Rüyada duyulan ses

Sekerportakaliii

Üye
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2023
665
373
Merhaba arkadaşlar benim yaşadığım bir durum var bir türlü anlam veremedim bazen aklıma geliyor fikirlerinizi merak ettim. Ben üniversite 1. Sınıftayken yani 2010 senesi filan olması lazım o zamanlar facebook vardı beni biri eklemişti işte şarkı söylüyor amatör bi grubu var videoları fotoğrafları vardı bana mesaj atmıştı bir iki kez sohbet ettim ama hiç bi önemi yoktu yani öylesine . Bana yaşını benle aynı olduğunu söylemişti ama flört bile değil öyle konuştum . Bi gece uyurken birden rüya gibi de değil çok değişik bir şekilde birisi sanki kulağıma o kişi yalan söylüyor dedi ve ben bu sese uyandım sıçrayarak. Sonra inceledim hesabını yaşının benden küçük olduğunu gördüm ne kadar hatırlamıyorum ama büyük gösteriyordu. Konuştum kendisiyle doğruladı. Neyse böyle bir şey bir daha yaşamadım. Geçen sene tanıştığım bi sevgilim oldu çok kibar düzgün birisiydi bana sesini dahi yükselttiği olmamıştı kavgamız olmamıştı hiç sevgi doluydu bana. 4-5 ay geçmişti bi gün yanımda uyuyor ben yine aynı şekilde bi ses kulağıma seni öldürecek o dedi ve yine aynı şekilde uyandım. Çok korktum rüyadır dedim geçti unuttum bunu. Sonra zaman geçtikte sevgilimle sorunlar başladı sevgilimin aslında öfke kontrolü olmadığını gördüm ama bana karşı değil ailesine karşı. Bi kaç kere tartıştık hiç sesini yükseltmedi. Bir gün yine bir sorun oldu ben yüzümü astım birden çıldırdı böyle yaparsan ben camı çerçeveyi indiririm bi gün kendimi kaybederim seni bıçaklarım korkuyorum dedi ben nefes alamadım o an ağladım yarım saat sonra geldi özür diledi sarıldı vs hep dedim öyle biri değil. Bir ay önce ayrıldık kesin olarak mesajda bana dedi ki ben cinnet geçirip öldürürsem diye korktum kendimi geri çekiyorum artık insanlar kendilerini kaybediyorlar bi anda oluyor ben artık çok yoruldum vs dedi. Bu sesi duyduğumda inanın çok sakin biriydi tartışmamıştık dahi . Duyduğum şey rüyadan çok farklı ama uyanıkta değilim tarif edemiyorum. Bazen diyorum ben şizofren miyim ama gayet normalim öğretmenim. Ne olabilir bu

Sag duyunuzun sesi o, akli rahatsizliklari olanlar da bu sesleri duyuyor ama bunlarin gercek oldugunu ve birilerinin onlara mesaj yolladigini dusunuyor.

Tecrubelerimden yola cikarak yanitladim, bilimsel bir yanit degildir.
Ben gerçek olduğunu düşünmedim rüya dedim ama inanın rüya gibi değil gerçekten biri kulağıma söylüyor gibiydi inanmadım ama bilinç altından dolayı mıdır

Yani doğru olabilir mi bu ayrıldık ama kesin olarak bir ay oldu
Yani sadece bu ilişki için duymamissiniz anladığım kadarıyla. Dönem dönem bende de oluyor rüya görüyorum birebir çıkıyor vs. Çok sık olması sizi rahatsız edebilir doktora gitmeyi düşündünüz mü?

Yani sadece bu ilişki için duymamissiniz anladığım kadarıyla. Dönem dönem bende de oluyor rüya görüyorum birebir çıkıyor vs. Çok sık olması sizi rahatsız edebilir doktora gitmeyi düşündünüz mü?
Sık olmuyor ki hayatımda 2 kere oldu işte biri bundan 14 sene önceydi . Bu ilişkimden öncede çok görüştüğüm konuştuğum oldu hiç böyle bir şey olmadı neden bunda durduk yere böyle bir şey oldu

Bana ara ara olur o. Örneğin Günlük hayatta aslında o eşyanın orda durduğuna dikkat etmedim yani aslında görmüşüm ama görmemişim. Gece rüyamda o eşya şurda diye bir düşüncemsi sesle uyandım. Kalkıp baktım buldum.
Yani demem o ki, bilinçaltı tuhaf şey. Sen aslında farkında olmadan beyin süzüp atıyo arkaya. Sonra müsait anda fırlıyo gün yüzüne. Bilmiyorum sansan da bildiğin şeyler bunlar senin

Bana ara ara olur o. Örneğin Günlük hayatta aslında o eşyanın orda durduğuna dikkat etmedim yani aslında görmüşüm ama görmemişim. Gece rüyamda o eşya şurda diye bir düşüncemsi sesle uyandım. Kalkıp baktım buldum.
Yani demem o ki, bilinçaltı tuhaf şey. Sen aslında farkında olmadan beyin süzüp atıyo arkaya. Sonra müsait anda fırlıyo gün yüzüne. Bilmiyorum sansan da bildiğin şeyler bunlar senin
Bana hiç küfür dahi etmemişti uzun süre aynı evde kaldık fiziksel hiç bir şiddet olmadı tartışırdık kırmazdı ayrılırken böyle bir şey söyledi çok şaşkınım o yüzden o ses aklıma geliyor ama başkalarına karşı sert birisiydi annesine bağırmıştı durduk yere telde annesine bir şey bulmasınj istemişti bulamamıştı kadın deli gibi bağırmıştı ama bunların hepsinden önce duydum o sesi daha yeniydi ilişkimiz

Ne söyleniyor mesela böyle anlattığım şeyler normal mi
genelde sonucunu merak ettiğim ve sonucu beklerken stres yaptığım şeylerin cevabı.
Bazen şeyde oluyor yıllardır gormedigim bir insan yada haber almadigim bir insan aklima gelince akşamina kendisinden ya kotu haber aliyorum yada bir sekilde karsilasiyorum

Evet çok garip ama tarif edemiyorum yani resmen o an bi ses kulağıma söyledi rüya gibi değildi çok korkunç bazen diyorum acaba barışcam da sonra başıma öyle bir şey mi gelecek😞
Sakın barışmayın söyledikleri çok tehlikeli düşünceler. Ve bunu diyorsa önünde sonunda yapar. Mutlaka izinizi kaybettirin. Tehtite devam ederse uzaklaştırma alın. Çok ciddiyim. Yapmanın yarısı düşünmektir. Kötü niyetler için de geçerlidir. Bu adam dile getirmiş bir de.

Sakın barışmayın söyledikleri çok tehlikeli düşünceler. Ve bunu diyorsa önünde sonunda yapar. Mutlaka izinizi kaybettirin. Tehtite devam ederse uzaklaştırma alın. Çok ciddiyim. Yapmanın yarısı düşünmektir. Kötü niyetler için de geçerlidir. Bu adam dile getirmiş bir de.
Tehdit değilde biz tartıştık evden gitti sonra dedi ki dönmem artık ya bir gün cinnet geçirirsem seni öldürürsem korkuyorum insanlar o noktaya gelebiliyor o yüzden kendimi çektim dedi bir yıla yakın birlikteydik bana kötü muamelesi olmadı ama en sonunda böyle bir cümle kullandı kendisi mühendis efendi düzgün biriydi yapar mı diyorsunuz çok korktum

X