Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

Arkadaşlar rehim filmi cektirmem gerekiyor fakat jinekologumu genel anestezi için ikna edemedim:çok üzgünüm: Yaptığım araştırmalar son derece gözümü korkuttu.Bu konuda tecrübesi olan arkadaslar paylasırsanız cok mutlu olurum.Şimdiden tesekkürler.
Ben hsg yani rahim filmi çektirdim özel hastanede yaptım adetin bittikten hemen 1 gün sonra filmi çekmeye gidiyorsun filmi çekimine girmeden önce zaten sana narkoz veriyorlar ve tavsiye ederim ki narkozlu rahim filmi cektir filmi çektikten sol tüpüm tikaliymis doktorda bu tüpü açtı hastaneden çıktıktan bir sure sonra ise karnımda ağrılar olmaya başladı damla şeklinde kanamalarim oldu bir kaç 3 gün boyunca ağrı sızı icindeydim ve 3 gün iliskiye girme dedi

Ben hsg yani rahim filmi çektirdim özel hastanede yaptım adetin bittikten hemen 1 gün sonra filmi çekmeye gidiyorsun filmi çekimine girmeden önce zaten sana narkoz veriyorlar ve tavsiye ederim ki narkozlu rahim filmi cektir filmi çektikten sol tüpüm tikaliymis doktorda bu tüpü açtı hastaneden çıktıktan bir sure sonra ise karnımda ağrılar olmaya başladı damla şeklinde kanamalarim oldu bir kaç 3 gün boyunca ağrı sızı icindeydim ve 3 gün iliskiye girme dedi
ne zaman çektirdin.

Merhaba kızlar sorun yok gibi okudum, anlayan arkadaşlar da bi yorum yapabilir mi yarın göstericem doktora

Eklentiler

• IMG_20231026_200816.jpg
    IMG_20231026_200816.jpg
    73,7 KB · Görüntüleme: 218
Ben özel bir hastanede çektirdim bugün anestezisiz olarak, o kadar pişmanım ki anestezi verselerdi keşke 5dk lık birşey evet ama kesinlikle ağrısı ve acısı oluyor. Tek tüpüm tıkalı çıktı malesef:KK43:( tavsiyem anestezili çekilin rahat edin

Ben özel bir hastanede çektirdim bugün anestezisiz olarak, o kadar pişmanım ki anestezi verselerdi keşke 5dk lık birşey evet ama kesinlikle ağrısı ve acısı oluyor. Tek tüpüm tıkalı çıktı malesef:KK43:( tavsiyem anestezili çekilin rahat edin
Öncelikle geçmiş olsun. Muhtemelen tüpün tıkalı olduğu için ağrı ve acı hissettin. Bir diğer seçenekte c kollu cihaz olan yerleri tercih ederseniz ağrı ve acınız olmadan bu işlemi yaptırabilirsiniz

Öncelikle geçmiş olsun. Muhtemelen tüpün tıkalı olduğu için ağrı ve acı hissettin. Bir diğer seçenekte c kollu cihaz olan yerleri tercih ederseniz ağrı ve acınız olmadan bu işlemi yaptırabilirsiniz
Evet katiliyorum size, bende 6 ekimde c kolluda anestesiz cektirdim iki tüpüm de kapaliymis ama cok sukur sol acildi sag acilmaz bosuna ameliyat olma dedi ve Inanin ne acilirken nede baska bir islemde agrim olmadi hafif sizinti disinda ki onu da regl oncesi vs yasiyoruz her ay..

Herkesin acı eşiği farklıdır tabiki ama bende geçtiğimiz Kasım ayında özel bi görüntüleme merkezinde çektirdim kasmamak için zor tuttum başka şeyler düşündüm ve çokta acımadı çok az sancim oldu o kadar korkulacak biseh yok 🫢

Yok problem yok ama bende vardı prolaktin yüksekliği vardı o geçen ay yeni düştü ilaçlarla.
Rahim filminde de bir tüp tıkalı çıktı
Sonra ben açtırmak için başka bir yere gittim onlar da önce rahim filmi çekti tıkalı tüp açılmış meğer filmde.boyle bir hikaye yaşadım epey yıprandım ama ayaktayım 😭😭😭
Çok geçmiş olsun aneztezilimi cekinmistiniz filmlerinizi

Ben 3 kere çektirdim adet ağrısı gibi bisey korkmana gerek yok yani

Belki siz ilk defa cektirdiniz ya o biraz ağrı yapar cokmu ağrı yaptı sizde

Kizlar herkesin aci esigi farkli ben bugun kadar cok ameliyatlar islemler gecirdim aci esigim yuksektir ama bu islem beni mahvetti devlet hastanesinde anestesisiz oldum sanki demiri icine alip ceviriyorlar benim canim cok yandi yarida birakp kalkacaktm nerdeyse. Ya çati cok dar yada gercekten canim cok yandi. Ben canli canli kolonoskopilerede girdim acik ameliyatlara girdim ama bu islemde insallah ikincisine gerek kalmaz. Sonuclarimda henuz cikmadi insallah hepimizinki temiz cikar,🤲

Ben de geçen ay Kadıköy Sonomed de çektirdim. 5 dk kadar sürdü. İşlemin kendisi oldukça hijyenik hızlı ve acısızdı. Sonrasında gün içinde regl ve gaz sancısı gibi karışık ağrılarım oldu ancak dayanılmayacak gibi değildi ağrı kesici bile almadım. Okuduğum yorumlar ve çevremde cektirenlerin tavsiyesiyle özele gittim. Benim de tavsiyem durumunuz varsa kesinlikle özelde yaptırın 3000 tl ödedim ben. Zaten sürecin kendisi psikolojik olarak oldukça yıpratıcı ve zorlu. Fiziki olarak yıpranmayalım en azından. :KK43:

Merhaba canım bende hsg çektirdim bu ay doktorum korun demedi aksine değerlendir tüplerin açıkmış ama yıkandığı için daha çok ihtimal var dedi . Yumurta takibi yapıyoruz şuan hergün hastaneye gidiyorum . Çatlatacak yarın büyük ihtimal .
Hamile kaldınız mı?

Kizlar herkesin aci esigi farkli ben bugun kadar cok ameliyatlar islemler gecirdim aci esigim yuksektir ama bu islem beni mahvetti devlet hastanesinde anestesisiz oldum sanki demiri icine alip ceviriyorlar benim canim cok yandi yarida birakp kalkacaktm nerdeyse. Ya çati cok dar yada gercekten canim cok yandi. Ben canli canli kolonoskopilerede girdim acik ameliyatlara girdim ama bu islemde insallah ikincisine gerek kalmaz. Sonuclarimda henuz cikmadi insallah hepimizinki temiz cikar,🤲
Çok geçmiş olsun. Doktorum hastanelerde yapılanlara güvenmiyorum kesinlikle yaptırma dedi ve eski teknoloji kullandıkları için can yakar dedi önerdiği yer istanbul fulya açık emarda yaptırdım ve gerçekten normal muayene gibi yaşadım

Arkadaşlar rehim filmi cektirmem gerekiyor fakat jinekologumu genel anestezi için ikna edemedim:çok üzgünüm: Yaptığım araştırmalar son derece gözümü korkuttu.Bu konuda tecrübesi olan arkadaslar paylasırsanız cok mutlu olurum.Şimdiden tesekkürler.
Korkulacak hiçbir şeyi yok. Perşembe günü çektirdim. 10 dk anca sürüyor. Alttan asla bir şey hissetmedim. Sadece verdikleri ilaç hafif adet sancısı gibi karnımı ağrıttı o da 15-20 dk içinde geçti. Anestezi almaya değecek bir işlem değil. Kendinizi o riskin altına sokmayın. Rahat olup uzanın sadece.

Merhabalar..kızlar fikrinize ihtiyacım var.benim dış gebelikten dolayı sol tüpüm alındı.bu filmi hemen öncesinde çektirmiştim.sağ tüpümün durumunu değerlendirir misiniz.doktorum ameliyattan sonra sağ tarafında sorun göremedim 1 kaç ay sonra tekrar hamilelik düşünebilirsin dedi ama korkuyorum.2 kez geçirdim sol taraftan dış gebelik.yine aynı şeyleri yaşamak istemiyorum.inanın istemiyorum.Allah kimseyede yaşatmasın.sadece görüşlerinizi istiyorum.

Eklentiler

• Screenshot_20231206-102334_Chrome.jpg
    Screenshot_20231206-102334_Chrome.jpg
    51,8 KB · Görüntüleme: 83
  • Screenshot_20231206-102308_Chrome.jpg
    Screenshot_20231206-102308_Chrome.jpg
    54,2 KB · Görüntüleme: 59
  • Screenshot_20231206-102241_Chrome.jpg
    Screenshot_20231206-102241_Chrome.jpg
    51,9 KB · Görüntüleme: 59
  • Screenshot_20231206-102207_Chrome.jpg
    Screenshot_20231206-102207_Chrome.jpg