Safra Taşları ve Bebek?

Herkese merhabalar,

Pazartesi günü böbrek kontrolü için girdiğim ultrasonda aniden safra kesemde biri 2,7cm, diğeri 1,4cm iki adet nur topu gibi taşla karşılaştım.

Elbette ameliyat dediler, hatta eşim hemen fiyat falan almış, ona kalsa gününü bile belirleyip çıkacaktık hastaneden ama ben sanırım biraz sindirmek istedim durumu. Zira kafama taktığım başka bir nurtopu var.

Kızım 7 aylık. Ufak tefek bazı atıştırmalıklar, tat denemeleri dışında sadece anne sütü alıyor. Konuştuğumuz cerrah, operasyondan sonra 1 gece hastanede kalacağımı(ufaklık yanımda olacak), 6 saat sonra emzirmekte sıkıntı olmadığını söyledi ama iş onunla bitmeyecek ki?

Evde gelince nasıl yaparız en büyük meselem bu. Kızım şu an 9kilo. İşlem kapalı cerrahiyle yapılacak ama illa ki ağrısı sızısı olacaktır, ben bu tosun sultanı taşıyabilir miyim? Geceleri birkaç kez uyanıp emmek istiyor(biliyorum alışkanlıktan aslında ama tam şu sıralar bunu kesmek doğru gelmiyor), yanına (yana dönerek) yatmak ilk günlerde sıkıntılı olur mu?

Evde anneanne bizimle olacak sağolsun yardımcı olur elbette ama benim biraz tecrübe duyup fikir almaya ihtiyacım var.

Bir taraftan da diyorum ki "Legal senin hiçbir şikayetin yok ki?" Ama safra kesesi taşı hikayelerinden mutlu son olmuyormuş, o narkoz ama bugün ama 2 sene sonra kesin yenecek.

Başımıza bir iş açmadan halledelim diyor hem eşim, hem annem. Benim derdim de bebek. Damdan düşenlerden yorum beklemekteyim, şimdiden teşekkürler!!

Edit: Güncelleme 5. sayfada.
Ben safra kesesi aldırdım ağrı sızı hiç olmadi yalnız ameliyatı yapabilmek için vücuda gaz verip sisiriyorlar .uyandığında pijamalarin falan olmayabilir 5 6 kilo almış gibi oluyorsun .ertesi gün ise bile gidilebilir .dikiş falanda alinmmaisti .Inan çok rahat bir ameliyat tabii ben olduğumda 21 yaşındaydım hiç zorlanmadım sadece 15 gün dikis için yikanmamisyim.doktor 1 hafta içinde zorunlu olmam gerektigini söylemişti çünkü taşlar safra yolunu yıkayınca kana idrar karışıyor ve satılık oluyorsunuz

Ben safra kesesi aldırdım ağrı sızı hiç olmadi yalnız ameliyatı yapabilmek için vücuda gaz verip sisiriyorlar .uyandığında pijamalarin falan olmayabilir 5 6 kilo almış gibi oluyorsun .ertesi gün ise bile gidilebilir .dikiş falanda alinmmaisti .Inan çok rahat bir ameliyat tabii ben olduğumda 21 yaşındaydım hiç zorlanmadım sadece 15 gün dikis için yikanmamisyim.doktor 1 hafta içinde zorunlu olmam gerektigini söylemişti çünkü taşlar safra yolunu yıkayınca kana idrar karışıyor ve satılık oluyorsunuz
Merhaba safra kesesi ameliyatinda sonda takılıyor mu

Merhaba dren ve sonda takıldı mi

Safra karaciğerde üretilip safra kesesine gidiyormuş, benim kaçak karaciğerde üretilen safranın sızması durumu. Stentlerle karaciğerimden oniki parmak bağırsağıma bağlantı sağlayıp direkt bağırsağa yönlendirdiler safrayı.

Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için.
İyi günler sizinle aynı sıkıntıları yaşadım ben hastanede üç ay kaldım merak ettim hukuki bı işlem yaptınız mı sonrasında sonuç ne oldu

Merhaba dren ve sonda takıldı mi
Dren takilmadi sondada takilmadi.ameliyattan 1 saat sonra tuvalete vitmek istedim hemsire gelmemistir istoyosan sonda takalim dedi yok geldi ben tuvalete gitmek istiyorum dedim.tuvalete goturdurler .otururken falan hic sıkınti yasamadim hatta tuvalettede altimi sildim ayaga kalktim ama donumu tam cekememistim .ustumu duzeltmeme yardim ettiler okadar .burnumdan et aldirmistim onun ameliyta sonrasi bundan daha zordu .

Dren takilmadi sondada takilmadi.ameliyattan 1 saat sonra tuvalete vitmek istedim hemsire gelmemistir istoyosan sonda takalim dedi yok geldi ben tuvalete gitmek istiyorum dedim.tuvalete goturdurler .otururken falan hic sıkınti yasamadim hatta tuvalettede altimi sildim ayaga kalktim ama donumu tam cekememistim .ustumu duzeltmeme yardim ettiler okadar .burnumdan et aldirmistim onun ameliyta sonrasi bundan daha zordu .
Benim dren takildi ama drende korkacak bir sey yok. Cikarilirken hic bir sey hissetmedim. Yani aci namina bir sey hissetmedim. Minik bir gidiklanma hissi oldu sadece.

Ben ameliyat korkumu bir sekilde yenmeye çalıştım ama bu dren konusu beni açıkçası çok korkuttu

Ben ameliyat korkumu bir sekilde yenmeye çalıştım ama bu dren konusu beni açıkçası çok korkuttu
Valla bana dren falan vermediler gaz ilaci verip yolladılar :) cok rahatti evdede yuruyodum falan hic agri sizi sikinti cekmedim.burun eti eliyatim 40 kat daha kotuydu .hatta ameliyattan sonra bazilarin ayok haslanmis patates falan yiyeceksin diyolarmis bana soktor inlar eski bilgi her zaman ne yiyosan onu ye dedi. Aynen oyle yaptim hic sıkınti yasamadim

Valla bana dren falan vermediler gaz ilaci verip yolladılar :) cok rahatti evdede yuruyodum falan hic agri sizi sikinti cekmedim.burun eti eliyatim 40 kat daha kotuydu .hatta ameliyattan sonra bazilarin ayok haslanmis patates falan yiyeceksin diyolarmis bana soktor inlar eski bilgi her zaman ne yiyosan onu ye dedi. Aynen oyle yaptim hic sıkınti yasamadim
Ay çok sevindim inşallah benim de öyle olur

Oğlum 10 günlük filandı bi aksam öyle bir sancıyla uyandımki yataktan resmen düz duvara tırmandırcak cinsten. Mide agrısı sandım yapmadıgım kalmadı ama geçmedide solugu acilde aldım serumlarla ilaçlarla antibiyotiklerle. 6 saat agrı cektım. Sonra ara ara agrılarım yokladı 5 günde bir on günde bir. Kıvrandırıyordu kıpkırmızı oluyordum. Hastane hastane gezdım sebebini bulmak için yok fmf mi dediler yok bilmem ne mi? Sonunda doktor ultrason ve kolonoskopi istedi birde ülsere bakmak için su mideden giriyolar ya ondan adını getiremedim şimdi. Bir ay sonrasına ramdevu vermıslerdi diğerleri için ultrason harix. Nasıl dayancam diye düsünürken o zamana kadar ultrasonda taş çıktı safra kesemde. Hemde beş mmgibi dört tane. Doktor iyi ki kanala düsmemiş çok kücükmüs dedi. Apr topar gün belirledik o zaman tabi cocugum teşhis konuldugunda 5 aylıktı. Ameliyatımı oldum ertesi gün sabahta tabırcu oldum. Cok sütüm gelmiyordu zaten ama gelseydi yine olurdum. Ona ragmen yünede az da olsa gelen sütüm kesilmedi. 7 ayda olsa verebildim. İyi ki yaptırmısım kapalı ameliyatla yaptırdım. Hayatta cekilmeezdi o ağrı. Şansınız var agrı cekmiyorsunuz. Çekmiş olsaydınız gözünüz birşey görmezdi
Merhaba bana da hamilelikte teşhis konuldu büyüklüğünü söylemediler taşlar ve çamur varmış safra kesesinde. Doğum yap gel dedi Dr ama bebeğim çok küçük daha iki aylık. Emziriyorum ve çok huzursuz bir bebek. Ameliyat sonrası yanımda biraz belki annemler kalır ama onlar da uzun kalamaz. En fazla 10 gün. Üzerinden epey zaman geçmiş ama sizin nasıl geçti ? Bebeğinizi ne kadar süre kaldiramadiniz? Bebegim çok kucak isteyen bir bebek, yatırarak bakmak imkansız 🥲 çok korkuyorum taşlar kanala düşer bişey olur diye. Ağrım var gün boyu özellikle yemekten sonra veya hareketli olduğum zamanlarda. Bilen birileri yardımcı olur fikir verirse sevinirim

X