Sevgilim evlatlık ya da babası farklı

evde babası yokken küçüklüğünde eve adamların gelip gittiğini gördüğünü söylemişti ama baya küçükmüş o nedenle çok sonradan fark edince de bir şey dememiş kimseye.

Bu doğru olabilir. Kocası işteyken eve erkek alan kadınlar var.

Hiç inanmayan Esra Erol’u izlesin.

O yüzden hayır yapmamıştır diyemem.

Zaten çok saçma diyelim ki evlatlık konu sahibine ne ?

Bi de bisürü kardeşi varmış adamın, evlatlık çocuk alanın bi evladı olur.

Zaten çocuğu olmadığı için alınır ya evlatlık :)

Adamı manipüle edecek bak sana evlenirken kese açmıyorlar demek ki evlatlıksın diye
Evet konu sahibini alakadar etmez ama kaçırdığınız bir detay var. 0 kan grubuna sahip anne babanın sadece 0 kan grubuna sahip çocukları olabilir diye biliyorum.

Ayrıca eve erkeklerin girdiğini iddia edip annesine bu damgayı yapıştıran da sevgilisi asıl problem onda bence.

Son düzenleme:
keşke bu kısım şaka olsa idi.
o halde annenin Bombay tipi kan grubu ihtimali olamayacağını size düşündüren nedir?
Yanlış biliyorsunuz. O dediğiniz bahsedilen ihtimal için geçerli değil. Ebeveynlerde ab olması lazım bunun gerçekleşmesi için.

Bazı şeyler değişmez istisnalar ortadadır zaten. Yukarıda bahsettiğimiz gibi. Çocuğun 0 kan grubu olması gerekiyor normal şartlarda.

Evet konu sahibini alakadar etmez ama kaçırdığınız bir detay var. 0 kan grubuna sahip anne babanın sadece 0 kan grubuna sahip çocukları olabilir diye biliyorum. Başka bir ihtimal var mı bilmiyorum.

Ayrıca eve erkeklerin girdiğini iddia edip annesine bu damgayı yapıştıran da sevgilisi asıl problem onda bence.

Yanlış biliyorsunuz. O dediğiniz bahsedilen ihtimal için geçerli değil. Ebeveynlerde ab olması lazım bunun gerçekleşmesi için.

Bazı şeyler değişmez istisnalar ortadadır zaten. Yukarıda bahsettiğimiz gibi. Çocuğun 0 kan grubu olması gerekiyor normal şartlarda.

birkaç mesaj üstte bir hanım açıklamıştı.
bombay olan kişinin kan grubu, testlerde 0 çıkar.

burada anne ya da babanın birisi gerçekten 0 iken diğeri bombay olabilir. (ha normalde ikisi de bombay da olabilir, ama bu trilyonda bir ihtimal. ancak anne baba yakın akraba/hint ise o zaman olasılık hesapları şaşar)

olası şey: biri gerçekten 0 iken diğeri bombay ise çocukları her grup olabilir (a,b, ab, 0)

diğer olasılık --ki bu bombayden daha yüksek bir olasılık-- . kan grubu testi yanlış yapılmış/yanlış çıkıyor olabilir, hele ki eski sistem antikor testlerinde hata daha da yüksekti, eski teste göre devam ediliyorsa çok zayıf kalan sinyalden dolayı grup belirlenirken 0 denmiş geçilmiş anne ya da baba aslında A olabilir. (teknik olarak aslında zayıf A ya da zayıf B denilen gruplarda sık görülen bir sorun bu)
anne babaya hayatlarında hiç kan verilmemiş olabilir ki verilmiş olsa bile 0 verilince sorun olmamıştır.

bunlardan daha düşük bir diğer olasılık kimera denilen bir durum var, kan hücresi başka yumurta veya sperm hücresi başka genetik bilgi taşıyor olabilir insanın. kan kimerası da olabilir o da benzer bir durum.

bunlardan daha daha düşük bir başka olasılık genetik materyalde yaşanan bir mutasyonla anne babanın kan brubundan (ikisi de gerçekten 0 iken mesela) çocuğun farklı bir grubu olabilir.

genetikçiyim.

bu ihtimali elesek dahi yine de halen öyle olabileceği yönünde nadir görülen olasılıkta da olsa farklı ihtimaller var. ayrıca chimeraism ya da mosaicism gibi vakalar ya da genetik mutasyonlar çıkıyor karşımıza küçük bir arama yapıldığında bile.
öte yandan ben bu alanda eğitim almamış bir birey olarak bilmiyor, eksik ya da yanlış biliyor olabilirim ama bir hemşirenin bu ihtimallerdan habersiz olması bana pek olası gelmedi. açıkçası ben bu sorunun gerçekliği konusunda şüpheliyim.
gerçekse de beni Türk hemşirelerine bırakmasınlar.

Annesine toz konduran karisina neler etmez.
Ohooo sonra o anneler bi kıymetli oluyo bi kıymetli oluyo. Kazara evlenirlerse daha o adam tepesinde kükreyecek konu sahibinin onomlo nödön göröşmöyon no olmoş sono boçok çöktöysöööö diye.

Ohooo sonra o anneler bi kıymetli oluyo bi kıymetli oluyo. Kazara evlenirlerse daha o adam tepesinde kükreyecek konu sahibinin onomlo nödön göröşmöyon no olmoş sono boçok çöktöysöööö diye.
Buna katiliyorum, ama belliki ahlak anlayisinda problem var er kisinin. Yani kolaylikla yaftaliyor bir kadini, heleki annesini. Ben en cok buna takilirdim acikcasi.

Buna katiliyorum, ama belliki ahlak anlayisinda problem var er kisinin. Yani kolaylikla yaftaliyor bir kadini, heleki annesini. Ben en cok buna takilirdim acikcasi.
Evet, yarın konu sahibine de böyle esip kükreyip akşam yatağa gelmiyon mu diye şarlayacak. Çabuk unutuyor olması ciddi problem. Ona göre herkes unutmalı çünkü. Belli ki evde gördüğü bu. Böyle yetişmiş. Ölümüne kavgalar edilip sabah şen şakrak kahvaltıya oturuluyorsa demek.

Eşinin ailesiyle görüşmemek için yok yere saçma sapan bahaneler uyduranları çok gördük burada ama siz çıtayı bambaşka bir yere taşıdınız, tebrik ederim.

Daha sevgiliyken yaranmak için hastane işlerine kadar koşturursanız sonra böyle mesafe koymak için ne yapacağınızı şaşırırsınız.
Sevgilinizi sömürüyorlarsa ve o da izin veriyorsa zaten evlenilecek biri değildir. Zorla oldurmaya çalışmanın anlamı yok.

Anne baba 0 RH pozitif kan grubuna sahipse çocukları A RH pozitif kan grubuna sahip olamıyor muymuş?

Sırf annesi babası evlat ayrımı yapıyor veya ailesine benzemiyor diye böyle bir tanı koymak imkansız. Sevgilinizin de bu konuda şüpheleri varsa gizliden dna testi yaptırsın bence.

benim eski sevgilim sağlık anlamında çok zor bi dönemden geçmişti birkaç hafta kadar
detay veremiyorum burda ama kesinlikle yalnız bırakılmaması gereken bi dönemdeydi
ama hastalık, hastane süreçleri falan böyle şeyler yaşadık
ailesi başka şehirde yaşıyor ve ailesinden kimse yanına gelmedi
ben ilgilendim herşeyiyle . çok bozuldu tabi bu duruma, ailesine
ailesini o dönem herkes çok eleştirdi ben asla ağzımı açıp tek bi laf etmedim. eleştirmedim bile ailesini
ki tüm kahrını çeken bendim o sürecin
bi süre sonra ailesiyle tekrar canım cicim oldu sanki o dönem hiç yaşanmamış gibi
o dönem hissettiği değersizliğe bi sünger çekti ve ailesini bağrına bastı
ben olsam o aileyle arama kesinlike mesafe koyardım ama o koymadı. hatta daha da mıç mıç oldu hayatımdan çıkmadan kısa süre evvel
ailevi konular dikkat isteyen konular .
Sen zaten mukemmelsin sinocum. Her xaman da en dogrusunu yaparsin. Akilli davranmak lazim bu konularda. Ben bile burda anneme kizip bir konu acmistim. Herkes anneme kizip laf edince sinirlendim ustune. Hani ben soyleneyim ama insanlar sadece dinlesin geçsin modu oluyor aile söz konusu olduğunda. Annen de ne bicimmis öyle dendiği an sen kendi annene bak diyesim gelmisti. Aile konusu hassas gerçekten de. Herkes şikayet eder ama biseyler tekrar düzelince sen de benim anneme şunu demiştin kalır sadece.

kendi anasına o..pu damgası vuran bi erkekle evlenmek istediğine emin misin ?
ne demek babam yokken adamlar gelip gidiyordu falan ?
sana bunu söylediğine göre demek ki kendisi şüphelenmiş babasının aslında babası olmadığından ?
Kız onu o anlamda mı demiş adamlar gelip gidiyordu diye. Ben şey anlamıştım. Bir grup mafya takim elbiseli kara gozluklu silahlı adamlar grup halinde eve gelip gidiyordu . Belki sevgilimi bebekken onlardan biri kaçırdi diyor sandim, ailesi de işin içinde diye supheleniyor. Kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi öyle şey yapmak için eve erkek almak için kastettigini... e yuhhhhhhhhh diyorum

Resesif gen diye bir şey var ya hani tüm bu saydığınız şeyleri olabilir kılıyor? İnsanlar size yardımcı olmuyor diye eve gelip giden erkekler varmış diyerek kayınvalidenize ahlaksız damgası vurmaya çalışıyorsunuz kendi gözünüzle bir şey görmemişseniz iftiraya girer bu yaptığınız. Daha aileye girmeden ortalığı karıştırmaya başlamışsınız Allah ıslah etsin.
Sıfır kan gruplarının resesifleri olmuyor ama belki aile bireylerinden bir tanesi kan grubunu yanlış biliyor olabilir. Türkiye'de milyonlarca insan kan grubunu yanlış biliyor. Bir de neyi amaçlıyor acaba, bunu söyleyecek, sevgilisi maddi manevi rest çekecek sanıyor. Kimse kolay kolay ailesine sırt dönmez. Ayrıyeten aile faciasına da yol açabilir.

Kız onu o anlamda mı demiş adamlar gelip gidiyordu diye. Ben şey anlamıştım. Bir grup mafya takim elbiseli kara gozluklu silahlı adamlar grup halinde eve gelip gidiyordu . Belki sevgilimi bebekken onlardan biri kaçırdi diyor sandim, ailesi de işin içinde diye supheleniyor. Kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi öyle şey yapmak için eve erkek almak için kastettigini... e yuhhhhhhhhh diyorum
Hayal dünyaniza sapka çıkarıyorum yahu, benim 4. Sirada falan ancak aklima gelir bi takim mafyatik adamlar meselesi.

Ben ilk mesajimda da yazdim, konu sahibi, bu eve adamlar girip cikiyordu konusu nasil acildi? Konu nasil buraya geldi, nasil kapandi? Sevgiliniz ne demek istedi tam olarak?

Bu konuya karışma hakkınız yok ki sizin. Evlatlıksa veya üveyse onların bileceği eş. Sevgiliniz halinden şuan memnun belli ki. Siz niye irdeliyorsunuz ki? Zira sevgiliniz mutsuz olsaydı, bir ayrıl görseydi kendisi bunu araştırırdı. Lisede, ortaokulda hepimizin öğrendiği bir konu bu. Hepimiz öğrenciyken anne babamızın kan grubundan kendimizin ki uyuşuyor mu diye bakmıştık. Sevgiliniz de farkındadır durumun. Mendel kuralına bakarsak evet anne baba 0 kan grubundaysa çocuğun A kan grubu olmasının imkanı yok. Ama değişken bir durumları var mıdır bunu biz değil genetikçiler bilebilir. Ayrıca ailenin veya sevgilinizin kan grubuna da yanlış bakılmış olabilir. Geçen aylarda biri için kan vermeye gittiğimde bir adam kan grubunu senelerce yanlış biliyormuş mesela, kan veremeyince anlaşılmıştı.
ama inanılmaz karışıyorlar huzurumuz kalmadı artık. Senelerdir kendimize geleceğimize birikim yapamadık. Bir yol kat edemedik
Ayrıca sizin derdiniz bu benim anladığım kadarıyla. Ama yanlış yolu seçmişsiniz benden demesi. Tehlikeli sular bunlar, ben sizi biraz kurnaz gördüm.
Birikim olayı sizin sevgilinizin elinde olan bir şey. Sevgiliniz biraz sorumluluk alıp ailesine maddi olarak rest çekip "ben hayatımı kuracağım, maddi olarak benden beklentiniz olmasın" demesi lazım. Hiç aileyi karıştırıp, sevgilinizi ailesinden uzaklaştırma yoluna gireyim demeyin.

Evet, yarın konu sahibine de böyle esip kükreyip akşam yatağa gelmiyon mu diye şarlayacak. Çabuk unutuyor olması ciddi problem. Ona göre herkes unutmalı çünkü. Belli ki evde gördüğü bu. Böyle yetişmiş. Ölümüne kavgalar edilip sabah şen şakrak kahvaltıya oturuluyorsa demek.

Yani dedigin dogru, bazi ailelerde bunlar cok siradan ithamlar, anneler kizlarina or*, ogullarina pu diye konusup sonra gulerek hayatlarina devam ederler.

Merhaba arkadaşlar, uzun zamandır bir ilişkim var. Ve sevgilimin ailesiyle akrabalarıyla tanısıgım. Sevgilimin ailesinde gördüğüm kadarıyla çirkin ve baskın genlere sahipler. Fakat erkek arkadaşım hem ten hem saç hem göz vücut her şeyiyle ailesinden akrabalarından çok ayrılıyor. Karakter olarakta çok farklılardı. Ve bana bir keresinde evde babası yokken küçüklüğünde eve adamların gelip gittiğini gördüğünü söylemişti ama baya küçükmüş o nedenle çok sonradan fark edince de bir şey dememiş kimseye. Bende çok önemli bir detay fark ettim. Anne 0+ baba 0+ kan grubuna sahip fakat sevgilim A+ grubundan. Yani ya babası değil ya da evlatlık. Şu anda da biz ileriye dönük kararlar almaya çalışıyoruz ama ailesi hiç destek olmuyor hatta ondan beklentileri var bu yüzden de biz kendi hayatımızı kuramıyoruz. Diğer çocuklarına hiç para hesabı yapmıyorlar ama sevgilime gelince hep bir para hesabı. Hiç yardımcı olduklarını da görmedim. Bu durumda da haliyle artık gidip gelmek de istemiyorum içten içe. Aramda kötü olmaya başladı, ne yapacağımı bilmiyorum siz ne tavsiye edersiniz
Aaa kan grupları aynı olunca çocuğu ki farklıysa onların olmuyormu çocuk ay ilk kez duydum doğrumu bu?

Hayal dünyaniza sapka çıkarıyorum yahu, benim 4. Sirada falan ancak aklima gelir bi takim mafyatik adamlar meselesi.

Ben ilk mesajimda da yazdim, konu sahibi, bu eve adamlar girip cikiyordu konusu nasil acildi? Konu nasil buraya geldi, nasil kapandi? Sevgiliniz ne demek istedi tam olarak?
Ben hatta yukarida da yazmıştım kaçırıldı diye mi supheleniyorsunuz diye. Hemen araştırmacı gazeteci kimliğiyle googleda kan uyumlarina bile baktım. Bir ara hastaneden çocuk kaciriliyordu falan ya eskiden. Bir de adam değil de adamlar olunca gözümün önüne direkt silahlı bir grup adam geldi. Üç beş kisi geliyor ucu kapıda bekliyor falan. Kırk yıl düşünsem benim de aklima diğeri gelmez. Herkes konu sahibine neden yukselmis diye şaşırarak okuyordum bende . Bu ara çok polisiye izliyorum ben.

X