Doğal Saç Bakım Kürleri Sirke ile Yumuşak Ve Parlak Saçlar

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri
1 lt suya yarım çay bardağı sirke koydum, şampuanlamaca bittikten sonra döktüm saçıma, yaklaşık 3 dk bekledikten sonra azcık duruladım. Tamamen kuruyunca anca geçti sirke kokusu, saçım krem sürmüşüm gibi yumuş oldu ki sürmedim, elektriklenmedi ve antenler çıkmadı ve fön daha düzgün oldu sanırım. İlk gün izlenimlerim bunlar..
Benim saçım çok yağlı olduğundan denedim, geç yağlanmaya alışmasını ümit ettiğimden haftada 2 kere yıkamaya çalışıyorum saçlarımı.
Sonuçları paylaşmaya devam ederim boshayallersmile

elma sırkesı yakıcı bı ozellıgı var yuzdekı sıvılcelere ıı qelıoo cunku yakıo ve kurutuoo.. sacı nasıl yumuşatır anlamadım =) ??

esmer_yarimm bir dene ve gör bu bir mucize hiç bir marka saç kremi böle yapmıyor ben hepsini denedim walla benim 3-4 aydır acayip kepek sorunum var en sonunda burda okudum ve sirkeyi denedim daha ilk yıkamada kepeklerimin %80 i gitti. eskiden bayodan çıktıktan sonra bile taraken kepeklerim kucağımı doldururdu ama sirkeden sonra hiç tık yok çok mutluyum Allah razı olsun yazan arkadaştan fayda ediyor inanın...Elektirklenme azalıyor boyalı olduğu için saçlarım çok parladığı hissetmedim ama olsun.. Boya akmıyor ayrıca yeni boyanmadıysa tabi...

esmer_yarimm bir dene ve gör bu bir mucize hiç bir marka saç kremi böle yapmıyor ben hepsini denedim walla benim 3-4 aydır acayip kepek sorunum var en sonunda burda okudum ve sirkeyi denedim daha ilk yıkamada kepeklerimin %80 i gitti. eskiden bayodan çıktıktan sonra bile taraken kepeklerim kucağımı doldururdu ama sirkeden sonra hiç tık yok çok mutluyum Allah razı olsun yazan arkadaştan fayda ediyor inanın...Elektirklenme azalıyor boyalı olduğu için saçlarım çok parladığı hissetmedim ama olsun.. Boya akmıyor ayrıca yeni boyanmadıysa tabi...

cok saoL tatLm.. benDe denedım sacLarımda bı canLıLık var sankı.. =)

kızlar sirkeye başlayalı 8ay oldu çokkk mennunum devam edicem...yeni saçlarım çıktı dökülme normal derecede oluyorr ve kepek gibi bi sorunumm yok vee en önemlisi yumuşacıkk saçlarımmm var:nazar:

Çok da memnun sayılmam ben, bir ya da iki kez zorunlu ara verdim şimdi tekrar devam ediyorum ama saçımı yana atmam yeterli omuzlarımın karla! :KK37: kaplanmasına üstelik de bu haftasonu önemli bir yere gideceğim ve siyah giyinmeyi düşünüyorum sanırım rezil olarak döneceğim :KK47: :KK47: Ama ara vermeden kullanılırsa evet faydası çok var inkar edemem...

yumuşaklık için gliserin harika .ben ikisini de denedim ,sirke de yumuşak yapıyor,ama gliserin kadar değil.

Ömrümde ilk kez saç boyadım,hiç saç kremi kullanmayan ben çalıya dönmüş saçlarımı banyoda tarayabilmek için avuç dolusu saç kremi sürüyordum ve dökülen saçlarım beni dehşete düşürüyordu.sonunda sirkeyi keşfettim,saç kremine bağlı dökülmeden kurtuldum,her yıkamada daha da azalıyor normal bir dökülmeye dönüştü,neredeyse krem sürmüş kadar kolay taranıyor.
Ben öyle suya falan katmıyorum,elma sirkesi kullanıyorum,üzüm sirkesi gibi kötü kokmuyor,saçımı şampuanladıktan sonra tıpkı krem gibi saçıma sirkeyi şişeden sıkıp önce diplerine sonra uçlarına yediriyorum,güzelce tarayıp iyice de duruluyorum.hafif bir koku geliyor ıslakken ama kuruyunca kayboluyor.gözünüze dikkat,sirke yakıyor

bugün ikinci kez sirke kullandim durulamada ve sonuc gercekten inanilmaz... sacim inanilmaz sekilde yumusak simdiye kadar hic olmadiklari kadar... bundan sonra hep kullanicam... bu arada ben elma sirkesini büyük bir sise maden suyuna koyup karistiriyorum.. maden suyuda cok iyi geliyormus saclara ve sac derisine diye okumustum biryerde

süper bu sirke yaa. her derde deva valla. hemen denizem. benim saçlarım yumuşak ama denicem genede.

Sirke kepek oluşumunuda engelliyor.Kepek problemim varken hiç bir şampuan iyi gelmemişti,ama sirkeyi banyodan çıkmadan önce suyla karıştırıp döküyorum yumuşacık oldu.
hemde Kepekte kalmadı :KK34:
ama aklınızda olsun 2 hafta kullanmak,sonra 1 hafta ara vermek gerekiyormuş.Sonra tekrar kullanmaya devam :21:

ahh ahh...konuyu ilk okuduğumda denedim hemen ama neden bu kadar geç cevap yazdığımı boşverin...kesinlkle mucize.çok işe yarıyor.günlerdir taramaya bile üşendiğim zavallı upuzun saçlarımı yine yıkayım da parlasın bari :KK23:

- Badem yağı saçlar için mucizedir.

- Sirke parlaklık verir.

- Bal elektiriklenmeyi önler.

Hafta da bir kez üçünden birer yemek kaşığı kadarını bir kapta karıştırarak, tarak yardımı ile saçlarıma uyguluyorum.Minumum bir saat bazı zamanlarda bir boneye sararak saçlarımı ertesi gün yıkıyorum.

Çocukluğumdan bugüne dek elektiriklenen saçlarıma bu çözüm yolunu buldum.Küçük bir ayrıntı şampuan kullanmadan önce saçlarımı bol su ile durulayıp, maskeyi arındırıyorum.

kızlar ben de saçlarımı el yapımı sabunla yıkadıktan sonra sirke ile duruluyorum ve ne kalıntı ne kepek ne matlık.... çok memnunum. daha önceleri sabunu çok istesem de bırakmak zorunda kalırdım ama şimdi devamlı kullanıyorum.

denemek isteyenlere pratik bir kullanımını söyleyeyim, başlarda bir maşrapada sulandırıyordum ve ister istemez zahmetli geliyordu. kullana kullana kolayını buldum: plastik şişenin kapağında bir delik açıyorum, kolonya şişelerindeki gibi, sıkarak saçlarıma bir miktar uyguluyorum ve öylece duruluyorum. hem daha az miktarını sıkıp saçlarıma yedirmiş oluyorum hem de ordan oraya aktarıp iş açmıyorum:)

X