Sizce doğrumu

Primaya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2020
1.386
357
25
Hanımlar görümcem vefat edeli 9 ay oluyor. Fakat eşi ilk günden beri görümcemin watsap ve instagramdan attığımız gönderilere bakıyor. İnstagramları ayrı aslında. Bazen görümcemin telefonundan başkalarını arıyor. Storylerimi görünce biran aa görümcem mi baktı diye oluyorum. Bize yanlış geliyor sürekli gönderilere bakıp görümcemin de dahil olduğu kız geuplarında ki mesajları okuması. Kimse gruptan çıkarmaya da kıyamıyor siz ne düşünüyorsunuz

İnstagramda bir süre story paylaşmasanız,whatsAppgrubunu kullanmasanız iyi olur.

Yani ben olsam öyle yapardım.

Adam bunalımda,canı sıkılıyor galiba.

O şu an eşinin olmayışını kabullenmemiş o yüzden onun telefonunu sık sık kullanıyor olabilir. Bir tanıdığımda eşi vefat edince onun telefonunu oğluna vermişti bu telefon hiç susmasın demişti. Aradan birkaç yıl geçince yeni telefon ve hat almıştı.

Hanımlar görümcem vefat edeli 9 ay oluyor. Fakat eşi ilk günden beri görümcemin watsap ve instagramdan attığımız gönderilere bakıyor. İnstagramları ayrı aslında. Bazen görümcemin telefonundan başkalarını arıyor. Storylerimi görünce biran aa görümcem mi baktı diye oluyorum. Bize yanlış geliyor sürekli gönderilere bakıp görümcemin de dahil olduğu kız geuplarında ki mesajları okuması. Kimse gruptan çıkarmaya da kıyamıyor siz ne düşünüyorsunuz
Düşünsenize eşinizi kaybetmişsiniz telefonu elinizde,bir zamanlar gelen msjlara cvp veriyordu hayattaydı,siz oradan tabiki o adamın düşündüğü şekilde düşünemezsiniz,size tuhafta gelebilir,yanlışta gelebilir ama o adam şuanda ne tuhaflığın ne sizin yanlış anlamanızın farkındadır,hayat herkes için farklı akıyor,siz yanlış dersiniz o farklı anlamlar yükler,hayat çok acımasız üzüldüm şuan.

Kız gruplarını yeniden açabilirsiniz yani görümcenizin telefonunun olmadığı halini neticede bunda bir tuhaflık olmaz esas onun ölmüş eşinin telefonundan mesajlarını okuyup sosyal medyasını kullanması hoş değil.

Adam uzuntusunden yapiyor sizin pogaca tariflerinizi, kaynana dedikodularini okumuyor. Benim annem öldüğünde aylarca o gruplari tekrar tekrar kurcaladim. Annemin oldugu resimleri videolari izledim. Ses kayitlarini bastan bastan dinledim. Adam yas surecinde lutfen kirmayin. Gruptakilerle yeni grup kurabilirsiniz cok kalabalik degilse.

Bende 1 yıl önce görümcemi kaybettim. Kvalidemin kendi telefonu olmasına rağmen görümcemin telefonunu kullanıyor. Eski hattını iptal ettirdik. Telefonumda halen görümcemin ismi kayıtlı...

Eşinin sapıklık içinde olduğunu düşünmedim, özlüyor olabilir. Yeni grup açıp orada yazmanız daha mantıklı. Eski grup onunla birlikte bitmiş olur.

Başınız sağolsun.
Engelleyin,gruplardan çıkartın. Saçma yaptığı şey.

Ben olsam çıkarırım ve engellerim. Delimi ne🤦🏻‍♀️

Adam uzuntusunden yapiyor sizin pogaca tariflerinizi, kaynana dedikodularini okumuyor. Benim annem öldüğünde aylarca o gruplari tekrar tekrar kurcaladim. Annemin oldugu resimleri videolari izledim. Ses kayitlarini bastan bastan dinledim. Adam yas surecinde lutfen kirmayin. Gruptakilerle yeni grup kurabilirsiniz cok kalabalik degilse.

Anne başka birşey vefaat eden eşinin kadın arkadaşlarının mesajlarını okumak ayrı birşey.

Anne başka birşey vefaat eden eşinin kadın arkadaşlarının mesajlarını okumak ayrı birşey.
Kac senelik karisi öleli daha 1 yil bile olmamis. Bana anormal gelmedi. Yoksa adam niye hayriyenin dedikodusunu fadimenin dantel modelini nuriyenin borek tarifini okusun?

25 yaşında gorumcem beyin kanaması geçirdi nolur dua edin 🥺 1 yaşında oğlu var hamileliğin son aylarında tansiyon çıkmıştı ve gebelik zehirlenmesibden doğuma aldılar hemeb şimdi tekrar 3aylik hamileymiş kimseye söylemedi tekrar tansiyonu yukseliyormus doktorlar yatış vermiş ama yatmamış şimdi entube makinelere bağlı yaşıyor. Doktorlar yaşama şansı hiç yok diyor Bebeği karnında olmuş nolur dua edin kimin duası kabul olur Allah bilir

Daha 25 yaşındayken, bir beyin kanaması neticesinde kaybettiği eşinin hayattayken bıraktığı izleri nerde bulursa peşinden gidiyor. Onlara sığınıyor.
Yanılmıyorsam, Ağustos sonu konu açmışsınız, kaybettik diye.

Allah hayırlı sıralı ölüm nasip etsin herkese.
Herkes, ana baba ölümünü bilir, bir gün vaki olacağını hisseder de, hele nispeten genç bir yaşta eş kaybına hazır olmak daha zor.
Yokluğu kabullenme sürecinde böyle, baston vazifesi gören şeyler var, rahmetlinin eşi de bilerek bilmeyerek, bunların peşinde.

Benim naçizane tavsiyem, eski gurupları oldukları gibi bırakıp, tüm gurupları yeniden açın.

Bizzat kendi tecrübelerimden yola çıkarak, şunu tavsiye ederim, beklenmedik bir şekilde bir sevdiğini kaybeden bir insana, bir yıl deli muamelesi yapın; davranışları normal gibi görünse de kararları, tercihleri hep yas sürecinin etkisindedir, yapabileceğiniz sevap, onun karşısında bunu bilerek anlayışla hareket etmektir.

Mekanı cennet olsun rahmetlinin.

Kac senelik karisi öleli daha 1 yil bile olmamis. Bana anormal gelmedi. Yoksa adam niye hayriyenin dedikodusunu fadimenin dantel modelini nuriyenin borek tarifini okusun?
Bu zamanda hiçbirşeye şaşırmam.
Eşini özlüyorsan resimlerine bak ne bileyim hatıralarla ilgilen.
Ama başka kadınların özel konuşmalarını okumak bir erkeğe yakışmaz.
Yeri gelir o gruplarda özel resimler özel konular konuşulur.
Allah korusun sizde öyle durum olsa yabancı bi erkeğin sizin özel komuşmalarınızı okuması normalmi?

X