Ramazan bayramında görücüye çıkacak olanlar buyrun

kahvekolik

Ya Hafiz!
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2008
8.161
6
Allah izin verirse bi terslik olmazsa bayramın 3.günü görücüye çıkıyorum ben kızlar. 23 gün kalmış. 1.5 senelik bir aşkın hayırlı bi şekilde evlilikle sonuçlanması dileğim.:asigim: çok heyecanlıyım ne giyeceğimi hala bilmiyorum. o kahveler nasıl köpürecek, dağıtırken komik görünecek miyim, aileler anlaşabilecek mi vs vs bi ton soru var kafamda. dua edin lütfen. başka var mı bayramda görücüsü gelecek olan?

bende varımmmmmm ama benim bayramdan once istemeye gelecekler bayramın son günü nişanım varrrr bende çok heyecanlıyımmmmmmmmm

Allah izin verirse bi terslik olmazsa bayramın 3.günü görücüye çıkıyorum ben kızlar. 23 gün kalmış. 1.5 senelik bir aşkın hayırlı bi şekilde evlilikle sonuçlanması dileğim.:asigim: çok heyecanlıyım ne giyeceğimi hala bilmiyorum. o kahveler nasıl köpürecek, dağıtırken komik görünecek miyim, aileler anlaşabilecek mi vs vs bi ton soru var kafamda. dua edin lütfen. başka var mı bayramda görücüsü gelecek olan?

ilk önce hayırlı olsun canım Allah tamamına erdirsin.o özel günde ne giyceksin?

BENİMKİDE 3 SENELİK BİR İLİŞKİ.AYY BENDE BİR HEYECANLIYIMKİ.:eek::eek:GLECEKLERİ ZAMAN NE YAPACAĞIM BİLMİYORUM:1no2:.HERHALDE HEYECANDAN YA BAYILIRIM YADA ÜZERLERİNE KAHVEYİ DÖKERİM:roflol::roflol::roflol:.

valla aynen yaa.heyecanlanmayayım diye passiflora yada insidon gibi hafif bi sakinleştirici içmeyi düşünüyorum. peki damadın kahvesine tuz, karabiber koycaz mıııı :jeyyar:

bende bayramdan sonra nısan haftaya da ısteme olack ne gıyecegımı bende bılmıyorum offf napacaz ya kahveye tabıkı tuz koyacaz kızlar dımııııı:) yasasın kotuluk hehe

geleceklerdi​
senağlama

canım ya başlığını okudum. bizde babamı ikna etmek için 1 sene uğraştık. şimdi iyi bi görelim safhasındayız. hala terslikler olabilir. yani hepimizin başında bu. onlar bizim iyiliğimizi düşünüyorlar. senelerini- emeğini -sevgisini vermiş demez babalar, bu adam kızımı geçindirebilecek mi, mutlu edebilecek mi, ailesi kızıma nasıl davranacak vs gibi biçok şeyi düşünürler. ben evin tek kızıyım bide. ben nasıl tanımadığım adamlara canımı emanet ederim deyip duruyorlar. ve ailelerin ilk tanışması olacak bu. o yüzden o kadar gerginim ki. bu arada inanırsan eğer korkulan kişinin yüzüne 41 besmele üflemek onu yumuşatırmış diye duydum ben henüz denemedim ama deneyeceğim inş faydası olur ya da inş bunlara gerek kalmaz. sende inş babanı yumuşatabilirsin gerçi 21 yaşındasın daha.

ha bide aklıma gelmişken benim bi arkadaşım da bu sorunu yaşadı. babası vermiyordu ama annesi istiyordu. anneyle ortaklaşa çalışmalar sonucu babası pes etti. babsı evdeyken sürekli sesli bi şekilde ağladı, yemek yemedi( yalan, gizli yiyordu), hatta vermezsen kaçıcam bide dedi. en sonunda adam baktı olmayacak kız kaçacak( ki bu anlattığım insan öğretmendir) rezil olmayayım diye verdi kızı. şimdi çok iyiler. adam damadım diyor başka bişey demiyor.

canım sen de ben de hallederiz inşaallah ne diyeyim :nazar:

bende bayramdan sonra nısan haftaya da ısteme olack ne gıyecegımı bende bılmıyorum offf napacaz ya kahveye tabıkı tuz koyacaz kızlar dımııııı:) yasasın kotuluk hehe

kahveye tuzu koyup kayınpedere vermek var bide yanlışlıkla koparız yaa :roflol:
du ben bunu kaynanama yapayım (yanlışlıkla!!!) zira kendisini pek severim :jeyyar:

inşallah Allahım hepinizin duasını kabul eder sevdiğinize kavuşturur bi yastıkda kocarsınız inşallah...

Bu arada kahvelerinizin şöle bol köpüklü olmasını isterseniz eğer

bildiğimiz sade maden suyu varya (içtiğimiz soda ) kaç kişilik yapacaksanız işde ona göre sodayı hiç su katmada kaynatın....fincanların içine kahve ve şekeri koyun kaynayan maden suyunu fincanlara doldurun....ne güzel köpük köpük oluyo tadıda güzel oluyo...

denemeyle sabittir...İsterseniz önceden evde deneyin ve görün...

Allah kolayılık versin sizlere arkadaşlar...

canım ya başlığını okudum. bizde babamı ikna etmek için 1 sene uğraştık. şimdi iyi bi görelim safhasındayız. hala terslikler olabilir. yani hepimizin başında bu. onlar bizim iyiliğimizi düşünüyorlar. senelerini- emeğini -sevgisini vermiş demez babalar, bu adam kızımı geçindirebilecek mi, mutlu edebilecek mi, ailesi kızıma nasıl davranacak vs gibi biçok şeyi düşünürler. ben evin tek kızıyım bide. ben nasıl tanımadığım adamlara canımı emanet ederim deyip duruyorlar. ve ailelerin ilk tanışması olacak bu. o yüzden o kadar gerginim ki. bu arada inanırsan eğer korkulan kişinin yüzüne 41 besmele üflemek onu yumuşatırmış diye duydum ben henüz denemedim ama deneyeceğim inş faydası olur ya da inş bunlara gerek kalmaz. sende inş babanı yumuşatabilirsin gerçi 21 yaşındasın daha.

ha bide aklıma gelmişken benim bi arkadaşım da bu sorunu yaşadı. babası vermiyordu ama annesi istiyordu. anneyle ortaklaşa çalışmalar sonucu babası pes etti. babsı evdeyken sürekli sesli bi şekilde ağladı, yemek yemedi( yalan, gizli yiyordu), hatta vermezsen kaçıcam bide dedi. en sonunda adam baktı olmayacak kız kaçacak( ki bu anlattığım insan öğretmendir) rezil olmayayım diye verdi kızı. şimdi çok iyiler. adam damadım diyor başka bişey demiyor.

canım sen de ben de hallederiz inşaallah ne diyeyim :nazar:

Sagol canim.. umarim öyle olur.. ama babamla aramiz zaten iyi degil. yani annemin, kardesimin ve benim.. onu cok nadir görüyoruz oysa bir evde yasiyoruz.. Bende evin tek kiziyim senin gibi :çok üzgünüm:

inan artik hic düsünmek istemiyorum bir seyi cünkü cok yoruldum :çok üzgünüm:
Canomla 4yildir cikiyoruz ve ben bir senedir ailelerin tanismasi icin ugrasiyorum, hic de kolay degil.. Annem evet dese babam mutlaka bir seyler cikartiyor.. En cokta ne zoruma gidiyor biliyormusun.. Hic evde degil, onu göremiyoruz, acmisiniz susuzmusunuz diye sormaz, hic bir ihtiyacimizi karsilamaz hep annem yapti.. hem anne hemde baba oldu o bizim icin.. ve simdi gelipte böyle yapmasi cok zoruma gidiyor..

Neyse canlarim benim, tadinizi bozmak istemiyorum zaten bu kadari yeter ..

hersey gönlünüzce olsunŞeniz

Benim gibi heycan yapmayin :roflol: geldikleri anda heycan ucup gidiyor vallah a.s

Sagol canim.. umarim öyle olur.. ama babamla aramiz zaten iyi degil. yani annemin, kardesimin ve benim.. onu cok nadir görüyoruz oysa bir evde yasiyoruz.. Bende evin tek kiziyim senin gibi :çok üzgünüm:

inan artik hic düsünmek istemiyorum bir seyi cünkü cok yoruldum :çok üzgünüm:
Canomla 4yildir cikiyoruz ve ben bir senedir ailelerin tanismasi icin ugrasiyorum, hic de kolay degil.. Annem evet dese babam mutlaka bir seyler cikartiyor.. En cokta ne zoruma gidiyor biliyormusun.. Hic evde degil, onu göremiyoruz, acmisiniz susuzmusunuz diye sormaz, hic bir ihtiyacimizi karsilamaz hep annem yapti.. hem anne hemde baba oldu o bizim icin.. ve simdi gelipte böyle yapmasi cok zoruma gidiyor..

Neyse canlarim benim, tadinizi bozmak istemiyorum zaten bu kadari yeter ..

hersey gönlünüzce olsunŞeniz

Benim gibi heycan yapmayin :roflol: geldikleri anda heycan ucup gidiyor vallah a.s

yok est tatlım neden bozulsun tadımız. ne diycem erkek kardeşin sana destek olsa zira benim kardeşim babamı bir nebze yumuşatabilmişti. anlattıklarına bakılırsa pek de babalık yapmamış bi insan senin mutluluğuna engel olmaya çalışıyor. yinede huyuna git, rızasız olmaz. bide baba bedduası tutar derler ya Allah korusun. tatlılıkla olmazsa bi takım taktikler uygularız artık kız sırnaşık şey

yok est tatlım neden bozulsun tadımız. ne diycem erkek kardeşin sana destek olsa zira benim kardeşim babamı bir nebze yumuşatabilmişti. anlattıklarına bakılırsa pek de babalık yapmamış bi insan senin mutluluğuna engel olmaya çalışıyor. yinede huyuna git, rızasız olmaz. bide baba bedduası tutar derler ya Allah korusun. tatlılıkla olmazsa bi takım taktikler uygularız artık kız sırnaşık şey

evde olsa uygularim senağlama yok iste..

rizasiz olmaz biliyorum.. onlarin hayir dualarini almadan hic bir sey yürümez bence..

baktik ki olmadi gazeteye ölüm ilani vercem, iki gün yengemlere giderim kaydirigubbakcemile3 o yardim eder bana :roflol::roflol:

evde olsa uygularim senağlama yok iste..

rizasiz olmaz biliyorum.. onlarin hayir dualarini almadan hic bir sey yürümez bence..

baktik ki olmadi gazeteye ölüm ilani vercem, iki gün yengemlere giderim kaydirigubbakcemile3 o yardim eder bana :roflol::roflol:

kaydirigubbakcemile5 bi ara ben de öyle bunalmıştım ki bi türk filminde kız kaçtım diye mektup bırakıyor da aslında dolaba saklanıyor ya onu mu yapsam diye düşünmüştüm. o geldi aklıma şimdi.:eek: öpüyorum seni..

Gülmekten öldüm türkiyem iyi fikir bende tuz koyucam diyorum içmemki koyyy diyo bende anneme şikayet ederim içmek zorunda kalırsın dedim yaşasın kötülük

türkiyem alemsin yaa. ben kıyamam diye düşünüyordum ama aklıma yattı artık hoş bir anı olur aslında :jeyyar:

ayy neheyacanlı dimi kızlar
ben şimdi sizden tecrübeli oluyorum.
4 aylık nişanlıyım
nişna günüme 5 gün 4 gün diye sayardım
hayırlısıyla şimdi düğünümü sayıyorum.

sizde öyle olackasınız merak etmeyin.
Alllahım herkese hayırlı kaderler nasipler versin
merak etmeyin herşey çok güzel olacak.

banada diyorki aşkım bana bu kötülüğü ne olur yapma diyo.:roflol::roflol::roflol:

ben bi ara demiştim ona ne bulursam kahvene koycam diye içmem ki yapma dedi. şimdi ona kıyamam sanıyor. ona da süpriz olcak yani. bakalım nası bi tip olacak babamın yanında tuzlu kahvesini içerken :lepi:

X