Ritim bozukluğu

selin2807418

Üye
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2021
31
5
31
Arkadaşlar 3 ay önce feci bir ritim bozukluğu yaşadim sürekli fenalik gecirerek ölümden döndüm ekstra bu ritim bozuklugundan önce baş dönmelerim ve sırttan dogru kalp agrım vardı benimle aynı şeyi yasayan varmi cok arastirim ama bulamadım hayatta olmam bi mucize diyorum 1 ay boyunca çarpıntılarım nefes darlığım fenaliklarim devam etti varmidir benzer seyleri yaşayan cok aradim bulamadim

Bu olayı 2 kere yaşadım 1. Cisi düsük volüm gibiydi panik atak deyip sadece nabzima bakip geri yolladilar ama zangır zangir titredim eve geldigimde boynuma agrilar girdi sabahi zor ettim titremelerim devam etti ama degisik titreme sonra esime dedimki bu panim ataksa beni bakirköye götür pazar günüydü gittim.orda agladim.neden bana kimse yardim etmiyo diye selectra verip yolladilar ertesi gün kalbim birden kosargibi atmaya basladi ama kalbimin sesi beynimde dedimki ölüyorum hemen ambulansi arayin amblan gelene kadar esim beni 4 gün önce cekap yaptirdigimiz hastanenin aciline götürdü hastaneye kostum kalbim dedim hemen ekg cekildi ekgyi ceken doktormuydu hemsiremiydi bilmiyorum bu insan böyle yasayamqz dedi bende yasayamiyorum zaten durdurun bunu dedim biz burda bisey yapamayiz dedi bedenim buz kesildi bi yandan fenalik geciriyorum o can havliyle dedimki esime bunlar bisey yapamayiz dedigine göre psikolojik bakirkoye gotur dedim oraya gittim dedimki doktora kalbim catlicak ritim hozuklugu ekg aklimda yok yere goge sigamiyorum sanki ölumü hissediyorum orda bana bi igne yaptilar sonra vücudumda başınc düsmesi gibi bisey oldu ölümü birkez daha iliklerime kadar hissettim dedimki son durak gidiyosun doktorlara dedimki iyi degilim tansiyonuma felan baktilar beni gonderdiler doktora iyi degilim göndermeyin dememe ragmen aslinda yanlis yerdeyim ve kimseye derdimi anlatamadim çaresizlil yani o hissi unutamiyorum yasadigim olayida atlatamiyorum kesinlikle yasiyorum ama heran azrail gelicek ve beni alip götürucek neyse 1 ay boyinca fenalik gecirdim fenalik gecirdigimi s9nradan anladim surekli iyi hissetmiyorum diye kac kere acili ambulansi aramisimdir bilmiyorum holter cekildi tekrar ekg bakildi holter ceken doktor bi insanin kalbi 100 bin kere atar seninki 120 bin dedi diger doktorlar hic bi sıkınti görmedi bi tanesi brugada olabilirmi dedi ekgyi de çöpe atiyorum bu arada kendinde degilim cunku canimla cebllesiyorum panik atak gecirdigimi dusunuyorum panim atak hapi iciyorum beloc kullandim ve fenalık geçirmeye devam ediyorum kendi kendime diyorumki bu ilaclari kullaniyorum neden kendimi iyi hissetmiyorum hala ablasyona bile girdim dedimki en azindan ritim bozuklugu bulunur fenaliklarim kesilir doktor ritim bozuklugunu bulamadi profesör birkez daha umutlarim tükendi koskoca bi profesör hayatinda benim gibi bi hastayla karsilasmamis ekg cekildigim hastaneye gittim acilden kaydimi yapmamislar ekgye ulasabilirim belki diye dedimki sizin bu yaptiginiz yasalmi benim nasil kaydim yok beni nasil ayaktan yollarlar nasil baska hastaneye sevk etmezler bi insan böyle yasayamaz dedigi hastayi nasil ayaktan gonderir suurum yerinde degildi o ve bi kac gün daha sonrasi zaten iskence gibi sürekli fenalik gecirerek gecen günler ölucem diye ayakta oturur vaziyette tesbih cekerek uydum günlerce ve 6 aylik bir bebegim var o zamanlar 3 aylikti annem bakti yavruma emzirmeden kestim cok arastirdim benim bu yasadigim neydi ölüm gibi biseydi ama ölmedim herkes hayatina devam et sürekli ölümden bahsetme dediler durdular bi insan sürekli fenalik gecirerek nasil hayatina devam edebilir fenalik gelince titriyodum ruhum sanki mıknatisla cekiliyo gibi oluyodu sürekli agladim bebegim annesiz kalicak panik atak olmadigimida şu sekilde daha iyi anladim asansörde kaldim kapı acildi karsimda duvar ama ben ne panik atak gecirdim ne kalbim hızlandi sonradan biraktim butun ilaclari psikiyatriye gittim ama ne ritim bozuklugundan bahsettim ne biseyden bana mutluluk hapi verin dedim yasayamiyorum dedim sürekli carpintilar nefes darligi titremeler fenalik gecirme sanki organlarim iflas etmis kanim icerde kayniyo kalbim sürekli titriyo dayanilcak gibi degildi iskence gibi o gün ne oldu kalbim durduda organlarim oksijensizmi kaldi kalbim görevinimi yapamadi vucuduma oksijenmj gitmedi nasil yasiyorum bidaha gelirse bu ritim bozuklugu beni alip götürür diyorum bu ölüm degilse ne acaba ölüm öncesinimi yasiyorum angio diye bi terim tıp dilinde ne bu yasadigim fenaliklar kesildi baş dönmeleri var suan nefes darligim var sonra daha iyi anladim Allahtan baska kimse bana yardim edemez öluceksemde kabullendim yavruma bakip agliyorum onu Allaha emanet ediyorum diye en son siyami ersege gittim aritmi bölümüne yönlendirdi 18 haziranda ordanda bisey cikarmi belli degil

Geçmiş olsun Allah şifa versin İnşaAllah. Seni kimse anlamamış. Ben hamileyken dediğiniz gibi oluyordum. Kalbim ağzımda atıyordu o çarpıntı ve nefes alamamaktan sabaha kadar balkonda ağlayarak sabahlıyordum. Kadın Doğum doktorum da baktı çok fazla atıyor kalbin bir kardiyolojiye görün dedi. Gittim taşikardi sebebiyle kalbim kısıtlı çalışıyormuş. Hamile olduğun için tedavi edemeyiz, ilaç da alamazsın dediler. Ben üç ay öyle yaşadım doğum yaptım bir kere daha oldu sonra gitti çok şükür. Yıllardır bir sorun yok. Acaba sizin de hamileliğe bağlı mı oldu?

Stres kaynaklı. Rahmetli annemde ritim bozukluğu hastalığı vardı öncesinde de çok uzun yıllar hipertansiyonla mücadele etti. Sürekli ilaç kullanıyordu ihmal etmeyin. Yaşınız ilerlemeden önlem alın.

Benim tansiyonlarım düşük cikiyo genelde yükselmiyo hatta beloc kullandım beloc kullanirken sanki kalbim calismaya calisiyodu ilaç nabzimi tansiyonumu düsürüyodu bi yandan fenalik geciriyodum baktim oda faydasiz biraktim sürekli vücudumda bu başınc düşmesi dedigim seyi yasatiyodu

Bende 17 haftalık hamileyim ventriküler ekstrasistol çıktı gebelikten sonra, beloc kullanıyorum ama sadece nabzımı düşürüyor ritim bozukluğuna iyi gelmiyor. Sizin gibi sürekli bende ağlıyorum hamilelikten yorulduğumu hissediyorum hiç bitmicek gibi geliyor böyle giderse sonuna erişebilecek miyim onu bile kestiremiyorum. Çok zorlanıyorum. Eşim de işten geç geliyor pek ilgilenemiyor. Ne yemek yapabiliyorum ne bişey. Kendi başımayım hem yalnız hissediyorumhem de çaresiz çünkü gitmediğim doktor kalmadı. Sadece beloc veriyorlar ve düzelmiyorum. Ne olacak bilmiyorum çok yoruldum.

Bi doktor var önerebilirim isterseniz ablasyon olduğum ritim bozukluğunu bulup yakiyolar kasıktan giriyolar cok iyi bi doktor size hic ablasyondan bahseden oldumu

Doktor önerirseniz sevinirim. Ben de sol göğüs kısmımda bi rahatsızlık hissi oluyor sonra 2 göğsümün ortasına sanki biri yumruk atıyor gibi oluyor nabzım yükseliyor 180 civarını gördüm. Bayılacak hissi oluyor etraf dönüyor dünya başıma yıkılmış gibi hissediyorum içim çekiliyor gibi oluyor sanki göğsümden elimden ayağımdan bişeyler çekiliyormuş gibi oluyor. Holter takıldı bana onda çıktı doktor önemli değil diyor ama ben çok rahatsızım hiç tadım tuzum kalmadı. Sürekli böyle hissediyorum

Bir de uzandığımda güp güp güp kalbim zorlanıyormuş gibi hissediyorum düzensiz attığını hissediyorum bi hızlanıyor bi yavaşlıyor

Kime gitsem hamileliğe bağlıyor ama herkes doğuruyor bu kadar sıkıntı yaşayanı duymadım sürekli ağlıyorum bunun yüzünden artık depresyona giricem

İç cekilmesi dediginiz sey bendede emzirirken olmustu hatta diyodumki icim cekikiyor gibi oluyorum burdan yazabiliyomuyuz doktor ismi

Evet yazılıyor. Bir de göğüs ve sırtımda ağrı oluyor kas ağrısı olabilir diyorlar ama kas sadece solumda mı var diyorum ben de sağ tarafta da var ama sol ağrıyor. Beloctan da fayda görmüyorum başka ilaç da vermiyorlar. Hamile olmasam direk ablasyon yaptırırım ama gebelikte yapıyorlar mı bilmiyorum:KK43:

Benimde sırtımda ağri var sırtım agrimiyo ama ic organlarim agriyo gibi kalbim agriyo diyorum öyle tanımlıyorum kimseye anlatamiyorum sirtim agrisa anlarim zaten

X