Tek başına tatile gidilir mi?

Yurtdışına gittim, şimdi ülkeyi söylemeyeyim oldukça garip bir ülke şimdi tanıyan falan çıkar :) Turla gitmiştim ama ben öğrenci olarak da gittim yurtdışına tek başıma. Güzel bir deneyim, bence yapmalısın kendine güven.
bilindik bir tur şirketiyle gitmişsinizdir o zaman? Turlarda çok sıkıntılar oluyor diye duydum ben ama yine de benim gibi yol yordam bilmeyen birisine başlangıç için tek fırsat tur gibi duruyor

Bende çok aman aman girişken bir yapıuya sahip değilim, ama interbus konusunda hiç sorun yaşamazsınız. Gayet eğlenirsiniz. Hemde harika anılar biriktirmiş, güzel arkadaşlar kazanmış olursunuz :) Neden olmasın, yaşınız tam bu zamanların yaşı :) maceralarınızdan bahsetmeyi unutmayın dönünce :)
:rolleyes: yorumları okudukça daha bir heyecanlanıp, gaza geldim şimdi. Siz de mi katılmıştınız? Ay herkes çok övüyor, keşke yazın başında akıl etseydim konuyu açmayı

yanlış hatırlamıyorsam sizin konunuzdu ve aynı konuda birisi daha yurt içindeki bir kamptan söz etmişti, o da ikinci seçeneğim zaten :KK36: tek de eğlenceli olur diyorsanız o zaman gelecek yaz başvuru yaparım. Başvuruları neye göre kabul ediyorlar bir bilginiz var mı? Bir de odalarda kaç kişi kalınıyor? Çok soru sordum kusuruma bakmayın lütfen:KK22:

Önemli değil ne demek. :) Ya herkes katılabiliyor 18 yaşından büyükseniz sıkıntı yok, küçük olanlar için bile kontenjanları oluyor bazen. Başvuracağınız dönemi seçiyorsunuz size mail ve sms ile geri dönüş yapıyorlar. Odalar değişiyor kimi zaman 2 kimi zaman 3 kişilik odalar ama oteller güzel. Otobüste de uyuduğunuz oluyor hani öyle prensesler gibiydim baba evinde gibi bir durum yok ama 2 günde 1 otelde konaklıyorsunuz. Başka sorularınız olursa cevaplarım. :)

:rolleyes: yorumları okudukça daha bir heyecanlanıp, gaza geldim şimdi. Siz de mi katılmıştınız? Ay herkes çok övüyor, keşke yazın başında akıl etseydim konuyu açmayı

Evet eveeet:halay: Ben yabancı dilimi tamamlamak adına yurtdışı tercihinde bulunmuştum esasen.

Otobüsle aranız iyiyse, durmanız hata:dondurma:Bence harika olur.:KK54:

ay interrail benim en büyük hayalimdi zaten ama dediğiniz gibi kendime güvenim yok işte :kızgın:

siz biraz sosyal birisiniz sanırım, ben o kadar aktif olamam sanırım ya, bilemiyorum, umarım olurum yine de. Düşünmesi bile heyecanlı. Ama sanırım siz otele gitmiştiniz, tur gibi değil?
Valla moralimin bozuk olduğu bi dönem çekip gitmiştim, moralime rağmen eğlendim baya iyiydim döndüğümde :) Ben de çok sosyal değilimdir, ama dışarıdaki insanlar yeterince sosyal, onlardan birine denk geldiniz mi tamamdır :) Bu hafta sonu da tek başıma bi tura katılıcam bakalım o nasıl olacak :)

Önemli değil ne demek. :) Ya herkes katılabiliyor 18 yaşından büyükseniz sıkıntı yok, küçük olanlar için bile kontenjanları oluyor bazen. Başvuracağınız dönemi seçiyorsunuz size mail ve sms ile geri dönüş yapıyorlar. Odalar değişiyor kimi zaman 2 kimi zaman 3 kişilik odalar ama oteller güzel. Otobüste de uyuduğunuz oluyor hani öyle prensesler gibiydim baba evinde gibi bir durum yok ama 2 günde 1 otelde konaklıyorsunuz. Başka sorularınız olursa cevaplarım. :)
her gece sokakta yatacaksınız deseydiniz bile seve seve gidebilecek durumdayım şu an:KK28:çok teşekkür ederim cevapladığınız için :)

Evet eveeet:halay: Ben yabancı dilimi tamamlamak adına yurtdışı tercihinde bulunmuştum esasen.

Otobüsle aranız iyiyse, durmanız hata:dondurma:Bence harika olur.:KK54:
yabancı dile de katkısı olur mu ki bu etkinliğin? olursa eğer bir taşla iki kuşu:KK71:

Valla moralimin bozuk olduğu bi dönem çekip gitmiştim, moralime rağmen eğlendim baya iyiydim döndüğümde :) Ben de çok sosyal değilimdir, ama dışarıdaki insanlar yeterince sosyal, onlardan birine denk geldiniz mi tamamdır :) Bu hafta sonu da tek başıma bi tura katılıcam bakalım o nasıl olacak :)
haklısınız, insanlar birileriyle tanışıp, kaynaşmayı seviyor gerçekten. Gidenlerden de hep bu şekilde duydum yani.
unutulmaz bir tatil geçirirsiniz umarım :eğlence:

Ben tek basima 4 gunlugune Amsterdam'a gitmistim, hayatimda daha fazla eglendigim bir tatil olmamistir:)
Hic korkma, yalniz tatil tahmininden cok daha eglenceli gececek!

Ben bu yaz dediğin etkinliklerden birine arkadaşımla gittim. Fakat turdayken birbirimizin seyahat anlayışından hoşlanmadığımız için ayrı takıldık ve resmen tek başıma gitmiş gibi oldum. Katılanların çoğu bir cesaretle tek başına katılan insanlardı. O kadar güzel şeyler yaşadım, o kadar güzel arkadaşlar kazandım ki imkanım olsa yine ve tek başıma giderim!
Aklında böyle bir şey varsa kesinlikle gerçekleştir derim. Tek başına dahi olsan inanılmaz deneyimlerin ve güzel anıların olur :)

ben gideceğim bu sene. baküye gitmeyi düşünüyorum kimse benimle gelmeyince ben de tek başıma gitmeye karar verdim :KK70:

Zaten tatil arkadaşı bulmak o kadar zor ki... Çünkü gitmek istediğin kişiyle aynı zamanı, aynı tatil frekansını, maddi olanakları vs denkleştirmek zor. Mesela dünya gezen insanlar filan ya tek geziyor, ya eşiyle, tabii ki tam kafa dengiyle evlenenler.
Ben tatil arkadaşı aramayı artık bıraktım, tek grziyorum anasını satiim. Çevremdekilerle ne boş vakitleri denk getirebildik, ne tatil yeri konusunda keyifleri...

Yurtdışına çıkmıştım, ilk tecrübemdi, çok da güzel olmuştu. Arkadaş edinme amacı gütmememe rağmen gayet keyifli zaman geçirdim, hiç yalnızlık da çekmedim. Zaten bir sürü insanla muhatap oluyor, konuşuyorsunuz.

Tavsiye ederim.

merhaba ben kurban bayramında yurt dışı için tatil arkadaşı arıyorum gerçekten tatil düşünen varsa iletişime geçelim. bu sene kurban bayramı resmi tatil olacak daha sonra da bir hafta iznim olacak sonrası içinde tatil planlayıp benim gibi arkadaş bulamayan varsa görüşmek isterim

İyi akşamlar. Sizce tek başına tatile veya kampa gidilir mi fikrinizi merak ediyorum.

Senelerdir yazlıkla ev arasında mekik dokuyoruz. 22 yaşındayım daha tatil dönemi hiç İstanbul dışına çıkmadım. Liseye geçeyim arkadaşlarımla gideceğim derdim, olmadı; üniversiteye geçeyim, herkes reşit ya sözde o zaman arkadaşlarla gezmek, tatil yapmak normaldir diye düşünürdüm, yine olmadı. Üniversite okumak için buraya gelen arkadaşlarıma bile izin vermiyor aileleri. Bilindik bir otel veya tur şirketi İstanbul'dan daha mı güvensiz ben anlamıyorum ki. Yanlış mı düşünüyorum sizce? Ya da arkadaşlarımı mı yanlış insanlardan seçiyorum, bilemiyorum. Ailem artık sen nasıl gençsin, bütün yazı evde geçiriyorsun dedi geçenlerde. Ay içime oturdu. Son umudumdu, sevgilimle bari gezerim, hatta konu açmıştım, o da bir güzel iptal oldu. Zaten o kadar çalışıyor ki bütün yaz neredeyse görüşmedik bile. Ben de bütün bayramı yazlıkta kendimi odaya kapatarak, kimseyi görmeden, somurtarak geçiriyorum şu anda.

Velhasılıkelam, ben yıldım, gençliğim birilerini bulacağım diye evde telef oldu ve bu şekilde gerçekten mutlu olmadığımı fark ettim. Yetti artık dedim ve araştırmaya başladım. Üniversite öğrencileri için kamplar ve yurt dışı gezileri varmış. Güvenilir ve bu işi uzun zamandır yapan, hatta burada bile tavsiye edenlerin bulunduğu etkinlikler. Sizce, bu sene değil ama seneye tek başıma gitsem eğlenceli olur mu? Sanki herkes arkadaşlarıyla gelirmiş de ben yalnız kalırmışım gibi hissediyorum. Çok girişken birisi de değilim, tek olan birileri varsa gider konuşurum da grupların içine dalamam öyle. Gözümde büyüyor ama bir yandan da gitmek istiyorum. Sizce gidilir mi, gidilse de eğlenceli olur mu? Görüşlerinizi esirgemeyin bu bahtsız bedevi kardeşinizden:cry:
Ben tek başına yurtdışı ülkelere geziye gittim kaç tane ülke gezdim. Ustelik turla falan degil, tek başımaydım. Aynı şekilde yurtiçinde de gittim. Çokta güzel oluyor. Bilmediğin bir ülke de kendi zevkine göre gezmek, bir mekanda güzelce kahveni alip çevreyi izlemek, aaa bu ne dukkaniymis diyip yanındakine girelim mı diye sormadan dalıp istediğin kadar bakınmak, istersen şehir içindeki turlara saatlik katılmak falan falan falan. Ben çok eğlenmiş ve kendimi yalnız hissetmemiştim. Aksine özgür ve güçlü hissetmiştim kendimi. Ne varsa bekarken çalışmıyorken var o zaman 21 22 yaşlarındaydım. Şimdi evli çalışan ve çocuklu bir anne olarak evimden çıkıp yan sokağa gidecek vakit bulamıyorum ama yine mutluyum o ayrı bin şükür :) kısaca gez gez gez gez gez :)

merhaba ben kurban bayramında yurt dışı için tatil arkadaşı arıyorum gerçekten tatil düşünen varsa iletişime geçelim. bu sene kurban bayramı resmi tatil olacak daha sonra da bir hafta iznim olacak sonrası içinde tatil planlayıp benim gibi arkadaş bulamayan varsa görüşmek isterim
Ben de bu sene tatile tek gideceğim ama Karadeniz turuna gitmek istiyorum ve ağustos sonuna kadar, bayram haftası hariç, bir haftalık bir ayarlama yapmam lazım. Benim de canım tek gitmek istemiyor ama arkadaşlarım arasından müsait birini bulamadım.

Gidili.Şahsen benim hayalimdir tek basima yurdisi gezisi yapmak.Ayrica birsey yapmak için birilerini bekleme naçizane tavsiyem.Ben de öyleydim ama sen onlari ayarlayayim tek olamyayim derken zaman geciyor.Baktin kimse gelmiyor sen git.

İyi akşamlar. Sizce tek başına tatile veya kampa gidilir mi fikrinizi merak ediyorum.

Senelerdir yazlıkla ev arasında mekik dokuyoruz. 22 yaşındayım daha tatil dönemi hiç İstanbul dışına çıkmadım. Liseye geçeyim arkadaşlarımla gideceğim derdim, olmadı; üniversiteye geçeyim, herkes reşit ya sözde o zaman arkadaşlarla gezmek, tatil yapmak normaldir diye düşünürdüm, yine olmadı. Üniversite okumak için buraya gelen arkadaşlarıma bile izin vermiyor aileleri. Bilindik bir otel veya tur şirketi İstanbul'dan daha mı güvensiz ben anlamıyorum ki. Yanlış mı düşünüyorum sizce? Ya da arkadaşlarımı mı yanlış insanlardan seçiyorum, bilemiyorum. Ailem artık sen nasıl gençsin, bütün yazı evde geçiriyorsun dedi geçenlerde. Ay içime oturdu. Son umudumdu, sevgilimle bari gezerim, hatta konu açmıştım, o da bir güzel iptal oldu. Zaten o kadar çalışıyor ki bütün yaz neredeyse görüşmedik bile. Ben de bütün bayramı yazlıkta kendimi odaya kapatarak, kimseyi görmeden, somurtarak geçiriyorum şu anda.

Velhasılıkelam, ben yıldım, gençliğim birilerini bulacağım diye evde telef oldu ve bu şekilde gerçekten mutlu olmadığımı fark ettim. Yetti artık dedim ve araştırmaya başladım. Üniversite öğrencileri için kamplar ve yurt dışı gezileri varmış. Güvenilir ve bu işi uzun zamandır yapan, hatta burada bile tavsiye edenlerin bulunduğu etkinlikler. Sizce, bu sene değil ama seneye tek başıma gitsem eğlenceli olur mu? Sanki herkes arkadaşlarıyla gelirmiş de ben yalnız kalırmışım gibi hissediyorum. Çok girişken birisi de değilim, tek olan birileri varsa gider konuşurum da grupların içine dalamam öyle. Gözümde büyüyor ama bir yandan da gitmek istiyorum. Sizce gidilir mi, gidilse de eğlenceli olur mu? Görüşlerinizi esirgemeyin bu bahtsız bedevi kardeşinizden:cry:
Ben de aynı durumdayım maalesef. Arkadaş bulamadım sevgilim ful çalışıyor. Kaldım öyle yazlık odasında. Yanına birini arıyor musun? tanışma imkanımız olursa beraber katılabiliriz aslında

Kız biz senle tanışalım hahah bende 28 yaşındayım etrafım hep evli ve eşleriyle siyam ikizi gibi dolaşan kız kıza takılmak nedir unutan insan figürüyle dolu . Bende tek başıma tura gitmeye karar verdim . Bayramda karadeniz seneye pasaport çıkartıp yurt dışı düşünüyorum. Her yıl 2 yurt dışı yapmak istiyorum. Gençlik bu bikere yaşanıyor ona buna bağlı kalma kendinle vakit geçirmeyide yalnızlık olarak görme unutma en iyi dostun aynada gördüğün sensin :)

X