Telafi edilemez bir pişmanlik içindeyim

Anlıyorum canım. Ama babamın olayı kısaca şöyle annemden mal varlığı istiyor benim annemi ikna etmemi istiyor. Çocuğum doğdu geldi bende torunu nu görmeye geldi diye sevindim kucağına bile almadı. Mal tartışmasına girdi benimle. Babamla annem ayrıldı aynı ay içinde hamile olduğumu öğrendim bir kere aramadı. Öyle ki o mal bana kalmasın diye boşanma kağıdına çikom nikah sız olduğumuz dönemde doğmuştur diye yazmış. Ben mesela ilk ozaman aradım senin yaptığın hatayı o kağıda yazıyorsun ben utanıyorum. P.ç miyim ben yani nedemek nikah sız dedim.

Daha sonra anneme bazı iftira lar attı annemi temize çıkaracak tek kişi bendim bı konuda şahitlik yapmak zorundayım. Mahkemede basbas bağırdı o kızı reddediyorum diye. Hastalandığını duydum hastaneye koştum yapma etme baba annemle konuşurum affeder seni dedim yine bisürü kötü söz annemle ilgili. Bir kış günü dedim hava soğuk ne yapıyor acaba aradım baba çık gel gelemiyorsan adres ver taksi gönderip aldırayım seni gel bizde kal sıcak sıcak dedim. Ama o yine kötü konuştu. Okadar denedim ki artık aramaya korkuyorum . Senin yaşadığın bu durum sürekli hayalimde canlanıyor. Maddi olarak zor durumda diye duydum. O konuda elimden gelen bişey olsa yapayım yine. Ama bende de yok. Yani benim yaptığım bişey yok ama 30 yaşındayım yaşlı bir anne babanın 2. Evliliğin den olma tek çocuğuyum. Okudun çalıştım evlendim bir kerr benim yüzümden yüzleri yerde gezmediler. Ben şimdi tanıdık biri sorunca anlatmaya utanıyorum.

Yani ne arayacak ne aranılacak hal bıraktı. Öyle etrafta hiç duymuyorum mesela torunu oldu 4 yaşına girecek. Yolda gördü bir kaç kere hiçmi içi sızlamadı. Ama daha önceki ayrıldığı eşi ile kızları torunları nı da aynı şekilde reddetmişti. Yani silmek kolay onun için. Gerçi şimdi onlarla görüşüyor muş. Bu biraz içimi rahatlattı. Ama sanırım onlarda çok destek olmuyor. Babam yaşlı ama maddi gideri çok fazla olan biridir. Bu yüzden gittiği yerlerde pek kalamıyor. Annemle ayrılması için ön ayak olan akrabaları ile bile sorun yaşamış ayrılmış oralardan da.

Eşim bazen ara diyor. Ama aradığımda bir kere duysaydım baba nasılsın dediğimde sen nasılsın kızım diye. Hiç duymadım hep bir kin nefret kusma hali. Korkumdan arayamıyorum. Kaldıramam. Yani bize yaşattığı herşeyi unuturum hatta umursamam ararım. AmA tekrar aynı şeyleri aynı tavrı görmekten korkuyorum. Hemde çok.
ağzım açık okudum,ve sen bu adam öldüğünde üzülürsün ilginç derim,eşini anlıyorum,baba kelimesı onlara başka anlam olduğu için anlayamaz,ben bu yaşa kadar ne hisseiğimi tek bır kadın anladı,ben birşey demeden kadın beynımdekileri söledi,okul bile okumamış,hanı evde hanımı kıtap ne bılmeyen bır kadın,şok oldum,nerden bılıyorsun deıdm,senındemı baban yok,hayır babam var,çokda severim,ee peki kocanmı yok,hanı çocuklarınızmı yaşadı bunları dedim,hayır eşimde var çok mutluyum,ee nasıl biliyorsun ohalde dedim,bılmeyecek ne var kızım dedi,oysa o kadın harıç herkes,aaa ne demek baban sneın deyıp dahada öfkenlendırdı beni,anamın kocası dıye hıtap ederim,ben doğunca gitmiş yurtdışına,28 yıl sonra gelmiş,yeterınce açık anlattınmı bilmıyorum,ödediğim hayat bedeli yanıma kar,herkes yaşadığını bılıyor,kımse geçipde baban anan edebiyatı yapmasın,ne bedeller ödedik,biliyormusunuzki konuşuyorsunuz?

ağzım açık okudum,ve sen bu adam öldüğünde üzülürsün ilginç derim,eşini anlıyorum,baba kelimesı onlara başka anlam olduğu için anlayamaz,ben bu yaşa kadar ne hisseiğimi tek bır kadın anladı,ben birşey demeden kadın beynımdekileri söledi,okul bile okumamış,hanı evde hanımı kıtap ne bılmeyen bır kadın,şok oldum,nerden bılıyorsun deıdm,senındemı baban yok,hayır babam var,çokda severim,ee peki kocanmı yok,hanı çocuklarınızmı yaşadı bunları dedim,hayır eşimde var çok mutluyum,ee nasıl biliyorsun ohalde dedim,bılmeyecek ne var kızım dedi,oysa o kadın harıç herkes,aaa ne demek baban sneın deyıp dahada öfkenlendırdı beni,anamın kocası dıye hıtap ederim,ben doğunca gitmiş yurtdışına,28 yıl sonra gelmiş,yeterınce açık anlattınmı bilmıyorum,ödediğim hayat bedeli yanıma kar,herkes yaşadığını bılıyor,kımse geçipde baban anan edebiyatı yapmasın,ne bedeller ödedik,biliyormusunuzki konuşuyorsunuz?
Evet herkes bunu yapıyor işte. Kimse kimsenin evinin içini bilmeden yorum yapıyor. Daha geçenlerde bir kadın var aaa baban o senin falan diye milletin içinde girdi konuya nasıl utandım. Halbuki kadın benim çocukluğumda kocasını aldatıp başka adamla kaçıp geri gelen bir kadın. Yani insanlar kendi çamur hayatlarına bakmıyor benim ne yaşadığım ı bilmeden ders veriyor.

Ben babamla iyide yaşadım kötüde.

Mesela çocukken beni gezdirip patka götürmüşlüğü vardır. Sabah ayağımı gıdıklayarak uyandırmışlığı. Ama tek çocuğum babamın gezme tozma masrafından tek çocuk olmama rağmen okula annem komşu dan borç alıp yolları. Annemin maaşı babamın maaşı 3 kira babamın gezmesi ne heba. Okul bitti çalışmaya başladım. Bigün attık annemin emektar çamaşır makinası bozulunca babama dedim baba anneme çamaşır bulaşık makinası alıcam anneler günü için beraber hediyemiz deriz. Yok alma paranı sakla falan diye kıvırdı. Çünkü babamın zihniyet çamaşırı bukaşığı nakina yıkayacaksa karıya ne gerek var dı. Dinlemedim aldım yıllarca çile çekip pislik temzileye temzileye emekli olan anneme makinalarını. Babamda bir sinir bigün geldi bana maaşını bama vereceksin ne istersen giyecek de dahil babam gidip bana alacakmış. Vermez sem diğer kızlarını reddettiği gibi benide edermiş. Bende bekleme dedim hiç. Yani insan kötüleri unutabiliyor.

Cok cok cok üzüldüm. Rabbim yardimciniz olsun. Bende uzun zamandir cok sevdigim ama beni yipratan insanlardan uzak duruyor, konusmuyorum. Hakkim hepsine helal olsun. Allah bela, keder, musibet yüzü göstermesin. Ama iste insanin cani yandimi konusmak istemiyor. Sozi bu konuda cok iyi anliyorum :-(

Evet herkes bunu yapıyor işte. Kimse kimsenin evinin içini bilmeden yorum yapıyor. Daha geçenlerde bir kadın var aaa baban o senin falan diye milletin içinde girdi konuya nasıl utandım. Halbuki kadın benim çocukluğumda kocasını aldatıp başka adamla kaçıp geri gelen bir kadın. Yani insanlar kendi çamur hayatlarına bakmıyor benim ne yaşadığım ı bilmeden ders veriyor.

Mesela çocukken beni gezdirip patka götürmüşlüğü vardır. Sabah ayağımı gıdıklayarak uyandırmışlığı. Ama tek çocuğum babamın gezme tozma masrafından tek çocuk olmama rağmen okula annem komşu dan borç alıp yolları. Annemin maaşı babamın maaşı 3 kira babamın gezmesi ne heba. Okul bitti çalışmaya başladım. Bigün attık annemin emektar çamaşır makinası bozulunca babama dedim baba anneme çamaşır bulaşık makinası alıcam anneler günü için beraber hediyemiz deriz. Yok alma paranı sakla falan diye kıvırdı. Çünkü babamın zihniyet çamaşırı bukaşığı nakina yıkayacaksa karıya ne gerek var dı. Dinlemedim aldım yıllarca çile çekip pislik temzileye temzileye emekli olan anneme makinalarını. Babamda bir sinir bigün geldi bana maaşını bama vereceksin ne istersen giyecek de dahil babam gidip bana alacakmış. Vermez sem diğer kızlarını reddettiği gibi benide edermiş. Bende bekleme dedim hiç. Yani insan kötüleri unutabiliyor.
her zaman b.. olmadığı için şükür ettim,hepde edeceğim,huzur evleri boşuna dolu değil,iyiki var,

Allah sabır versin.
Aranızda ne yaşanmış olursa olsun, insan birini kaybedince çoğu şey hükmünü yitiriyor. Bütün çekilenler, acılar, öfkeler önemsizleşiyor. O zaman devreye keşkeler giriyor, keşke böyle yapmasaydı, keşke zamanımızı daha güzel geçirseydik, keşke ona şunu deseydim, keşke... Benim de var keşkelerim. İnsan bunlardan tek bir şey öğreniyor, hayatta olan sevdiklerine daha çok değer vermeyi, sevgisini daha çok göstermeyi, olmadık şeyler için onu kırmamayı... Hepimiz böyle böyle öğreniyoruz hayatı. Keşke öğrenmenin daha kolay yolu olsaydı.
Mekanı cennet olsun babanızın.

Baba değil dayısı. Ama dayısı kendi ailesi ile de yani anne, baba, kardeşler, yegenler görüşmüyordu. Taşındı memleketten Ankara'ya yerleşti. Adını bile değişmiş. Bu sene vefat etti evet. Ama tam ayını bilmiyorum.

Anladim. Sadece bir tesaduf o zaman babam dogma buyume Ankarali ismini de hic degistirmedi

Allah rahmet eylesin, basiniz sagolsun

Başın sağolsun :KK43:

Cok cok cok üzüldüm. Rabbim yardimciniz olsun. Bende uzun zamandir cok sevdigim ama beni yipratan insanlardan uzak duruyor, konusmuyorum. Hakkim hepsine helal olsun. Allah bela, keder, musibet yüzü göstermesin. Ama iste insanin cani yandimi konusmak istemiyor. Sozi bu konuda cok iyi anliyorum :-(

başınız sağolsun :KK43:

Allah sabır versin.
Aranızda ne yaşanmış olursa olsun, insan birini kaybedince çoğu şey hükmünü yitiriyor. Bütün çekilenler, acılar, öfkeler önemsizleşiyor. O zaman devreye keşkeler giriyor, keşke böyle yapmasaydı, keşke zamanımızı daha güzel geçirseydik, keşke ona şunu deseydim, keşke... Benim de var keşkelerim. İnsan bunlardan tek bir şey öğreniyor, hayatta olan sevdiklerine daha çok değer vermeyi, sevgisini daha çok göstermeyi, olmadık şeyler için onu kırmamayı... Hepimiz böyle böyle öğreniyoruz hayatı. Keşke öğrenmenin daha kolay yolu olsaydı.

Hepiniz sagolun Allah sizleri boyle bir seyle imtihan etmesin insallah..

Allah sabır versin.

Amin cok tesekkurler. Babam beni bir iki anim haricinde hic sevmedi desem yeridir. Benden oyle nefret ediyordu ki sevgime ilgime ihtiyaci oldugunu hic dusunmedim. Cunku yillarca beni evden kovmus bir adam.. Ben de saniyorum ki artik istedigi oldu beni gormuyor mutludur herhalde.. Gel gor ki yapayalniz kalmis. Bir kadinla denemis olmamis. Hickimsesi yokmus bir tek o gorustugu akrabasi. Yilda 2 3 defa kizkardesim giderdi yanina ona cok duskundu. 23 nisanda kizkardesim gidecekti yanina oyle mutlu olmuski o kadar yalnizligin dibine vurmuski apartmandakilere kazima amcaya hatta is arkadaslarina kadar kizim gelecek cok mutluyum diyormus... Evet geldi ama cenazesine...

Uzun zamandır kkda bir konuyabu kadar ağlamamıştım. Daha da hüngür hüngür ağlayasım var. Allah rahmet eylesin ve inşallah acınızı hafifletsin.

Amin cok tesekkurler. Babam beni bir iki anim haricinde hic sevmedi desem yeridir. Benden oyle nefret ediyordu ki sevgime ilgime ihtiyaci oldugunu hic dusunmedim. Cunku yillarca beni evden kovmus bir adam.. Ben de saniyorum ki artik istedigi oldu beni gormuyor mutludur herhalde.. Gel gor ki yapayalniz kalmis. Bir kadinla denemis olmamis. Hickimsesi yokmus bir tek o gorustugu akrabasi. Yilda 2 3 defa kizkardesim giderdi yanina ona cok duskundu. 23 nisanda kizkardesim gidecekti yanina oyle mutlu olmuski o kadar yalnizligin dibine vurmuski apartmandakilere kazima amcaya hatta is arkadaslarina kadar kizim gelecek cok mutluyum diyormus... Evet geldi ama cenazesine...
tatlım eğer hayatta planladığı gıbı gitse,başka bir kadınla çok mutlu olsa,kadın kızları istemese,kızım gelecek dıye sevınecekmıydı,hayır hiç sanmam,üzme kendını,şartlar koşullar daha süper olsa,inan üzüldüğüm şeylerın hiçbirine üzülmeyız

Ayni seyleri ben de yasadim fakat birkac seye sahit olanlar kesmislerdi artik konusmayi. Hatta bu senin üvey baban mi diye soranlar bile oluyordu. Bunlar icin hic uzmeyin kendinizi. Bilir kisi olmayi seven insan tipi bunlar onlar oyle soylese ne soylemese ne. İnsanlardan empati beklemeyin basa gelmeyince anlasilmiyor.

Merhaba kk hatunlari. Uzun zamandir aranizda yoktum siteye dahi giresim yoktu. Kendimi az biraz toparladim ve icimi dokme zamanim geldi sanirim. Simdiden okuyanlara tesekkur ederim..

Tarih 19 nisan 2015. O gece tum ev halkinda bir sikinti, uyuyamama, kabuslar bas gosterdi. Hatta daha ilerisi oldu fakat bunu burada anlatmam uygun olmaz sanirim. Ertesi gunu ailecek gece yasananlari konustuk durduk hatta dalga gectik kendimizle. Aradan 2 gun gecti. Kizkardesim babama 2 gundur ulasamadigini soyledi. Bu arada eski konularimdan bilenler bilir babamla gorusmuyorum ve zamaninda cok eziyetini cektim. Annem direk öldü mü acaba gibi bir yorum yapti. Ben ona bir sey olmaz kimbilir nerdedir dedim.. İse gittigimde icime bir sikinti coktu babamin bir is arkadasi vardi ona ulasmaya calistim. Bu esnada kizkardesim beni aradi. Birinin onu aradigini babamin is arkadasi oldugunu söylediğini fakat tenefuste olduğu icin duyamadigini soyleyip numarayı aramami istedi. Hemen aradim. Acan kisi babamin oda arkadasiymis. Babaniz 2 gundur ise gelmiyor herhangi bir izin belirtmemis ariyoruz caliyor fakat acmiyor bir bilginiz var mi diye sordu. Bilgim olmadigini fakat ogrenmeye calisip geri donus yapacagimi soyledim.

Hemen Ankarada babamin oturdugu apartman gorevlisini aradim. Biz de eskiden orada oturdugumuz icin numarasi vardi. Kazim amca babamdan haber alamiyoruz senin bilgin var mi diye sordum bilmiyorum ama 2 gundur kapiyi caliyorum acmiyor en son pazar gunu cop aldim sonra bir daha gormedim ama pencereler acik arabasi da asagida deyince icime bir fenalik coktu, birsey oldugunu anladim.. Kazim amca neolur kapiyi ac dedim. Ben acamam polise haber ver dedi.

Hemen bulundugu ilce karakolunu aradim durumu anlattim savciliga yazi yazmalari gerekiyormuş cevap gelmeden kapiyi acamazlarmis. Yalvardim su an can cekisiyor olabilir nolur kapiyi acin ben Ankarada degilim dedim ama nafile. Aklima erkek kardesim geldi onun komiser bir arkadasi vardi hemen aradim durumu anlattim 10 dakika icinde kazim amca esliginde kapi acildi..

Bunlar olurken kizkardesim izin almis okuldan yanima geldi.

Kazim amca babam orda mi dedim cevap yok kazim amcaaa babam orda mi? Basin sagolsun kizim dedi... Kizkardesim hayir saka bu diye duvarlari yumruklamaya kendini yerlere atmaya basladi.. Onu mu sakinleştireyim kendim ne yapayim bilemedim buyuk bir bosluk hissi.. Hani babam olse uzulmeyecektim?

Tek basina can vermis. Kalp krizi... Gozleri acik gitmis...
Cenazeme gelmesinler demis kizkardesime ucumuzde bunu dinlemeyip gittik cenazesine..

Babamin ölmesi degil bu sekilde ölmesi beni derinden kahretti halbuki yillardir suren kinim vardi o tek basina ölecek diyordum hep.. Peki hissettigim bu derin aci neydi?

Daha acimizi yasayamadan o gun tutanak icin eve cagirilan halamin oglu tarafindan 20 bin lirasinin calindigini ogrendik... Meger babam borçlarını kapatip yillardir mucadelesini verdigi evi ve arabayi anneme birakmanin planlarini yapiyormus. Kizkardesime anlatmis ama soylememesi icin tembihlemis.

En cok icimi yakansa surekli gorustugu bir akrabasiyla her bir araya geldiginde hickirarak agliyormus ailem dagildi diye.. Biz babami halinden memnun saniyorduk cunku boyle olmasini o istemisti.. Meger cok pismanmis. Son haline ait resimlerde gözlerinde hep bir huzun bir cokme..

İlerleyen gunlerde o kadar zayifladimki yuzum iskelete dondu nefes alamama krizlerim basladi tansiyonum firlamaya basladi heryerimde agrilar... 10 yas yaslandim. Hastane hastane gezdim hala da atlatabilmis degilim..

Sunu anladim ne kadar kizgin olursan ol sana ne yapmis olursa olsun annen ya da baban gittiginde hem de bu sekilde gittiginde hersey siliniyor geriye hatiralar ve aci kaliyor..

İste boyle kk hatunlari. Siz siz olun sevdiklerinize ofkeli de olsaniz onlara sirtinizi donmeyin sonra hersey icin gec olabilir..

biliyor musun bende babamla sorunluyum. hatta çoğu kez ne kadar etik olmasa da yanlış olsa da hayalim de ölse ne olur acaba dedim...

demek ki bizden benden uzakta olsa onu ancak ölünce özleyeceğim...

Uzun zamandır kkda bir konuyabu kadar ağlamamıştım. Daha da hüngür hüngür ağlayasım var. Allah rahmet eylesin ve inşallah acınızı hafifletsin.

Amin Allah razi olsun. Lütfen uzulmeyin Rabbim sizleri bunlarla sinamasin..

Okurken ağladım, başın sağolsun.
benim babam da hayatı bize zindan ediyor yıllardır onun sevgisizliği aşağılamaları yüzünden ağlıyorum.
Ama Allah korusun ona bir şey olmasın. Ya gerçekten babam aklıma geldi çok duygulandım özür dilerim mekanı cennet olsun.

Çok üzüldüm başınız sağolsun.Hatta babamla bayağıdır görüşmemiştim ilk fırsatta arayacağım hemen.Rabbim bizi sevdiklerimizle imtihan etmesin İnşallah.

X