Çocuk Hastalıkları sağ böbreğinin küçük olması...

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
4 yaşındaki kızımın sağ böbreğinin küçük olduğunu geçenlerde hasta olduğunda ultrason sonucunda öğrendim.
3 gündür huzursuzum zaman zaman ağlama atakları geçiriyorum.
24 ünde çocuk nefroloji ye gideceğiz ama burda bana yardımcı destek olmak isteyen başına bu tarz bişey gelmiş biri varsa dinlemek istiyorum 24 üne daha çok var :KK43:(
Üzülmeyin hiç ben 26 yaşımda sol böbreğimin sağ böbreğimin yarısindan daha küçük olduğunu öğrendim bu kadar yıl bı sıkıntı çekmeden yaşadım hatta doktor cok sık enfeksiyon olup böbreklerini usuturmusun diye sormuştu hayatımda 2 3 kere olmusumdr yani bı sürü tetkik oldum nükleer tıpa gittm ilaçlı böbrek filmi cektirdm falan küçük ama çalışıyor böbreğim önemli olan o çalışması ama kontrol altında olmasında fayda var ben diğeri daha çok çalıştığı için yorulabilir dedi doktor bana o yüzden senede bir kontrole gitmem gerek en fazla yaşlılıkta tansiyon sorunu yaşarab doğuştan olan bişey yapacak bişey yok dedi gönderdi korkmayın yani

4 yaşındaki kızımın sağ böbreğinin küçük olduğunu geçenlerde hasta olduğunda ultrason sonucunda öğrendim.
24 ünde çocuk nefroloji ye gideceğiz ama burda bana yardımcı destek olmak isteyen başına bu tarz bişey gelmiş biri varsa dinlemek istiyorum 24 üne daha çok var :KK43:(

Merhaba benim kiziminda sol bobrek kucuk sintigrafi yapip dogustanmi yoksa zarar gordugune bakiyolar bizde bobrek reflusu varmis atesli idrar enfeksiyonu gecirmisti oda bobrege zarar vermis

Korkmayın ben doğuştan tek böbrekliyim ve geçen sene öğrendim bunu gayet rahatım ve hiç sorun yaşamadim.

geçmiş olsun benimde aynı sorunum var 1 yıl önce böbrek taşı döktüm ozaman keşfedildi 43 yıl bu şekilde yaşamışım doktor bana gayet güzel bir şekilde tek böbrekle yaşayan insanlar var korkulacak birşey yok diyerek içimi rahatlattı, gerçektende bunca zaman hiçbir zorluğunu çekmedim yılda 1 defa sintigrafi yapılıp gözetim altında olacağım sadece içinizi rahat tutun inşallah kızınızda hiçbir zorluğunu çekmez.

Doğuştan tek böbrekli iki yakınım var. Ikisi de herkesten daha sağlam daha sağlıklı:))

arkadaşlar tek böbrek olması farklı bir şey böbrekte küçülme olması çok farklı bir şey...
böbrekte doğuştan küçülme var ise bir şey yapılanıyor fakat eğer sonra küçüldü ise ya büyük ihtimalle yüksek tansiyon ya şeker yada farklı bir rahatsızlık yükseltmiş olarak görüyor doktorlar....
benimde böbreklerimde küçülme ve hasar mevcut mesela bu tespit edilemedi bende ama yüksek tansiyon büyük ihtimal benimki.
allah yar ve yardımcın olsun.... elbet vardır bir çaresi. detaylı ultrosandan sonra protein kaçağına baktırın hem spot hemde 24 saatlik idrarda...
bende 5aydır o ağlama ataklarını yaşıyorum ama değişen bir şey yok...

25 yaşındayım geçen yıl ultrasonda farkedildi benimde sağ böbreğimin küçük olduğu
O sırada annemde yanımdaydı hatta ve doktor anneme dönüp şu yorumu yaptı “ malzemeden çalmışsınız demekki nihahahahah “ :KK53:
Sıkmayın canınızı bişicik olmaz :)

Evet zaten atesli enfeksiyon geciriyosa hemen bobrek reflusunden supeleniyolar sintigrafi cekip dogustanmi sonradanmi olduguna bakiyolar sonradan olduysa voiding cekiyolar kacak olup olmadigina bakiyolar
voiding nasıl bir şey nasıl bir işlem bende protein kaçağı var ama bunu idrardan anlıyorlar :KK51:

25 yaşındayım geçen yıl ultrasonda farkedildi benimde sağ böbreğimin küçük olduğu
O sırada annemde yanımdaydı hatta ve doktor anneme dönüp şu yorumu yaptı “ malzemeden çalmışsınız demekki nihahahahah “ :KK53:
Sıkmayın canınızı bişicik olmaz :)
peki siz bu durumu hiç araştırmadınız mı hiç üstüne düşmediniz mi? eğer doğuştan ise sıkıntı yok ama böbrek küçüklüğü böbreğin yüksek tansiyondan şekerden etkilenmesi demek yada işte ateşli enfensiyondan?

Merhaba bugün bende aynı durumu yaşadım. Kızım 5 yaşında sizin. Kızınız şuan nasıl, nasıl bir süreç atlattınız. Benimle paylaşır mısınız. Bende öğrendiğimden beri ağlıyorum, çok kötüyüm. Tecrübenizi benimle paylaşır mısınız

X