Soyadınızı kullanacak mısınız?

Ya bize kimse sormadı.İşlemlerini de bilmiyordum.Nüfus kağıdımı alırken başvurmam gerekiyormuş galiba.O sıralar heyecandan düşünemedim.Kimse de bişey demedi.Şimdi başvursam değiştirebilir miyim acaba?Kendi soyadımı da alabilir miyim bilen var mı kızlar?:çok üzgünüm:

sanırım bundan sonra olmaz. ben dilekçe vermiştim başvururken ve evlilik cüzdanımızda 2 soyiismimde yazıor. neticede evlilik cüzdanına bakacakalrya kimliği değiştitirkendebenneyaptımki ama tabi sor yinede

ya bende aynı durumdayım.nikah için gün aldık.onlarda birşey sormadı bende unuttum.yarın gitmeyi düşünüyordum.soyadımı almayı çok istiyorum.

üzgünüm..Soyadım hiç değişmeyecek..Çünkü nişanlımla aynı soyismine sahibiz akraba filan değiliz ama tesadüfe bakın ki soyisimlerimiz aynı:)))

kızlar ben tek kızım..ve babam hep benim gbi bir kızı olduğu için gurur duymuştur sen 50 tane oğlana bedelsin demiştir her yerde her zaman..ben açıkçası kendi soyadımı kullanmka isterim babişkoomm!!
ama benim adım çok uzun iki ismim var ve ikisini birlikte kullanıyorum soyadım da 5 harfli..kocamın soy adını hiiç kullanmasam olmuyorm uuu :'( ?? ben soyadımı seviyor ve aşırı derecede gurur duyuyorum:KK43:

üzgünüm..Soyadım hiç değişmeyecek..Çünkü nişanlımla aynı soyismine sahibiz akraba filan değiliz ama tesadüfe bakın ki soyisimlerimiz aynı:)))

ne kadar şanslısın kız sen öyle :CüvCüv::nazar:

eşimin soyadını kullanıyorum.çocuklarımla aynı
soyadını kullanmak isterim çünkü...

canım yine kullanabilirsin ki, ikisinden birini tercih etmiyorsun sadece isminin yanına önce kendi soyadın sonra eşinin ki geliyor,dolayısıyla çocuklarla aynı oluyor soy adın, bana evlenme başvurusu için belediyeye gittiğimde memur sordu kullanacakmısın dedi evet deyince başka hiç bir işlem yapmaya gerek kalmadı, evlilik cüzdanı, nüfus cüzdanı hiç sorunsuz istediğim gibi önüme geldi

önceden akıl edemeyenler ama şimdi kullanmak isteyenler sanırım nüfus müdürlüğüne verecekleri bir dilekçe ile bu işi halledebiliyorlar, benim bi öğretmenim yaklaşık 6-7 sene önce böyle yapmıştı

kızlar ben tek kızım..ve babam hep benim gbi bir kızı olduğu için gurur duymuştur sen 50 tane oğlana bedelsin demiştir her yerde her zaman..ben açıkçası kendi soyadımı kullanmka isterim babişkoomm!!
ama benim adım çok uzun iki ismim var ve ikisini birlikte kullanıyorum soyadım da 5 harfli..kocamın soy adını hiiç kullanmasam olmuyorm uuu :'( ?? ben soyadımı seviyor ve aşırı derecede gurur duyuyorum:KK43:
kızlar benim sorumu cevaplamayacakmısınız?? : :eek:

kızlar benim sorumu cevaplamayacakmısınız?? : :eek:

canim esinin soyadini almak zorunda degilsin, yalniz kendi soyadinla da oluyor benim bildigim. hem bunun dinende hic bir sakincasi yok

Sevgilim ne kadar da kullanma desede kullanıcam o hak bana verilmiş ve ben kendi soyadımı çok seviyorum:asigim:

dügünüme daha var ama nikahimizi önceden kiydirmak zorundaydik prosodür yüzünden,
ben kizlik soyadimi kulanmak istiyorum zaten ama tarih almak icin gittimizde aklimdan uctu gitti, allah razi olsun nikah memuru simdiki soyadinizi kulanmak istiyormusun diye sordu bir dilekce doldurdu bende imzami attim :-) nufuse kayit ederken nikah memuru dileckeyi nufus dairesini göndermeye unutmus bir kac gün esimin soyadini tasidim ama sonra hata düzeltilti. Ben iki ismi kulaniyorum ve cok menunum..

tren gibi uzun oluyor kendi soyismimide kullanırsam..bi kulllanayım diyorum bi kullanmıyayım diyorum..karar veremedim henüz.kullanmassam eger oglum olursa onun ismini yapcam..

bizim ikimizinde soy ismi aynı:KK70:

bu konuda çook şanslıyım soyadım hiç değişmeyecek:)

bizim düğüne daha çoooook var ama ben kararımı verdim kendi soyadımı kullanmayacağım uzun olur yaaa:roflol:

:sm_cool:

süper bir duygu bizimde öyleee:)

kızlık soyadını kullanmayı gereksiz buluyorum şahsım adına ...bence tek soyisim kafi

ben her iki soyadımıda kullanmak isterim önce kendi soyadım sonra eşimin soyadı ..sadece eşimin soyadını kullanmak istemem ...

valla benim icin farketmedi ikimizin soyadida ayniydi :))))
cok uzak akrabayiz hic gormemisdim kismet iste degismedi soyadim :)

çalısan ve bı mevkıye gelen bı bayan ıcın kullanmaması gıbım bı durum soz konusu olamaz zaten.herkez sızı oyle tanıyo ben ertesı gun baska soy ısmımle yasama donucem olmaz ve canım babcıgıma benı okutup bukadar guzel bı hayat sundugu ıcın bı vefa borcu.sevgılım benı cok ıı anladı ve kabul ettı bıtanem henuz babm bılmıyo ona enson soylemek ıstıyorum hep bana senle gurur duyuyorum kızım dıyen canım babma bende bu aılenın kızı olmaktan nekadar gurur duydugumu anlatmak ıstıyorum.canım sevgılımın aılesıne gelınce emınım bu ıstegımı olgunlukla karsılarlar cunku gercekten bıseylerı aşmıs bı aıle.sonucta ben yıne onların soyadını alıp bırıcık gelınlerı olucam onemlı olmak onlan onlara duydugum buyuk saygı ve sevgi..cocuklarıma gelınce hıc boyle bısey sormalarına gerek kalmadan bır evlat yetıstırıcem ıns.belkıde enguzel acıklamayı babaları yanı sevgım yapar onlara:)inş Rabbım o gunlerı gosterır...

X