Şimdi yine bana sorunu dersiniz ama siz olsanız ne yapardınız?

Haaa yani eğitim herşey öyle mi? Eşim üni birincisi ve 6 üni akademi anlamda kazanmış birisi. Sizce herşey eğitim mi?
Her şey eğitim değil ama eğitim çok çok önemli bir yer kaplıyor insan hayatında. Madem eşiniz eğitimli ama insan değil ve siz de bunun bilincindesiniz o zaman neden hala o adamla evlisiniz? Sizi eve kapatmış okulda kız öğrencilerle kadın öğretmenlerle muhabbette oh ne ala memleket.

Eşim ünide bir kulüp danışmanı. Cumartesi günü de şehirdışı planları var. Ve gittikleri şehirde ki çocuklara yardım için hediyelik alacaklar. Bugün eşimin mesajına baktım üniden bir bayan hocaya mesaj yazmış ben hediyelik oyuncaklar baktım isterseniz yarın ya da öbürgün birlikte de bakalım alalım. Kadında olur hocam yazmış. Ve bana da yarın araba sana lazım mı diye sordu muhtemelen kendi arabamızla bir bayan hocayla oyuncak almak için gidecekler. Şimdi siz olsanız ne yapardınız? Eşim bildiğimi bilmiyor. Eşimden anlı konum gönderip başka bir arabayla gidip karşılaşmış gibi yapsam suç kimde. Yani uygun mu böyle birşey Allah aşkına
Saçmalamayın Allah aşkına. Ya da saçmalayın ya, adamı rezil edin ortada bir şey yokken. Belki bu vesileyle sizden boşanır da böyle sürekli uçan kuşa selam verdi aldatıyor mu paranoyasından kurtulursunuz. Adam da rahat bir nefes alır.

Bende üni mezunuyum güzel bir mesleğe de sahip olabilirdim falat eşim erkeklerle muhatap olmayayım diye çalışmama sıcak bakmadı.
Şimdi anladım. Kesinlikle gidip basın adamı. Karısını erkeklerle çalışmasın aman aklı kayar diye işinden eden adam bütün kadın iş arkadaşlarına yan gözle bakıyordur. Kişi kendinden bilir işi. Bir tavsiye daha, asla boşanmayın lütfen, bir yuva kolay kurulmuyor.

Haaa yani eğitim herşey öyle mi? Eşim üni birincisi ve 6 üni akademi anlamda kazanmış birisi. Sizce herşey eğitim mi?
Her şey değil ama çok şey. Dedem vefat ettiği için ortaokul terk babam sizin kocanızdan bin kat eğitimli medeni biri. Erkeği kızı yok çocuklarım okusun, gerekirse sırtımda taşırım dedi ve taşıdı da. Benim evimde yaptığınızı ettiğinizi, kendi evinizde de özgürce yapacaksınız, karışan eden olursa beni bulur karşısında dedi. Kızlarım ne isterse o olacak, ne yapmak istiyorlarsa onu yapacaklar dedi. Bizi bırak, bir gün olsun annemin giydiğine gittiğine karıştığını görmedim duymadım. Kız - erkek arkadaşlarımı hep buyur etti. Şimdi bu adam okumamış cahil ama üniversite birincisi kocanız eğitimli öyle mi? En azından bu konuda haklısınız, kocanız sadece iyi notlar alıp mezun olmuş, eğitilmemiş. Allayıp pullamayın boşuna, resmen mahalle barzosu kekosu kusura bakmayın. Böyle adamlar kız öğrenciler için çok tehlikeli. Kızlar okumasın meslek sahibi olmasın sonra erkeklerle muhatap olurlar gibi örümcekli zihniyeti var.

Bu esaretten kurtulmak ya da boyun eğmek sizin elinizde diyeceğim ama yazılanlara göre hamile kalma peşindeymişsiniz. Aman vazgeçmeyin, kekonun nesli devam etsin. Kız çocuğunuz olursa en azından okul masrafı olmaz, oturur evde sizin gibi. Babası ne kadar uygun görürse o kadar gider okula.

Saçmalamayın Allah aşkına. Ya da saçmalayın ya, adamı rezil edin ortada bir şey yokken. Belki bu vesileyle sizden boşanır da böyle sürekli uçan kuşa selam verdi aldatıyor mu paranoyasından kurtulursunuz. Adam da rahat bir nefes alır.
Ben paylaşımlarımda aldatıyor yazmadım hiç
Ayrıca benim kızdığım inkar etmesi söylememesi ve bir yerde de evet yaaa bana o hakkı tanımayan kendisi de yapamaz. Yani kafasına göre karşı cinsle oradan oraya oradan oraya gidemez

Akademik başarı ve eğitimi ayirmak lazım . Muhakeme de önemli tabi ki . Eğitim kalitesi hele ki . Ülkemizin geldigi nokta belli . Size çok şey anlatılabilir ama anlamakta önemli . Benimde inşaat mühendisi arkadasim kocası istedi diye evde oturuyordu. 10 yıllık dostlugumu bitirdim hiçte pişman değilim . Size de cok birşey anlatilacagini düşünmüyorum. Siz böyle gidersiniz

Eğitimsiz birinin evdeki kediden ne farkı var ki? Gerçi kedi bile tuvalet eğitimi alıyor. Çok garip insanlar var.
Ülkede gün geçtikçe her anlamda kalite düşüyor . Bu bence bilerek yapılan birşey . Önceden üniversite mezunu biri ortamda bulununca anlasilirdi . Şimdi ipini koparan mezun. Okulda Prof yok .

Ilk mesaja göre gereksiz kıskançlık yazacaktim ama diger yorumlar bana tencere kapak oldugunuzu gösterdi
Hep diyoruz kadinlar okusun altin bilezikleri olsun diye ama sizin ikinizde de vizyon ve sosyal zeka gelismemis maalesef. Ben olsam diyemiyorum çünkü o kafadaki bir erkekle evlenmezdim.sanirim

Bende üni mezunuyum güzel bir mesleğe de sahip olabilirdim falat eşim erkeklerle muhatap olmayayım diye çalışmama sıcak bakmadı. Haa ayrıca yok eşim torpille değil kendi emeğiyle girdi akademiye. Burada neden diplomaları vurguladığınızı anlamadım. Yani insan hislerini duygularını mesleğiyle ya da eğitimiyle mi biçimlendirmesi gerekiyor sizin için? Hayat bunlardan ibaret mi sizce?

Ben şok.
Malasef konunuzun gerçek olduğuna inanmiyorum.
Erkeklerle muhatap olmayin diye öylemi?
Muhatap olunca ne oluyor? Eşiniz muhatap oluyor kadinlarla mesela. Acaba her erkeği kendi gibi sandiği icin sizi kisitliyor olabilirmi?

İnsanlar genelde hayati unv.de ogrenir.Egitim veren kisilerin ilk once kendisinin egitim almasi gerekir.erkeklerle muhattap olma diye calistirmayan kisiye pardon da sana mi soracagim ben bu okulu emek vererek bitirdim beni sindiremezsin diyemediniz mi? Erkeklerle muhattap olmani istemiyorum ne demek yaaa iranda mi yasiyoruz? Kadinin en buyuk ozgurlugu okumak ve sayin cok akademik kocaniz ozgurlugunuzu elinizden aliyor? Ee o zaman okulda kadin ogrencileri de sinifa almasin malum erkek kadinla muhattap olamaz .Kocaniz 1800 lerde mi kaldi bi kontrol edin bence
Gerçekten İran da durumlar daha iyi . Kadınlar hem memuriyet hemde özel sektörde çalışıyor . Başlarını "zorla" kapatanlar bile bir şekilde ucunu açarak tepkisini koyuyor . Direniyorlar en azından . Burdakilerin kafa çok daha ayrı

Ben paylaşımlarımda aldatıyor yazmadım hiç
Ayrıca benim kızdığım inkar etmesi söylememesi ve bir yerde de evet yaaa bana o hakkı tanımayan kendisi de yapamaz. Yani kafasına göre karşı cinsle oradan oraya oradan oraya gidemez
Aynen aynen, mesela sen çalışamazsın erkeklerle muhatap olmayacaksın diyen kocanıza sen de çalışamazsın kadınlarla muhatap olamazsın diyebildiniz mi? Var mı o cesaret o kendine güven? Höt yapmış oturtmuş sizi. Kafasına göre karşı cinsle oradan oraya gidiyor ve gidecek, burada atıp tutmaktan başka nedir planınız? Diplomam var iş arayacağım bulursam çalışacağım işine gelirse diyebilir misiniz? Sen kadınlarla iş icabı muhatap oluyorsun ben niye olamıyorum, bu kötü bir şeyse sen niye yapıyorsun diyebilecek misiniz? Babanızın evinde de böyle miydi? Erkekle konuşan muhatap olan ahlaksız mıydı?

Koca üniversite de görevli hocanın eşine bak derken? Burada ki kastınız nedir anlayamadım. Bu duygularım olmamasına ya da düşüncelerimi kısıtlamama bir sebep mi sizce? Ayrıca benzer davranışı ben yapsam eşim asla izin vermez...
Eşiniz de normal biri değil öyleyse aynı sizin gibi. Bunda kıskanacak ne var ?
Eşim evlenmeden önce bir süre şirket arabasında kendi tek olmak üzere 3 kadınla gidip geldi. Şimdi ben asla izin vermese miydim buna ?
Bu hastalıklı düşüncelerden kurtulun ya gerçekten hayatı kendinize zehir edersiniz

Eşim ünide bir kulüp danışmanı. Cumartesi günü de şehirdışı planları var. Ve gittikleri şehirde ki çocuklara yardım için hediyelik alacaklar. Bugün eşimin mesajına baktım üniden bir bayan hocaya mesaj yazmış ben hediyelik oyuncaklar baktım isterseniz yarın ya da öbürgün birlikte de bakalım alalım. Kadında olur hocam yazmış. Ve bana da yarın araba sana lazım mı diye sordu muhtemelen kendi arabamızla bir bayan hocayla oyuncak almak için gidecekler. Şimdi siz olsanız ne yapardınız? Eşim bildiğimi bilmiyor. Eşimden anlı konum gönderip başka bir arabayla gidip karşılaşmış gibi yapsam suç kimde. Yani uygun mu böyle birşey Allah aşkına
Neden tedavi olmuyorsunuz? Yazık o adama.

X