Tezli yüksek lisans yapmak?

Teşekkürler araştıracağım muhakkak. Bir de lysy bursu var yurtdışında yl veya doktora yapmak için, yurtdışından dönünce direkt işe başlanıyor biliyorsunuzdur belki ama kafam o kadar karışık ki ya zaman kaybıysa diyorum her şeye 😔
Ylys bursunda kefil de gerekiyor ve ortalama 2.5 olması lazım en az eğer yapamayacağım birakicam dersen de tazminat ödüyorsun bı şartlarını iyi araştır

Saçma bir soru olacak ama mezun olmuş birini stajyer olarak işe alırlar mı?
Yüksek lisans yapıyorsun sanıyordum. Bazı şirketler yüksek lisans yapan kişiler içinde bunu kabul ediyor. Tabi bazıları mezun olunca çalışma zorunluluğu isteyebilir arkadaşımda istemişlerdi.

kabul edilmede zorluk olmadı mı ?
Hocalar genelde o bölüm mezunlarını kabul ediyorlar ya o bakımdan dedim
Mülakata çok iyi çalışmıştım. ALES im yüksekti. O yüzden zorluk yaşamadım ama önyargıları yüzünden başta danışmanım ile sorun yaşasam da halledildi hepsi. Bu sene de zaten pandemi nedeni ile mülakat olmayınca direk girdim. Bu sene yüksek lisans yapanlar şanslı zaten. Dersler online olunca ilk dönem bitti. Ben okumayı seviyorum. Açıktan da bir bölüm daha okumuştum. Şimdi 3. Üniversitemi de okuyorum. Boşanınca eski eş depresyonunu böyle atlattım diyebilirim. Kafamı başka şeylerle doldurmak ilaç gibi geldi

Mülakata çok iyi çalışmıştım. ALES im yüksekti. O yüzden zorluk yaşamadım ama önyargıları yüzünden başta danışmanım ile sorun yaşasam da halledildi hepsi. Bu sene de zaten pandemi nedeni ile mülakat olmayınca direk girdim. Bu sene yüksek lisans yapanlar şanslı zaten. Dersler online olunca ilk dönem bitti. Ben okumayı seviyorum. Açıktan da bir bölüm daha okumuştum. Şimdi 3. Üniversitemi de okuyorum. Boşanınca eski eş depresyonunu böyle atlattım diyebilirim. Kafamı başka şeylerle doldurmak ilaç gibi geldi
çok güzel bir ilaç bulmuşsunuz tebrikler 🎉

Işte benim benim geçen yılki halim. Ben akademik kadroya giremeyeceğimi anlar anlamaz yüksek lisansı bıraktım kpss ye hazırlandım şimdi atama bekliyorum. O ödevler sunumlar ne zor iyi hatırlıyorum aklıma geldikçe darlanıyorum😶90 ales puanimi çöpe attım iyi ki bırakmışım çünkü eninde sonunda kpss ye dönecektim bence siz de zaman kaybetmeyin ben 22 yaşında yaptım ve bıraktım

Işte benim benim geçen yılki halim. Ben akademik kadroya giremeyeceğimi anlar anlamaz yüksek lisansı bıraktım kpss ye hazırlandım şimdi atama bekliyorum. O ödevler sunumlar ne zor iyi hatırlıyorum aklıma geldikçe darlanıyorum😶90 ales puanimi çöpe attım iyi ki bırakmışım çünkü eninde sonunda kpss ye dönecektim bence siz de zaman kaybetmeyin ben 22 yaşında yaptım ve bıraktım
Medya alanında rtük ve trt harici kpss alımı olmuyor yani özel sektöre girmem gerekecek :KK43:

Saçma bir soru olacak ama mezun olmuş birini stajyer olarak işe alırlar mı?
part time alıyorlar. mezunum ama yüksek lisans yapıyorum diye başvurursanız ders günleriniz harici çalışıp çalıştığınız gün kadar maaş verecekleri bir sistemde anlaşabilirsiniz. ben de düşünüyorum yüksek lisansa aynı şekilde iş bakıyorum o yüzden. yapan arkadaşlarım vardı.

X