Tahliye taahhutnamesi ile ilgili

Abuk sabuk ithamını sana iade ediyorum. Duymak istediklerinizin mi söylenmesini istiyorsunuz? Konu açılmışsa verilen cevapları da bir zahmet okuyacak, sen de okuyacaksın.
ya arkadaş sen dalga mı geçiyorsun
gelmişsin ev sahipleri kiracıları gerekçesiz çıkarabilsin diyorsun
ortalığı karıştırmaya gelmişsin biliyorsun çünkü kiracı ev sahibi konularında kavga çıktığını
kavga etmeye gelmişsin yardımcı olmaya değil
haklı haksız da aranmıyor burada! burası senin ego tatmin edebileceğin bi yer değil!
insan gibi konu açmış bilgisi olanlardan fikir almak istiyor. gelmişsin milletin evine çöküyorsun diyorsun
konu hakkında detay bildiğin bile yok! ne oldu da hangi konuda anlaşamadılar bildiğin yok!
ev sahibi ev inşaat halindeyken daha bu insanlar eve taşınmamışken olan tarihi atmış taahhütnameye
belgede sahtecilik yapmış, sen de bu sahtekarı desteklemek ve kavga çıkarmak için konuşuyorsun!

F flowerstone3556 ablacım yasakla gitsin şu üyeyi gelmiş kavga etme peşinde ya
konu başlığının altında sağda 3 nokta butonu var, oraya bas, yasaklamaları yönet diye bir buton var
ona tıklayınca bu kişinin kullanıcı adını gir, kullanıcı adı şu: Zeryaaa Zeryaaa
yasakla, konuna yazamasın bi daha
gelmiş burada seni kışkırtıp siteden attıracak

Eklentiler

• Ekran Resmi 2024-05-10 11.33.03.png
    Ekran Resmi 2024-05-10 11.33.03.png
    132,6 KB · Görüntüleme: 20
  • Ekran Resmi 2024-05-10 11.33.10.png
    Ekran Resmi 2024-05-10 11.33.10.png
    62,3 KB · Görüntüleme: 20
Orada yazılan tarih önemli diye hatırlıyorum. Kira kontratı ile arasında gün farkı olmalı gibi bir durum vardı sanki. Aynı gün olmaması lazım. Emin değilim. Tersi de olabilir.

Noter onayı da önemli olabilir.

Ayrıca çakallık demedim ben.ev sahibi ile anlaşır zor durumda kalmazsınız diye temenni de bulundum.
Anlaşılacak tipte insanlar değiller. Cok denedik malesef iyi niyetten anlamıyorlar

ya arkadaş sen dalga mı geçiyorsun
gelmişsin ev sahipleri kiracıları gerekçesiz çıkarabilsin diyorsun
ortalığı karıştırmaya gelmişsin biliyorsun çünkü kiracı ev sahibi konularında kavga çıktığını
kavga etmeye gelmişsin yardımcı olmaya değil
haklı haksız da aranmıyor burada! burası senin ego tatmin edebileceğin bi yer değil!
insan gibi konu açmış bilgisi olanlardan fikir almak istiyor. gelmişsin milletin evine çöküyorsun diyorsun
konu hakkında detay bildiğin bile yok! ne oldu da hangi konuda anlaşamadılar bildiğin yok!
ev sahibi ev inşaat halindeyken daha bu insanlar eve taşınmamışken olan tarihi atmış taahhütnameye
belgede sahtecilik yapmış, sen de bu sahtekarı desteklemek ve kavga çıkarmak için konuşuyorsun!

F flowerstone3556 ablacım yasakla gitsin şu üyeyi gelmiş kavga etme peşinde ya
konu başlığının altında sağda 3 nokta butonu var, oraya bas, yasaklamaları yönet diye bir buton var
ona tıklayınca bu kişinin kullanıcı adını gir, kullanıcı adı şu: Zeryaaa Zeryaaa
yasakla, konuna yazamasın bi daha
gelmiş burada seni kışkırtıp siteden attıracak

Yaptım ablacım allah beynini kullanma gücü kuvvetini versin ne diyeyim

Merhaba
Bir sorum olacak destek olursanız cok sevinirim.

Kira kontratının bir sayfasında kontrat başlangıç tarihi 2017 yazılmış ancak hemen o ve diğer takip eden sayfalarda tarih 2019 olarak ( doğru tarih) belirtilmiş ayrıca 2019 tarihinde ilk kira elden alınmıştır diye ve genel şartlar ve özel şartların altında da ev sahibinin beyanı ve imzası mevcut.

Buna ilave olarak bir tahliye taahhutnamesi alındı boş tarihli ev sahibi düzenlenme tarihini 2017 yazmış ( hatalı bu cünkü o senelerde bina henüz yapım aşamasındaydı ) bu taahhudun bir geçerliliği var mıdır.?

Ayrıca taahhutte şu madde yer almakta; kontratta belirtilen özel şartlar karşılanmadığı ve 3 ay kira ödenmediği takdirde evi kayıtsız şartsız tahliye etmekle yükümlüdürler şeklinde. Özel şartlarda tahliyeye dair bir madde yok ve kiranın ödenmemesi yada geç ödenmesi gibi bir durumda söz konusu değil.

Konuya hakim arkadaşlardan değerlendirmelerini rica edeceğim cok teşekkürler
Taahhüt geçersiz

Yaptım ablacım allah beynini kullanma gücü kuvvetini versin ne diyeyim
artık kiracı ev sahipleri konusu sürekli kavgaya dönüyor sitenin huzuru kaçıyor
ev sahibi konu açar, onunla kavga ederler
kiracı konu açar, onunla kavga ederler
ezbere yorum yapıyorlar. bu konular kendi içinde birbirinden çok farklı.
bunlar ciddi konular ya, ekonominin hali ortada, herkes zorlanıyor. bu kadar zor şartlarda yaşarken insanlar böyle bi dert için yardım istediklerinde sırf kavga etmeye gelen üyeler site açısından ciddi problem bence
utanma kalmamış insanlarda ya, zaten buraya bu konuyu açan sıkıntılı bi de kavga etmekle mi uğraşsın ?

sana gelince, haklı mısın haksız mısın ona ben karar veremem sonuçta dediğim gibi avukatla ilerlemek en doğrusu
bu işin uzmanı avukatlar var, kanunlarda bir sürü detaylar var bir sürü teferruatı olan konular bunlar
bi avukatın var zaten bildiğim kadarıyla, madem karşı taraf yasal yolları kullanıyor senin de yasal yollardan ilerlemen lazım bu durumda
hakkında hayırlısı olsun

Tahliye taahhüdnamesine istinaden icra takibi başlatılabiliyor. Yalnız size tebligat yapıldıktan sonra 15 gün içinde itiraz etmeniz gerekirdi. Tarihin hatalı olduğunu belirtip. O süreyi geçirdiyseniz geçmiş olsun.☹️

Tahliye taahhüdnamesine istinaden icra takibi başlatılabiliyor. Yalnız size tebligat yapıldıktan sonra 15 gün içinde itiraz etmeniz gerekirdi. Tarihin hatalı olduğunu belirtip. O süreyi geçirdiyseniz geçmiş olsun.☹️
Hayır hayır geçirmedik. 7 gün içinde itiraz edilmesi lazım hala o sürenin içindeyiz

artık kiracı ev sahipleri konusu sürekli kavgaya dönüyor sitenin huzuru kaçıyor
ev sahibi konu açar, onunla kavga ederler
kiracı konu açar, onunla kavga ederler
ezbere yorum yapıyorlar. bu konular kendi içinde birbirinden çok farklı.
bunlar ciddi konular ya, ekonominin hali ortada, herkes zorlanıyor. bu kadar zor şartlarda yaşarken insanlar böyle bi dert için yardım istediklerinde sırf kavga etmeye gelen üyeler site açısından ciddi problem bence
utanma kalmamış insanlarda ya, zaten buraya bu konuyu açan sıkıntılı bi de kavga etmekle mi uğraşsın ?

sana gelince, haklı mısın haksız mısın ona ben karar veremem sonuçta dediğim gibi avukatla ilerlemek en doğrusu
bu işin uzmanı avukatlar var, kanunlarda bir sürü detaylar var bir sürü teferruatı olan konular bunlar
bi avukatın var zaten bildiğim kadarıyla, madem karşı taraf yasal yolları kullanıyor senin de yasal yollardan ilerlemen lazım bu durumda
hakkında hayırlısı olsun
Evet bir avukatım var zaten sadece onun yada bizlerin göremediği detaylar olabilir el elden üstündür bilgisi olanlardan destek istemek için açtım konuyu carlamasına ne gerek var yakasına mı yapıştım kendisinin bana cevap ver diye ortalığı birbirine katsın rahatlısın amaç o zaten

Başkasının evine çöküp kavga gürültü olmadan illa çıkmam diyenin karmadan bahsetmesi de cahilce oluyor.n alakası
Ne alakası var saçmalayın bir taşınma ne kadar maliyetli haberiniz var mı? İnsanlar ha deyince nasıl taşınsınlar habire... ev sahibiyim kiracım evime iyi bakıp kirasına dikkat ettiği müddetçe niye çıkarayım ne zorum var... kiramız bizimde piyasaya göre düşük kaldı bu yüzden karşılıklı orta yolu bulmaya çalışıyoruz buna iki tarafta mecbur... kiracı yüzde 25 diye tutturmayacak ev sahibi de yüzde yüz demeyecek orta yol bulunacak... bunun başka çözümü yok.

Ne alakası var saçmalayın bir taşınma ne kadar maliyetli haberiniz var mı? İnsanlar ha deyince nasıl taşınsınlar habire... ev sahibiyim kiracım evime iyi bakıp kirasına dikkat ettiği müddetçe niye çıkarayım ne zorum var... kiramız bizimde piyasaya göre düşük kaldı bu yüzden karşılıklı orta yolu bulmaya çalışıyoruz buna iki tarafta mecbur... kiracı yüzde 25 diye tutturmayacak ev sahibi de yüzde yüz demeyecek orta yol bulunacak... bunun başka çözümü yok.
Keske ev sahibim siz olsaydınız gerçekten

simdi davalik oldunuz seneye yine davalik olacaksiniz .cok mu ucuza oturuyorsunuz bence bu ev sahibiyle iki davaya bunye kaldirmaz . niye baska eve gecmiyorsunuz cok mu ucuz ?

X