Deri ve Cilt Hastalıkları Sedef hastalığından kurtulan var mı?

senguler0011

Üye
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2020
135
47
32
Arkadaşlar merhaba yaklaşık 12 13 yıldır sedef hastalığı ile mücadele ediyorum hiç kısa kollu giydiğimi bilmem neyse şu son 2 yıldır bayağı bir azalmıştı ama şu aralar tekrar alevlendi çok bunaldım artık yaz geldi kısa kol giydim geçen gün hastaneye kızımı götürdüm insanlar dönüp bakıyo galan sosyal yaşantımı da etkilemeye başladı
Kurtulan var mı bu hastalıktan
Tamm benden kötü durumda olanlarda vardır ama ne bilim artık İnan’ın çok kafaya takmaya başladım bu durumu

Arkadaşlar merhaba yaklaşık 12 13 yıldır sedef hastalığı ile mücadele ediyorum hiç kısa kollu giydiğimi bilmem neyse şu son 2 yıldır bayağı bir azalmıştı ama şu aralar tekrar alevlendi çok bunaldım artık yaz geldi kısa kol giydim geçen gün hastaneye kızımı götürdüm insanlar dönüp bakıyo galan sosyal yaşantımı da etkilemeye başladı
Tamm benden kötü durumda olanlarda vardır ama ne bilim artık İnan’ın çok kafaya takmaya başladım bu durumu
iyi bir cildiye doktoruna gorunun. ama tavsiye uzerine gidin.

Aromaterapi veya nlp önerebilirim

Selenyum takviyesi selenyum icerikli kozmetik maddeleri iyi geliyor diye duymustum sedefe

Bende bebekken çıkmış. Hala var. Bana doktorum stresten artar. Bir bakarsın geçmiş senelerce yok, bir bakarsın tekrar başlar demişti. Gerçekten stres olduğum zamanlar şuan olmamasına rağmen avuçlarım , dirseklerim kaşınıyor. Sanki çıkacak gibi .Su an başımda var sadece ama bir ara avuç içlerinde bile çıkmıştı. Hicbirsey kafaya takmamaya çalışıyorum, stresli negatif insanlardan uzak duruyorum. Çıkmasını engelliyor gerçekten.
Insta da birinin de sedefi varmış ona da doktor sedefli yer güneş görecek demiş.
Allah yardımcın olsun çok sinir bozucu bir hastalık. Allah şifa versin inşallah bütün hastalara.
Bir de Kızılay da bir gorevliyle telefonda konuşmuştum. Bir konuda bilgi almak için. Konuştuğum kişi doktor olduğunu söylemişti. Karatay beslenmesine geçerseniz sedef etkisini kaybeder demişti. Şuan bebeğim olduğu için başlamadım ama kendimi hazır hissedince deneyecegim inşallah.

glüteni kesin doğal beslenin süt ürürnleride kesilecek

Daha 2 gün önce sedef hastalığını nasıl yendiğini anlatan bir instagram hesabına denk gelmiştim konuyu görünce yazmak istedim. Eliminasyon diyeti yaparak kendisine zararlı olan tüm besinleri beslenmesinden çıkartmış ve şuan çok iyi durumda olduğunu söylüyordu. Genel olarak yaptığı gluten ve süt ürünlerini çıkartarak daha çok çiğ sebze ağırlıklı beslenmek fakat herkes için aynı olmayabilir bilemiyorum diyetle bulmak gerekiyor hastalığı tetikleyen besinleri. O da yıllarca doktor doktor gezmiş. Bende başlayacağım eliminasyona fakat bunu da kafama göre yapmak istemiyorum iyi bir doktor bulursam bende farklı rahatsızlıklarım için düşünüyorum bakalım. Sizde bir araştırın..

merhabalar öncelikle çok geçmiş olsun...

beraberinde omurga tutulumu da var mı?

sedef stresten çok kolay etkilenen bir hastalıktır, mutluysanız genel anlamda geriler.

aslında metotreksat (emthexate) tedavide oldukça başarılıdır, ki siz kaç senedir tanılı hastaymışsınız,mutlaka başlanmıştır size.

hiç fayda görmediniz mi?

glüteni kesin doğal beslenin süt ürürnleride kesilecek
söylediğinizin sedefle değil çölyakla ilişkisi var ama.

sedefle ilişkisi olduğunu nereden çıkardınız? :)

***evet şimdi bir araştırdım da,gerçekten de glutene karşı antikorların varlığı tespit edilmiş bazı vakalarda,gerçekten şaşırtıcı oldu benim için :KK48:

Son düzenleme:
Daha 2 gün önce sedef hastalığını nasıl yendiğini anlatan bir instagram hesabına denk gelmiştim konuyu görünce yazmak istedim. Eliminasyon diyeti yaparak kendisine zararlı olan tüm besinleri beslenmesinden çıkartmış ve şuan çok iyi durumda olduğunu söylüyordu. Genel olarak yaptığı gluten ve süt ürünlerini çıkartarak daha çok çiğ sebze ağırlıklı beslenmek fakat herkes için aynı olmayabilir bilemiyorum diyetle bulmak gerekiyor hastalığı tetikleyen besinleri. O da yıllarca doktor doktor gezmiş. Bende başlayacağım eliminasyona fakat bunu da kafama göre yapmak istemiyorum iyi bir doktor bulursam bende farklı rahatsızlıklarım için düşünüyorum bakalım. Sizde bir araştırın..
sedef ve gluten.. gerçekten şaşırdım şu an :) bir araştırayım merak ettim açıkçası :)

***evet şimdi bir araştırdım da,gerçekten de glutene karşı antikorların varlığı tespit edilmiş bazı vakalarda,gerçekten şaşırtıcı oldu benim için :KK48:

Son düzenleme:
ben 12 13 yaşından beri sedef hastasıyım şuan 18 yaşındayım gitmediğim doktor kullanmadığım krem losyon kalmadı evet bir süre etki ediyor ama kullanmayı bırakınca yeniden kırmızı beyaz pullar oluşuyor gerçekten illet bir hastalık kollarımda bacaklarımda saçımda göbek altımda ve göğüsümü bütün heryerimi kaplamış durumda bir sürü tedavi yöntemi duydum aktara gidin diyen var Sivas kaplıcalarına gidin diyen var iğne tedavisine başlayın diyen var ama hiç birinin etki edeceğine ümidim kalmadı bıktım artık ne yapacağımı bilmiyorum iğne tedavisi kullanmayı düşündüm ama yan etkisinin fazla olduğunu söylediler dermovate kremin iyi geldiğini söylüyorlar ama bir kısım da içten müdahale olması gerekiyor diyor gerçekten birisi bana yardımcı olabilir mi

X