Sperm hareketsizliği

Rinad

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2022
112
16
23
Arkadaşlar merhaba yardımınıza ihtiyacım var eşimin sperm sayısını çok iyi fakat ileri hareket sadece % 2 bunun için ne yapabiliriz varikosel ameliyatı oldu 5 ay oldu ileri hareket sadece 1 den 2 ye çıkmış şimdiden Allah razı olsun

Rinadcım, senin mesajını ayaya.com.tr'ye gönderip, bilgi aldım. Gelen yanıtı kopyalıyorum;
Keçiboynuzu Tentürü kürü öneririz. Normalde 40 milyon/ml veya yukarısı sperms sayısı normal kabul edilmektedir. Sayı yüksek bile olsa, hareketli sperm sayısı yetersiz ise gebelik oluşmaz. 7-8 milyon sperm olup da hareketli sperm sayısı yeterli miktarda ise gebelik oluşabilir.
Keçiboynuzu, hem hareketli sperm sayısının artmasına yardımcı olurken, hem de hareketli olan spermlerin daha hareketli olmasını sağlar. Ayrıca, sperm keseceği yani acrosome, yumurtaya ulaştığında yumurta membranı (zarı) parçalayıcı enzimler içerir. Keçiboynuzu, parçalayıcı enzimleri güçlendirerek yumurtaya ulaşan spermin döllemesine de yardımcı olur.

Çok teşekkür ederim. Ben keçiboynuzu pekmezini denedim bir süre ama düzenli olarak tüketmesi . Başka herhangi bir tarif varmıdır acaba

Çok teşekkür ederim. Ben keçiboynuzu pekmezini denedim bir süre ama düzenli olarak tüketmesi . Başka herhangi bir tarif varmıdır acaba
Pekmezin bir işe yaramayacağını söylüyorlar. Bunu Saracoğlu da söylemişti daha önce. Isıl işlem görmesi sebebi ile etken madde kalmıyormuş içinde. Bu marka tentürünü yapıyor, alkolle çözündürüyor etken maddeyi. Kullanıcı yorumlarını storylerde paylaşıyorlar insta hesaplarında. Takibe al istersen ayayabitkisell ya da doğrudan onlara sor, çok açıklayıcı bilgi veriyorlar

X