Popüler Konu Ramazanda İftar Ve Sahur Menülerimiz(2015)

iç bakla salatası ,su böreği ,patates püre ve de tavuk butları

DSC02192.JPG
DSC02193.JPG
DSC02194.JPG
DSC02195.JPG

Nefis bir menü olmuş canım ellerinize sağlık eminim çok lezzetli olmuşlardır şekerpareye bayılırım :rolleyes:Evlenince uzağa gitmeyeceksen bir problem olmaz ki annen yine gelir yardım eder benim annem sabahtan geldi mesela son yemeğe kadar yanımdaydı herşeyi yapmasa da arkamda annem var diye daha güvenli yaptım mesela nasılsa kurtarır gibisinden:KK16:uzağa gidersende herkes yeni evlisin biliyor en çok beğendiğin severek yaptığın yemeklerden yaparsın ilk başlarda sonralardan rahat rahat yaparsın herkes öyle :KK60:
Çok teşekkür ederim canım seninde öyle:KK68: Şekerpare Nevrestenin tarifiydi gerçekten güzel oldu:KK51: Uzakta olmayacağım sanırım :) Zaten annem de kayınvalidem de şimdiden söylüyorlar sağolsunlar biz önceden gelir yardım ederiz diye :KK70:Aslında ben çok severim yemek yapmasını ama hep iki üç kişilik yaptım kalabalık misafir ağırlayacak yemek yapmadım, bir de evlenince yemekle bitmeyecek ki temizlik falan da var :KK43: Şimdi mesela mutfağa pasta börek yapmaya giriyorum iki üç saat sonra mutfaktan bi çıkıyorum annem bütün evi bal dök yala yapmış :KK68: bana birşey kalmamış :) Evlenince hepsi bana kalacak ama alışırım sanırım:oops: Bir de itiraf ediyorum yemek yapmak dışında pek bir bilgim yok ütü nasıl yapılır, hangi çamaşır kaç derecede yıkanır, çamaşır nasıl asılır ( çamaşır asmanın da öğrenmesimi olur ya annem benim astıklarımı beğenmiyor kendi gidip tekrar asıyor :63:) Neyime güvenip evlenmeye kalkıyorum bilmiyorum açıkçası:KK70::KK70:

Çok teşekkür ederim canım seninde öyle:KK68: Şekerpare Nevrestenin tarifiydi gerçekten güzel oldu:KK51: Uzakta olmayacağım sanırım :) Zaten annem de kayınvalidem de şimdiden söylüyorlar sağolsunlar biz önceden gelir yardım ederiz diye :KK70:Aslında ben çok severim yemek yapmasını ama hep iki üç kişilik yaptım kalabalık misafir ağırlayacak yemek yapmadım, bir de evlenince yemekle bitmeyecek ki temizlik falan da var :KK43: Şimdi mesela mutfağa pasta börek yapmaya giriyorum iki üç saat sonra mutfaktan bi çıkıyorum annem bütün evi bal dök yala yapmış :KK68: bana birşey kalmamış :) Evlenince hepsi bana kalacak ama alışırım sanırım:oops: Bir de itiraf ediyorum yemek yapmak dışında pek bir bilgim yok ütü nasıl yapılır, hangi çamaşır kaç derecede yıkanır, çamaşır nasıl asılır ( çamaşır asmanın da öğrenmesimi olur ya annem benim astıklarımı beğenmiyor kendi gidip tekrar asıyor :63:) Neyime güvenip evlenmeye kalkıyorum bilmiyorum açıkçası:KK70::KK70:
Ellerine sağlık canım beğenmene sevindim:KK68::KK19:

Bende yapayım iş yerine evlendiğim için bir tatlı ısmarlama durumu vardı baklava falan açamam dedim sütlü tatlıda hafif olur şekerpare gibi birşeye ihtiyacım vardı :KK53:Anneler öyle ilkler zaten sonuçta yardım edilmeden altından kalkan azdır ya da çok yorulmuştur herkes buna tolerans gösterir:KK49:Canım hepsi sırasıyla oluyor inan yemeğin zaten hergünmü yapacaksın 2 günde bir mi bunun düzeni oturur bazen çay börek tarzı şeylerle de geçirdiğimiz oluyor duruma bağlı yani çalışacaksan hafta içi bulaşıkları makineye dizip toplamaktan başka birşey yapamıyor insan etrafın dağınıklığını toparlarsın eşinle birbirinize zaman ayırırsınız:KK60:izin gününde 2-3 saatlik iş benim o kadar sürüyor mesela evi çekiyorum hemen silerken makineye çamaşırları atıyorum genelde haftada 2 çamaşır makinesi yarı doluyor renkliler beyazlar olarak ben silene kadar makine işini bitirmiş oluyor sildiğim suyu balkona döküp balkonuda hallediyorum ve çamaşırlarımı asıp devam ediyorum:KK70:
İnan evlenmeden önce hiç çamaşır yıkamadım daha 1 aylık evliyim ama çok basit işmiş yani makinem basit kısa program, eko pamuklu, yünlü, ütü istemeyen giysiler gibi diye ayırmış zaten çok az açık renklileri renk vermeyen renklileri falan bir atıyorum beyazları havluları falan ayrı koyu siyah lacivert renk vermeyenleri falan ayrı hemencik yıkanıyorlar :KK53:makineye atmadan önce elinde sıcak suyla renk veriyormu diye kontrol etmen yeterli:KK73:Asmanın şekilleri de aynı zaten canım pantolonları bacaklarından asacaksın tshirtleri altlarından gömlekleri de aynı şekilde ee bitti gitti:KK28:

Son düzenleme:
günaydın hanımlar
dün dışarda iftar yapmıştık kurumca ve iftar menüm şöyleydi
ezogelin çorbası
pilav ortaya karışık et yemeği(patlicanlı et-mantar sote-et sote-menemen-etli türlü--közlenmiş domates-patates püresi)
çiğ köfte
içecek
çay
triliçe

bugünde iftara misafirim var
menüm
domates çorbası
milföyün içine pilav ve tavuk sote koyup fırına atacağım ismini bilmiyorum yemeğin :oops:
ortaya da pilav
salata
taze fasulye
kadayıf tatlısı ( Nevreste Nevreste ablanın tarifinden akşam yapıp hazırladım fırında eve gittiğimde pişirilmeyi bekliyo :KK48:)

Sahur:

Salatalik-domates
Suzme peynir
Eskikasar
Findik kreması
Recel
Zeytin.

Oglum var 10yasinda henuz oruc tutmadi ama her gece o kaldiriyo bizi butun ramazan boyuncada bizimle sahur yapti.
İftardan sonra anne gece ekmek yap dedi(lavas) hamur mayaladım aksam gece ona ekmek yaptim(bi kac defa yapip yedik bu sene)

Puzzle_1436944037669.jpg

X