Sokaktan yavru kedi aldim ama???

Ya iste bizim zilli de boyleydi. Bacaklarimiza tirmanirdi illa kucaga gelcek diye. Bi yatardi kalkmazdi. Simdi yuzumuze bakmiyor. Alistirdi kendine simdi kaciyo zilli.

Küçükken kucağa bayılıyorlar da büyüdükçe siz peşinden koşmaya başlayacaksınız. :-) Biz resmen evin içinde kovalamaca oynuyoruz :-)

Ben yokken kizim var evde. Vurmaz kediye asla ama sevcem diye sikbogaz ediyor bazen hayvani. Ondan da bunalmis olabilir bilmiyorum.

Lazeri alcam yarin. Iyi fikir. Ya mesela yanina yaklasayim elimi gorur gormez isirmak icin atiliyor. Bir yandan cirmalayip bir yandan isiriyor. Daha onceden de elimi agzina alirdi ama oynamak icin sadece. Isirmazdi. Simdi isiriyor baya baya.

Bizimki de cok hassas. Trip atiyor olabilir. Insallah parazit doktugu icindir cunku baya kotu oldu yavrum. Erkek sandik ama disiymis. Veteriner soyledi bugun :)

Dısı heryerde kendını bellı edıyr ya ıste naz bunlar hep artık ısınız gucunuz hanımefendıye poh poh yapmak :KK70: en ufak olayda trıp yıyeceksınız sızden kacmasının bır sebebıde ıgne yapıkırken sıze bskıyr sızı grduyse sızı sucluyrdur canı yandı dıye benımkı erkek ama ıkı aylıktı asıları oluyor esım tutmus bızımkı veyerınerı grmemıs veterıner ıgneyı yapmıs gıtmıs ıgne yakmaya basladıkca esıme bagırmıs eve geldıgınde butun gun esımden kacmıstı :KK70:

Şu an Türkiye'de yakın tarihte kuduz vakası yok rahat ol o ihtimali ele.

Pire damlası kaşıntı yapabilir bu cilt tarafından emilip kanına karıştığına delalet. Kullanılan damla yüksek doz kullanılmış ve bu şekilde yan etkisi olabilir.

Bunun dışında karanlık yerlerde tek başına kafa dinlemeye çalışması da normal, alışmaya çalışıyor. Benim ufaklık evde doğmuş olmasına rağmen yatağın altından çıkmıyordu. Durum tamamen normal yani, bir süre sonra mırıl mırıl kucağınızdan inmeyecek.

Tuvalet kumu olarak ne kullanıyorsunuz bilmiyorum ama Akkum tarzı bentonit kum kullanırsanız iyi olur. Kabına alıştırmak için içine bir kaç damla çamaşır suyu damlatabilirsiniz. Evde çamaşır suyu yoksa içinde kendi idrarınızdan bir kaç damla bırakmanız yeterli.
Oh iyi bari. Ben de cok pimpirikliyim bu konularda. Aslinda hic iyi bir aday degilmisim hayvan bakmak icin onu anladim. Biraz rahat olmak lazim. Damlayi cidden cok surdu. Ben de farkettim. Ensesi islandi baya.

Ben yokken kizim var evde. Vurmaz kediye asla ama sevcem diye sikbogaz ediyor bazen hayvani. Ondan da bunalmis olabilir bilmiyorum.

Lazeri alcam yarin. Iyi fikir. Ya mesela yanina yaklasayim elimi gorur gormez isirmak icin atiliyor. Bir yandan cirmalayip bir yandan isiriyor. Daha onceden de elimi agzina alirdi ama oynamak icin sadece. Isirmazdi. Simdi isiriyor baya baya.

Bizimki de cok hassas. Trip atiyor olabilir. Insallah parazit doktugu icindir cunku baya kotu oldu yavrum. Erkek sandik ama disiymis. Veteriner soyledi bugun :)
Kızın çok mu küçük kediler çocukları pek sevmez severken rahatsız ettiklerinden maalesef :KK43: hayvan bunalmış olabilir gerçekten üzüldüm simdi :/

Oww bu kadar hassas olacaklarini da hic dusunmemistim. Igne yapmadi hap verdi ama atesine popodan bakti. O zman cok bagirdi yavrum. Esimin elini isirmis dislerinin izi duruyor. Ben de karsisinda duruyordum o ara. Demek simdi bana kizdi ha. :)
Zaten adini da Nazli koydum bugun. Ciddi derecede nazli cunku :KK48:

Oh iyi bari. Ben de cok pimpirikliyim bu konularda. Aslinda hic iyi bir aday degilmisim hayvan bakmak icin onu anladim. Biraz rahat olmak lazim. Damlayi cidden cok surdu. Ben de farkettim. Ensesi islandi baya.
İlk defa evde kedi bakıyorsan durum çok normal, bence harika bir adaysın...

Kuzum kuduz kedi en son ne zaman görülmüş bilen yok :) ben hiç ihtimal vermiyorum helede netten teşhis :)

Dogru bende duymadim. Ama cok ilginc geldi sevecen kedi birden boyle olmasi. Hic gormedigim icin. Konusahibinin kizi varmis ama severken bunalttiysa olabilir kediler cok sıkıştırmaya gelmez. :KK70:

9 yasinda. 4 gibi evde oluyor o. O saate kadar tek duruyor. 7'de de ben geliyorum eve. Gecen gum geldim eve kediyi ayagina almis salliyor. Ustune de hirkasini ortmus :KK70:
:KK53:
Hmm çok küçük değilmiş aslında sen kızınla da konuş bence biraz yanlız bırakalım rahatsız diyebilirsin :KK66: kedi daha bebek ısırabilirde hem o_O

:KK53:
Hmm çok küçük değilmiş aslında sen kızınla da konuş bence biraz yanlız bırakalım rahatsız diyebilirsin :KK66: kedi daha bebek ısırabilirde hem o_O
Ben varken pek yaklasmiyor artik da ben yokken napiyor bilmiyorum. En iyisi veteeiner biraz uzak durmamizi soyledi diyeyim. Iyi fikir.

Ben varken pek yaklasmiyor artik da ben yokken napiyor bilmiyorum. En iyisi veteeiner biraz uzak durmamizi soyledi diyeyim. Iyi fikir.
Bence de muhtemelen severken darlatıyor kedişi :anne: onuda anlıyorum bebek gibi oynamak istiyordur :KK48: ama kediler hiç sevmez iste sıkılmayı mıncıklanmayı o yüzden kaçıyor o dediğin yere

Biraz büyüsün rahatlıyacaksın şimdi küçükde ondan oluyor bunlar :)

Pire damlasından sonra elinizi hemen vurmasaydınız
Genelde ilaç sürüldükten sonraki 24 saat dokunmamak gerekir
Benim sayko da eşşek kadar oldu ( Allah daha da uzun ömür versin :KK68:) hala oyun oynarken “ it gibi kapmak” deyimi var ya, hah öyle kapar elimi:KK70:
Ona rağmen hala kıçını başını yiyeem diye geziom arkasında :anne:
Kediler dar alanları, yüksek yerleri çok severler.
Bizimki fare deliği bulsa kıçı yayıp yatıyor hemen :KK6:

ne güzel birşey yapmışsınız yemle kendinize alıştırmayı deneseniz avucunuıza yem koyup bekleseniz belki gelir

Kediler böyle manyak oluyor işte. Benim kedim de içerideki odaya gidip kapıyı kapatıyor, kendini yatağa atıp uyuyor. Hayır yani kapıyı kapatmayı nereden öğrendin o kadar mı rahatsız oluyorsun bizden :KK70:

Eve alışmaya çalışıyor büyük ihtimalle. Kendi haline bırakın düzelir yakında. Yorumlarda da söylendiği gibi kuduz olduğunu sanmıyorum.

Kış gelmişken kedi sahiplenmenize de çok sevindim. Bir minnoş soğuktan kurtulmuş oldu.

Kuduz olduğunu sanmıyorum. Biraz daha alışması için fırsat verin. Kaşıntı da belki çok parazit varsa üzerinde ilaçtan dolayi ölüyorlarsa belki ondan oluyordur.
Bir de o size gelmedikçe kucağa almayın ya da sevmeyin. Sıkılmıştır belki. Dolaba çıkmas da yüksek yerleri sevdiğinden :)

Konu tam benlik. Bir disi kedim var 4 sene once aldik su an 11 yasinda .Tasindigimiz yeni evin etrafinda dolasiyordu meger ev kedisiyken sokaga atilmis bizim mahelleden bininmis. Tabi sokakta 2 seneye yakin kalmis o yuzden eve aldigimiz da 3 ay ben den baska herkesten kacti ve saklandi. Aslinda insanlarla uyumaya bayiliyor her gece cocuklardan birinin yanin da uyur.

Bundan bir ay once bizim kizin pesine siyah bir kedicik takildi. Esim gormus bana soyledi kapiya yemek biraktim 3 hafta ancak alisti. Gecen pazartesi eve aldik onu da asilari ve kisirlartirik. Bu kara oglumuz cok akilli ilk bir hafta bizim diger kediyle anlasamayinca ayri bir odaya kapadim. Simdi aralari iyi sayilir en azindan birbirlerine his yapip kovalasmiyorlar.

Yavru kedi 5 aylik ve benden baska herkesten korkuyordu basta. 3 oglum var yaslari 9-9-7 (ikizler) genelde evdeki kediyi rahatsiz etmezler . O yuzden bu yavru kedi baktiki cocuklar minciklamiyor pek onlara da alisti. Hatta kucuk oglumun odasin da yatiyor.

Size tavsiyem lutfen kediniz 5-6 aylik olunca kisirlastirin. Ozellikle erkekse cok onemli cunku eve cis yapip burasi benim mekanim diyor diger kedilere ve bu koku kolay cikmiyor. Ayrica apartmandaysaniz kizisma zamaninda balkon dan felan atlayabilir.

Bu arada cok yeni oldugu ve sokakta yasadigi icin saklanmasi cok normal 2 ay felan bir zaman verin. Kediler basina buyruk hayvanlar ve saklanmaya bayilirlar. Onun la oyun oynayin islak mama verin ara sira. Sakin ev yemegi vermeyin ya da sut sadece kedi mamasi yesin. Bu arada kisirlarinca omurleri uzuyor hasta olmuylar. Benim 11 yasindaki kizim da kisirlarilmis.

Siyaholan yavru kedi oglusum Blueberry digeri de kizim Missy

Eklentiler

• IMG_2179.jpg
    IMG_2179.jpg
    37,6 KB · Görüntüleme: 71
  • IMG_2141.jpg
    IMG_2141.jpg
    53,8 KB · Görüntüleme: 69
  • IMG_2058.JPG
    IMG_2058.JPG
    32,7 KB · Görüntüleme: 74
Bu arada cok yeni oldugu ve sokakta yasadigi icin saklanmasi cok normal 2 ay felan bir zaman verin. Kediler basina buyruk hayvanlar ve saklanmaya bayilirlar. Onun la oyun oynayin islak mama verin ara sira. Sakin ev yemegi vermeyin ya da sut sadece kedi mamasi yesin. Bu arada kisirlarinca omurleri uzuyor hasta olmuylar. Benim 11 yasindaki kizim da kisirlarilmis.

Siyaholan yavru kedi oglusum Blueberry digeri de kizim Missy

Ay o Missy’nin poposunu ısırmak lazım. Çok tatlı ikiside :nazar:

X