sperm değerleri!!!aşılamada şans???

tamam canım iyi geceler sen git ben beklerim forumun başını:a015::kahve::sm_cool:

yaş kac senin butter benim 25 sen nekadardır uğraşıyorsun tedavilerle
ben cok sıkıldım ya nezaman olacak bizdede hızlısı yok yumurtaya gitmiyor sanırımsenağlama

yaş kac senin butter benim 25 sen nekadardır uğraşıyorsun tedavilerle
ben cok sıkıldım ya nezaman olacak bizdede hızlısı yok yumurtaya gitmiyor sanırımsenağlama

28 .biz bilmeden 2 yıl korunduk canım.Sonra başladık işte 1,5 yıldır uğraşıyoruz bakalım.İnşallah daha fazla beklemeyiz senağlama

ah canım ne zor bilirim bizde 1 sene bilmeden korunduk bende 3 senedir ugrasıyorum rapor alabilsem geçicem tüpe daha nekadar uğrasıcam bilmiyorum basen sabrım kalıoki:çok üzgünüm:

evet butter sayı 5milyondan fazla diye rapor alabilmek için 3asılama yapmak zorundaymısım 2 tane yaptırdım 2.sini gecen hafta yaptırdım 1 tane kaldı ama bendede sabır bitti zaman gecmek bilmio nezaman tüpe gecerim artık bilmiorum

sayfamı okursan eğer orda başımdan geçenleri yazmıştım.O kadar şeyden sonra herşeyden nefret ettim.Bir daha denemek bile istememiştim.Ama evlat özlemi başlattı yine tedaviye .Kendi kendime dedim ki kızım madem istiyorsun katlanacaksın.Kimse sana al bu senin öz çocuğun diye bir pakette çocuk getirmiyor.Başarı hikayeleri var ya oralarda neler çekmiş arkadaşlar var.Hatta bir tanesinin az kalsın rahmini alıyorlarmış.Sonradan bir bebişi olmuş.Herşeye değdi diyor.İnşallah ben de birgün yazıcam başarı öykümü.Umudum var olmazsa yaşayamam.Allahın izniyle bebişimizi kucağımıza alıcaz birgün.Dua edelim...Moralini hiç bozma pozitif düşün....a.s :1hug:

Aşılamayla da gebe kalan arkadaşlar var ümidini kaybetme olacak hayırlısıyla a.s

haklısın ama benim durumumda aşılama cok gereksiz bunu doktorlarda söyledi hep asılamanın ismi bile sinirlendirio beni bosu boosuna maddi manevi yıpratıo elbetteki katlanıcas istices işte sabır lasım sabırrr inşallah seninki sonuncu olur güselim inşallah

haklısın ama benim durumumda aşılama cok gereksiz bunu doktorlarda söyledi hep asılamanın ismi bile sinirlendirio beni bosu boosuna maddi manevi yıpratıo elbetteki katlanıcas istices işte sabır lasım sabırrr inşallah seninki sonuncu olur güselim inşallah

merhaba ben beş yıllık ewliyim 2 senedir her doktora gittim rahim filmide çektirdim hiç bi sorun yok eşim gittiğinde anladıkki değerler çok düşük değil ama ileriye hareket yok yani yerinde hareket var ama ileriye doğru hareker hiç yok dr. varikosel demiş ama illahaki amaliyat olursan çocuk olacak diyemem demiş eşimde bunu duyduktan sonra hiç yanaşmadı amaliyata ve tek dediği aşılama yaptırırız olur .bende düşünüyorum sizce ileri hareket yoksa aşılama tutar mı yoksa mikro daha mı ii olur .ltf bi cevap yazın artık rüyamda bile herkese aşılammı yoksa mikro mu diye soruyorum

merhaba ben beş yıllık ewliyim 2 senedir her doktora gittim rahim filmide çektirdim hiç bi sorun yok eşim gittiğinde anladıkki değerler çok düşük değil ama ileriye hareket yok yani yerinde hareket var ama ileriye doğru hareker hiç yok dr. varikosel demiş ama illahaki amaliyat olursan çocuk olacak diyemem demiş eşimde bunu duyduktan sonra hiç yanaşmadı amaliyata ve tek dediği aşılama yaptırırız olur .bende düşünüyorum sizce ileri hareket yoksa aşılama tutar mı yoksa mikro daha mı ii olur .ltf bi cevap yazın artık rüyamda bile herkese aşılammı yoksa mikro mu diye soruyorum

canım benim eşiminde aynı değerleri çok düşük değil ama hareketli sayısı az benim eşim varikosel ameliyatı oldu 2 sene önce şimdi değerleri o zaman göre daha iyi ama zaman zaman stresli bir işde olmasından dolayı değerleri değişiyor... 3 aşılama yaptırdım 3 ündede değerler farklıydı.. ve olmadı 3de... benim duyduğum ve çevremdede gördüğüm arkadaşlar var eşleri bu ameliyatı olunca 1-2 ay arası hamile kaldılar.. malesef bende daha yok....şimdi bende tüp bebebeğ geçeceğim ama raporda sorun çıktı değerler açısından, 2 aşılamamı geçerli saydılar. doktorumda bana 4. aşılamanı yaptır rapor işini ondan sonra halledelim dedi... eğer maddi yönden sıkıntı çekmeyeceksen aşılamada şans % 15-20 arası mikro yaptır derim ben... mikroda başarı şansı çok yüksek...

Saol Nazli Melek Benim Eşiminde Işi çok Stresli Daha 14 Yaşindayken Evden çikmiş Yatili Okula Geçmiş.eğer Maddi Durumu Soruyosan Pek Iyi Değil Daha Aşilama Bile Yaptiramadim Sosyal Güvence Miz Var Ama Malesf Daha Bi Faydasini Da Göremedim . O Yüzden Terettütdeyim Zaten Kit Kanaat Yaptircam Olmuşken Emeğime Değsin Diyorum Ya çok Bunaldim Artik Hem Milletin Ağzini Kapa Hemde Kendi Içinde çocuk özlemi Yaşa Bazen Bu Hayat çekilmez Oluyor. Allahtan Bu Siteye Takilmaya Başladimda Artik Daha Bilinçli Hareket Ediyorum

Ben Hep Kendimde Aradim Sorunu Benim çocuğum Olmuyo Diye Beynime Işlemişim Zamaninda. Abimde Evli Ve Onunda çocuğu Yok Bende Ki Psikoloji Abimin çocuğu Yok Benimde Olmayacak Fikriydi .doğal Yollardan Olsun Diye Neler Yaptim Eğer Gülmesseniz Anlatayim Ilk Başta Iltahap Var Diye Isirgan Otu Topladilar Yikayip Kolonyağ Döktüler Bi Topak Yapip Onu Rahime Koydular .inannamassiniz Okadar Iltahap Akti Ki. Sonra Rahim Dönmüş Dediler Ve Onu çekip Kasiklarimi Bağladilar Ama öle Bi Bağlamakki Kimildayamiyosun Bile.enson Da Bi Kovada Su Kaynatip Içine Lahana Koydular Ve Buharina Beni Oturttular . Dayan Dayanabilirsen .bu Yöntemle Biçok Kişinin çocuğu Olmuş Ama Malesef Bende Yaramadi.çok Uzun Yazdim Ama Belki Sizde Faydasi Olur. Sonrada öğrendimki Eşim Varikosel Ve Benim çektiğim Işkence Yanima Kaldi .benim çektiğim Acinin 100 De 1 Ini Belkide çekmiyecek Ama Amaliyati Kabul Etmiyor

gül beyazgül canım bence eşin konunun bilincinde değil korkuyor
malum bu erkekler için hassas bir konu

onu bilinçlendirmek lazım başka doktorlara ya da iyi merkezlere gididn ya da aynı rahatsızlığı yaşayan kişilerle filan konuşmaya çalışın
doktorunuz kesinlikle öneriyorsa onu bunun gerkliliğine inandırmak lazım...

Allahım kolaylık versin inşallah

Saol Meralun O Korkusu Varya öldürüyo Beni Bana Amaliyat Demeyin De Ne Isterseniz Yapayim Diyo. Bide Sanirim Haklisin Hala Farkinda Değil Ondan Kaynaklanan Sorun Yüzünden Bebeğimizin Olmadiğini. Ne Bileyim Konduramiyo Kendine .kimsede Bilmiyo Bu Sorunu Bazen Tehtit Ediyorum Babana Söylicem Artik Yeter Diye Ama Onu Da Yapamiyacağimi Biliyor.çok Ketun Bi Ailesi Var Ve Onlarda Nasil Olsa Abiminde çocuğu Olmadiği Için Bende Sorun Var Saniyolar.allah Büyük Ne Diyeyim Ben Bu Yükü Kaldirabilecek Kadar Güçlüyüm Ki Allah Bana Bunu Verdi

merhaba arkadaşlar ya bir sorum olucak benim benim yumurtalarım gelişmiyordu gonal f 1050 kullandım ilk ay bir gelişme olmadı ikinci ay yumurtam buyudu çatlama iğnesi yapıldı pregnly 2 tane birleştirilip yapıldı haftaya cuma belli olacaka acaba bu yontemi kullanıp hamile kalan varmı aranızda arkadaşlar.....:)

merhaba kızlar benim gibi hızlısı olmayanda varmış gül beyazgül ben 2 asılama yaptırdım olmadı yavaşlar yumurtaya ulaşmazmıs öyle dediler bana ama tüp bebek raporu alabilmek icin 3 asılama gerekliymiş hep devlet hastanesine gittim suandada üniv hastanesine gidiyorum maddi imkanınız varsa micro iyi olur tabiki ama öncelikle bir tüp bebek merkezine gidin doktorlar sizi daha iyi yönlendirir

selamlar..
gül beyazgül canım bu sadece senin sorunun değilki bu yükü sen niye taşımaya kalkıyorsun... sen kendince her şeyi denemişin gereken fedakarlığı yapmışın eşinle güzelce konuş, sorun kimde olursa olsun bunun ikinizin ortak sorunu old. söyle birazda kendisinin çabalaması yönünde telkinlerde bulun... ilk başda erkekler hep öyle oluyor... bizdede hep ben doktora giderdim ama tedavimzin başında testlere bakılıp onda varikosel çıktı eşim ameliyat olmam demedi ama doktoru şu an gerek yok dediği için rahat davrandı... takipler boyunca gebe kalamayıp her ay doktorun muayenesine ultrasonuna katlanırken sonunda patladım hep ben gidiyorum birazda sen çaba göster ben bebek istemiyorum artık ne derlerse desinler dedim.. doktorumda o ara eşin ameliyat olursa daha iyi olur değerleri demişti hemen ameliyatını oldu.. sonraki değerleri kendinide sevindirdi... bende senin gibi eşimin ailesinin sorunun bende old. düşündüklerini felan sanıyordum çünki bende bel fıtığı ameliyatı geçirdim evlliliğimizin 2. senesinde.. durum öyle değilmiş eşimin abisininde geç oldu çocukları kendimi boşyere strese sokmuşum...
böyle stres yaparsan olacağı varsada olmaz sakin ve kararlı ol ve biran önce eşinle konuş..hem ameliyat okadar basit bir işlemki biz sabah gittik öğlen ameliyat oldu akşam evimize geldik.. 45 dk sürüyor ve uyutmuyorlar lokal anestesi ile belden aşağısı uyuşturuluyor..10 gün rapor verdiler ama sağlık sonuçta...

burcu canım seninde aşılamamı oldu yoksa takipmi yapıldı yazmamışın ama bu şekilde hamile kalan çok arkadaşımız var... sende şimdilik bunlara kafanı yorma inşallah hamiş kalırsın bu tedavinde....

Saol Nazli Melek Benim Eşiminde Işi çok Stresli Daha 14 Yaşindayken Evden çikmiş Yatili Okula Geçmiş.eğer Maddi Durumu Soruyosan Pek Iyi Değil Daha Aşilama Bile Yaptiramadim Sosyal Güvence Miz Var Ama Malesf Daha Bi Faydasini Da Göremedim . O Yüzden Terettütdeyim Zaten Kit Kanaat Yaptircam Olmuşken Emeğime Değsin Diyorum Ya çok Bunaldim Artik Hem Milletin Ağzini Kapa Hemde Kendi Içinde çocuk özlemi Yaşa Bazen Bu Hayat çekilmez Oluyor. Allahtan Bu Siteye Takilmaya Başladimda Artik Daha Bilinçli Hareket Ediyorum

Varikosel konusunda doktorlar herzaman yarı yarıya şansın var derler hatta her olayda yüzde yüz şans vermezler çünkü olmadığı zaman sorumluluğunu üstlenmek istemezler, benim eşimde de varikosel var bize de aynı şeyi söyledi ameliyat olursan olacak diye bişey yok dedi ama eşimin sperm sayısı normal olduğu için ameliyata gerek kalmadı, şimdi senin için aşılama da tutması büyük bi şans olur, en garantili yöntem micro olacaktır ama birde şu var sosyal güvencem var demişsin ama sorun senden kaynaklanmıyosa zaten eşin ameliyat olmadan size rapor vereceklerini sanmam bu yüzden yeni evliyseniz eşini ameliyat olmaya ikna et öncelikle çünkü micro yaptırsan bile (yine doktora sormak lazım ama) bana göre sperm çok kaliteli değilse o da tutmayabilir belkide ve maddi manevi daha çok zarar edersiniz, ona bunu söyle, ameliyat olduktan sonra da olmazsa micro yaptırırsın hiç olmazsa sperm değerleri normale dönmüş olur micro da şansınız artar.

X