Sezeryan oldum sütüm hala yok 3 gün olacak. Mama ile destekliyoruz.

kubrahanimderler

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2024
5
-1
25
kızlar çarşamba günü sezeryan oldum sütüm gelmiyor hala ucunu sıkıyorum 2 3 damla sarı gibi bişeyler geliyor ama devamı yok. Üzülüyorum bebeğime mama veriyorum kaynanam eşim üzerimde baskı yapıyor süt içir emzir birinden süt bulalım diye sanki benim elimde ne yapmam lazım. Çok gerginim ağlıyorum mama veriyorum diye

Gergin olursan hiç gelmez beslac damla ve dut kurusu hoşafı gibi yapıp icebilirsin birde bolbol emzir emzirdikce süt kanallarin genişleyip gelecektir

kızlar çarşamba günü sezeryan oldum sütüm gelmiyor hala ucunu sıkıyorum 2 3 damla sarı gibi bişeyler geliyor ama devamı yok. Üzülüyorum bebeğime mama veriyorum kaynanam eşim üzerimde baskı yapıyor süt içir emzir birinden süt bulalım diye sanki benim elimde ne yapmam lazım. Çok gerginim ağlıyorum mama veriyorum diye
Canım önce ağlama ve kimseyi takma..sezeryanda süt sonradan iniyor. Bende inat ettim ağrılarım vardı hiç uyumadım bebeği mememe dayadım emcikledi sabaha kadar. Sonra banyo filan yapınca süt geldi. Benim yanlışım dinlenmemek oldu. Ve bilsem elimle sağardım kolostrumu. O öyle sarı ve az geliyor ama bebeğe şifa resmen bir damlası bile çok iyi bebek için az çok demeden bir pet bardağa elinle sağ şırınga ile icirt. Makina kullanma memeler çok hassas yara yapıyor. Sonra güzelce memende dursun bebek hiç endişe etme Allah gönderiyor o sütü. Bazende bebek emer gibi olur ama ağzı yetmez çekmeye yine de üzülme sen sagmaya devam et . Asla biberonla doyurma yavruyu alismasin meme ucunu tutamaz sonra. Sakin ol önce tmm mi

Benim sütüm de böyle damla damla başladı bebek emdikçe arttı

Canım senin stresinde etkiliyor hiç kafana takmamaya çalış. Bebeğin doyuyor şu an açlıktan ağlamıyor şükürler olsun. Mamasını ver ama sık sık bol bol emzir inan sütü getiren şey bebeğin emmesi. Dut kurusunu kaynatıp içersen gerçekten çok faydası oluyor. Sıcağa yakın ılık duş bol su ve dinlenmek hepsi süte iyi gelen şeyler.

Bebek sürekli memede olsun. Sürekli emzirin gelir

Bende sezaryen doğum yaptım aynı sizin gibi çarşamba günüydü 1 hafta 10 gün sonra adam akıllı sadece anne sütü ile beslenmeye başlamıştı bebeğim. Sürekli emzirmeniz ve stres yapmamanız gerekiyor bebeğin açlığı tokluğu konusunda da mama verebilirsiniz demişti doktorumuz ama bunu içgüdülerinize göre yapın onun içinde vesveseden uzak olmak yani stres yapmamak gerekiyor. Hiç merak etmeyin o süt gelecek 🙂

Hiç üzülmeyin.Ben de sezeryanla doğum yaptım.ilk zamanlar sütüm yoktu mama ile karışık gittim.1 hafta kadar Sonra mamayı bıraktık.yapmaniz gereken şey bol bol emzirmek ve su içmek.Ne kadar emse o kadar iyi.kayinvaliden ile eşin çok konuşmasında sana destek olsunlar.yemek bulaşık çamaşır halletsinler,siz bebeğinize bakın ve dinlenin.sut gelir mutlaka

Sakın kalın öncelikle şunu bilmek lazım süt Bebek emince gelir 2 sezaryen oldum ilkinde ebe geldi meme ucunu sıktı 2-3 damla süt geldi ooo sütun iyi geliyor dedi hop bebeğe verdi tutmadı birdaha verdi başında tutana kadar bekledi tecrübeli biri size yardımcı olmalı oğlumda ebe ameliyathanede tutturdu ten temasında emdi öyle götürdü odaya geçtim direk tutturdu memeyi çocuk ilk gün resmen 4-5 damla süt için emiyordu boşa kürek gibi 2. Gün geldi tamamen süt ebe yönünden çok şanslı olmak gerek ama hiç bir pompa bebek kadar çekemiyor.

Ben normal doğum yapmama rağmen iki gün sonra süt geldi. Sıcak duşa girdim goguslerime masaj yaptım hatta o sıra süt gelsin diye yalvardım resmen uzun süre sıcak su tuttum ve o gün geldi sütüm. Öncesi zaten kolostrom oluyor sarımsi az az oluyor normal olan o hiç stres yapmayın bebeği hep memede tutun süt tabiki gelecektir. Bebek emdikçe siz strese girmedikce hiç bir sorun olmadan süt dolar zaten. Ben ilk iki gün şırınga ile mama verdim biberon meme reddi yapıyor diye. Parmağımı veriyordum parmağı emerken şırıngadan mama sıkıyordum.

Bende hamileyim son hafta geçen gün ebe dedi ki eve gidince ılık bir duş al göğüslerine masaj yap sakın korkma sütü herkesin geliyor stres olursan sorun olur dedi.
Size hastanedeki görevliler emzirme düzenini öğretti mi öğretene kadar çıkarmıyor dedi bir arkadaşım. Belki yanlış tutuş sebebi ile çocuk kavrayamıyorsa gelmiyordur çünkü siz mucizevi bir şekilde bebeğinizi besleyebilecek düzendesiniz 🥰 stres mi tetikledi acaba kıyamam üzülmeyin

Canım o iki üç damla dediğin işte senin sütün. Bebeğinin midesi minik bir kiraz kadar ve senin sütün ona yetecek zamanla💕 kayınvaliden şu an ego mastürbasyonu yapıyor sen onu sallama hiç. Gir duşunu al uzun uzun. Banyoda memelerine masaj yap. Bebeğinle birlikte uzanın yatağa kokla onu öp bol bol. Nasıl artacak sen bile inanamayacaksın. Bebeğinin bezlerini kontrol et 5-6 ıslak çişli bez alıyorsan tamamdır. Değilse biraz kaşık biberonla mama ver. Kontrole gittiğinizde doktorun seni yönlendirecektir. Doktorundan başka kimseye kulak asma tamam mı?

Ben genetik olarak şanslı olanlardandım daha doğumdan 2 hafta önce süt gelmeye basladi sezeryan oldum bende ama sütte hiç sorun yaşamadım bol bol su, dinlenme, bulgur pilavı, taze yeşillikler çok güzel süt yapıyordu bende

Birinden süt bulalım mı? Ne münasebet ya ay sinir oldum! Gelmezse gelmez yani Allah ın takdiri.
Siz tabii yine deneyin içiniz rahat etsin her şeyi yapın gelmezse gelmez napalım. Su için bol bol kimseyi duymayın streste etkiler çünkü. Badem falan yiyin ve içmese de göğüste kalsın bebek arada bir alın temas edin.

O
sari sütun bir damlasi mamaya bedel siz karnı tok olsa da ağzına verin emsin. Bol su tüketin. Gelmezse de dünyanın sonu değil kendinizi hirpalamayin anne sütü çok onemli ama psikolojisi sağlam kocaman yürekli sevgi dolu bir anne daha önemli.saglkkla büyüsün.

Merhaba
Öncelikle sakin ol mutluluk hormonu sutu ilerletir ve mama vermeyi bırak. Doyunca seni emmez emmeyince süt gelmez. Doğru bir şekilde kahve rengi kısmı ağzına giriyor mu ? Uzun uzun emzir bu epidural de sutu geç getiriyor benim 2. Çocuğum genede sutum 3 gün sonra geldi . Sarilik oldu olsun önemli değil 16.7 ye kadar çıktı emzirdim geçti zaten sarilik olması iyi bir şey sarilik olduğunda enfeksiyondan vücut korunuyor. Sadece takip edilmeli.cok yüksek olmamalı.

Bende sezaryen doğum yaptım aynı sizin gibi çarşamba günüydü 1 hafta 10 gün sonra adam akıllı sadece anne sütü ile beslenmeye başlamıştı bebeğim. Sürekli emzirmeniz ve stres yapmamanız gerekiyor bebeğin açlığı tokluğu konusunda da mama verebilirsiniz demişti doktorumuz ama bunu içgüdülerinize göre yapın onun içinde vesveseden uzak olmak yani stres yapmamak gerekiyor. Hiç merak etmeyin o süt gelecek 🙂
Merhaba gule gule büyütün bebeğinizi birseyi merak ettim planlı sezeryan miydi yoksa sanciniz veya suyunuz geldi dogum baslayinca mi sezeryan oldunuz süt için soruyorum:)

Gelen süt konsantre süt zaten fosur fosur gelmiyor. Bebeğinin migdesi doğduğunda kiraz kadar kimse soylemiyormu etrafinizda. Sonra kayısı bir hafta sonrası yumurta büyüklüğünde. Ne bekliyorsunuz memenizden kilolarca süt mü . ? Emzirdikce gelicek bebeğine yetecek olan süt. Ne kadar emerse okadar süt öbür öğünde hazır oluyor. Bol bol sık sık uzun uzun 3 ay boyunca memenizde kalacak şekilde düşmeyecek şekilde bıkmadan usanmadan emzirin sütünüz artacak. Daha sonra emzirme süre ve sıkligi düşüyor. bir damlası bile değerli o sütun. Lütfen bıkmadan usanmadan sık sık emzirin biberonda uzak durun
Kaşık biberonla verin veriyorsaniz mama . Emzirme sonrası makinayla sağım yapın 15 er dk. Bol su için 4 litre kadar. Bukadar yapmanız gereken. Ve bol bol sütüm var su bardak su kadar sütüm dolacak sütüm bebeğime yetiyor diyin motive edici şeyler söyleyin.

Hayırlı olsun sağlıkla büyütün bebeğinizi ❤️ stres üzüntü malesef daha çok etkiler böyle durumları. Bol bol su için bir de kuru incir kuru üzüm alıp doğrayıp suda haşlayın ve suyundan için bol bol. Bulgur pilavı da süt yapar çoğu kişide.
Süt için damlalar da var satılan. Kendinizi sıcak tutun ve canınızı sıkmayın kimsenin dediklerine kulak asmayın 💪

X