Sedef_79'un Kondisyon Bisikletiyle Zayıflama Günlüğü

sedef_79

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Mayıs 2012
1.647
172
Merhaba, ben araniza dün katildim ama can sIkIntisindan kaydolayimda zaman öldüreyim amacli degildi üyeligim..
Benim hikayem biraz uzun ama kisaca bahsetmem gerekirse,10 yil kadar evlenerek yurt disina geldim ve ozamanlar 50 kilo olup 36 bedenden yukari hicbir zaman cikmayan ben,bir sene dolmadan 42 bedenlere kadar ciktim ve en fazla gördügüm kiloda 76 oldu..her türlü zayiflama hapini, diyetleri denedim ama olmadi, cünkü cok istahli bir adamla evliydim ve malesef bende kisa zamanda sismeye basladim..evdeki bir odayi spor salonu haline getirdim ama cok yorucu calisiyordum ve tembellikte var tabiki, o oda sadece dekor olarak kaldi herzaman, hic kullanmiyordum o koca fitness aletlerini..baktim olmuyor spor salonuna yazildim, para ödeniyor yaaa hani, mecburen gidecektim, psikolojim baski yapacakti göyaa bana.. bir yillik sözlesme yaptim ve sadece bikac hafta sonra yine ugramaz oldum salonun önünden..esimden ayrildim, yenilenmeliydim, ilk iki sene kendime gelemedim,o dönem 70 kiloya indim stressten ama duruma alisinca tekrar 70-75 arasinda gidip gelmeye devam etti kilom..
gögüslerim eski formunda degildi artik,eskiden tas gibi olan ben aynaya bakmak bile istemiyordum cünkü kalcadan kilo almistim, eskiden beri var olan basenlerim dahada sismisti ve gögüslerimde daha cocuk dogurmadigim halde baya bi kendini birakmisti..
bigün aklima birden ameliyat olma fikri girdi, sürekli televizyon reklamlarinda estetik merkezlerinin reklamlari dönüp duruyordu,, önce arastirdim, sonra yok olmaz dedim, ama hep karar verip yine vazgeciyordum, bikac ay gecti böylelikle ama sonunda doktordan gün aldim,aileme bile haber vermeden bikac operasyonj gecirecektim, telaslandirmak istemedim kimseyi..
Türkiyeye gittim, meme kücültme ve diklestirme operasyonu yaptirdim, cocuklugumdan beridir hep var olan basenlerimdende kurtuldum,,aradan bikac ay gectikten sonra yine türkiyeye gittim ve bel kisminin yanlarini aldirip, kalcamida kücülttürdüm..daha sonrada burun, dudak ve hafif dolguda yaptirdim yüzüme..biraz fazla gibi görünüyor hepsi bir arada ama kesinlikle ameliyatli oldugum belli degil,oldukca dogal ve güzel görünüyor..
Tabiki ameliyatloardan sonra kendime olan güvenim arttii, cünkü hala balik etlide olsam artik cok daha güzel ve orantili bir vücudum vardi ve daha güzel bir surata sahiptim.. giyim tarzimi degistirdim, durusum gülüsüm herseyim degisti.. hicbir zaman tayt giyememistim mesela, diyorum yaa hala balik etlide olsam artik giyindiklerim düzgün duruyordu.. göbekli biri olmadigim halde karin germede yaptiracaktim ama biraz zamansizlik birazda kararsizlik hep erteledim..
bugünkü durumuma gelirsek, ben evlenip ayrilmis, cocuksuz bir bayanim,,kendimi övmek icin yazmiyorum ama gercekten oldukcada güzel biriyim,giyindigini yakistiran, cok bakimli..Ama Allah biliyordami vermiyor nee :-( üzerimdeki bu kilolardan bi türlü kurtulamadim.. i$in en kötü kismida hic evlenmemis, benden 3 yas kücük ve manken gibi biriyle birlikteyim 6-7 aydir..zayif insanlardan hoslanmadigini söylüyor ve beni gercekten seviyor olmasina ragmen ben yinede yaninda daha rahat hissedebilmek icin artik sacmaliklara son verip ( ameliyat, sok diyetler, zayiflama haplari..vs gibi ) düzenli spor yapmaya basladim ve dengeli beslenip daha fazla sivi tüketmeyede tabiki..
Cok uzun yazdim biliyorum ama gelelik sadetee..
Bu siteden üyelik almamin ve konu basligi acmamin sebebi artik hergün benim gibi düzenli spor yaparak ve sadece düzenli ve yeteri kadar beslenerek uzun sürede ama kalici ve saglikli kilo vermek isteyen kisilerle birlikte adim atmak ve birbirimize destek olup kilolarimizi takip etmek..
ben artik 3-5 haftada birkac beden incelme sacmaliklarini deneyip her seferinde yanilmaktan biktim ve bodrum katinda duran fittness aletimin birini ( evde yer ayarlayamadigim icin simdilik sadece birini ) yukari cikardim..
Hergün isten cikip eve dönünce bir saat boyunca düsük derecede orta tempoda kondisyon bisikletiyle calisiyorum ve artik inaniyorumkiii hepimiz biseyleri yanlis yaptigimiz icin fazla kilolarimiza sahibiz.. spor yapilmadan sadece diyetle verilen kilolar saglikli ve fitt durmuyorlar..
son birkac gündür hergün düzenli 1 saat pedal ceviriyorum ve aksamlari birsey yemiyorum 6-7 den sonra.. gece 2-3 arasi yatiyoruz ve uyuyana kadar baya bir acikmis oluyorum malesef ama yemiyorum :-)) Henüz bir hafta bile olmadi düzenli spor yapmaya baslayali ama inannin bana bacaklarimda ve popomda selülitlerim eskisi kadar belirgin durmuyor ve 1 kilo daha zayif görünüyorum tartidada,hicte fena degil bence bukadar kisa bir süre icin ....
yeni üye oldugum icin katilim fazla olmaya bilir ama ben hic bikmadan hergün pedalleri cevirmeye devam edip gelismeleride sizlerle paylasacam,belki kilolarimdan kurtulmam aylar sürecek belki 1-2 seneee.. ben birkac hafta yapipta olmuyor diye pes etmicem kararliyim ve basaracam insallah.. cünkü tembellikten bugüne kadar veremedim aldiklarimi,, hareket ettikcede mutlaka zamanda alsa tartida degismeler olacaktirr.. UMUTLUYUM :-)
Bu arada boyum 1.62 kilom suanda 74 ama ince kemikli oldugum icin görenler asla tahmin etmiyor bukadar agir oldugumu :-D
ilk hedefim 70 e düsmek motivasyonumun artmasi icin ama asIL hedefim 55 kilo olmak.. uzun zaman icinde basarabilecegime inaniyorum.. hepimize kolay gelsin hanimlar ......

bİsiklet işe yarıyor. özellkle dümen kısmı yaylı olanlar var üzrine doğru cekiyorsun. gecen sene 2 hafta kullanmıstm düzenszdim ama kollrmdaki yağ kasa dönşmştü:KK15:

bİsiklet işe yarıyor. özellkle dümen kısmı yaylı olanlar var üzrine doğru cekiyorsun. gecen sene 2 hafta kullanmıstm düzenszdim ama kollrmdaki yağ kasa dönşmştü:KK15:

gercekten yariyor, daha bir hafta olmadi ama popomda ve bacaklarimdaki degisimi farkedebiliyorum, cok cabuk toparliyor ve asiri terletiyor..ilk 10 dakikadan sonra saclarimin arasindan terlerin sIzdigini hissediyorum, buda gercekten enerji yaktiginin bir kaniti gibi zaten :-))
ara vermissin ama bence sende tekrar günlük kullanmaya basla, belki birbirimize destek olmus oluruz bu sayede :-))

bende bisiklet sürüyorum.çalışırken hergün yapamıyordum ama 2 haftalık izne ayrıldım hergün 30+30=60 dk sürüyorum.
kesinlikle fark ediliyor,bunun yanında yediklerimede dikkat edicem ve 2 haftada 5 kg. vermeyi hedefliyorum.

bende bisiklet sürüyorum.çalışırken hergün yapamıyordum ama 2 haftalık izne ayrıldım hergün 30+30=60 dk sürüyorum.
kesinlikle fark ediliyor,bunun yanında yediklerimede dikkat edicem ve 2 haftada 5 kg. vermeyi hedefliyorum.[/QUO

yediklerine dikkat ediyorsan sporla birlikte mutlaka basarirsin zaten.. hep istikrarsiz davrandigim icin yol katedemedim, basladim ve iki üc hafta sonra biraktim herseferinde,sabirla devam edelim..hem kilo vermekte bitarafa dursun, gercekten insanin vücudu sekilleniyor, e tabii birde saglik kismi var bu isin..gelismeleri yazarsin sende insallah bize BayanRuj :-)

yasadigim yerde bugün babalar günü nedeniyle tatil,ise gitmedim, uzun uzun uyudum, simdi kahvemi iciyorum ve sonrasinda isinmak icin evi toparlayip hic dinlenmedende 1 saat kondisyon bisikletimi kullanacam..bugn tatil oldugu icin aksam vaktindede bir saat kadar spor yapmayi düsünüyorum..yanliz biseyi bildirmem lazim, ben kas yapici modda kullanmiyorum,düsük ayarda ve orta tempoda kullaniyorumki vücudumda sisme olmasin diye,yani maksat hareket olsun amacli yapiyorum..hadiii bakalim üsenmekkk yokkk :-))))))

bütün gün evi toparlayip temizlemekle gectigi icin baya bir yoruldum ve sadece 20 dakika pedal cevirmeye firsatim oldu ama simdi aksam yemegimi yedim ve bir iki saat dinlenecem diziler baslayana kadar..dizi basladiiginda geciyorum karsisina ve bitene kadar pedal ceviriyorum,inanin nasil o vaktin gectigini bile anlamiyor insan,yani cok sIkIcI olmuyor spor yaparken dizi yada programlari seyredince, bi deneyin derim kizlar..bu saatten sonra artik hicbirsey yemicem insallah :-))
birde bana patates, ekmek ve pirinc asiri dokunuyor, vücudum sisip ödem yapiyor ve en az iki gün rahatsiz oluyorum..ekmek eve hic almam zaten,cok nadir kullanirim ama pirinc ve patates bazen yemeklerin yaninda yada icinde kullaniyordum, bunlari tamamen kesiyorum bir süree, en azindan biraz olsun kilomda fark görmeye baslayana kadar..
birde yarindan itibaren kendime light corbalar ve bulgur pilavi yapip dolaba koyacam, cünkü isyerine meyve götürüyorum ve sabah öglen meyveyle gecistiriyorum oturarak calistigim icin.bir fincan kahve ve meyve cayida iciyorum calisirken..eve geldigimde acliktan bayilacak gibi oldugumdan ne varsa hazirda onu götürüyorum,mesela dn masanin üzerinde 3 kücük dilim kek birakmis erkek arkadasim ve ben geldigimde ac kurtlar gibiydim ve hemen onu götürdüm hazirda yiyecek bisey olmadigi icin :-(( ..bunu engellemek icin dolapta kalorisi düsük ama doyurucu yemekleri hazir bulundurmayi düsünüyorum bundan sonra,tabii yaninda mutla ayran,yogurt yada salatayla birlikte ..

Gururlaaaa söylüyorumkiii bugünüde sporu kirmadan atlattimmmmmm, benim gibi tembel bir hatun icinnn süper bisey bu azimle devam etmek..artik kesinlikleee girtlagimida tutacammm bugünden sonra..en azindan aksamlari hicccccc birsey yemicem, bikac lokma bile olsaa..bahsetmistim benden 3 yas kücük ve manken gibi bir erkek arkadasimin oldugundan daha önce, simdi kurdugum hayal ne biliyormusunuzzzz,ben ona söylemiyorum hergn spor yaptigimi, o isten gelmeden önce yapiyorum sporumu ve haberi bile olmuyor,aksam yemekleri yemedigimide söylemicemm ve simdii onun benim zayiflamaya baslayip sIkILastigimi farkedip, ben hicbirsey demedenn onun bunu bana söylemesinin hayalini kurup duruyorum :-))
Kizlarrr duaa edindee artik basarabileyimm yaaa, 8-9 yildir biktim usandim bu fazla kilolardan ve tekrar hafifleyip 36 beden kiyafetleri giyinebilmek istiyorum :-(

Okuyan okumayan herkese günaydin hanimlarrr..dün aksam arkadasima cay demledim ve yaninda cerezi cok seviyor diye biraz ikram ettim, artik aksamlari 6-7 den sonra hicbirsey yemeyecegimi yazmistim ya sizlere, cok gec uyudugumuz icin ( herzaman gece 2-3 arasi ) gerceketen cok acikmistim ama tek bir cerez dahi almadim agzima, kafamda bitirip karar verincede zaten canim istemedi..kilo aldiktan sonra yillarca diyetle yasayipta verip verip geri almaktan vücudumun gördügü zararlari farkedince cok uzun zamandir diyet yapmayi kestim ben,eskiden sürekli cesitli8 diyetleri yaptigim icinde migdem cok kücüldü, metabolizmam zayifladi,kilo alinca kiyafetlerimin icine girebilmek icin litrelerce su icmeyi kestim neredeysee, yanii düsünün onun yapacagi siskinligin bile hesabini yapacak kadar cahilce davranmisim ve son birkac yildir cok az yememe ragmen hic kilo veremedim cünkü yaptigim bu hatalardan dolayi metebolizmam durmus saniyorum yada oldukca yavaslamis :-(
Ama artik aklim basima geldi diyet yapmiyorum,sadece birazcik daha saglikli ve bilincli beslenmeye calisacam ve aksamlari en gec 7 den sonra hicbirsey yemeyip günlük 1 saat sporumuda yapip sabirla beklicemm..
bu arada size iyi bir haberim varr, gecen hafta giyinipte icinde neredeyse patlayacagimi sandigim pantolonumu bugün cok daha rahat bir nefes alarak üzerime gecirdimm :-))
hergün tartilmicam,haftada yada 2 haftada bir, o yüzden kac gram verdigimi,yada verip vermedigimi bilmiyorum ama biseyi biliyorumkii, vücut spora kisa zamanda tepki veriyor ve pantolonumun icinde bugün nefes alabiliyorummmmm :-))
Bu sabah kalkinca önce oda sicakliginda büyük bir bardak su ictim ac karnina, sonra her sabah oldugu gibi bu sabahta bir fincan sekersiz ( tatlandiricili ) kahvemi ictim ve isyerine geldim, oturarak calistigim icin buraya yine herzamanki gibi 4-5 cesit meyve getirdim ve az önce bir muz yedim, kalanlarinida her 1,5- 2 saatte bir tüketecem ve arada su ve meyve cayida iciyorum mesai bitene kadar..evdede domatesli bulgur pilavi yanindada ayranla bugünkü menüyü tamamlicam :-))
Hepimizin ideal kilolarimizda ve hayatimizin kalanini dahada güzellesmis gecirebilmemiz dilegiylee ;-)

Simdilik hickimse yorum yazmasada ben yinede günlük raporumu vermeye devam edecem basarana kadar ve basardiktan sonrada basarmak isteyen birilerine örnek olmanin gururunu yasicam insallahh...
bugn cok yorgunum,öglen alisverise gittim, asagi yukari 2 saatten fazla sürekli hareket halindeydim.alisveriste en gzel kiyafetler hep 36-38 bedendeki insanlar icin dikilmisti sanki, gecen haftada oldugu gibi düsük moralle eve döndüm tabii :-((
eve gelir gelmez hemen spor kiyafetlerimi giyindim ve yarim litre suya limon sikip tatlandiriciyla tatlandirip yanima aldim..karsimada laptopumu actim, izledigim dizilerden birini sectim ve basladim pedalleri cevirmeye..o yorgunlumun üzerine tam 1 saat spor yaptim, sporuma sadik kaldigim sürece mutlaka incelecegimden eminim..VE BiRGN BENDE BURAYA BASARI ÖYKÜMÜ YAZACAM KIZLARR

Günlüğün hayırlı olsun canım. Bende 40-42 bedenden 36-38 bedene düşmeye çalışıyorum. Uzun ve zorlu bir yol, umarım birbirmizi motive edebiliriz burada. İnşallah hep beraber başarılı olacağız.:KK16:

Günlüğün hayırlı olsun canım. Bende 40-42 bedenden 36-38 bedene düşmeye çalışıyorum. Uzun ve zorlu bir yol, umarım birbirmizi motive edebiliriz burada. İnşallah hep beraber başarılı olacağız.:KK16:

Tesekkür ederim canim, inaniyorum artik basaracagimiza,cok defalar deneyip istikrarsiz davrandim.. aslinda verilemeyecekte bir kilomuz yokkiii..15 kilo versem yeter bana ama 20 verebilirsem harika olur tabiki..insanlar imkansizi basariyorlar okuyorumda 120-130 kilodan 40 bedenlere düsenler var.. onlar imkansizi basariyorsa biz bukadarcik kilodan kurtulamazsak ayip yani bize :-))
umarim dedigin gibi birbirimizi motive edip bu zorlu yolu keyifli ve daha kolay hale getirebiliriz canim, sagoll..

bu sabah kalktim ve arkadasimda evde oldugu icin güzel bir kahvalti hazirladim,
iki dilim tam tahilli ekmek, 1 yumurta, bir dilim beyaz peynir ve yanindada bolca domates salatalik ve bir tanede yesil biber yedim, iki bardakta tatlandiricili acik cay ictim..simdi evdeki günlük yapilmasi gerekenleri tamamlayip sporumuda yaptiktan sonra dusumu yapicam.. herkese iyi pazarlar..

Tesekkür ederim canim, inaniyorum artik basaracagimiza,cok defalar deneyip istikrarsiz davrandim.. aslinda verilemeyecekte bir kilomuz yokkiii..15 kilo versem yeter bana ama 20 verebilirsem harika olur tabiki..insanlar imkansizi basariyorlar okuyorumda 120-130 kilodan 40 bedenlere düsenler var.. onlar imkansizi basariyorsa biz bukadarcik kilodan kurtulamazsak ayip yani bize :-))
umarim dedigin gibi birbirimizi motive edip bu zorlu yolu keyifli ve daha kolay hale getirebiliriz canim, sagoll..
Bende aynı canım ya okadar iyi anlıyorum ki seni.. Bende 15-20 kilo vermek istiyorum. Ayrıca haklısın 100 kilolar bile veriyolar.. İnşallah başarabiliriz:KK15:

merabalar ben bisikleti görünce hemen başlığa girdim eve bir spor aleti almak istedim ama bisiklet konusunda gözümü çok korkuttular bacaklarım çok kalın ben de koşu bandı aldım bir haftadır kullanıyorum henüz bi faydasını görmedim siz bacaklarınızda bi değişiklik farkettiniz mi?özellikle alt bacak kısmım çok kalın:KK43:

merabalar ben bisikleti görünce hemen başlığa girdim eve bir spor aleti almak istedim ama bisiklet konusunda gözümü çok korkuttular bacaklarım çok kalın ben de koşu bandı aldım bir haftadır kullanıyorum henüz bi faydasını görmedim siz bacaklarınızda bi değişiklik farkettiniz mi?özellikle alt bacak kısmım çok kalın:KK43:

canim bisikletle ilgili her denilene inanma cünkü insanlarin bircogu yanlis kullaniyor, kalca ve bacak inceltmek ve sellitlerden kisa zamanda kurtulmak icin en ideali kondisyon bisikleti..ben 1 haftadan fazkadir calisiyorum ve evet simdiden sIKIlasmaya basladim ve bacaklarimdada fark var popomdada..
sen artik kosu bandi almissin ama iyi haberim var :-)) ablam iki cocuk dogursu arka arkaya ve kosu bandinda günde sadece yarim saat yürüyerek 10 kilo verdi ve 4 kilo daha vermis en son gördügmden bu yana..bisiklet kullanacaksanda zayiflamak icin en düsük ayarda ve orta tempoda yapacaksin sporunu, eger ayari yüksek calisirsan ozaman sisirebilir tabiki..

canim bisikletle ilgili her denilene inanma cünkü insanlarin bircogu yanlis kullaniyor, kalca ve bacak inceltmek ve sellitlerden kisa zamanda kurtulmak icin en ideali kondisyon bisikleti..ben 1 haftadan fazkadir calisiyorum ve evet simdiden sIKIlasmaya basladim ve bacaklarimdada fark var popomdada..
sen artik kosu bandi almissin ama iyi haberim var :-)) ablam iki cocuk dogursu arka arkaya ve kosu bandinda günde sadece yarim saat yürüyerek 10 kilo verdi ve 4 kilo daha vermis en son gördügmden bu yana..bisiklet kullanacaksanda zayiflamak icin en düsük ayarda ve orta tempoda yapacaksin sporunu, eger ayari yüksek calisirsan ozaman sisirebilir tabiki..

aa ben de yol arkadaşım nereye kayboldu diyordum bu başlık senin miydi:)peki başlıyor muyuz?

X