Reddi miras hakkinda

Pamukpamuk44

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2021
1.811
-126
40
Saka gibi.ananem 2012 de vefat etti.ikinci evliliği idi.hastalik dönemi hariç görüşmüyorduk.hastalik döneminde üvey dedem ananenin üzerine zamanında araç yaptığını ve aracı eski olmasından ötürü çürümeye bıraktığını ve üzerinden düşünmediğini söylemiş.o zaman önemsememiştik.8 sene sonra vergi dairesinden teyzeme mtv vergisi geliyor.odeme emri.bizi arıyor.su an olmayan bu aracın vergileri işlemiş.8 yılda 900 lira ceza geliyor.anneme 300 lira düşüyor.trafikle noterle görüştüm.araci mirasçıları olmadan intikal ve çekme yapmıyorlar.trafige dedim aracın olmadığına dair ifade versek ve kayıp araç zaten vergisi işlemez.oyle bir yazı vermemeyi dediler bir sürü mirasçı var üvey dedenin tanımadığımiz bir kısmı yurt dışında olan mirascilari ve kayıtlarda 70 yaşında bekar kız kardeşi çıktı.oyle birini tanımıyoruz.buyuk ihtimalle öyle bir kişi yok.hepsini bulsak bu kız kardeşi getiremeyiz.
Bu araba kayıtlardan düşmedikçe vergisi devam edecekmiş.trafige dilekçe versek aracın kayıp olduğuna dair yazı alsak vergi dairesi bunu işleme intikalyapilmadan alırmı.annem reddi miras yapabilir mi.yaparsa borç bana mi geçer.bu durumu nasıl cozebilirim

Reddi miras, kişinin ölümünün ilk 3 ayında yapılabiliyor diye biliyorum. Sizde seneler olmuş. Bu işi kökünden çözmek için avukat tutmalısınız maalesef. Yok o kadar para hatcamayalım derseniz cezayı ödeyin ama yine olur yıllar içinde ceza.
Avukat tutmak istedik.bu davaya bakmak istemiyorlar.cok zor diyorlar.uc dava açılması lazım mış.olmayan kız kardeş için araba için vergiler icin.arabayi düşürmek zormus.hatta bana dediler sen araba yok diyorsun da belki de satıldı.ispatlanmasi çok zormus

Hükmen Red dediğiniz şey terekenin borca batık olması durumunda gerçekleşiyor. Sizinki borca batık mı? Sadece borcun olması borca batık olduğunun göstergesi değil.
5 tane tarlası var.bazi avukatlar reddi mirasyapariz.cogu yapılamaz dedi.kafam karıştı.olur mu olmaz.mi.onlarca avukatla görüştüm gerek yüz yüze gerek telefonla

Hükmen Red dediğiniz şey terekenin borca batık olması durumunda gerçekleşiyor. Sizinki borca batık mı? Sadece borcun olması borca batık olduğunun göstergesi değil.
Borca batık değil. Bu sürekli bir borç.ananemin üzerine 5 tarla var.avukat hukmen red olabilir dedi birkaçı.

5 tane tarlası var.bazi avukatlar reddi mirasyapariz.cogu yapılamaz dedi.kafam karıştı.olur mu olmaz.mi.onlarca avukatla görüştüm gerek yüz yüze gerek telefonla
5 tarlası var, hükmen reddin imkanı yok. Bu kadar kesin konuşuyorum. Tereke kesinlikle borca batık değil. Avukat tabi ki yaparım diyecek sizden nasıl vekalet alsın başka türlü.

Genel reddi miras üç ay içinde yapılabiliyor. Ancak murisin yani ölen kişinin borçları alacak ve mal varlıklarından açıkça fazlaysa yani batık haldeyse hükmen reddi miras davası açabilirsiniz asliye hukuk mahkemesinde, süreye tabi olmadan Bir avukatla görüşüp danışmanlık hizmeti alın.

Üvey dedenin mirasçı olmasını anladım da, üvey dedeniz kızkardeşi nasıl mirasçı oluyor? Ben mi karıştırdım. Araba tamamen rahmetlinin üstüne değil mi?

5 tarlası var, hükmen reddin imkanı yok. Bu kadar kesin konuşuyorum. Tereke kesinlikle borca batık değil. Avukat tabi ki yaparım diyecek sizden nasıl vekalet alsın başka türlü.
Siz avukat misiniz.benim bulduğum çözüm annem allah geçinden versin benden önce vefat ederse babam ben ablam annemi reddi miras yapacağız.ablam zihinsel engelli.acaba reddi mirasta sorun olur mu.bir de garip konular.annemle yüzyüze konuştum.ama hayatin gerçekleri.ben sorun yaşamak istemiyorum sanırım en sağlamı annemi reddi miras yapmamız.o zaman biz ananeye mirasçı olmuyoruz sanırım????yoksa onu da mı reddecegiz

Genel reddi miras üç ay içinde yapılabiliyor. Ancak murisin yani ölen kişinin borçları alacak ve mal varlıklarından açıkça fazlaysa yani batık haldeyse hükmen reddi miras davası açabilirsiniz asliye hukuk mahkemesinde, süreye tabi olmadan Bir avukatla görüşüp danışmanlık hizmeti alın.
Annemin üzerine tasinmaz yok.zihinsel engellinin reddi miras davasını vasisi açsa redde sorun olur mu.cunku o kadar acı yaşarken bir de mahkemeye çıkacağız.su an kafamda ne yapılacağını bir bilmem lazım.ve bütün bunlar bana kaliyor

Siz avukat misiniz.benim bulduğum çözüm annem allah geçinden versin benden önce vefat ederse babam ben ablam annemi reddi miras yapacağız.ablam zihinsel engelli.acaba reddi mirasta sorun olur mu.bir de garip konular.annemle yüzyüze konuştum.ama hayatin gerçekleri.ben sorun yaşamak istemiyorum sanırım en sağlamı annemi reddi miras yapmamız.o zaman biz ananeye mirasçı olmuyoruz sanırım????yoksa onu da mı reddecegiz

Allah gecinden versin ama bu senaryoda da uzun bir süre sürekli borç ödeyeceksiniz.

Evet avukatım. Zihinsel engelli kardeşinizin hak arama ehliyeti yok maalesef, öncelikle kendisine yasal temsilci atanması gerekiyor.

X