Piskoljom bozuldu artık

gizemlibiri01

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2024
81
4
19
Merhaba arkadaşlar 'Ankara da yaşıyoruz ve' büyük şehir olduğu için herşey pahalı her yerde de aynıdır biliyorum fakat geçinmek artık çok zor geliyor. yeni eve taşindik 2ay' önce kira 14₺ sürekli para bitiyor eşim günde iki paket sigara içiyor sadece sigarası var fakat bir şey de diyemiyorum .
Kendisi çalıştığı için hiç bir yerden gelirimiz yok eşim tek başına çalışıyor ben hamileyim hamileliğin son ayları.
Çalışırdım hamile olmasaydım'fakat olmuyor para dayanmıyor bitiyor ayın başında daha bir misafirimiz gelse eşim en iyi şekilde ağırlamak istiyor /fazlasından çok şey yapıyoruz fakat biz gitsek birine böyle karşılık alamıyoruz .bu yüzden çok tartıştım ama baktım üzülen ben oluyorum bana bir şey alsa diğer ay satıyoruz para kalmadığı için beynim patlıyor artık ya içimi dökmek istedim buraya.

Maalesef tek maaş zor, her şehirde öyle artık. Çok özel olmayacaksa maaşı yazar mısınız? Gerçi bu miktarlar da çok subjektif. Herkesin yaşam stili farklı, aktiviteleri farklı.
Burda nasıl bi çözüm bulursunuz bilmem. Allah yardımcınız olsun

Merhaba arkadaşlar 'Ankara da yaşıyoruz ve' büyük şehir olduğu için herşey pahalı her yerde de aynıdır biliyorum fakat geçinmek artık çok zor geliyor. yeni eve taşindik 2ay' önce kira 14₺ sürekli para bitiyor eşim günde iki paket sigara içiyor sadece sigarası var fakat bir şey de diyemiyorum .
Kendisi çalıştığı için hiç bir yerden gelirimiz yok eşim tek başına çalışıyor ben hamileyim hamileliğin son ayları.
Çalışırdım hamile olmasaydım'fakat olmuyor para dayanmıyor bitiyor ayın başında daha bir misafirimiz gelse eşim en iyi şekilde ağırlamak istiyor /fazlasından çok şey yapıyoruz fakat biz gitsek birine böyle karşılık alamıyoruz .bu yüzden çok tartıştım ama baktım üzülen ben oluyorum bana bir şey alsa diğer ay satıyoruz para kalmadığı için beynim patlıyor artık ya içimi dökmek istedim buraya.
Bebek gelince ne yapacaksiniz? İki kisi bu kadar zor geciniyorken bebege nasil bakacaksiniz?

Keşke biraz birikim yapıp, kenara zor günler için altın döviz atıp öyle hamilelik planlasaydınız :KK43: Acil bir masrafınız çıksa atıyorum telefonunuz çalınsa, buzdolabınız bozulsa ne yapacaksınız?
Var canim kenarda o günler için satıp kullanıyoruz zaten ben sadece çok zor şuan gecim onu söylüyorum

Şu an birikimden harcıyorsanız, eşiniz asgariden fazla maaş alıyorsa giderlerinizi gözden geçirdiniz mi? Yani bu devirde 50 de az 100 de az ama çocuk yoldayken birikimden harcayacağınıza bi şeylerden kısmanız gerekebilir
Hayır birikim önemli şeyler için harcıyoruz evet boş yere masraf oluyor eşime söylüyorum ama ozaman sanki ben cimri oluyorum birileri bize geldiğinde hadiden fazla paramız gidiyor evlerine bile onları arabayla götürüyoruz araba kiralayıp bu yüzden eşime kızıyorum sonra kendi parası olduğu için duruyorum yoruldum aynı şey

bize geldiğinde hadiden fazla paramız gidiyor evlerine bile onları arabayla götürüyoruz araba kiralayıp
eşinizin geldiği kültür çok farklı anladığım kadaroyla. Ben hiç görmedim misafir için araba kiralansın da evine bırakılsın. En fazla taksi falan tutulur ama araba kiralandığını ilk kez duyuyorum. Kim bu gelen misafirler? Annesi, babası, abisi, kuzeni falan mı yoksa atkadaş mı?

Hayır birikim önemli şeyler için harcıyoruz evet boş yere masraf oluyor eşime söylüyorum ama ozaman sanki ben cimri oluyorum birileri bize geldiğinde hadiden fazla paramız gidiyor evlerine bile onları arabayla götürüyoruz araba kiralayıp bu yüzden eşime kızıyorum sonra kendi parası olduğu için duruyorum yoruldum aynı şey

Ayranı yok içmeye.

Günde iki paket sigara içmek de az para değil yalnız.. boğazınızdan kesmek demektir, şu an hamilesiniz kaliteli besleniyor musunuz et yiyebiliyor musunuz, günde iki paket sigara içen adam da geçinemiyoruz demesin bir zahmet üstelik bebek geliyor benim bebeğim üç aylık anne sütü alamıyor sırf maması aylık 3 3bucuk civarı tutuyor. Eşim de ben sigara kullanmıyoruz

Günde iki paket sigara içmek de az para değil yalnız.. boğazınızdan kesmek demektir, şu an hamilesiniz kaliteli besleniyor musunuz et yiyebiliyor musunuz, günde iki paket sigara içen adam da geçinemiyoruz demesin bir zahmet üstelik bebek geliyor benim bebeğim üç aylık anne sütü alamıyor sırf maması aylık 3 3bucuk civarı tutuyor. Eşim de ben sigara kullanmıyoruz
İyi besleniyorum şükür Allah var et yiyorum tabi hep alıyor eşim fakat boş yere çok para gidiyor ve herşey çok pahli yetişmiyor bende düşünceler içinde boğuluyorum

İyi besleniyorum şükür Allah var et yiyorum tabi hep alıyor eşim fakat boş yere çok para gidiyor ve herşey çok pahli yetişmiyor bende düşünceler içinde boğuluyorum
Hamilesiniz stres olmayın eşinizle konuşun fedakarlık yapmak zorunda bakın özel aşılar bile dünya parası ilk iki doza geçen hafta 3600 ödedik ki tekrar edecek bu bir kaç kez bebek demek masraf demek, fedakarlık yapacak baba olarak acilen bıraksın konusun güzelce siz de stres olmayın geçinemiyorsa sigarayı bırakacak geçimi düşünecek stres olarak kişi siz değil o olmalı

X