Kaynak, Postiş, Çıtçıt, Peruk Peruk Konusu...

Bence evvela bu durum için iyi br doktor bulun ve ona gidin . O sizi yönlendirecektir . Saçlarınızdan eğer şu an çok şikayetçi iseniz şimdikinden guzel durur zaten .

Mezoterapi tavsiye ediyor herkes.
Sanırım bir dermatolağa görünüp bu konuda destek alabileceğim.
Ancak mebla olarak benim bütçemi aşar mı onu bilemiyorum tabii ki, araştırmam gereken bir durum olacak.
Kısaca, peruk konusu pek bana uygun değil onu anladım.
Yaptığım araştırmalar ve aldığım bir ürünü deneme sonucunda.
Yine de bir gün yolum Taksim'e düşerse muhakkak bir mağazaya girerek kendime uygun birşey arayışım olacak o ayrı.
Şu sıralar bu konuya ayırabilecek fazla vaktim olmadı nedense.
Fakat bir gün hususi onun için araştırma yapacağım.

Mezoterapi tavsiye ediyor herkes.
Sanırım bir dermatolağa görünüp bu konuda destek alabileceğim.
Ancak mebla olarak benim bütçemi aşar mı onu bilemiyorum tabii ki, araştırmam gereken bir durum olacak.
Kısaca, peruk konusu pek bana uygun değil onu anladım.
Yaptığım araştırmalar ve aldığım bir ürünü deneme sonucunda.
Yine de bir gün yolum Taksim'e düşerse muhakkak bir mağazaya girerek kendime uygun birşey arayışım olacak o ayrı.
Şu sıralar bu konuya ayırabilecek fazla vaktim olmadı nedense.
Fakat bir gün hususi onun için araştırma yapacağım.
Bence önce tedavi gerisi de hallolur inşallah .
Çok geçmiş olsun

Bence önce tedavi gerisi de hallolur inşallah .
Çok geçmiş olsun

Teşekkür ederim ben de artık buna kanaat getirdim sanırım.
Ancak tedavi sonuç verene kadar da bir alternatif bulmaya çalışıyorum.
Peruk çok iyi bir alternatif olmayacak, anlatılanlardan ve yapılan yorumlardan bunu çıkartıyorum.
Tepelik belki bir çözüm olabilir en azından görüntü açısından bir farklılık yaratacaktır diye ümit ediyorum.

Peki çok belli oluyor mu?
Yani insanlar farkediyor mu sizin tepelik kullandığınızı?
Ayrıca nereden satın aldınız? Renk seçimini nasıl yaptınız?
Doğal duran birşey tavsiye eder misiniz?
Özel yaptırıyorsunuz hazırda satılıyor bana kalırsa kahkul daha güzel ... tepelik arkadan dökümlü saç geliyor kahkulde tepeye takılıp öne düşüyor ben yıllarca hepsini kullandım kimse farketmedi tabi birazd a modelle kesimlede alakalı renginide kendi sacınıza uygun alıyorsunuz yada boyuyorlar tüm perukacılarsa satılıyor

Teşekkür ederim ben de artık buna kanaat getirdim sanırım.
Ancak tedavi sonuç verene kadar da bir alternatif bulmaya çalışıyorum.
Peruk çok iyi bir alternatif olmayacak, anlatılanlardan ve yapılan yorumlardan bunu çıkartıyorum.
Tepelik belki bir çözüm olabilir en azından görüntü açısından bir farklılık yaratacaktır diye ümit ediyorum.
Geçici olarak çözüm konusunu da doktora sorabilirsiniz . Belki postiş falan olabilir .

Özel yaptırıyorsunuz hazırda satılıyor bana kalırsa kahkul daha güzel ... tepelik arkadan dökümlü saç geliyor kahkulde tepeye takılıp öne düşüyor ben yıllarca hepsini kullandım kimse farketmedi tabi birazd a modelle kesimlede alakalı renginide kendi sacınıza uygun alıyorsunuz yada boyuyorlar tüm perukacılarsa satılıyor

Benim önlerde aşırı seyreklik var zaten (hoş kafamda saç var mı desem daha doğru olur) sanırım tepelik daha iyi bir seçenek olacak ben de araştırıyor olacağım.

Benim önlerde aşırı seyreklik var zaten (hoş kafamda saç var mı desem daha doğru olur) sanırım tepelik daha iyi bir seçenek olacak ben de araştırıyor olacağım.
Benimde çok az çok seyrek ama artık kendi haline bıraktım aslında topik kullanabilirsiniz duydunuz mu hiç arastırın isterseniz onuda çok kullandım :) memnundum

kızlar 1 haftadır kaynakla dolaşıyorum keratin kaynak .... meger ne güzel şeymiş uzun saçlı hatun olmak ..içimde uhde kalmadı en azından mutlumuyum evetttt ...... kendime özgüvenim havam geldi.... allah başka dert vermesin çok şükür ama kadının saçının olması güzel şeymişşşş yahuu.. bu arada 3 ay sonra çıkartılacak . 3 gun sonra istersem tekrar takılacak :halay::halay::halay::halay::halay:

kızlar 1 haftadır kaynakla dolaşıyorum keratin kaynak .... meger ne güzel şeymiş uzun saçlı hatun olmak ..içimde uhde kalmadı en azından mutlumuyum evetttt ...... kendime özgüvenim havam geldi.... allah başka dert vermesin çok şükür ama kadının saçının olması güzel şeymişşşş yahuu.. bu arada 3 ay sonra çıkartılacak . 3 gun sonra istersem tekrar takılacak :halay::halay::halay::halay::halay:
saçınız da açılmalar varmıydı?varsa onlarıda kapattımı yoksa sadece boy olarakmı sizi tatmin etti

saçınız da açılmalar varmıydı?varsa onlarıda kapattımı yoksa sadece boy olarakmı sizi tatmin etti
açılmalar yoktu , benim oldum olası saçlarım hep ince telliydi . ve bir türlü uzamıyordu , birde sarı ve röfleli olunca tamamen durdu uzaması . ailede bir benim saçlar ince telli ... fakat ben öyle kafamda tonlarca saç istemedim, maximum 250 takılıyormuş . benim ablamın kendi saçları vardı , 100 tane taktırdım ben , boyuda okadar çok uzun değildi zaten saçlarımın . yine omuzlardan dökülücek kadardı fakat gürlüğü beni mutlu etti,:KK47::KK47::KK47::KK47: örüp artık at kuyrugu yapabiliyorum kiiiiii

açılmalar yoktu , benim oldum olası saçlarım hep ince telliydi . ve bir türlü uzamıyordu , birde sarı ve röfleli olunca tamamen durdu uzaması . ailede bir benim saçlar ince telli ... fakat ben öyle kafamda tonlarca saç istemedim, maximum 250 takılıyormuş . benim ablamın kendi saçları vardı , 100 tane taktırdım ben , boyuda okadar çok uzun değildi zaten saçlarımın . yine omuzlardan dökülücek kadardı fakat gürlüğü beni mutlu etti,:KK47::KK47::KK47::KK47: örüp artık at kuyrugu yapabiliyorum kiiiiii
benimde çok ince telli tepede saç ayrım bölgeside geniş biraz açılmış gibi duruyo.ince telli yağlı olunca :KK43: benimde istediğim gür durması aslında.öncesi sonrası paylaşabilirmisiniz mümkünse.sonrasıda olur :)

Çok sevindim sizin adınıza güle güle kullanın...

Ben de kuafördeydim dün akşam birazdan çözümlerimi yazıcam bu konuda.

Benim kuaförüm keratin kaynağı tavsiye etmedi sebepleri de şunlar:

• Saçım çok ince telli ve seyrek olduğu için saçın kaldırmaz keratini dedi
  • Ayrıca ince telli olduğundan dolayı saçında keratin kaynaklar görünür dedi (gerçekten görünür)
  • Saçını daha çok yıpratacaktır dedi
Keratin kaynak konusunu ben rafa kaldırdım bu anlamda.

Ya gerçekten güzel bir duygudur tahmin edebiliyorum, kendim de aşırı ince telli saça sahip olduğum için.
Biraz saçlarımın kalitesini arttırabilirsem ben de keratin yaptıracağım bir gün.
Çünkü benim saçımda hızlı uzamaz, uzama belli bir boyuta geldiğinde (genelde omuz hizası) duruyor uzaması.
Çünkü saç ne kadar uzunsa o kadar çok vitamine, bakıma ihtiyacı oluyor.
Ben artık saçın dıştan çok fazla birşey ile müdahale edilebileceğine inanmyorum, daha çok içerden (takviye edici vitaminler, bakımlar vs. gibi) olacağına inanıyorum. (oral ilaçlar - vitaminler).

Bir de tavsiyem saçınızı her zaman orta ve koyu tonlar ile reklendirin.
Açık tonlar saç kalitesini düşürüyor.
Kendi renginize yakın tonlar (bir ton - iki ton koyusu) saçı besler.
Ama sanırım zaten siz bunu biliyorsunuzdur.

Tekrardan keratininiz hayırlı olsun.
Güle güle kullanın.

benimde çok ince telli tepede saç ayrım bölgeside geniş biraz açılmış gibi duruyo.ince telli yağlı olunca :KK43: benimde istediğim gür durması aslında.öncesi sonrası paylaşabilirmisiniz mümkünse.sonrasıda olur :)
Benim de saçım aynı şekilde.

Bulduğum yöntemler şunlar, size de tavsiye ediyorum.
Peruk düşünecek noktaya geldiğim için, eminim size de faydası olacaktır.

• Perma yaptırdım, saçlarım zaten kendinden dalgalı, ancak çok ince telli ve yumuşak bir yapıya sahip olduğu için dalgasını kaldırmıyordu (2 doğum geçirmiş bir kadın olarak, ikinci doğumumdan sonra saçlarım gerçekten yok denecek kadar azaldı)
  • Solgar SNH Formula vitamin takviyesi - dediğim gibi içerden verilen vitaminler (oral olarak) daha faydalı olacak düşüncesindeyim. Yeni kullanmaya başladığım bir ürün, bir arkadaş tavsiyesi ile kullandım SNH'nin açılımı - Skin, Nail, Hair (Cilt - Tırnak - Saç) ve konu hakkında da şu şekilde bilgi verebilirim: Solgar Formula SNH, saç ve tırnak sağlığı için önemli besinlerin bir arada olduğu bir formülasyondur. Saç ve saç derisi konusunda faydalığı olduğu bilinmektedir. Üründe bulunan vitamin ve mineraller saç köklerinin üretimini pozitif yönde etkileyebileceğinden saç uzaması konusunda da destek olabilir.
  • Kullanığım şampuana doğum kontrol hapı eklemek - bunu da kendi kuaförüm dahil bir çok kişiden duydum. Anlatılana göre hapın içeriğinde bulunan hormonların saça pozitif yönde etki etmesi. Dışardan bu şekilde uygulanan vitamin, ampul vs. gibi şeylere inanmadığım için bu güne kadar hiç kullanmaya yeltenmemiştim, ancak artık öyle bir noktaya geldi ki saçlarım dedim ki bunu da bir deneyeyim. 750 ML'lik şampuanıma 3 adet hapı ezerek ekledim. Bakalım nasıl sonuçlar verecek yaklaşık 2-3 haftadır kullanıyorum. İlerde sonuçlar ile alakalı da sizlere bilgi geçerim.

En son düşündüğüm ise saç ekimi. Yaklaşık 3000 - 4000 TL civarında değişiyor bu işlem.
Yapılan merkeze ve alınan hizmete göre değişiyormuş.
Daha gidip herhangi bir klinik veya hastane ile görüşmedim ancak internetten yaptığım araştırmalar doğrultusunda edindiğim bilgiler bu yönde.
Bunu en son düşünmemin sebebine gelince de, kadınlarda başarı oranı konusunda net bir şekilde tatmin edici bilgiye sahip olamamaktan kaynaklı.

öncelikle geçmiş olsun inşallah.
burada saç uzatmak için acılmış konular var ..çok güzel tarifler veriliyor..onlardan birin mutlaka deneyin.ben denedim çok başarılı oldu.bunda yazılanların haricede karışımlarda yaptığım için tam bir formül yazamıyorum.lütfen konu aramadan bulun
ikincisi .sakın kaynak vs şeyler yaptırmayın kendi saçınıza daha çok zarar verirsiniz...istanbuldaysanız eğer
taksim-tarlabaşında bir sürü peruk satan yerler var..oralardan ÇIT ÇIT alabilirsin ve istediğin zaman kullanırsın..çok ta güzel oluyor

öncelikle geçmiş olsun inşallah.
burada saç uzatmak için acılmış konular var ..çok güzel tarifler veriliyor..onlardan birin mutlaka deneyin.ben denedim çok başarılı oldu.bunda yazılanların haricede karışımlarda yaptığım için tam bir formül yazamıyorum.lütfen konu aramadan bulun
ikincisi .sakın kaynak vs şeyler yaptırmayın kendi saçınıza daha çok zarar verirsiniz...istanbuldaysanız eğer
taksim-tarlabaşında bir sürü peruk satan yerler var..oralardan ÇIT ÇIT alabilirsin ve istediğin zaman kullanırsın..çok ta güzel oluyor

Yorumunuz için teşekkür ederim.
Evet Taksim'de çok yer var bu alanda.
Ancak şimdilik çözümü perma da buldum.
Perma yaptırdım ve şimdilik memnunum.

Saçım hacimli görünüyor, tepe kısımları da saçımı bir taraftan diğer tarafa doğru atınca görünmüyor.
Zamanla toparlayacağına inanıyorum, evde bitkisel kürler vs. ile ilerliyorum şimdilik.
2 çocuk ile ne kadar yapılabilirse, elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum karışımlardan.
Bakalım şimdilik bir sıkıntı yok gibi, yani var ama yok işte.
Kötünün iyisi diyelim.

Zaman ayırıp verdiğiniz bilgiler için sağolun.

X