bir sürü kadın var, bir dertleşmiş olurum vs diye.
Eh buradakilerin bazı üyeleri mimledikleri, o üyelerin konularına değil bizzat şahsiyetlerine yorum yapıldığını göremeyen yoktur.
Izin alıp ikinci üyelik açıyorum. Sırf sıkıcı akşamına şenlik gelsin diye profil mesajlarında vs ifşalıyor biri. Ne denir buna?

Zaten ben üzgünüm. Gözlerim dolu dolu yaşıyorum. Kadın gelmiş kaç tane adam seni sevmiyor, çocuğunu da istemiyor diye yorum yapmış. Bizzat böyle, tanımadığı bir insanın canını acıtmak için bile bile.

Diğeri geliyor senin çocuğun değersiz bir hiç muhabbeti çekiyor.

Ben bir insanim yahu. En kalpsiz insan bunlara maruz bırakmaz bir insanı. Bir kotulugum mu dokundu size? Yoo. Ben normal bir yorum yapsam begenmedim emojilerine bogarsiniz, bu üstteki saydıklarıma gıkınız çıkmıyor.

Valla konuları cok takip etmedim de son cumleye takildim sadece. Neden ondan icazet bekledin ki?

Ben de birkac ay once riskli bir iliski yasadim, eve dönerken "eczanede durur musun" dedim gittim hapi aldim ictim, ona da sormadim yani. Gerek yok dese de "sana ne" derdim, adamin rahatligi yuzunden bu riske girilmez ki :KK43:

Cunku gunun sonunda goruldugu üzere adam elini silkeleyip gidiyor, olan kadina oluyor.
Sara hastası olduğum için zaten kafama göre ilaç kullanmıyorum daha doğrusu kullanamıyorum. O gün takvime bakmadan cinsellik yaşamıştık. Bunun üzerine ben ertesi gün hapı alalım madem bir şey olmaz herhalde yan etki olarak dedim, karşımdaki de istemedi bir sıkıntı olur diye. Hatta nöbetçi eczaneye navigasyonu kurmuştum bile. Bunun için bile kavga ettik. Şimdi bir şey olur hastanelere taşınırız vs diye karşı çıktı.

Sara hastası olduğum için zaten kafama göre ilaç kullanmıyorum daha doğrusu kullanamıyorum. O gün takvime bakmadan cinsellik yaşamıştık. Bunun üzerine ben ertesi gün hapı alalım madem bir şey olmaz herhalde yan etki olarak dedim, karşımdaki de istemedi bir sıkıntı olur diye. Hatta nöbetçi eczaneye navigasyonu kurmuştum bile. Bunun için bile kavga ettik. Şimdi bir şey olur hastanelere taşınırız vs diye karşı çıktı.
E daha buyuk sey oldu sonuc olarak.

Yani bu noktada ikiniz de cok sorumsuz davranmissiniz. Adamdan once senin kendini ve hayatini dusunmen gerekirmis. Neyse olan olmus artik bu saatten sonra niye oyle niye boyle demenin bir faydasi yok ama ertesi gun hapi kullanmama konusunu da adamin ustune atmaya gerek yok. Hayirlisi olsun ne diyeyim. Ama bu adamdan bir cacik olmaz, adamla ilgili diger konunda da daha hamilelik yokken bile demistim :KK43:

Kafam karışık bazı konularda. Ne yapacağımı bilmiyorum. Zor bir durum yaşıyorum ne derece fark ediliyor dışarıdan bilemiyorum. Buraya yazayım diyorum bir sürü kadın var, bir dertleşmiş olurum vs diye.
Eh buradakilerin bazı üyeleri mimledikleri, o üyelerin konularına değil bizzat şahsiyetlerine yorum yapıldığını göremeyen yoktur.
Izin alıp ikinci üyelik açıyorum. Sırf sıkıcı akşamına şenlik gelsin diye profil mesajlarında vs ifşalıyor biri. Ne denir buna?

Zaten ben üzgünüm. Gözlerim dolu dolu yaşıyorum. Kadın gelmiş kaç tane adam seni sevmiyor, çocuğunu da istemiyor diye yorum yapmış. Bizzat böyle, tanımadığı bir insanın canını acıtmak için bile bile.

Diğeri geliyor senin çocuğun değersiz bir hiç muhabbeti çekiyor.

Ben bir insanim yahu. En kalpsiz insan bunlara maruz bırakmaz bir insanı. Bir kotulugum mu dokundu size? Yoo. Ben normal bir yorum yapsam begenmedim emojilerine bogarsiniz, bu üstteki saydıklarıma gıkınız çıkmıyor.
Yaşayacaklarınız yanında burda okuduklarınız bir hiç. Burdan göreceğiniz max kötülük birkaç cümle. Bu algı kayması sadece sizde yok, çok kişi hayatında en yakınlarından dünya kötülüğü görüp istifini bozmazken burda sarfedilen 3-5 cümleyi bi ömür içinde tutuyor. Yaşarken daha az acı duyuyorsunuz, üzgünüm her şeyle az buz empati yapabilirim ama bunu anlayamıyorum. Gık çıkarmak demişken, siz konunuzda insanlara sağlı sollu döşeyen hanımefendiye iki çift laf ettiniz mi?

34
Valla konuları cok takip etmedim de son cumleye takildim sadece. Neden ondan icazet bekledin ki?

Ben de birkac ay once riskli bir iliski yasadim, eve dönerken "eczanede durur musun" dedim gittim hapi aldim ictim, ona da sormadim yani. Gerek yok dese de "sana ne" derdim, adamin rahatligi yuzunden bu riske girilmez ki :KK43:

Cunku gunun sonunda goruldugu üzere adam elini silkeleyip gidiyor, olan kadina oluyor.
Neden doğum kontrol hapı kullanmıyorsunuz? Ertesi gün hapı Avrupa'da tecavüz sonrası kullanılan hap olarak biliniyor çünkü cok zararlı. "Başım çok ağrıyor, majezik atayım" gibi kullanılan bir hap değil. Ertesi gün hapı kullanmıyorsanız bile kondom en kadim ve sağlıklı doğum kontrol yöntemi. Ertesi gün hapina gelene kadar birçok yöntem var.

Burada rahatsız olduğum asıl şey ise sizin kullanmanızdan çok başkalarına da bunu normal bir şey gibi tavsiye etmeniz.

E daha buyuk sey oldu sonuc olarak.

Yani bu noktada ikiniz de cok sorumsuz davranmissiniz. Adamdan once senin kendini ve hayatini dusunmen gerekirmis. Neyse olan olmus artik bu saatten sonra niye oyle niye boyle demenin bir faydasi yok ama ertesi gun hapi kullanmama konusunu da adamin ustune atmaya gerek yok. Hayirlisi olsun ne diyeyim. Ama bu adamdan bir cacik olmaz, adamla ilgili diger konunda da daha hamilelik yokken bile demistim :KK43:
Adamı zaten hayatımdan çıkarmak istiyorum. Ama nasıl yapacağımı bilmiyorum. Bununla ilgili konu açmayı dusundum ama gelecek yorumlara da dayanma sınırımı çoktan aştım. Kaldıramam.

Bebeği zorla gelip karnınızdan alamayacağımıza göre hamilelik konusunda yorum yazmak bana saçma geliyor artık. Umarım bebek için her şey güzel olur. Babasını yok kabul etmek sizin için yararlı olacaktır. Kediyi uyut diyen, diğerini de sokağa salan bir adamı bebeğimin kıyısına yaklaştırmak istemezdim. Gebelik konusunda son yorumum bu, kediyi de vakit kaybetmeden kısırlaştırın ve mikroçip taktırın lütfen🙏

Yaşayacaklarınız yanında burda okuduklarınız bir hiç. Burdan göreceğiniz max kötülük birkaç cümle. Bu algı kayması sadece sizde yok, çok kişi hayatında en yakınlarından dünya kötülüğü görüp istifini bozmazken burda sarfedilen 3-5 cümleyi bi ömür içinde tutuyor. Yaşarken daha az acı duyuyorsunuz, üzgünüm her şeyle az buz empati yapabilirim ama bunu anlayamıyorum. Gık çıkarmak demişken, siz konunuzda insanlara sağlı sollu döşeyen hanımefendiye iki çift laf ettiniz mi?
Benim bir şey dememe gerek var mi? Zaten sizin tayfa fazlasiyla haddini bildirmiştir.

34

Neden doğum kontrol hapı kullanmıyorsunuz? Ertesi gün hapı Avrupa'da tecavüz sonrası kullanılan hap olarak biliniyor çünkü cok zararlı. "Başım çok ağrıyor, majezik atayım" gibi kullanılan bir hap değil. Ertesi gün hapı kullanmıyorsanız bile kondom en kadim ve sağlıklı doğum kontrol yöntemi. Ertesi gün hapina gelene kadar birçok yöntem var.

Burada rahatsız olduğum asıl şey ise sizin kullanmanızdan çok başkalarına da bunu normal bir şey gibi tavsiye etmeniz.
Şu durumdan daha mı kötü oluruz mesela ertesi günü hapı alınca?

Sizin tayfa bizim tayfa olayına girdiğimiz zaman birbirimizden empati isteme durumu da olmuyor tabi.
Siz giriyorsunuz ben değil maalesef. Ben başkasına benim bebeğim değerli seninki değersiz imasinda bulunsam bana gelecek yanıtları düşünebiliyor musunuz? Muhtemelen siz de yazardiniz. Ama kankitonuz olunca hiç bir mevzu olmuyor.

X