Perhiz Yapmadan Kilo Vermek İçin Bulduğum Numara...

ben bunu hep bilirim fakat yapamıyorum yemeğin tadı kaçıyor yediğimden hiç birşey anlamıyorum o yüzden fazla çiğnemem diyetle vermeye uğraşıcaz artık

görümcemin oğlu 14 yaşında ve çok zayıftır bu yazıdan sonra farkettimki çok yavas yiyo yemekleri annesi çalıştığı için okuldan gelince yemeğini veririm hakikaten de doğru çocuğa hep söyleniyorum biraz hızlı ye diye:KK1: meğer yavaş yediğinden kilo almıyomuş bide çok yemek yer evde yieip gelsin bize ben o an sofra hazırlamış olurum hemen otuursofraya bu huyu hoşuma gidiyo:KK1: bundan sonra söyleneyimde hızlı yesin kilo alsın azzcıkk:)

hiç inanmıyorum alakası bile yok kendimi bildim bileli hep yavaş yerim sofraya en önce oturup en son kalkıyorum okadar yavaş yiyorum ki yemekler soğuyo ömrüm diyetle yapmakla geçmeye basladı nerdeyse:KK50:

Son düzenleme:
demek ki fazla kilolarımın sebebi çok hızlı yemek yemek :KK43: çünkü o kadar dikkat etmem rağmen 1 gr bile veremiyorum .. yavaş yemek yemeyi öğrenmem lazım...

bu yöntemi biliyorum ama hep yemekten kalkarken geliyor aklıma.. 10 kilo daha vermem lazım dikkat etmeliyim

Uzun zamandır kimse uğramamış bunu da deneyelim bakalım dedim bugün başladım 1 tane haşlanmış patatesi 15dk da bitiremedim bile duydum :-)

aslında tam bana göre. çünkü çok hızlı yiyorum ve yediklerim genelde mideme oturuyor. bunu denesem iyi olacak. yavaş yavaş uzun uzadıya yiyecekler ağzımda su gibi sıvılaşıncaya kadar çiğneyeceğim. kaç kere denemek istedim yapmadım. ama yarından itibaren deneyeceğim. zaten bugün arkadaşlarla yeni yarışa girdik kim ne kadar kilo verecek diye.

Annem yıllar önce Tv de gördüğü bir kokteyl seti almıştı ve yanında bir kitap hediye gelmişti.O kitap elime geçti.Kitabın adı çok dikkat çekici "PERHİZ YAPMADAN KİLO VERMEK İÇİN BULDUĞUM NUMARA"Yazarı Fransız DANIELLE CHEVALIER...Kitabı daha önce okumuştum ama ilgimi çekmemişti.Ama giriş kısmını geçenlerde okudum ve sizlerle paylaşmak istedim. Şimdi sizlere kitabın girişinden bazı alıntılar yazıcam;

"Perhiz yapmadan kilo vermek için bulduğum numara ne?Çok basit.Belki de inanamayacağınız kadar basit.İşin ilginç yanı basit olmasına rağmen sonuç aldım,zayıflamak isteyen dostlarım çok iyi sonuçlar aldı ve şu an elinizde tuttuğunuz kitabı yayınladığım günden beri iyi sonuçlar elde eden okurlarımdan teşekkür dolu yüzlerce mektup alıyorum.İşte inanılmayacak kadar basit sırrım:Yemeklerinizi alıştığınızdan daha ağır bir tempoda yemeğe çalışın.Bunu başarabilmenin yolu da lokmalarınızı uzun uzadıya çiğnemekten geçiyor.Belki de buna inanmıyorsunuz.Başlangıçta bana da öyle geliyordu.Kaybedecek bir şeyim olmadığı için bunu denemeye karar verdim.

Sonuç;İlk haftada üç kilo,daha sonra ki günlerde de 6 kilo verdim.Yani çok kısa bir sürede tam 9 kilo verdim.Tüm erkek ve kadın arkadaşlarım buna benzer etkileyici sonuçlar aldı.Bütün bunlardan sonra sizin de bunu denememeniz için ortada hiç bir neden yok.Üç gün için deneyin,sonra tartılın.Ben son derece hoşnut edici bir süprizle karşılaşacağınıza inanıyorum."

ALINTI

bu tespit çok doğru.
yemeğe başladığımız andan itibaren ortalama 20 dk sonra beyine doyma sinyalleri gitmeye başlıyormuş.yani 20 dakika içinde beyin doydum diye algılıyor.bu 20 dakikada bir tabak salatada yeseniz doyacaksınız,3 tabak yemekte.
o yüzden her lokmanın mümkün olduğu kadar çok çiğnenmesi gerektiğini söylüyor uzmanlar.
teşekkür ederim tavsiyen içinsengözlerimebaksanab

Hakli olabilir, dediginiz gibi ne kadar yavas yenirse beyine gidecek doyum mesaji icin avantaj elde edilir.Bir de bunun yaninda cok cignendigi zaman sindirim icin mideye baya yardimci oluyoruz.Midede yediklerimiz uzun sure sindirilmeden bekleyen yiyecekler cope donuyor.Boylece kilo almamiz kolaylasiyor, bir suru sindirim ve gaz $ikayetlerinin yaninda

ben de yavaş yavaş iyice çiğneyerek yenmesi gerekitiğini bildiğim halde maalesef bir türlü bu yöntemi uygulayamıyorum...en fazla 10 dakikada hızlı hızlı yiyerek masadan kalkıyorum...:çok üzgünüm:Fransız kadınlarında zayıf olmasını buna bağlarlar...yaklaşık 1 saatte yerlermiş...
nasıl sonuç aldınız.........

sıcak suyu denememiştim kızlar.....deneyeceğim........
Kızlar kilo vermek için çok çiğneyin vede sürekli sıcak su için özellikle sıcak su süper bişey ben başladım bi kilo verdim iki günde :ecrin_bebek:

yok zaten sıcak su iştahı kapatıyor ve tuvalete çıkarıyo kaydirigubbakcemile2

bende başladım sıcak suya hem yavaş çiğniyorum hemde aralarda sıcak su içiyorum
gerçekten sıcak su iştah kapatıyor..
ve wc problemim vardı çok şükür bugün sona erdi
bakalım bu hafta kiloda ne fark edecek
Kızlar kilo vermek için çok çiğneyin vede sürekli sıcak su için özellikle sıcak su süper bişey ben başladım bi kilo verdim iki günde :ecrin_bebek:

yok zaten sıcak su iştahı kapatıyor ve tuvalete çıkarıyo kaydirigubbakcemile2

bende başladım sıcak suya hem yavaş çiğniyorum hemde aralarda sıcak su içiyorum
gerçekten sıcak su iştah kapatıyor..
ve wc problemim vardı çok şükür bugün sona erdi
bakalım bu hafta kiloda ne fark edecek

ben dün başladım inanılmaz işe yarıyor.. tabağımdaki yemeklerin yarısından fazlası kalıyor:) hemen doygunluk veriyor. ben biraz fazla abartıp bir lokmayı 50 kere falan çiğniyorum:) yemeğin cinsine göre ayarlıyorum tabi:)) dünden beri normalde yediğim yemeğin nerdeyse yarısı ile doyuyorum:)) deneyin kızlarrrr

Bu yaziyi okuduktan sonra farkettimki hayatimin yarisindan fazlasini diyetler,yardimci ürünler v.s kaplamis.
Bu tür seylere ne kadr cok vakit harcamisim.....
Halbuki kilo vermeye hic almamadan baslasak bu sorunlarin hicbirini yasamayacagiz.
Böregin bir dilimide ayi bir tepsiside.Neden ac gözlülük yapipda ileride o börekten hic yiyemeyecek yasaklar getirelimki hayatimiza.
Cok cigneyerek , tadimlik yiyerek, ve aslinda dogru olan yasamak icin yemek yemek varken biz abartip herseyi bir ögünde yiyelime öyle bir alismisizki.......
Daha sonra aldigimi kilolar yüzünden o biize yerken zevk veren yiyeceklerin hepsinin gözümüzde tütecegini ,yememek icin nasil savaslara girecegimizi bile bile hala ayi sekilde devam ediyorz beslenme aliskanliklarimiza.
Aslinda kilo vermek o kadar zor degil.Hersey sadece beynimizde bitiyor.
Ben bu yöntemi deneyip bir hatfta sonra sonucu sizinle paylasacagim.Bakalim gercekten ise yaradigini sizede kendimede gösterebilecekmiyim???
Varmi benimle birlikte bu yola baslamak isteyen???

Ilk denememi simdi yaptim ve sonuc harikaa.
Normalde bir bütün tostu bitirir ve ac kalirdim.Simdi yarim tost yedim ve karim tika basa tok.alkisalkisalkis

bugün 4. günüm giysilerim nasıl bollaştı. Resmen iştahım kesildi harika bir yöntem bu:)) dilediğin herşeyi yiyorsun sadece çok çiğniyorsun ve yemeğin yarısına gelmeden doyuyorsun:) ben önceden öğle yemeklerinde garsonlara noodle istiyorum ama torpilli derdim koca tabak gözüme az gelirdi:)) dün torpilsiz gelen yemeğin yarısına gelmeden doymuştum :)) gerçi ben iştahlı ama zayıf biriyim ama kilo takıntılıyım. 36 beden olmama rağmen bi yerimden minicik bi yer taşsa hemen yemeği keserdim. Kesmek istediğim zamanda daha çok yerdim:)) haydi kızlarrr bakalım sizde sonuç nasıl olacak..

Evet çok eski bir taktiktir bu bilirim..

Çok çiğnediğin zaman beyine doyma sinyalleri gidiyormuş, gerçekten doğru ..
Denemesi bedava hemen doyuyorsunuz, fazla yiyemiyorsunuz çok enteresan bir şekilde..

uygulayıp da sonuç alanları görünce gaza geldim.....bana katılacak olan var mı........

konu açılalı çok olmuş ama hala güncelliğini kaybetmemiş bende birşeyler yazayımistedim kesinlikle katılıyorum ilk sibel bilgiçten duymuştum bunu sanatçı varya hani o gençliğinde çok kiloluymuş sonra çin diyeti olarak bunu yapmış hemde hiç yediklerine dikkat etmeden çiğneyerek her yediğini 20 kere kilo vermiş ve halada hiçbirşey yapmıyormuş ...sadece çiğnemek dışında...bir örnek vermek istiyorum size çevremden bir arkadaşım var 43 kilo 1.60 boyunda ve bu kız süper ötesi yemek yer benim yediğimin en az 5 katı diyebilirim hemde ekmek arası pide de dahil buna inanmazsınız birgün beraber yemeğe çıktık o karşımda bir lokma aldı ağzına ve konuşuyoruz sürekli bende dikkat ettim nasıl yiyecek diye o 2.lokmayı alana kadar bende çiğnedim ağzımda ve o ytana kadra benim çiğnedğim lokma su olmuştu zaten:KK66: ve bu yemek bitene kadar böyle devam etti haa ben o kadar çok yememe reağmen aç hissettim kendimi o kadra yavaş yeyince demekki o kızda o yüzden sürekli yiyo ve kilo almıyo diye düşündüm ...ve o kadar hızlı çiğniyoduki benim daha yavaş çiğnememe rağmen su olan lokma onda kimbilir nasıl olmuştur yani gün içinde saece su içmiş gibi oluyo demekki ama gerçektende bunu yapması o ladra kolay değil yapamamak için birçok etken var ama ben denemeye karra verdim nasılsa hedefime ulaşmam için kolay olan başka bir yol yokk en azından yemekten kesmeden başarabilirim belki....herkese başarılar...
bende duymuştum ama ihmal işte.....20 kilo fazlam olunca dank etti......20 kere çiğnerim yeterki gitsin kilolar......

selam arkadaşlar.maalesef hızlı ve çiğnemeden yemek yiyenlerdenim.yazdıklarınız ilgimi çekti kilo vermek için sadece çiğnemek yeterli oluyor mu gerçekten ?

bende deneyeceğim yarın ilk iş.bide akşam saat 20:00 den sonra bir şey yemiyorum...inşallah faydası olur.

sindirim sistemine faydası olduğu kesin....
şişkinliğim gitti......

bugün biraz denedim sanki faydası var gibi.pekte bol çiğnemeyi gerektirecek bişeylerde yemedim ama daha çok çiğnenmesi gereken katı ve sert gıdalar için epey faydası olabilir.

ben varim valla,bi deneyelim bakalim.
2 gündür biraz dikkat ediyorum çok faydasını gördüm...hatta tartıda 1 kilo eksik çıktım yok artık dedim......üstelik insülin direncim var...kolay kilo veremiyorum........lütfen uygula canım sende birbirimize destek olalım......

X