Sahte Dostlar..

VENUS_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
459
5
Yaşadığım sürece en büyük desteğim doğru kurgulanmış olan iç dünyam oldu. Bu nedenle olsa gerek dostum deyip de sımsıkı sarıldığım insanların gün gelip beni aynı sıcaklıkta kucaklıyor olmamalarının sebebini yine o dostlara bırakmam. Dostlar!!..... Onların bana sımsıkı sarılmak istememeleri, benim onlara sımsıkı sarılma isteğimi neden etkilesin ki? Ben birey olarak kendi davranış ve duyumsamalarımdan sorumlu isem bir dost bana sımsıkı sarılmaktan vazgeçti diye ben neden vazgeçeyim?

Fakat dostluğun ne demek olduğunu bilmeyenler; yüzünüze karşı söyleyemediğini arkadanızdan dedikodu yapar gibi, ‘Polemik yapıyor, ikili oynuyor ‘diye söz etmesi arkadaşlığı ve dostluğu bilmeyen zavallı pozisyonuna düşenlerdendir. Bu benim kanatim bilmem sizler ne düşünürsünüz?

Yapılan bir yanlış var ise; eğer karşımda ki gerçekten dürüst ve değerleri bilen biriyse ‘arkadaşım şurda yanlış yaptın veya yanlış kelime sarfettin’diye uyarması bence mertliğini gösterirdi.Ama görünen o ki; insanlarımız dostane yaklaşımlarıyla, karşısındaki kişinin düşüncelerini bilmeden, rahatlıkla ön yargılı davranıp zavalılığını göstererek arkadan konuşmaları marifet zannediyorlar.

Gerçi bu insanların dostluk kavramını, arkadaşlık kavramını sormak gerek ,kendi iç dünyasıyla barışık olmayan kişilerin, dış dünyayla ilişkilerde ki davranış bozukluğunu, etrafındakilere yansıtarak dostluk, arkadaşlık kavramını ortaya sergilerler. Tabii; bundan kendinin haberi olmaz kendince doğru olduğunu kabullenir, ama ne kadar da kabullenirse kabullensin benim gözümde zavallıdan başka bir şey değildir. Derler ya ‘Her Koyun Kendi Bacağından Asılır’ kendi bildiği doğruların aslında yanlış olduğunu bildiği halde davranışını ve konuşmalarını değiştirmeyene söylenecek en güzel söz olsa gerek ne dersiniz?

Hayat bu! insana arkadaşını ve dostunu seçmeyi bir takım olaylarda ortaya koyduğunu gördük.Yalancı dostluklar ve arkadaşlıklar çıkar uğruna almış başını gidiyor….

Alıntıdır... NEBAHAT ERDOĞAN

Yazıyı okurken düşündümde.. hayatta ne kadar benzer şeyler yaşıyoruz bir çok insanla.. tam da benim anlatmak istediğim şeyleri benim dilimle anlatmış.. paylaşmak istedim..

Biz kime güveneceğiz arkadaşlar.. ?? inanın son günlerde çok düşünüyorum bu konuyu.. kime nasıl güvenip derdimizi, sıkıntımızı, sevincimizi, üzüntümüzü paylaşacağız? bilen var mı..

Sevgiler...
:çok üzgünüm:

DÜŞMANDAN KENDİM KORUNURUM !! DOSTUMDAN ALLAH KORUSUN !!

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazi Harika Hepimizi Zaman Zaman Düşündüren Sorolar Bu Olsa Gerek.
Sakin Vazgeçme Sevmekten Dostluklardan Ama Mesafe Koymayi Bilirsen
Inaniyorumki Daha Huzurlu Olacaksin

Yeşilim... haklısın MESAFE çok önemli... ben ilişkilerimde buna çok önem veriyorum... özen gösteriyorum... ama demek yeteri kadar özen gösteremiyormuşum...:KK43:

Bir de düşünüyorum... mesafe olursa...samimiyet olur mu? yani ben rahatlıkla bir sıkıntımı ya da sevincimi paylaşamazsam... bunun adına dostluk denir mi....

bu sorular böyle uzar gider....

çok teşekkürler ilgine ve alakana... :çiçek:

çok Duygusal Olduğun Yazdiğin Konudan Belli. Mutlaka Bulursun Kalp Eşi Dostunu ,ama Her Zaman Kirilmaya Hazir Olmalisin Canim.

Venus dostlum dedigim iki bayandan bende payimi yillar once aldim, ama simdi daha temkinli davraniyorum mesafeyi koruyorum ama bizler senin dostun olabiliriz, en iyi dostlar seninle olsun, cevremde tek dostum olsun bana yeter dostlarin cok olmasi onemli degil az olsun temiz olsun diye dusunuyorum, ama buradaki herkesi dostum olarak kabul ediyorum biz bir aileyiz degilmi?

ama buradaki herkesi dostum olarak kabul ediyorum biz bir aileyiz degilmi?

Buna katılamayacağımı üzülerek söylüyorum Gülsibel cim:KK43:((

Bende öyle sanıyordum...yanılmışım...

venusum aşk gezegenım kım uzdu senı

dostluk cok önelı kavram bır ınsanı yanı dostunu severken ne tıpıne ne yasına ne kılosuna hıç bişeyıne dıkkat etmessın ben dostlarımada aşık oluyorum eger bırıne arkadaşım dıyorsam yuregımı canımı koyarım ortaya ama nne yazıkkı daha benım gıbı dusunen bır dost bulamadım

Venuz niye oyle yazmisin anlamadim herkesi burada oldugu gibi kabul et ve sana kafaca uymayanlari kaile alma olsun bitsin bunu zaten sen kendin anlarsin, benim kendime gore kafamda kisiler var fikirlerime uymayanlara yorum dahi yapmiyorum herkes derken sana uygun olanlari dost say zaten cok olmasina gerek yok birkac tane yeterli, kabul edersen dostun oluruz sen rahat ol yanilgi hepimizde oluyor uzulme canim

Evet Canim Gülsibele Katiliyorum Az Olsun öz Olsun Buradada öyle.
Herkez Birbirini Buluyor üzülme.
Olilyada Iyi Tahlil Yapmiş .

Olilya canim bende ayni senin gibi dostluklarimda canimi ortaya koydum gecemi gunduzumu verdim ama sonunda cok buyuk tokat yedim, ama bunlarin yaptiklarinin faturasini ayri yere koydum , gene dostluklarim var cok guzel dostluklar cunku bir insanin ailesi kadar dostada ihtiyaci var, insanlari cok seviyorum ve bana bir adim gelene ben 2 adim gidiyorum, huylu huyundan vazgecmez ben dostum olsun istiyorum yoksa hayatimda yasamin renkleri eksik kaliyor, birgun senin ictenligini ve dostlugunu anlayacak bunun degerini bilecek gercek dostlarin yaninda olmasini diliyorum

X